Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   889 / 2514
(#) Gyozo92 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Amúgy én éppen egy hasonló végfokon dolgozok, PA célra 2x500 watt hasonló IRFP 240-9240 párral. Igaz nem olyan kifinomult, de a hangja elmegy, és nagyon szívós. A következőben pedig 4 ilyen vég lesz, 2-2 hidalva így 2x1000 watt lesz. Igaz a hangszóróvédelem még nem tiszta előttem, hogy hogyan oldjam meg. Több nagy relé fog kelleni bele. Természetesen kapcsi táp fog kelleni bele, amihez nem értek.
(#) Bártfai Ferenc válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Segéd elektronikának? Mire gondolsz?
(#) Bártfai Ferenc válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nekem ha minden jól megy akkor az RX500-ba épített IRFP-s végfokok hajtják majd a toppokat. Van ennek a 450W-os változata az lessz az RX800-as dobozba. A 800-as dobozva most van egy qad 405-ös aminek szerzek valami házikót és ő hajtja majd a kontroll-t.
Szerintem ez így már el megy egy kisebb hangosításra..
Ha valaki tud eladó dobozkát, meg olyan toroidot ami tud 2x60v-ot és kb 1000-1500W-ot és szól azt meg köszönöm!
(#) Gyozo92 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Segédelektronikának pl a hangszóróvédelem/koppanásgátló, kivezérlésjelző, mindenféle led, és nem utolsó sorban a ventilátor stb... ilyenekre gondolok. Amúgy nekem a 2x500 wattos 29 kiló most. Mire belekerül a másik oldal is, kereken 30 kiló lesz. 1500 watt körüli trafó van benne. Ezrét nem érdemes ilyenekkel megpakolni, nehéz szállítani. Egy jó kapcsi táppal sokkal könnyebb. Hibrid erősítő.
(#) Bártfai Ferenc válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nem akarom ki csicsázni... Hangszóró védelem és kész... Kivezérlés jelző meg van a keverőn.. Az nekem elég...
(#) bajtaig válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Azért a clip jelzőt egy pa végfokból nem szabad kihagyni!
(#) Gyozo92 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Én szeretem látni, hogy hol tart az erősítő, a keverőtől függetlenül. Amúgy egy clip ledet mindenképpen érdemes tenni rá.
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Így van! Egy jó klip jelző az nagyon fontos hacsak nem akarjuk megsütni a drága hangfalainkat. Egy összetett rendszeren már nem bízhatunk mindent a fülünkre. Bevetés előtt tesztelni kell szinuszjellel, szkóppal, műterhelés alatt hogy valóban akkor jelez e, amikor kell.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok! A kondi után van egy monó kimenetem. Az lenne a kérdésem, hogy a két ellenállás elég, hogy sztereó készülékhez csatlakoztassam vagy kell még valami? Köszönöm előre is.
(#) reloop válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia! A két ellenállás csak akkor kéne, ha sztereóból csinálnál monót. A te esetedben semmi szükség rájuk. Normál készülékek esetén a kondenzátort is elhagynám.
(#) Grindi hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Üdv.
Van 2 db 10W os erősítőm, és egyszerre szeretném állítani a hangerőt a jobb és baloldalon is . Gondoltam egy sztereó potival lehetne megoldani egy 47kohm-os logaritmikussal. A kérdésem az lenne, hogy a potinak a lábaira hogy kössem be az erősítőt, hogy nekem ez működjön.? Találtam neten sokfélét de mindegyik másmilyen és nem tudom melyik jó, tudna valaki egy rajzot készíteni, hogy megértsem hogy kell?
Előre is köszönöm
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Akkor csak mindkét oldalra kössem rá a monó jelet és kész? A kondi magán a készüléken van a kimeneten.
(#) Bártfai Ferenc válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ha meg nézitek az általam fel tett képeket, ott látszik, hogy a védelem része a clip-is... Szerintem egy végfokba elegendő a clip, hangszóró védelem, lágy indítás, meg a hangerő szabályozás. Az ezen felül eső dolgok szerintem inkább látványosak mint hasznosak! Bár ez az én véleményem, lehet hogy tévedek!
(#) reloop válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Igen, elég a sima rákötés. A biztonság kedvéért áruld el mit-mivel szeretnél összekötni, nehogy túlterhelést okozz a kimenetnek.
(#) Grindi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Köszönöm
(#) Sword hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Építettem egy gainclone-t. Ez már a második, az előző bontottam szét, mert elég igénytelen volt
(viszont tökéletesen működött), az lm3875-ös IC-ket használtam csak fel újra.
Az egyik csatorna hibátlanul működött, aztán figyelmetlenségből fordított polaritást kapott, tápelkóknak annyi. Ez kinyírhatta az IC-t? Torz, pattogós hangja van az elkók cseréje után...
A másik oldalt most próbáltam ki, de az meg rettenetesen búg. Mintha szűretlen fesz lenne rajta. Elkötés nincs, a két csatorna panelje teljesen egyforma. Most dobozoltam volna, kicsit el vagyok keseredve... :no:
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ennek az effektnek monó a kimenete ezt szeretném az erősítőre kötni.
(#) vicsys válasza Sword hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
A te helyedben kimérném az egyenirányítást is. (graetz)
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Pontosabban.
(#) reloop válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ez bőven bírni fogja. Úgy látom műveleti erősítőről jön a kimenet.
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Kellene nekem Egy egyedi keverő ehhez ebben Tudnál segíteni? Ugyanis az effekt bemenetére 1-2V-os jelet kell küldeni.

SDC15771.JPG
    
(#) Sword válasza vicsys hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Holnap első dolgom lesz, de eddig tökéletesen működött, a két graetz a trafón lóg, így van évek óta.
Azt mondják nem jó idegesen lefeküdni, de most már ez van
(#) reloop válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Itt nézz körül. Tudni kéne mekkora jelből kell 1-2V osat előállítani.
(#) vicsys válasza Sword hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ha a puffer tönkrement, akkor magával vihette a híd egyik/másik diódáját is. A búgás tipikus esete. Mellesleg ezt az egész herce-hurcát megúszhattad volna egy 20Ft-os biztosíték használatával...
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ilyesmire gondoltam volna.

sematic.lay
    
(#) emersys válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia.
Amit én még fontosnak tartok, egy ekkora teljesítményű végfoknál az a kimeneti rövidzárvédelem..
Nem tudom, az a 450W-os tartalmaz-e ilyet., gyárilag van-e bent mondjuk egy visszahajló áramkorlát.
Vagy ha nincs, akkor azért, mer KD mester nem bízza a hangot a véletlenre.
Az utóbbi estben is megoldható a dolog, csak méretezni kell hozzá egy relés rövidzárvédelmet. (és igen a végranyók bírni fogják a relé reagálásának idejét, méghozzá a teljesítmény ellenállások (+ a vezeték fajlagos ellenállása) végett, ami 0.33 Ohm felett már megbízhatóan kiszolgál egy ilyen védelmet)
(#) reloop válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ilyenkor az az ésszerű válasz, hogy vásárolj egy használt gyári keverőt amin van SEND és RETURN csatlakozó az effekt számára.
Ha felkészültnek érzed magad a csöppet sem egyszerű mechanikai kivitelezésre, akkor az előbb linkelt topicban beszéljük meg mit lehet kihozni belőle.
(#) Bártfai Ferenc válasza emersys hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Esetleg egy ilyen rövidzár védelemhez kapcsolás?
(#) emersys válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nah igen, én ugyan a sajátomra csináltam ezt meg.., ami bipoláris.
Kérlek küld majd el a privátba, vagy ide a fórumba a pontos végfok kapcsi rajzát, és beméretezem a szükséges módosításokat.
Fontos lenne még a szimmetrikus tápfeszed nagysága is.
Az a védelem közvetlenül tartalmazza a koppanás védelmet, túlvezérlési áramkorlátot ( ebből adódóan a kimeneti rövidzárvédelmet)- ezt egy trimmer segítségével tudod bekalibrálni, valamint egy termikus hővédelmet.
Ezen kritériumoknak, egy Pa végfoknak meg kéne , hogy feleljen a stabil működés érdekében.
Sajna mivel nem vagyok már odahaz ezért nem tudom ma feltenni sehova megmutatni, de amit kaptál tőlem mappát, abba láthatod őt is ( relés panel ) .
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia! A rajz a Vf2 topicból származik.
Következő: »»   889 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem