Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   144 / 966
(#) kameleon2 válasza oregbeatsuhanc hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Szia!
Ha légkeveréses, akkor nem lehet a ventillátor? Az ugyanis még megy kikapcsolás után is egy kis ideig.
(#) ötfelezős válasza lui144 hozzászólására (») Jún 22, 2011 / 1
 
Luinak volt egy világos kérdése, amire alighanem választ szeretne kapni. Ehelyett jótanácsokat és lekicsinyléseket kapott...
Pedig a háromszoros hajtásnak volna értelme, ha kicsi a terhelés, mert a hiba csökkenne.
(#) rézágyu válasza oregbeatsuhanc hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Üdvözletem!
Akkor is zümmög, ha a nullát kapcsolja a készülék, mert van olyan tűzhely amelyik csak egy pólust szakít meg. Ellenőrizni kell a bekötési sorkapcsot, hogy a fázis és a nulla a helyére került-e.
(#) rézágyu válasza rézágyu hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Még annyit, hogy szerintem fogyasztása nem lehet, mert nincs zárt áramkör.
(#) karaszbandi válasza rézágyu hozzászólására (») Jún 22, 2011 1 /
 
Osztán, ha csak egy pólust szakít, és az épp a nulla, akkor mitől "zümmög"? A fázisból potyognak ki az elektronok, és ahogy leesnek annak a hangját hallod?
(#) zoli_varga válasza oregbeatsuhanc hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Látatlanban és hogy nem tudom milyen a sütő típusa szerintem trafó lehet.
(#) Lalle hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziasztok

Át kellene vezetékelnem az egész házat A problémán, hogy kellene egy kis tapasztalati segítség
A következő a helyzet 3 fázis lesz használatban (ez igaz 220 v fázisonként a nullához képest) lenne Fi-relé bekötve érintésvédelmi szempontból, ezt mindhárom fázis elé be kell kötni? szóval minden fázisra külön Fi-relé kell?

És az órában a kismegszakítók elé kell berakni? ha igen akkor nem befolyásolja pl .: hegesztésnél vagy ha valami nagyobb teljesítményű szerkezetet akarok használni relé nélkül csatlakozzon a hálozathoz? (vagy csak akkor old le ha pl.: szöget dugok a konektorba természetesen a fázisba, és ugynevezett szivárgás jön létre?)

Hogy érdemes elosztani a fázist, melyik helységre melyik menjen? Akarok még villanymelegítőt amihez 2.5 vezeték fut az órától majd tovább a mosogéphez
A konektor, kapcsoló, illetve alternatív kapcsoló bekötésekkel tisztában vagyok
Természetesen tisztában vagyok azzal hogy csak megfelelő papírok kiállitásával bíró személy végezheti el a bekötést.

Előre is köszönöm a választ Lalle

Szerkesztve, ne püföld az entert, szerkeszt a fórummotor helyetted .
(#) karaszbandi válasza Lalle hozzászólására (») Jún 23, 2011 / 1
 
Na amit leírtál, azt ne csináld. Inkább hívj szakembert a saját és családod biztonsága érdekében!
(#) lui144 válasza fulcsii hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Bekötöttem így a villanyórát, és bekötöttem neki egy 100W-os forrasztópákát, de szinte meg se moccant a villanyóra tárcsája és világított rajta a piros LED. Ezt hogy világít rajta a piros LED azt nem tudom mit jelent.
(#) enree válasza lui144 hozzászólására (») Jún 23, 2011 / 1
 
Akkor világít rajta a led, ha nincs meg az összes fázis.
(#) proba válasza lui144 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Ugye csak egy fázist kötöttél be az órán, valamint nem keverted össze a bemenetet a kimenettel?
(#) lui144 válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Én gondoltam, hogy mindháromra kell kötni a rajta levő felirat miatt "3x230/400V" Ezért gondoltam, hogy rá kell kötni mind a 3 fázisára a fázist. Azért megjegyzem: Még ezidáig soha nem kötöttem még be 3 fázisú villanyórát.
(#) lui144 válasza proba hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Nem cseréltem fel a fázist és nullát és csak egy fázist kötöttem be. Nem kevertem össze a bemenetet a kimenettel, mivel a villanyórán rajta van a bekötési rajza amint meg van adva, hogy melyik sorkapocs az adott fázisnak vagy a nullának a bemenete vagy a kimenete. Viszont van rajta valami felirat: "10-60A". Gondolom azt jelenti, hogy 10 és 60A között működik.
(#) bodgabo válasza lui144 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Jó is lenne, ha 10A alatt nem működnének a villanyórák...
Tudtommal az a használható biztosító árama, bár mi van ha valamilyen okból én csak 6A-es kismegszakítókat teszek fel?
(#) zoli_varga válasza Lalle hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Tegyél be 1 db 3 fázisú szelektív fi relét. Innen működtethetsz 3 fázisú készülékeket is. 3db 1 fázisú fi relével NEM SZABAD 3 fázisú készüléket üzemeltetni.
(#) rézágyu válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Karaszbandinak igaza van, a ház átvezetékelése nem nagy kunszt, de helyileg látva a problémát könnyebb megoldást találni.
Szeget ne dugdoss a konektorba! Az áramvédő csak a rajta lévő értéken belül véd. Ami nem biztos, hogy eléri a kikapcsolási küszöböt, meg lehet halni küszöb érték alatt is. Bár igaz, hogy jelenleg ez az egyik legbiztonságosabb védelem.
Szerintem 1db 3 fázisú 40A-es 0,03mA érzékenységű áramvédő megfelelő.
1.3.5.N 3 fázis+N bejövő
2.4.6.N 3 fázis+N lakás felé elmenő
(#) rézágyu válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Tapasztalat!
Én már jártam így.
(#) lui144 válasza bodgabo hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Idézet:
„Jó is lenne, ha 10A alatt nem működnének a villanyórák...”

Nah igen. Bár én csak gondoltam a felirat alapján, hogy 10 és 60A között működik. Mindenesetre a mai nap újra bekötöttem. Bekötöttem neki egy 1800W-os hőlégfúvót. Nagyon lassan ugyan, de már szemmel láthatóan forgott. Ugyanakkor a villanyóra piros LED-je észrevehetően villogott amikor működött a hőlégfúvó.
(#) ötfelezős válasza lui144 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
10 A a névleges áram, 60 A a maximális áram.
A névleges áramnak a vizsgálatoknál van jelentősége.
(#) bodgabo válasza lui144 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Milyen pozícióban volt a mérő amikor próbáltad? Vízszintesen (pl az asztalra fektetve) nem biztos hogy megfelelően működik, bár erről nincs konkrét információm...
(#) fulcsii válasza lui144 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Nos a villanyóra kW/H mér ugye. Rá van árva, hány fordulat /kW. Sejtheted az égőd éppen hogy csak meg mozdította! Helyesen akkor jársz el, ha csak az egyik fázis bemenetét használod! És a LED folyton világít! Akkor jó!
És állítva kell lennie a mérőnek!
(#) lui144 válasza bodgabo hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Függőlegesen volt. Úgy tudom, hogy vízszintesen nem nagyon üzemképes.
(#) lui144 válasza fulcsii hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Vagyis akkor egy fázist ne adjak a villanyóra mind a 3 fázis bemenetére?
(#) Gafly válasza lui144 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Ne (bár baja nem lesz tőle).
(#) kendre256 válasza fulcsii hozzászólására (») Jún 23, 2011 1 /
 
"kW/H"
Ilyen mértékegység nincs (kilowatt per Henry)! Legalább egy villanyszerelési topikon írjuk helyesen a mértékegységet...
(kWh (kilowattóra) az, amit mér a fogyasztásmérő, vagy ha úgy tetszik, "villanyóra")
(#) elhungaro válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Találos kérdés:
1fazisu motor. 4 kimenet,1 a védö! mi a többi 3?
(#) fulcsii válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 24, 2011 1 /
 
Bocsánat!
Teljes mértékben igazad van!
Megkövetek mindenkit!
kWh a helyes !
(#) karaszbandi válasza elhungaro hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
főfázis, segédfázis és a közös, vagy símán 3fázisú a tekercselése és ennyi.
(#) elhungaro válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
hogy méred ki melyik melyik? kondi?
(#) dil válasza lui144 hozzászólására (») Jún 24, 2011 / 3
 
A háromfázisú villanyóra egy háromüléses tandem kerékpár (vagyis három darab egyfáfisú fogyasztásmérő egy tengelyen).
Ahány fázisban (mérőrendszeren) jelenik meg fogyasztás, az hozzáadódika tengely forgatónyomatékához, a számláló pedig rögzíti a fordulatokat. Ennyi és nem több, nem kevesebb.
Három almérőnek azért nem jó, mert a három mérőrendszer mérésének az eredménye -ugye az egy tengely miatt- egy számdobon jelenik meg ezért nem tudod, hogy melyik alfogyasztó mennyit fogyasztott.
Következő: »»   144 / 966
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem