Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   57 / 1318
(#) hummer válasza _Gábor hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Például az emule-n. Asszem a legutolsó verzió a 2.47. Az elvben ismeri a picedet, csak töltsd le és frissítsd a már meglevő picbasic pródat. Az nagyobb szívás, ha valami WinPic jellegű progival pörkölsz és az nem ismeri a 16f887-et alapból. Elvben ekkor is lehet égetni, de ahhoz a paramétereket a devicelistben a 887 pdf-jéből kell figyelmesen beállítani.
(#) potyo válasza Topi hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Épp ezért nem kell azt hinni, hogy ha valahol azt írja, hogy Pickit2-vel programozható, akkor az az MPLAB-ot is jelenti egyben. Az a hardvert jelenti, aminek a kezelése csak később került bele az MPLAB-ba, és sok chip még a mai napig is csak a külső programmal égethető.
(#) menyus hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
Sziasztok !

Topi II. számú PIC es cikkéhez kapcsolódóan kérdezném, hogy a nyomógombos telefonokban használatos 4X3 as billentyűzet szerintetek használható a cikkben ismertetett helyett? Van egy ilyen mech. nyomógombos telefon tasztatúrám, csak az zavar hogy nem 7 hanem nyolc kivezetése van. Mi lehet a 8. kivezetés? Vagy lehet hogy ez nem is mátrix? A nyákját sajna nem is látni csak a kivezetéseket, egybe fröccsöntött az egész...Van valakinek tapasztalata ilyesmivel?

Köszi
(#) hummer válasza menyus hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
A legegyszerűbb, ha kiméred egy ellenállásmérővel. Én kukáztam egy McDonald'sból való régi terminált és abból megmentettem a számbillenytűzetet. Ki kellett mérni.
(#) Topi válasza hummer hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
És nincs rá írva a billentyűzetre hogy biodigit?
Rettenetsok mekis gépbe a mi általunk gyártott billentyűzet van.
(#) menyus válasza Topi hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Elöl nincs rá írva semmi, de a panel túloldalán (átvilágítva látszik csak negatívban) fel van szitázva 4 "Y" és 3 "X" kimenet. A nyolcadik szál egy negatív pontra megy a kóder panelre, valószínűleg árnyék/föld szerepe lehetett. Szóval ez mátrix , azaz használható.

Köszi
(#) MaxPower válasza potyo hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
:: értem, nekem a piros betűs van, akkor szerzek egy kék betűset, de mostmég úgyis a demo kártyával 'jáccok'
(#) tibcsi hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnek egy 32.768kHz-es kvarcot, mint kulso orajel az egyik Timer-ra rakni. Viszont a pic orajelet nem akarom megvaltoztatni az maradna 4MHz.
Hogyan tudnam a kvarcot rarakni(illeszteni) a megfelelo portra?
:nemtudom:
(#) potyo válasza tibcsi hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
chip tipusa?
(#) Topi válasza tibcsi hozzászólására (») Júl 27, 2007 / 4
 
T0CKI lábon keresztül egy 7404-el felépített kristály oszcillátorral.
Ebben az esetben (és ha úgy konfigolod be, akkor a Timer0 a külső kristály órajelével fog futni)
(#) deguss válasza tibcsi hozzászólására (») Júl 27, 2007 / 4
 
Szia!

Nézd meg a chiped adatlapját (vagy esetleg írd meg nekünk), hogy hol vannak a Timer1 oszcillátor lábai.
Pl. fejből tudom, hogy 16F877-esnél a T1OSO (RC0=11) és a T1OSI (RC1=12).
A programot tekintve a TMR1CS (clock source) bitet 1-re kell állítanod, hogy "extern" üzemmódban legyen. T1OSCEN is 1 kell hogy legyen, hogy menjen az inverter.
Lényeges lehet még a szinkronizáló bit, amit T1SYNC-nek hívnak és invertált.
(#) deguss válasza tibcsi hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Valóban több megoldás létezik, majd írd meg, milyen PIC-ed van.
(#) Kicsa hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Szevasztok!
Lenne egy alap kérdésem,de sajnos nem világos számomra.
__config _INTRC_OSC_NOCLKOUT & _WDT_OFF & _CP_OFF & _LVP_OFF
Ez a config sor a progi elején van ugye,jelen esetben ha jól tudom itt belső kvarc van beállítva.Viszont én egy külső 4 mhzesről szeretném járatni,ami a 15-16os lábakon van.Akkor mire állítsam át? XT?
__config _XT_OSC_NOCLKOUT & _WDT_OFF & _CP_OFF & _LVP_OFF
köszi előre is
(#) deguss válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
simán __config _XT_OSC & _WDT_OFF & _CP_OFF & _LVP_OFF
(#) Kicsa válasza deguss hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Már működik is....Köszi szépen..
(#) deguss válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Örülök. Szívesen.
(#) Topi válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Amúgy nem belső XT hanem hanem belső RC.
XT = Xtal = Crystal (Xmas = Christmas) Egyszerűsítő kis mindenüket
RC = Resistor & Capacitor
(#) Stalki hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Help! Ha mondhatom igy hobbielektronikázok csak eddig még nem kerültem szembe programozással, egy 12f508 kellene programozni de eddig akármilyen keresöbe irtam be sehol nem találtam álmaim programozóját (egyszerü, müködő, jó lenne külsö tápról táplálni) és egyszerü szoftvert is keresnék hozzá. Az a lényeg nem akarok (egyenlőre) fejleszteni csak egy már megirt HEX formátumú programot rátenni. Szentségtörésnek hangzik de csak egyszeri alkalomról lenne szó, az is megoldás lenne számomra ha levélbe elküldöm valakinek az pic-et és felprogramozná nekem.
(#) Kicsa hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Szevasztok!Ismét 1 kérdés : Az megvalósítható hogy a PIC lábaira ne ttl szint 'üljön ki' (vagy 5v vagy 0) hanemhogy növekvő il csökkenő legyen?Tehát rgb led viullogtatáshoz kellene és arra gondoltam hogy lehetne úgy hogy felfutó él és lefutó él...szaL bizonyos idő alatt érje el a tápfeszt és úgy is essen vissza...remélem érthető,ez megoldható?
(#) Topi válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Nem, azt nem úgy szoktuk megvalósítani, hanem PWM-el. Magyarul Pulzus Szélesség Modulációval. (Pulse Width Modulation)
Nézzél utánna a neten.
(#) dpeti válasza Stalki hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
akkor nem kerested elég jól...
a google dob pár találatot a "pic 12f508 programmer schematics" kulcsszavakra...
talán megpróbálhatnád Te is....
(#) Stalki hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Köszönöm a segítséget, kérdés: a 12fxxx és a 12cxxx sorozat között az a különbség hogy az 12fxxx-eseket lehet törölni és újrairni? azaz egy 12cxxx programozóval ugyanúgy tudom az az f sorozatot programozni?
(#) dpeti válasza Stalki hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
az F- flash memóriás típust jelenti, a C pedig az egyszer programozhatót, nemcsak ennél, hanem minden szériánál
a C-s változatok programozásáról nem tudok semmit sem mondani, fel sem merült bennem hogy csak 1x programozhatót vegyek, ezért még nem kerültem ezzel a problémával szembe...
kíváncsian várom Én is, hogy mivel lehet
a pickit2 listáján csak F-esek voltak...
szerintem a C-sekhez spec. égető kell, de kitudja...
(#) Topi válasza dpeti hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Ugyan az az égető jó hozzá, mert már belül elintézi.
A C sorozat EPROM alapú, egyszer írható. Létezik belőle windowed típus, aminél ugye az ablakon keresztül UV fénnyel törölhetjük a programot. Régen volt a C lényeges mert tömeges használat esetén olcsó volt. Számos terméknél ugye beleteszik, egyszer programozzák aztán már kész is.
És mivel akkor még gyerekcipőben járt a Flash (Azért F) ezért ez nagyon olcsó megoldás volt. Mostmár annyira elhanyagolható ára van a Flash-esnek hogy egyszer programozott alkalmazásokban is F-eseket használnak, sőt, már nem is nagyon lehet kapni nagyobb processzort C sorozatban.
A C sorozatnál un. OTP memória van (One-Time-Programming)
Persze ez elektromosan igaz, mivel nem EEPROM tehát Elektromosan törölhető Programozható Read Only memory. (Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory) és fénnyel törlés után még újra írható.

Egy fontos van, hogy a C sorozatot nem lehet úgy programozni, hogy áramkörben be van kötve az oszcillátora.

Mivel egyszer programozható és ráadásul gyorsan, ezért adott darabszám felett, a microchip (régen) legyártotta kérésre gyárilag programozva. (QTP, SQTP)

Ezen kívül a C sorozat még lehet ROM alapú is, amit viszont már fénnyel sem és semmivel sem lehet újra programozni, mivel a ROM architektúrájából eredendően a szétégetett áramköröket (biteket) már nem lehet újra éleszteni. Mivel szó szerint ezekben belül programozás közben szétégett a vezető réteg, ezért hívjuk még ma is égetésnek a programozást.

Remélem kielégítő választ adtam!
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Köszönjük Topi, ezzel is újabb dolgot tanultam :yes:
(#) Stalki hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Topi tényleg lexikont kielégítő volt a válaszod köszönöm! Szerintetek meguszom én ilyen egyszerüen a 12f508 problémámat vagy felejcsem el?

Prog.gif
    
(#) Topi válasza Stalki hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Csak akkor ha az alaplapod produkálja a 13V-ot.
(#) dpeti válasza Topi hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Igen, köszi szépen!
(#) Stalki hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Topi, megtudom nézni a port valamelyik lábán hogy van e 13v? vagy inkább ezt a zénerdiódás programmert válasszam? (a számitógép amivel programoznák abba 333 mhz proci van és még 98 ME fut alatta)

000111.gif
    
(#) Topi válasza Stalki hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Én inkább JDM-et építenék, de meg tudod nézni. Fogsz egy multimétert és rámérsz a csatlakozó 5-ös 3-as lába között mekkora feszültség van. Ha -12V alatt mérsz az már jó.
A 3-ason negatív feszültség van, tehát tulajdonképpen a multiméter (-) ágát tedd a 3-as lábra és a (+) ágát pedig az 5-ösre. És ha így 12V-ot, vagy annál többet mérsz, nyert ügyed van
13V-kellene ezeknek, de tapasztalatom szerint, 12V-ról is vígan lehet programozni.
Következő: »»   57 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem