Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Léptetőmotorok (vezérlése)
Lapozás: OK   11 / 162
(#) wargapityu hozzászólása Jan 27, 2007 /
 
ha valakit érdekelne 1 ilyen léptető motor akkor nekem van 1 fölös én 1x úgy megörültem mikor megláttam (talán fénymásolóban nemtom) fúúú ekkora 12voltos motor erre mikor nézem a végéte hát 1 pár vezetékkel több van mint kéne szal én ezt így nem tom mire használni azt hittem 1 normál moci szal ha valakinek kell 1 feltételezhetően erősebb fajta léptető motor akkor írjon!

DSC03060.JPG
    
(#) csabibaby hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
sziasztok azt szeretném kérdezni,hogy van egy discofényem amiben van 2db léptető motor 3vezetékes ezt szeretném hangra vezérelni
(#) Norberto válasza olibali hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Nézzétek csak, milyen tök jó oldalt találtam a neten:

ITTEN VAN NI
(#) csabibaby válasza Norberto hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
nemtudok angolul
(#) panther hozzászólása Jan 31, 2007 /
 
Engem érdekelne, hogy megoldható-e DMX paneles fények vezérlése számítógépről, mivel azokban is léptetőmotorok vannak!
(#) THT válasza panther hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
És miért a léptetőmotorok oldaláról közelíted meg a problémát? USB-DMX átalakítót kb 2000HUF alkatrészköltséggel tudsz építeni, ha kell adok rajzot... utána meg mondjuk sunlite, vagy freestyler progtamokkal tudod a lámpákat vezérelni... A DMX jel nem tartalmaz a motorokra vonatkozó adatokat, azt a beépített elektronika határozza meg, a DMX jel függvényében. (pl lépésköz színtárcsánál, forgási sebesség, mikrostep, tartási áramok stb... ez azért kicsit bonyolultabb mint néhány tranzisztor hogy megmozduljon a motor... tehát szerintem ha a lámpád fogad DMX jelet, akkor azzal kel használni.
(#) panther hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Köszi a gyors választ.

A rajz érdekelne!

DMX scan:
- a viszintes, ill. függőleges tükörmozgató léptetőmotorokra (12V-os) köthető-e ugyanolyan paraméterü léptetőmotor, hogyan?
Esetleg más feszültségértékű 3 v-os, de ugyanúgy 4 kivezetésű (2 tekercses). Ez esetben mi a megoldás?
(#) angelero hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Sziasztok!
Hogy lehet egy motort step\dir rendszerben hajtani?
(#) sirály12 válasza ufi hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Amit igértem. Próbáld ki, mert én nem tudtam.
(#) sirály12 válasza angelero hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Pl.: ezzel a kapcsolással.

És mondjuk egy cnc vezérlő progival, vagy saját progival.
(#) angelero válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Értem. Akkor sla7026-os célic-vel nem?
És kösz a választ

sla7026.pdf
    
(#) sirály12 válasza angelero hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Ez nem step/dir rendszerű, hanem sima.
A rajz amit küldtem szerintem jó hozzá, csak a végfokozat helyett lesz ez az ic.
(#) THT válasza panther hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
USB-DMX:

http://www.enttec.com/index.php?menu=Products&prod=70303&show=downloads

Innen töltsd le a schematic.pdf-et. Az FT232BM kb 2000HUF, nem kell, nem is lehet programozni. 1 driver kell majd hozzá, amit szintén letölthetsz a fenti címről! Ez sajnos csak lqfp tokban elérhető, de kis forrasztási rutinnal azért nem okozhat gondot a felforrasztása! Én csináltam hozzá átalakítót, mert próbapanelra építettem csak meg a cuccot.
Az SP485CN-t helyettesítsd SN75176-al, sokkal olcsóbb, és 1az1 be bemegy a helyére úgyemléxem. Azért a lábkiosztást ellenőrizd! 75176-hoz R6, R7, R8 nem feltétlenül kell...

motorcserebere:

Nem kizárt hogy fel elhet használni más feszültségű motort, de sok szívástól kíméled meg magadat, ha olyat használsz ami eredetileg volt benne... Ha máshol nem, akkor a Zaj-ban vagy a Pako-ban be lehet szerezni léptetőt, mondjuk méregdrágán
(#) THT válasza THT hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
http://kep.tar.hu/tothtiha

címre tettem fel képet az LQFP32 átalakítóról, így biztonságosabb forrasztgatni, ha esetleg próbapanelra építenéd meg.
(#) Dietrich válasza ufi hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Szia UFI,

Sikerült már megcsinálni a 4 vezetékes léptetőmotor vezérlését? kapcsrajz, nyák, mizamás?
(#) angelero válasza wargapityu hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Szia!
Enegem érdekelne a moci.
(#) csisziboy hozzászólása Feb 23, 2007 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban hogy hogyan lehetne egy 5 fázisú bipoláris léptetőmotort vezérelni, melynek 5 kivezetése van, Ja és ha lehet akkor minél olcsóbban, de a drága módszer is érdekel.
Előre is kösz a választ
(#) Kera_Will válasza csisziboy hozzászólására (») Feb 23, 2007 /
 
Hello!

5 kivezetésű és bipoláris ?!?!
Ez sántit 1 kicsit mert ha bipolárs a motor akor páros szálú vezetékének kéne lennie és nincs közös pontjuk, lehet hogy én tévedek ...
De az lenne jó hogy megmérnéd.
Ki "csöngetted már" a tekercseket benne ?
Mérd meg OHM mérővel ki - kivel van benne összekötve.

Ebben a topicban van jó pár olyan hozzászólás ami ezzel foglalkozik hogyan tudod meg állapítani a tekercsek bekötését .
Röviden:

Az 5 közül valamelyik szál közös lesz , ehez képest mindegyik X ohmos lesz.
De ha a többi négyed méred akkor 2X értékű ellenálást fogsz mérni minden esetben.

Lerajzolom és megérted ... :

Mert a Kozoshoz és a 1-4 pontok között 1 tekercs ellenállása van. A 1-4 pontok bármelyike közt 2 tekercs ellenállását fogod mérni.

Világos ?

Erre meg egyszerű lesz vezérlést csinálni 4 bitet kell meg felelő bitmintával kapcsolgatni . Ez is levan itt írva fentebb !!!

De előszőr is mérd ki a motorod tekercseinek a bekötését!
Ezután könyebb lesz hozzá a vezérlő választása is.

lepmotor1.gif
    
(#) Hektor13 válasza csisziboy hozzászólására (») Feb 23, 2007 /
 
Ötfázisú léptetőmotor... Hány kivezetése van ? A kivezetések között milyen ellenállásokat lehet mérni ?
Mert ha:
5 kivezetés és minden pár között azonos ellenállást mérsz akkor csillag-kötésű -biztos hogy bipoláris- és a közös pont elrejtve a motorban.
5 kivezetéses és minden pár között váltakozva különböző elenállást mérsz, akkor pentagon kötésű, és biztos hogy bipoláris.
6 kivezetéses és ötfázisú akkor unipoláris, ez is csillag-ba van kötve, csak a közös pont kivezetése a hatodik szál.
Ha kimérted, talán tudok még segíteni...
(#) csisziboy válasza Hektor13 hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Az öt fázisú motoromnak 5 kivezetése van.
Fekete, kék, Piros, sárga és zöld. Kimértem a tekercseket és nincsenek csillagpontba összekötve.
A motor adatlapját is felrakom.
A motor vezetékei közötti ellenállás:

fekete | Kék | Zöld | Sárga | Piros |
X 5,1 5,1 7,3 7,3
5,1 x 7,3 7,3 5,1
5,1 7,3 x 5,1 7,3
7,3 7,3 5,1 x 5,1
7,3 5,1 7,3 5,1 x

És ebből megállíptottam a sorrendet, Fekete, kék, Piros, sárga, és zöld. Elöször én is unipoláris motorra gondoltam, és annak a vezérlése sokkal egyszerűbb lett volnam, de ahogy kimértem a tekercseket úgy gondolom, hogy ez bipoláris motor.
(#) kyrk válasza csisziboy hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Hali!

http://www.cs.uiowa.edu/~jones/step/types.html

Itt lattam egy 5fazisu motor tekercssorrendet. Multiphase Motors alatt. Utana pedig taglalja a leptetesi sorrendet
(#) csisziboy válasza kyrk hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Hali!

A sorrendel én is tisztában vagyok, már sok helyen rábukkantam a neten, csak nekem valami egyszerű elektronika kellene, hogy TTL- jellel tudjam vezérelni a 24V-os 5 fázisú bipoláris motort, egyszerűen olcsón, de persze a drága kifinomult módszer is érdekel.
(#) kistücsök hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Hali!

Van komplett háromtengelyes léptetőmotorvezérlő elektronika tervem, olcsó és egyszerű megoldás, és hozzá linuxos programcsomag magyar nyelvű leírással, és példaprogramok.

A hálózaton keresztül történő motorvezérlést is támogatja (vezérlő szerver démon + kliens oldali függvényosztály).
Mellékelve csatoltam a részletesebb isertetőt.
Az e-mail címem: pocze_zsolt@hotmail.com

A http://www.vatera.hu/ internetes piacon is meghírdettem
(#) pista91 hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Hali!

Nincs valakinek eladó bipoláris léptetőmotorja. Lehetőleg működjön és jó lenne ha mondjuk 360 fokot kb. 30-100 lépésben tenne meg.
(#) pista91 hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy HP DeskJet 640c ípusu nyomtatóból kioperáltam két léptetőmotort, melyeknek 5 kivezetésük van szóval szerintem unipolárisak. Ezeket nem lehet valahogy átalakítani bipolárissá, mert én csak azokat tudom vezérelni. Mondjuk nem lehet hozzájuk építeni valami vezérlőpananelt, vagy valami hasonlót?

A stepperekre konkrét értékek nincsenek írva, csak egy kupac sorozatszám, de akit érdekel annak szívesen beírom.

hpmoci.jpg
    
(#) sirály12 válasza pista91 hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Hát átalakítani szerintem nem fogod, de meghajtani sem túl vészes, sőt mivel unipoláris sokkal egyszerőbb.

Itt van két megoldás.
(#) TITUSZ hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
Szasztok
Nekem van iesmi motorom ingyen ha valakit érdekel jöjjön el érte Pécsváradra!
(#) pista91 válasza TITUSZ hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Azaz ijesmi pontosan mit is akar jelenteni?
(#) pista91 hozzászólása Márc 10, 2007 /
 
Sziasztok!

Végre sikerült szereznem egy lézernyomtatóból egy bipoláris léptetőmotort. Ezzel minden problémám megoldódni látszódott, de aztán találtam egy másikat:
a steppert ugyanis távvezérléssel szeretném irányítani, ez azt jelenti, hogy vettem néhány távirányitós autót, és azoknak a motorkivezetéseire kötöttem rá, a steppert. Kiválóan működik, csak hogy ezután már nem 7.5 fokot lép, (amennyi rá van írva), hanem 15 fokot. Működése is teljesen megváltozott, ugyanis így ezzel a bekötéssel nem úgy kell neki kiadni a feszültséget, mint ahogy egy normál bipoláris léptetőmotornak, hanem elég ha az egyik tekercsen váltogatom a polaritást, úgy is tudok egy irányba forgatni(sőt csak úgy tudok). Ha a másik tekercsre adok neki áramot, akkor pedig ellenkező irányba megy és mindkét esetben megduplázódik a lépésszög (mint ahogy már írtam).
Szóval nem tudjátok megmondani, hogy mi lehet a baj, mert ha leforrasztom a távirányítópanelról, akkor tök jól megy.
(#) drhati hozzászólása Ápr 4, 2007 /
 
Hello! Nekem is van egypár léptetőmotorom. Szinte mind különböző számú tekercsel. Ha tudnátok olyan kapcsolást
(lehetőleg PIC nélkül) amivel mindegyiket lehet vezérelni, azt megköszönném. Amolyan univerzális léptetőmotor vezérlésre gondolok.
Egyébként az a LED flasher-es megoldás egész ötletes!
Következő: »»   11 / 162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem