Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 576
(#) bbalazs_ hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Kedves Toro!

Latom, otthon vagy a temaban.
Az en Chaffoteaux et Maury (szereloknek: Safoto) kazanom allitolag elegge regi (bar nincs meg tizenot sem) es barrki meghallja, hogy errol van szo, panikszeruen leteszi a kagylot vagy szabadkozva elharitja a kijovetelt. Igy mindent magamnak kellett eddig fabrikalni rajta.
A pontos tipusa Celtic C24, kombi, sima orlangos, 24kW-os.
A kazan egyebkent gyonyoru, egy esztetikai muremek.

Egy kozpontjuk van Balatonakarhol, onnan szoktam alkatreszt rendelni. Szegeden elek jelenleg.

Amit kerdezni szeretnek, hogy ezt kik vallaljak javitani?
Ugy ertem, hogy ne nekem kelljen kiokoskodni a telefonon keresztul, hogy melyik alkatresz is az, ami nekem kell.

A kisokosokban, cegjegyzekekben megtalalhato cegek vagy nem is akarnak jonni vagy kozlik, hogy oreg a kazan es vegyek masikat.
(#) gazszeres válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 1, 2011 / 1
 
Szia!
Sajnos a francia kazánok, valóban kipottyantak a kedvelt típusok közül. Ennek fő oka az alkatrész ellátás. Üzemszerűen mindenben megegyeznek a német illetve olasz gyártmányokkal. Az alkatrészek? Beszerzésük nehézsége miatt ódzkodik minden szerelő. Attól tartok a jövőben is magad fogod javítani, de használd bizalommal ezt a fórum oldalt itt mindig segítséget kaphatsz a nehezen megoldható hibákra is.
Üdv Gazszeres
(#) toro válasza becist hozzászólására (») Okt 2, 2011 / 1
 
Nézd meg a keringető szivattyút!
A szivattyú végében lévő nagy fényes csavart tekerd ki és óvatosan próbált megforgatni.
A kazánod egy bitermikus hőcserélőjű és a melegvíz előállításhoz nem kell a szivattyúnak forognia.
(#) toro válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 2, 2011 / 2
 
Javaslom, keress egy öreg szakit - aki hajlandó javítani is. Sok kolléga kizárólag alkatrész cserére "szakosodott" - sajnos!
S gázszeres kolléga is írja, nehéz az alkatrész ellátása.
(#) bbalazs_ válasza toro hozzászólására (») Okt 2, 2011 / 1
 
Koszonom valaszaitokat - sajnos kb erre szamitottam. Oreg szaki nem nagyon van, az osszecsinalja magat, ha meglatja, hogy van benne elektronika (egyebkent egyszeru komparatoros, tehat nincs benne proci, meg led sem.)
Igy tenyleg marad a hazibarkacs. Vannak nagyon nagymeretu hollanderek, amik lehetetlen helyeken bujnak meg es semmivel nem tudok hozzajuk ferni - vizpumpafogoval szoktam szerencsetlenkedni fel fokonkent lehet meghuzni csak, mert mindenhol akad a fogo szara... lehet, hogy ott teljes egyseget erdemes csak cserelni es valami tavoli csovet kell lebontani hozza. Mindegy, a kovetkezo nyaron leveszem a falrol es szetkapom atomjaira.
(#) toro válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szívesen, de tegyél fel pár képet róla és írd meg mi a problémája!
(#) bat2 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Láttam itt már sok hibajavítást, hát feltenném az én hibámat, találkozott-e már valaki ilyennel:
Beretta Exclusive Boiler Green 30 BSI kondenzációs kazán, 3 éve lett beüzemelve. Gázóra csere után elindítva szakaszosan üzemel csak, bekapcsol HMV-re, fűt 3-4 mp-ig, majd abbahagyja a fűtést, a kijelzőn 11: gyenge láng villan fel. Majd 10 mp múlva újra elkezdi, fűt megint 3-4 mp-ig, és így tovább.
Szerelő kijött, kicserélt egy szétégett tömítést (úgy nézett ki, mintha hungarocell lett volna), meg egy égésérzékelőt, ami hibás volt, de ettől sem javult meg a kazán. A másik ilyen érzékelőt is megnézte, cserélte, attól sem lett jobb. Jobb ötlet híján panelcserét mondott, 50e HUF alkatrészáron. A panel nagyjarészt működik, csak egy relé lekapcsol 3-4 mp-enként, nem hiszem hogy olyan sok baja lenne, de természetesen csak teljes cserét tudnak elképzelni a mai mesterek...
Ja, garancia már nincs rá, szavatossági időn belül vagyunk, de ki az, aki be tudja bizonyítani, hogy a hiba már a gyárban benne volt a készülékben??
Szóval van valakinek ötlete, hogy panelcsere előtt mit lehetne még megnézni a kazánban?
Előre is köszönöm.
(#) Babizsu hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Ferroli D F24-es, 3,5 éves kazánom a következőket produkálta a hv-én.
Első lépésben péntek éjjel halatszott egy lufi leeresztéshez hasonló hang, rövid ideig, amit volt, aki a telítő tartály kilukadásának vált a szombat reggeli hiba után. (megjegyzem, a hangot azóta nem hallottam)
Szombat reggel melegvíz nincs, kijelzőn semmi nem világít. Megnyomom a Reset gombot, mire kigyullad a piros őrláng. Reset újra, világít mind a 3, majd semmi.
Szőke csaj kiskutyával, emeleten két gyerekkel nem próbálkozik tovább, telefonos segítséget kér.
Saját gázszerelő (éppen költözik, kijönni nem tud), kérdi, nyomás mennyi. 1 alatt. Ok, töltsem fel. 1,5-nél, zárjam el. Elzárom. (tényleg!) Nyomás megy tovább, már 2, kazánban valami rohadtul zörög, én a teraszig futok. Aztán nyomás emelkedés megáll, szívrohamom sem lesz, visszatérek a fürdőbe. Szerelő lepattint, guglizzak valakit, aki tud jönni, fogalma sincs.
10-re kijön egy srác, 2,5 órát pittyegteti a kazánt. Szerinte nem a kiegyenlítő (vagy milyen, piros) tartály, mert fűt a kazán, és nem sziszeg (de a kiegyenlítő tartályt nem láttuk szemmel, de lehet, hogy nem is kell). Méreget, megállapítja, hogy a keringető szivattyú nem megy, valahol panel szakadás lehet, mert szikrát még ad, de a szivattyú nem indul el, és emiatt felforrhat a tartályban a víz (az sziszeghetett éjjel, mert akkor még fürödtek az emeleten).
Beköti direktben (azaz nem a panelen keresztül kap áramot), úgy működik. Diagnózis: panelhiba, panelt kell cserélni!
Most kilóg a kazánból a direkt bekötés, kapcsolgatjuk az elosztó kapcsolójával, hogy nem menjen folyamatosan, ugyanis a következőt produkálja:
fürdeni mennénk, kapcsoló bekapcs, hogy szivattyú induljon, melegvíz kinyit, fürdés, melegvíz elzár, le még nem kapcsol, mert vizes vagyok, szivattyú zúg a kazánban, hallom, aztán egyszercsak olyan hangja lesz, mint amikor a fém lapátok hozzáérnek egy fém burkolathoz (mint egy ventillátorban), de iszonyatos hangosan, gyorsan kapcsoló lekapcsol, és olyankor mindig abba hagyja.
Szerintetek??
Valóban panel?? Vagy a keringető szivattyúnak is baja van? vagy minek? rezonál az egész cirkó... (
Nem szeretnék kifizetni sok tízezret a panelra, ha nem is az a baja.
Van valami ötletetek? Kérdezzek meg másik szerelőt?
Egyébként létezhet, hogy 27.000 Ft körül van egy ilyen panel?

Előre is nagyon köszi, ha valaki tud tanácsot adni, ötletelni (néha feltételezem, hogy ilyen téren hülyére vesznek )
(#) gazszeres válasza Babizsu hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szia!
A panel valóban hibás, amennyiben nem indítja a szivattyút. Javítható! A szivattyú indítását egy a vezérlő panelen elhelyezett relé végzi, ez beéghetett, csere javasolt.
A kazán hangosságának oka az elvízkövesedett hőcserélő lehet, savazni kell.
Ennyit tudok látatlanban javasolni.
(#) toro válasza Babizsu hozzászólására (») Okt 3, 2011 / 1
 
Legelőször is nem biztos, hogy panel hiba!

Mivel, írod 3,5 éves a kazán - ez az idő épp elég volt arra, hogy a kazánköri hőcserélőben lerakódjon a vasiszap. Erről többen többször írtunk már régebben.
Kérd meg a szerelődet, hogy tisztítsa ki.
A tágulási tartályt víz mentes állapotban 0,8-1,0 barra kell felpumpálni.
Ha ez meg van írj és jön a tanács.
(#) toro válasza bat2 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
A kondenzációs kazánok ma már minden hiba üzenetet jeleznek. Ezek kódszámok, melyek a gépkönyvben rögzítve vannak konkrét szöveges üzenettel.
Mit jelez-mit ír ki?
(#) calina hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
javított már valamelyikőtök sit 537 abc vezérlőt?
kapcsolási rajz esetleg ?

a melegvíz megnyitásakor csak kattog...
az egyik relé lábánál volt egy hidegforrasztás, de nem az volt a baja
(#) toro válasza bat2 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
A kondenzációs kazánokban üzemelés közben folyamatosan forogni kell a keringető szivattyúnak.
Az olcsóbb kazánokban egy fordulaton, ami a szivattyún beállítható. A drágább készülékek szivattyúi modulálnak (változik a fordulatszámuk) a kazánhőcserélőben lévő1-2-3 NTC ellenállás értékének változása függvényében. Lehet az is a gondod, hogy a 10 mp utáni lekapcsolás a hőcserélő szennyeződése miatt van. Az NTC-k értékei nem párhuzamosan változik.
(#) toro válasza calina hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
A fűtésüzemben működik?
(#) bat2 válasza toro hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
A hiba kb 2 mp-re gyullad ki: 11-es hibakód: Útmutatóban annyi van írva: gyenge láng.
Megoldás: a kazán megoldja magában, maximum kapcsolja ki, majd be.
Ez már többször megvolt, de nem javította meg.
A kazán után 5 méterrel van bekötve egy gáz főzőlap, azon lehet ellenőrizni, hogy a gáz nem levegős, nem amiatt csinálja.
----
A keringető szivattyút megnézem majd, de nem 10 mp után áll meg a gázfelhasználás, hanem kb 3 mp után lekapcsol egy relé, hallom amikor kattan a vezérlőpanelen.
(#) toro válasza bat2 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Ez az ionikus elektróda oxydáltsága miatt (is) lehet. Gyenge csiszoló vászonnal való tisztítás után működnie kell.
(#) calina válasza toro hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
nem próbáltam, azóta meg már egy új vezérlő van benne...
de megjavítanám a rosszat, csak jól jönne hozzá egy kapcs.rajz...
van benne egy JS1-48V-H77 jelű relé, ami gyanús...
(#) toro válasza calina hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Nekem csak bekötési rajzom van.
(#) Babizsu válasza toro hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Ez sajnos, bár 3,5 éves "csak", nem digitális kijelzős, így nem írja ki a hibaüzenetet.

Tegnap óta a jelenség: zörgés nincs, kapcsolóval kapcsolgatjuk a szivattyút, működik, meleg víz is van...
(#) Babizsu válasza gazszeres hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
A szerelő magyarázta nekem, hogy a relé is tönkre mehetett, és azt úgy próbálta meg orvosolni, hogy csavarhúzóval "megkopogtatta" a reléket. Mivel erre nem reagált a relé, úgy gondolta, hogy, nem az a rossz, mert a kopogtatástól helyre kellett volna jönnie.

Elvileg ma fog hívni a szerelő, a panel ár miatt. Mit mondjak neki? Vagy keressek egy másik szerelőt, aki meg tudja javítani a panelt? Lehet azt helyben javítani? Vagy elviszi?

Nagyon köszi, hogy segítetek!!
(#) bat2 válasza toro hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Az egyik elektródát ki is cserélte a szerelő a tömítés cseréje után, a másikba csak belepróbált egy újat, mert az látszatra nem volt hibás, de ez sem hozta meg a kívánt eredményt, még mindig erősen szakaszosan üzemel.
(#) toro válasza Babizsu hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Szia Zsuzsi!
Igen, lehet rossz a relé is. De azt nem kopogtatással, hanem mérőműszerrel KELL megállapítani. Tekercs ellenállása-, kap-e feszültséget-, érintkezők zárnak-e?
Kérdezd meg a szerelődtől, hogy tud-e ilyen tevékenységet is, nemleges válasz esetén keress másikat.
Vezérlő panelt lehet javítani, DE, ha ebből kifolyólag a kazánnal bármi gond keletkezik az "elkövető" a felelős!
(#) toro válasza bat2 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Az elektróda - valószínűleg - az ionikus volt. Azért írtam a csiszolóvásznas tisztítást. A kazán hőcserélőt és az NTC-ket kellene megnéznetek.
(#) szerviz válasza bat2 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Szerintem a kazánod hőcserélője KÍVÜLRŐL van ledugulva.
A következő lehet a jelenség:
mivel a hőcserélő alumíniumból van , ezért azon a gázban lévő kénből keletkező alumíniumszulfát válik ki. Ez szürkésfehér, jól tapadó, rücskös felületet képez, és szűkíti a csövek közötti 0,8 mm-es hézagot.
Ezért begyújtáskor az égőtér túlterhelődik, a láng leszakad, amit a készülék hibának jelez.

A diagnózis felállításánál egyrészt füstgázelemzést kell végezni, a füstgázban több ezer ppm CO mérhető.
Másrészt meg kell nézni a hőcserélő belsejét................
Ezt leírásod szerint a szerelőd elvégezte, hiszen elektródát cserélt benne. Valamint kicserélte az égőtér szigetelést, ami vszínűleg az égőtér túlterhelése miatt ment tönkre. Vagy nem is szokott tönkremenni, csak a széthúzáskor széttörik.

Nna, most lássuk, mi a teendő..........
Én minden beüzemeléskor a tulaj lelkére kötöm, hogy a Beretta hőcserélője alumínium, ezért az bizony kényes a kénre. Ezért azt évente ellenőrizni és tisztogatni kell.
Ezt a tulajdonosok jellemzően elengedik a fülük melett......
Talán még arra is gondolnak, hogy ez a sz@ros szerviz pénzt akar lehúzni róluk...............

De ha már a baj megtörtént, akkor meg lehet próbálni tisztítani a hőcserélőt.
A Beretta forgalmaz egy erősen lúgos, marókálit tartalmazó szert, ami persze nem oldja fel a lerakódást, csak lazítja azt. Ezzel, valamint egy méretre vágott, vékony pengéjű késsel, gumikesztyűvel és sok-sok anyázással meg lehet kísérelni a tisztítást. A siker meglehetősen kétséges..............

A végén marad a kazántest csere aranyárban....
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
"Szerintem a kazánod hőcserélője KÍVÜLRŐL van ledugulva". Mármint a tűztérben.
Ezért lenne szükséges minden kazán üzemeltetőnek évente SZAKSZERVÍZ-zel KARBANTARTATNI a tüzelőberendezését! Igaz ez pénzbe kerül, de jóval kevesebbe, mint egy hőcserélő csere+munkadíj.
Beüzemeléskor minden gyártó előírja, hogy üzembe helyezéskor meg kell mérni a kibocsátott füstgáz értékeit. Megadják, hogy mennyi az az érték amit mérni kell üzemelés közben. Sok gépkönyvben bent van egy oldal az adatok rögzítésére.

S illdomos lenne a gázszerelő kollégáknak füstgázelemző készüléket beszerezni, ha már beüzemelnek.
(#) bat2 válasza toro hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
A készülékhez minden évben, szeptember-október környékén ki lett hívva a beüzemelő (hivatalos beretta partner) szakszerviz, tőlük is mindig ugyanaz a kollega jött ki, most is ő ellenőrizte a készüléket.
Ő mondta, hogy látható volt a mostani karbantartásnál, hogy a szigetelés (kb 15 cm átmérőjű, 1 cm vastag, habos szerkezetű anyagból készült) volt széttörve / tönkremenve.
Utoljára 2010.09.15-én volt kint, ekkor a következő műveleteket végezte el (papír szerint): füstgáz elemzés, tűztér tisztítás.
Ha ezek után is a hőcserélő ledugulás lehet az ok, (megkérdezem, hogy most végzett-e füstgázelemzést, illetve kihívok egy másik szervizt), akkor nem tudom mit tudtam volna még csinálni.
A hőcserélő cseréje többe kerülhet, mint a panelcsere? Azt 50 anyag + 24 mdíj-ért cserélnék, és lehet, hogy meg sem oldaná (bár akkor talán nem kell kifizetni az anyagdíjat).
Marad a másik szerviz, akinek felvetem az itt olvasottakat.
Köszönöm a hozzászólásokat, ha van még ötlet, szívesen várom.
(#) toro válasza bat2 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Hát a hőcserélő biztos, hogy sokkal drágább.
Ha évente karban volt tartva, nem rakódhat tele.
Hívd ki még egyszer és beszéljétek meg a dolgot!

Ámbár szerintem a lentebb írtak: kazánköri hőcserélőben lerakódott a vasiszap és a vízáramlás megváltozott!
Egyedül is ellenőrizheted: engedj ki 1-1,5 liter vizet a kazán biztonsági szelepén. Ha apró fekete darabok vannak bent, akkor biztos, hogy koszos!
(#) szerviz válasza toro hozzászólására (») Okt 5, 2011 / 1
 
Minden elismerésem a HE üzemeltetőinek, hogy engedik, tűrik az elektronikai fórumon a gázosok nyavalygásait közzétenni!

Ezen köszönet után szeretnék Toro véleményére reagálni.
Tehát azt látnunk kellene -mi talán látjuk is- hogy olyan, mint "gázszervizes" szakma nincs. Vannak szervizek, akik teljesen különböző előélettel kerültek erre a pályára, és ennek megfelelően teljesen különböző szakmai szinten teljesítenek.
És itt csak szakmai szintről beszélek, emberi, etikai kérdések most nem is érdekesek.

Tehát vannak gázszervizek, akik az "ős" fűtéstechnika, az olajégők világából jöttek. Vannak elektrotechnikusok, akik gázra képezték át magukat. Vannak gépészek (mint én is) akik kényszerből, kalandvágyból, megélhetésből keveredtek ide. És vannak csőszerelők, akik úgy gondolják, hogy ha a kazánt fel tudják tenni a falra, akkor meg is tudják javítani.
Ez egy saláta, itt mindenki lehetett, és még most is lehet SZAKSZERVIZ, ha van valamilyen papírja és sikerül szerződést kötnie valamelyik gyártóval.
Innentől kezdve válik kérdésessé a beüzemelés, a karbantartás szakszerűsége.
Nekem évek óta (évtizedek óta?) jelent agybajt az ősz eljötte, mivel naponta öten-tízen keresnek azzal, hogy ki kellene tisztítani a kazánjukat.
Viszont kazánt TISZTESSÉGESEN kitisztítani, helyrehozni naponta kettőt-hármat lehet.
Kiporolni, pókhálót lecsapkodni persze lehet többet is....................
Így aztán én vagyok az, aki nem tud "időben" karbantartást elvégezni, és vannak azok, akik egy csavarhúzóval meg vízpumpafogóval egy nap alatt egy lépcsőházzal végeznek.
Nna, a lényeg az, hogy nem irigylem a felhasználókat, amikor szervizt keresnek......................

És bocs' a nyavalygásért.
(#) szerviz válasza bat2 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Ha a kazántest belülről (vízoldalról) lenne eldugulva, akkor a hőmérséklet meredeken, hirtelen emelkedne, "randa" hangokat produkálva! És nem írna ki lángproblémára utaló kódot!
A gyújtásvezérlő hibája okozhat ilyen hibakódot, de akkor következetesen kb 10 sec-ig ég a láng.
Próbáld ki úgy a kazánod, hogy a gázcsapot "majdnem" elzárod, így csak kis lángon fog égni, és ha így nem szakad le, akkor biztos lehetsz az égőtér dugulásában.

A 24 ezres munkadíjat meg panelcseréért Qrvára tisztességtelennek tartom........
(#) oldman válasza szerviz hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Nálad a pont!
Megjegyzem hogy ma már mindenről el lehet mondani hogy "elektronika" hiszen az autótól a gázkazánon át a vasalóig minden tele van tömve elektronikával, ha kell ha-nem mivel gyártása olcsó és menő a "számítógéppel vezérelt" megnevezés !
Manapság már mindenki lehet márkaszervizes is (szinte minden szakmában) hiszen a "javítás" fődarab cserével történik. A gyártók nem is nagyon tűrnek más megoldást, és a jelenlegi rezsiórabérek mellet többnyire nem éri meg az idő és tudásigényes hibakeresés.
A "mesterek" tevékenységéről annyit, hogy kevés a lelkismeretes, felkészült, az ügyfelet nem csak lenyúló ember.


Van egy "gázos" kérdésem!
THERMOMAX AMICA CONDENS SOLAR PAB 150 csodakazán.
Villámcsapás következtében, más egyéb eszközökkel együtt tönkrement. Márkaszerviz panelt cserélt, a kazán üzemelt, de mikor FI relét akartak felszerelni a lakásban az rendszeresen lekapcsolt. Nem mindig, de a kazánt áramtalamitva semmi gond nem volt. (Ezért végül leszerelték).
Markaszerviz újabb paneleket cserélt, a hiba változatlan, de szerintük a kazán jó! (Valóban tökéletesen üzemel de N vezető nélkül is!)
Vezérlőben az egyik z/s vezeték (védővezető) meg van barnulva.
Szükségem lenne egy részletesebb rajzra mint ami a neten elérhető,
(AMSO_gepk_V01.pdf) és/vagy tanácsra ha valaki találkozott hasonló hibával.
Következő: »»   43 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem