Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Mivel még öreg uj vagyok itt, ezért bocsika ha rossz helyen kérdezek! A kérdésem az lenne, hogy sajna az inverteremben kiment 2db Fet... És sajnos nem tudom mivel lehetne helyettesíteni. A fet adatai: FDP6670AL Már néztem a hstore, és a hq is, de sajnos nincs ilyen sehol! Megköszönném ha tudna valaki segiteni ebben nekem!
Szia!
Itt van egy-kettő: IRL1404PBF IRL2203NPBF IRL3803PBF IRL7833PBF
Oh, nagyon szépen köszönöm!
Remélem így már tudok bele szerezni... Ilyen van a hq-nál: IRL3803 Remélem ez jó lesz ugye?
A HQ-nál is van, a Lomexnél van mind a 4 fajta(lehet válogatni).
Lomex? (gondolom egy webáruház)
No, mindjárt rákeresek, no de még is melyik lenne a legjobb bele? (amugy 12v to 230 az inverter, és ha a ferdeszemüek nem hazudnak, akkor 350 wattos... Ez a 2 fet ami kiment, ahogy néztem a 12volt bemeneten szuperál valamit...
A Lomex egy normál alkatrészáruház(szerintem az egyik legjobb, ráadásul olcsó is), nincs messze a HQ-tól.
A WEB-lapja: Bővebben: Link Hogy melyiket veszed, neked kell eldönteni, de pl. az IRL7833PBF-nek elég kedvezőek az adatai, és olcsó is.
Oksa, még1x nagyon köszönöm, hogy segitettél!
Amugy egy kinai gagyi kis inverter, és van benne egy furcsaság méghozzá az, hogy ahol ez a 2 fet kiment ott van melletük még 2 fet, de levannak végva a lábai(2 szélső) csak a középső van beforasztva, gondolom ez csak azért van igy, mert a bordához igy tudták oda szoritani a feteket, de lehet ha a másik kettő belenne kötve nöne a teljesitménye? Sajna még nagyon kezdő vagyok e téren...
Sziasztok!
Van egy laptoba való inverterem ami valószínűleg hibás a kérdésem az lenne hogy pontosan hogyan lehetne megállapítani hogy mi hibás benne? fizikai sérülést nem látok.
Üdv! Segítséget szeretnék kérni!
Egy MS300 tipusú 12/230 V-os inverter már egy 60 W-os izzó terhelésnél is pár másodpercre elkezd működni,ki sem nyít teljesen sípjel kiséretében leállítja magát. 15 W-os izzót már elvisel a kapcsain. Elképzelhető hogy van valami állítható áramkorlát az agyában?A panel bal oldalán a 12 voltos oldalon van egy kék tégla trimmer,324 jelü (talán műv.erősítő?)IC-re csatlakozik. A panel jobb alsó oldalán egymás felett két kerek 10 kohmos trimmer van. (Sajnos így tudtam körülírni ,nem tudom hogyan kell fényképen jelölni) Valamelyik potival lehet áramkorlátot beállítani,vagy valami más hibája lehet? Köszi ,ha valaki segítene.
Üdv
Nekem is bedöglött a 12/230 V os inverterem. Van benne egy kis segédpanel ami vezérli a kapcsoló FET hidat ami a hálózatra kapcsolgatja rá a 230 V egyenfeszt. Valamiért összenyitja a 2 FET-et és az aztán kipurcan. Mivel ez a panel elég sűrűn szerelt nem igazán tudom visszafejteni a rajzát. Arra gondoltam, hogy mivel a trafó utáni egyenirányitóig minden jó, egyszerűbb lenne csinálnom egy másik kapcsolást, ami 50Hz el kapcsolgatja a FET hidat. Tudtok valami egyszerű kapcsolást ajánlani?. Gondoltam egy PIC el megoldani, de rájöttem nem biztos hogy kell az oda. Lehet van egyszerűb megoldás is.
Hello Ne haragudj de ez a honlap gyötrelmes.Kiveri a szemem változtasd meg a szineket!
Hello, legtöbbször az inverter trafók menetzárlatosak és a megnövekedett áramfelvétel miatt letilt a vezérlő ic.Megoldás lehet az inverter trafók cseréje vagy kompletten kb 10k-tól felfelé.De az elöregedett fénycsövek is okoznak ilyen hibát.Hazavágják az invertert.
Sziasztok,
12V DC / 220V AC Inverterem "elhalálozott". Bekapcsoláskor a visszajelző ledek állapota szerint túlterhelés alatt van. Persze nincs rajta semmilyen terhelés. Belül nem látszik semmiféle zárlat nyoma, illetve elpukkant alkatrész. Körbefotózgattam a belsejét, hátha van tippetek. A nyákot nem szereltem ki hátoldal fotózáshoz, mert nem akartam bolygatni. Ott pár kisebb alkatrész lehet, legalábbis úgy néztem. Ha van vállalkozó kedvű hozzáértő Dunakeszi környékén, akkor szívesen fizetnék is a javításáért valami moderált összeget. Sajnos az én elektronikai ismereteim kissé hiányosak, és a felszerelésem is kimerül egy kézi multiméterben. Így kicsit tanácstalan vagyok, hogy mit is kellene keresni.
További képek
...és még további képek
üdv!
Látom még nem kaptál választ a kérdésedre, én pedig csak most találtam meg ezt a fórumot. Aktuális még a hibás invertered vagy sikerült megcsinálni? esetleg egy jobb minőségű képet tudnál feltenni?
Inverter mizéria most megoldódott. Valami kontakthiba volt.
Üdv
Bedöglött a kinai 12V 1000W os inveretem. Zárlatosak lettek a kimenet kapcsolgató FET ek. Amikor szétszedetm láttam hogy vagy már javitották, bár a garanciacimke sértelen volt, de ami inkább valószinű, hogy már eleve bontott FET ek voltak benne. Jól látszódik, hogy a hűtőfülek valamikor csavarral voltak odaerősitve valamilyen bordára, ezeken meg ugye egy lemezzel van odahúzatva a 2 FET a doboz oldalához. Más is tapasztalt már ilyet vagy ez egyéni "szocporobléma" ? Ami még érdekes, hogy 2 egység ( trafo) van benne párhuzamosan kapcsolva, de úgy hogy előbb közösitve van a 2 szekunder és úgy meg az egyenirányitó hídra. Azért ezt úgy illett volna hogy előbb egyenirányitani a 230 V ot és utánna közösiteni. Akkor nem hatna vissza ha az egyig egység bedöglik.
Sziasztok!
Van egy napelemes rendszerem,amit most kibővítettem a lakásomra. A 12V-os akkupackból 220v-ot egy 1000w-os inverter szolgáltatja. Az inverter módosított szinuszhullámot állít elő. (megnéztem oszcilloszkóppal is) Megy róla minden, csak annyit venni észre, hogy pl. számítógép táp, tv, monitor "zizeg". Szerintetek ez okozhat valami gondoz hosszútávon ezekben a cuccokban? Előre is köszi a válaszokat!
A kapcsolóüzemű tápoknak általában nem szokott gondot okozni akár a négyszög fesz sem, a hagyományos 50hz-es trafós tápok viszont nem díjazzák. A szinuszhoz képest sok felharmónikustól túl tudnak melegedni, leégni. Ez kb igaz minden induktív jellegű fogyasztóra. Esetleg az újabb tápokban "divatos' aktív PFC okozhat még meglepetéseket, ugyanis azok törekszenek a szinuszos áram kialakítására, ami négyszög feszültségből nehézkesen jön össze, és ezzel rendszerint túl is terheli az invertert.
A passzív PFC, buckós fojtó révén inkább ragaszkodna a szinuszhoz. Az aktív PFC-nek mindegy.
Üdv
Miről is beszéltek? Látni látom de nem értem
A kapcsolóüzemű tápegységek a hálózati szinuszból gyakorlatilag csúcsegyenirányítással veszik a tápfeszültségüket. Néhány wattig nem számít, de bizonyos szint felett durván torzítja a hálózati szinusz jelet. A csúcsegyenirányítás időtartama fojtóval elnyújtható, de ez komoly súlyú fojtót igényel a dobozban. Az aktív PFC ezt elektronikus úton oldja meg. A hálózati oldalon csak 1-2 µF-os pufferkondi van, a bejövő feszből step-up konverterrel a szinusz bizonyos tartományában egy stabil magasabb feszültséget állít elő. Így az egyenirányított szinusz ~280-310 V-os tartománya helyett a ~100-310 V-os tartományból gazdálkodik. Nem torzít olyan mértékben, a hálózati egyenirányítók kisebb csúcsárammal dolgoznak... A kettős konverzió ellenére akár jobb is lehet a hatásfoka, mint a "hagyományosnak". Pl. az aktív PFC-vel lehet megoldani azt, hogy a táp 95-265 V között átkapcsolás nélkül bármilyen feszültségről használható. Nemrég építettem be olyan optoérzékelőt (ipari), hogy a betápja 12 V DC-től 265 V AC-ig bármi lehet átkapcsolás nélkül. Mindez egy 50x60x18 mm-es tokban.
Üdvözlet!
Kellene egy kis segítség: Van egy SP 300 típusú 12 V 230 V 300 W-os inverterem. egy darabig működött, aztán elkezdte kicsapkodni a biztosítékot. Kicseréltem a FET-eket, próbáltam kis terheléssel, (telefontöltő) és el is indult, aztán az egyik oldalon a FET-ek elfüstöltek. (FQP65N06 N-MOS 60V 65A/260Ap. 150W) Előszőr a trafóra gyanakodtam, hátha zárlatos lett. Átnéztem az egész panelt, és a 230 V-os kimenet egyik vezetékének minőségi forrasztása alig láthatóan eltört, gyakorlatilag a vezték mozgott a forrasztásban. Okozhatta ez a kontakthiba a FET-ek elfüstölését?
Üdv
Nem hinném, hogy a szekunder oldali forrasztási hiba lenne az oka. Ha nem jó a forrasztás olyan mintha nem lenne az inverteren fogyasztás, attól még a primer oldali résznek dolgozni kell. Inkább talán a trafó vagy az elektronika hibája lehet. Ha valamiért összenyitja a FET eket akkor is lehet ilyen probléma. Nálam a szekunder rész elektronikája döglött be, az egyik FET et mindig nyitva tartotta, nem csoda hogy azonnal meghalt amikor rányitott a hid másik két tagja.
Sziasztok segítséget szeretnék kérni .
Van egy napelemes rendszerem. 1000w-os inverterrel. Nagyobb berendezést kapcsoltam rá mint amennyit elbírt volna. Kettő db villás biztosíték kiolvadt. Kicseréltem 12V 30A biztosítékra.Kis teljesítményen működöt de kb 500 W fogyasztó rákapcsolása után kiégett. Mivel ,hogy nem volt ráírva a kiégett biztosítékra ,hogy hány W-os és hogy hány A-os ezért nem tudom ,hogy rossz biztosítékot tettem e be, vagy más probléma is lehet. Előre is megköszönném ha tudnátok segíteni!
Ha kiszamolod,akkor kijon hogy meg 100% hatasfokkal is legalabb 83A kell 12v-on az 1000w kimenethez. Tehat a 30A-es biztositek keves lesz ide.
Köszönöm a válaszod! Azt még megtudnád nekem mondani, hogy hol lehet beszerezni ezt a fajta biztosítékot mert autóba csak 30A- ig van? Előre is köszi!
AUTÓ HIFI BIZTOSÍTÉK 80A SOM SS 80A 111,02 Ft/db Bővebben: Link Nem tudom milyen foglalatod van, itt találsz sokfélét. (Nem én kiabálok, csak vágólapon vittem át)
UPS-nél találkoztam olyannal, hogy párhuzamosan volt kötve több késes biztosíték. |
Bejelentkezés
Hirdetés |