Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   143 / 970
(#) karaszbandi válasza ruttkaygabor hozzászólására (») Jún 18, 2011 1 /
 
Tudod, az a baj, hogy magyarországon a nullázott rendszer él, ahol a nulla és a védővezető galvanikus összeköttetésben kell, hogy legyen. Namost, amit te szeretnél elkövetni, az a nullázás megszüntetése, és földelt rendszerré átalakítás lenne. Namost, az nem tetsző cselekedet!
(#) karaszbandi válasza Hajkeverő hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
A nullába nem kell kismegszakító, de egy védővezető kialakítása kötelező lenne!
Ha játszol a villannyal, akkor egy 30mA-es FI relét is jó lenne, ha beiktatnál. Sőt, ezt az egész műveletet a saját érdekedben szakemberre bíznád.
(#) plepi válasza ruttkaygabor hozzászólására (») Jún 18, 2011 / 1
 
Az a rendszer ahogy van jó,de ha le versz egy kettő méteres földnyársat az még jobb,ez a dolog úgy néz ki ha fi relét is akarsz hogy a fázist bekötöd az fi relébe a pent meg rákötöd egy sínre a földelőszondától jövő zöld sárga vezetéket ugyan arra a sínre kötöd ahova a pen-t,na erről a sínről adsz az fi-nek egy nullát,és ami az fi ből kijön nulla azt egy másik sínre kötöd,az fi-ből kijövő fázist meg kismegszakítóba kötöd, a konnektorokhoz meg a lámpákhoz menő zöld sárgát meg a földszonda és ahova a pen érkezik oda kötöd
(#) elhungaro válasza Hajkeverő hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Le akarod választani azt a részt ahol dolgozol vagy mi?
Tekerd ki a biztosítékokat és dolgozz akkussal!
(#) plepi válasza ruttkaygabor hozzászólására (») Jún 18, 2011 / 1
 
itt egy rajz
(#) elhungaro válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Plepi válasza korrekt!
(#) plepi válasza plepi hozzászólására (») Jún 18, 2011 / 2
 
beállítottam rendes irányba
(#) plepi válasza Hajkeverő hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Tegyél be két pólusú kismegszakítót és kész megszakítja a fázist is és a nullát is.
(#) ruttkaygabor válasza plepi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Tehát akkor nem gond ha lenyomom a földbe a 2 méteres nyársat, csak jó lenne ha már megcsinálnám 0bontó sínesre a témát, ugye?

Ahogy említettem, drága "villanyszerelő-mester" kollégánk jól kicseszett velem, mert csak fogta és a bejövő PEN-t sín nélkül egy büdös nagy sorkapocsba bekötötte, és és ennek a sorkapocsnak a másik végére rátette a házba menő 0-ákat és PE-ket...

Külön köszönöm a vizuális ábrázolást

Tehát akkor irány a villanyszerelési bolt két 0bontó sínért...
(#) harmi hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.Van egy alu tokozott mezős elosztóm.Ezt szeretném felújítani.Ami abban nyilvánulna meg hogy a sínezésen kívül mindent kicserélnék belül valamint a sín tokokon kívül minden fedelet nyithatóra cserélnék.Ezzel eddig nincs is semmi gond.A gondom az hogy szeretném legalább ugyan ilyen korrektül fel"rajzolni"a fedeleket mint ahogy az eredetileg volt.De nem tudom honnan szedjek ilyen fújó festő sablonokat amikkel ezeket eredetileg fújták???És hogy az újabb berendezéseknek mik a rajzjelei??Gondolok itt a a kismegszakítókra és netalán frekiváltókra stb.Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

DSCN0641.jpg
    
(#) plepi válasza ruttkaygabor hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Csináld úgy ahogy mondtam ezzel csak biztosabb lesz a rendszered.
(#) plepi válasza ruttkaygabor hozzászólására (») Jún 19, 2011 / 1
 
Végül is jól csinálta csak nem csokis megoldást kellet volna alkalmaznia sok sikert a melóhoz ha elakadsz írj nyugodtan.
(#) ruttkaygabor válasza plepi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nagyon szépen köszi
(#) karaszbandi válasza harmi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Amelyik toktetőn szerelvény van azt cseréld nyithatóra, mert levehetőn nem lehet szerelvény. A toktető belső föld csatlakozását pedig egy 6-os Z/S MKH-val kösd le EPH-ra.
(#) harmi válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszi ezt nagyon jól tudom én is!És ezt írtam is hogy lecserélem! Egyébként az ajtókon nem lesz szerelvény. Mert ha szerelvényt rakok akkor erősen romlik Az IP védettsége.
(#) elhungaro válasza harmi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Hát talán ragaszd le papirragasztóval és ugy fujd le,azt szépen meg lehet csinálni! Frekvenciaváltó??? Olyan nincs a képen! a kismegszakító rajzjelét kiGooglézhatod de az olvadóbiztosít is megtenné nekem pl!Ŕlltalában a kismegszakíton rajtavan a saját rajza!
(#) harmi válasza elhungaro hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Így van most nincs benne frekiváltó, de a felújítás után lesz benne 2db.Az összes olvadóbetét helyett kismegszakítók lesznek.
(#) kofola16 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Hali

Nem tudom jó helyre írom-e de van egy szagelszívóm (muro 100a). 230V üzemmel és az a problémám hogy nem kapcsol ki az időzítő. 3 vezeték megy be. Egy 0 és 2 fázis az egyik fázis a lámpa fázisa ami csak felkapcsolt állapotba van áram alatt. A másik fázis pedig egy állandó. Amikor lekapcsolom a lámpát elv pár percig menne a motor és utána ki kéne kapcsolnia de nem teszi.
Az elektronika része ránézésre nem bonyolult MC 14106BCP IC van. (Erre nem tudtam mi célból és mire jó ) 100M poti az időt állításhoz. Az áramkör V<25 működik. És van egy Z0107 Triak és egy 100nF kondi ami 230V részen van.
Az áramkör a 0-t kapcsolja rá a motorra.

Valakinek van valami ötlete ,hogy mit cseréljek ki vagy hol kezdjem a hibakeresést?>
(#) proba válasza kofola16 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A nulla és a motor nulla között kikapcsolt (kihúzott ) állapotban egy ohm mérés .Ha ez nem szakadás akkor tirisztor csere.Ha szakadás akkor esetleg IC csere ,de gyakran csak zener rossz ezekben a hálózatról táplált dolgokban.
(#) ötfelezős válasza harmi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A Kandó honlapján az MSZ IEC 617 szabvány van, dokumentációhoz. Régen le lehetett tölteni, de most jelszót kér.
Az MSZ IEC 617-ből utoljára az 1993-as kiadás volt érvényes- de az MSZT honlapja szerint meg viszavonták. Olyanom van, ha érdekel, a frekvenciaváltós lapot elküldöm, ha van emailod. Ez tehát vagy élő szimbólum, vagy már nem.
Kismegszakítóban és hasonlókban én felkeresem a Merlin-Gerin katalógust, és megnézem, ők hogy jelölik.
(#) harmi válasza ötfelezős hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Örülnék ha átküldeni.Az e-mailom a nevem alatt olvasható.
(#) lui144 hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Nemrégiben kaptam egy 3 fázisú villanyórát. Szeretném felhasználni almérőnek, de van néhány probléma:
- a hely ahol szeretném almérőnek használni ott csak 1 fázis van
- Még ha sikerülne működésre bírni a saját koncepcióm szerint (mellékelt rajz) nem tudom, hogy mennyire tudná mérni így bekötve a fogyasztást.
- Mivel csak egy fázis van. Nem tudom, hogy melyik fázisbemenetre kössem a bejövő fázist.
Ha bekötöm a villanyórára a 3 különböző fogyasztót így bekötve akkor így működőképes a villanyóra 1 fázisról?
A segítséget előre is köszönöm
lui144
(#) plepi válasza lui144 hozzászólására (») Jún 21, 2011 / 1
 
Egy fázist bekötsz úgy is mérnie kell!
(#) karaszbandi válasza lui144 hozzászólására (») Jún 21, 2011 / 1
 
Csak gondold végig. Ha van egy lakás, ahol 3fázis van, és televan egyfázisú fogyasztókkal, akkor mi van?
Semmi, ugyan úgy mér egy fázist is. Egy fázist bekötsz és mérsz! Ennyi. Semmi hókusz pókusz.
(#) lui144 válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Már csak az nem világos, hogy ha a bejövő 1 fázist bekötjük mind a 3 helyre akkor fog-e mérni a villanyóra.
(#) ötfelezős válasza harmi hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Hétfőn este elindult...
(#) proba válasza lui144 hozzászólására (») Jún 22, 2011 1 /
 
Miért variálnád? (próbáld ki,szerintem úgy nem mér,mivel gondolom a három áramtekercs hatása kioltja egymást)
Furcsa ,ha az emberek választhatnak több teljesen egyforma dolog között,akkor nem hiszik el hogy ennyire egyszerű,és elkezdik bonyolítani
(#) fulcsii válasza lui144 hozzászólására (») Jún 22, 2011 / 1
 
Szia!
Ha a 3 fázisu mérőnél 2 fázis ki van kapcsolva és egy fázisról működtetnek bármit is, akkor az működik!
Tehát kössed be a fázist az egyik fázis helyére L1-L2-L3 bármelyikére. Az elmenőt a megfelelő párjára. az N helyére kössél nullát és annak működnie kell!
Üdv!
(#) karaszbandi válasza lui144 hozzászólására (») Jún 22, 2011 1 /
 
Ki mondta, hogy mind a háromra kötni kell?
Egyet kötsz egy helyre és kész. A fesztekercs gyárilag hidalt, azt nem kell keresni. Nulla bele és mér. Mit nem értesz ezen? Húúúúha.
(#) oregbeatsuhanc hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
A kérdésem az, hogy mi lehet az oka annak, hogy a villanytűzhely kikapcsolt állapotában időnként halk zümmögő hangot ad? Lehet e ilyenkor valamilyen minimális fogyasztása? Amikor ezt tapasztaltam a sütő kapcsolót kis időre bekapcsoltam, erre a jelenség kikapcsolást követően abbamaradt.
Következő: »»   143 / 970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem