Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   388 / 729
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Es a hangvaltot hogyan tudom kiszamolni? Olyan kellene ami a 600Hz alatti frekiketengedi a hangszorora.
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Én is a gyurmát ajánlottam már neki (és a sziló nem azért került szóba ,hogy az jó).
(#) Lacko12 válasza petya0808 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Szia!
Én már láttam hasonlót 16-osba mintha házimozihoz lett volna szubnak eredetileg!
A hangszóró a láda alján volt és a föld felé nézett de méretbeli adatot sajnos nem tudok adni a ládáról mert már eladtam!
De ha még mindig szükséged van rá akkor eltudok menni az illetőhöz pontosabb adatokért!
(#) petya0808 válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Helló nagyon megköszönném ha elmennél de csak akkor ha nem teher a számodra!!! Egyébként ez is 16-os csak azt elfelejtettem beleírni.
(#) albinolynx hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Mit találtam ma délután?
Kb. 3mm vastag, tekercsbe feltekert szigetelő gyurmát. Ki sincs száradva, bár mintha ez nem is tudna. Olyan állagú, mint egy jól megrágott rágógumi. Holnap be is rakok egy csíkot a tányér alá. Már csak a speakon csatlakozónak kellene ideérni.
(#) Robi85 hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok.

Nem sokára nekilátok a házimozi szubládám épitésének amiben egy SAL Beast 250 mély lesz. Nem a legjobb hangszóró, de nagyon olcson (ingyen) jutotta hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy a reflex csövet mindegy hova rakom bele? Előlre vagy hátulra?
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Inkabb maradtam a mar regebben is alkalmazott TDA alapu 2x50W erositonel. Reg ota hasznalom, szepen is szol.

Csillapitasnak hasznalhatok haztartasi vattat?
(#) Honda130 hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Srácok! K... jó ez a topik. Meg egyáltalán az egész fórum is. A végén én is csinálok még házimozi erősítőt is. Csak az a kérdés, hogy mivel erősítsem. Ti mivel szoktátok? ... Na megint nem a topik témáját feszegetem, de bocsi! Egyszerűen annyira érdekel ez az egész téma, hogy kérdéseim halmaza nem csoportosítható topikok szerint.
Egyébként kiforróban van a kocsiba való mélyláda tervezése, csak idő kéne rá. zzel kapcsolatban tenném fel azt az amatőr kérdést, hogy az anyagát milyenre szokás választani és összerakáskor mivel kell összerakni, hogy 100%-osan szigetelt legyen? Vagy bútorragasztóval is jó? Mert bútort sokat csináltam már itthon és olyanom van.
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Ha szub láda akkor nem nagyon kell bele csillapítás.
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Kicsit azért tennék bele, a program ajánl keveset.
(#) csikben válasza csikben hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Ma elkészüt a szerkezet, meghozta a várt eredményt. Szépen adja a mélyet, úgy ahogy a programmal is ki lett számolgatva.
Kis tuningolás képpen, lehet hozzá valamilyen aktív szűrőt párosítani, mélykiemelőt, stb. ? Abból mit javasoltok? Valaki csinált már hasonlót?
(#) Gery hozzászólása Aug 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Mostanában vettem ilyen 200mm-es sal sbv hangsugárzót mélynyomónak. Hát mit ne mondjak borzalmas a hangja . Arra gondolok, hogy ezt kénytelen leszek lecserélni. Az erősítő egy beag quad végfoka kisebb tápfesszel hajtva, szóval kb 30Watt@4ohm-os. Egy másik hangfalamat amelyikben egy 250mm-es ilyen hangszoró van, nagyon szépen meghajt.
A sal hangszórómnak a doboza 27,7literes zárt. Milyen hagszórót ajánlatok bele?
(Én valamilyen 250mm-es gondoltam és 5-6Huf-nál nincs nagyobb keretem sajnos.)

Üdb.:Gergő
(#) Bassmester válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Hali!
Az a sal valóban egy katasztrófa, semmilyen dobozt nem lehet tervezni hozzá :no:
Ha 25 cm-es, 4 Ohmos kell, akkor szerintem a HA-25-450 lesz a nyerő. Ezt belerakhatod a 27 literes zártba is, de sokkal jobb lenne egy 40-50 literes reflexben.ITT megtalálod.
(#) Gery válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Rendben, bízok benne, hogy az a hsz jó lesz(mondjuk ennél a salnál szerintem minden jobb), még ha nem is túl olcsó.
Hát ez a 27literes doboz adott, de kitömöm vattával, és akkor valamivel nagyobb hatást kelt. Mindazonáltal reflex dobozt lehet belőle csinálni. Érdemes ehhez a hsz-hez? És ha igen mekkorát?

Üdv.:Gergő
(#) Bassmester válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Ha kitömöd attól nem lesz hatásosabb, viszont csökken a térfogat és romlik a mélyátvitel.
Reflexből jóval nagyobbat kíván a HA25-450. Ha megnézed az adatlapját akkor láthatod hogy mekkorát ajánl hozzá a szakértő.Bővebben: Link
(#) Pigi válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Jobb lesz a Vidi
(#) zitzaki hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy ILYEN mélyhangszróróm ott vannak a T/S paraméterek is autóba kellene valaki tudna nekem adni egy tervet hozzá? Nagyon megköszönném.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Idézet:
„Car&HiFi magazin 05/2005: tesztgyőztes”


Miért nem nézed meg itt , hogy miben és hogyan volt?
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Itt csak anyit találtam hogy 60 liter körüli breflex dobozban érezné magát.
(#) Balaa16 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Sziasztok!
A napokban fog elkészülni a hangfalam. A hangváltó 8 Ohm-os. A mélysugárzó és a magassugárzó 8 Ohm-os, a közép 4 Ohm-os. A kérdésem: beköthetem-e a 4 Ohm-os középsugárzót a hangváltóba? Vagy kell elé egy ellenállás? A másik: nem tudtam, hogy a hangváltónak melyik a mély kivezetése, ezért próbaképpen DOBOZ NÉLKÜL bekötöttem a mélysugárzót. Az normális, hogy DOBOZ NÉLKÜL a mély hangoknál torzít?
Köszönöm a segítséget: BAlázs
(#) ptesza válasza Balaa16 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Azért torzít ,mert doboz nélkül nincs csillapítása a lengőrendszernek ,és elérte a lineáris határ végét.
(#) Balaa16 válasza ptesza hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a választ!
(#) strobi válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Lényegében mindegy, csak a levegő tudjon mozogni. Pl ha az aljára teszed, akkor meg kell emelni a dobozt, pl lábakra helyezve.
(#) Honda130 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Dolgozok a CRX-em hangosításán és közben kerülnek-fordulnak a kezemben a külömböző hangszórók. Ugye a Monacor úgy látszik, hogy nem fog bevállni, ezért egy barátom adott pár cuccot próbára. Persze ha valamelyikkel jó lesz a zene, akkor megbugázzuk valahogy.

Adott ma egy JBL 30cm-es hangszórót, ami nem mondom hogy rossz, de hogy kínai, az biztos. Furcsa látvány tárult elém, amit nem tudok hova tenni. Találkozott már valaki közűletek ilyennel:Ugye adott ez a JBL hangszóró. Oldalról viszont érdekes, mert vannak a kosár tövénél rések és ott benézve a lyukakon, kajakra látszik a tekercs egy része. Miért van ennyire kiengedve a mágnes testéből? Ha az a tekercs kint van és közben halgatom a zenét, akkor az csak melegszik nem?
Véleményetek?
(#) Gery válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Értem. Akkor marad a zárt doboz. Viszont valahol meg azt olvastam, hogy ha vatta van a dobozba lassabban terjed benne a hang és nagyobb doboz hatását kelti. Akkor ez nem igaz?

Üdv.:Gergő
(#) Bassmester válasza Gery hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Rengeteg hülyeség látott már napvilágot
(#) Gery válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Meg is találtam, jól emlékeztem. Itt olvastam méghozzá a "Mit rakjak a dobozba csillapításnak?" címszó alatt. Bár ő is azt írja, hogy mélynyomóba nem kell, de azt is, hogy virtuális térfogatnővelő. Akkor ez valóban butaság lenne?
(#) Gránátalma hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Sziasztok!

MNC Piezo
MNC Mély sugárzó 200mm
SAL Közép SKL 13
SAL 100W-os 3utas hangváltó!
Ezeket összerakni egy dobozba érdemes?
Quad 405-höz kellene nekem hangfal, de sajnos nincs 40-50ezrem rá.
Ezt így kitudnám hozni (2db hangfalat-10ezerből)

De azt hallottam, hogy MNC-t nem érdemes venni zenehallgatásra. Több helyen pedig a SAL-t sem dicsérik.
Ha valakinek esetleg van tapasztalata, vagy más ötlete hasonló árfekvésben, megköszönném!

(Ha esetleg doboz nélküli ötletek lennének sem baj, dobozt megoldom)
(#) Bassmester válasza Gery hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Ha fizikailag csökkented a térfogatot, azzal virtuálisan sem fogod növelni. Ha egy 30 literes dobozt jól kitömsz vattával, (ne adj isten szivaccsal) és kb csak 3 litered marad, akkor leromlik a mélyátvitel és a túlcsillapítás miatt csökken az elektromos terhelhetőség is.
Először is jól kell méretezni a doboz nettó térfogatát, a TS paramétereknek és a tervezett igénybevételnek megfelelően,
majd jól meg kell tervezni a dobozt, hogy a rezonanciákat és az állóhullámokat minimalizáld. Széles sávúnál előnyös a trapéz forma. Vatta csak akkor kell ha muszáj. Zárt doboznál általában jó ha 2-3 centi vastagon beborítod a falakat vatelinnel, de egy jól eltalált reflex mélyládánál nem feltétlenül kell, legfeljebb csak a hátsó falra egy vékony réteg.
(#) Gery válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Értelek (az hiszem ). Mindenesetre nem tömöm ki akkor vattával.
Következő: »»   388 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem