Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   345 / 1160
(#) granpa hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Helló!
Bontogatok, és találtam két IC-t: 1.ZILOG 2558, alatta,SZM137M3, mi ez? A másik;1490 034 jelű; 8 lábú smd, és ez mi? Alldatasheet, Archive nem segített.
Köszi: Kálmán
(#) ujfalusi hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Kérdésem lenne hozzátok. Van két db 6n1p/?/ elektron csövem. Ez elvileg egy kettős trióda. Ez viszont nem is hasonlít, még méretben sem hozzá. Inkább egy pentóda. Mellékeltem a képet, /mellette amilyennek lennie kéne.?/ Lehet hogy el van feliratozva?
Köszönöm a segítséget.

6n1p.JPG
    
(#) ujfalusi válasza ujfalusi hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Köszönöm megoldódott a probléma. Rosszul értelmeztem a ciril betűket.
(#) proli007 válasza ujfalusi hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Hello!
Ha benéztél volna a lyukon, vagy az alján megnézted volna a kivezetéseket, láttad volna kicsoda. (Ha nem csak képen volt meg.) De ipari csöveknél bizony, létezik ilyen "túlméretes" trióda, pld. E80CC. Ezek 8000 üzemóra után is hozzák a paramétereiket.
üdv! proli007
(#) ujfalusi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Kösz a segítséget, de ez nem trióda. Ez a fordított "enn"
amit én N-nek gondoltam I-betű. az orosz ABC-ben. Így ez a cső az ECH 81 megfelelője. Azt hiszem nem tévedek./?/
Üdv. ujfalusi
(#) Electricboy hozzászólása Okt 14, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy kapcsoló üzemű tápegység került hozzám javításra, már kicseréltem benne pár elégett tranzisztort, ellenállást, de találtam egy számomra ismeretlen alkatrészt melyet a mellékletben megtaláltok "kérdés" néven. Az alkatrész ismereteim szerint valamiféle kiégett biztosíték lehet mert az AC csatlakozó egyik fázisa és az áramkör között található mint azt a "helyzete" nevű mellékletben láthatjátok. A multiméterem az alkatrészre szakadást jelez. A kérdés az lenne hogy pontosan mi ez, és milyen néven kaphatok a szaküzletben ilyen alkatrészt.
(#) nedudgi válasza Electricboy hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Mutasd meg az áramkör másik oldalát is. Nem lehet egy elpusztult dióda?
(#) Electricboy válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
De lehet hogy az mutatom is!
(#) nedudgi válasza Electricboy hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Az egy biztosíték, ott van a helye mellett a felirat "F1" (Fuse=biztosíték). Az értéke pedig a készülék dobozán valószínűleg fel van tüntetve.
(#) Electricboy válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Lehet hogy hőbiztosíték? Mert a dobozon középtájon van egy jel alatta meg h 116°C
(#) nedudgi válasza Electricboy hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Nem valószínű, akkor valamilyen melegedő alkatrészhez lenne ragasztva. Ilyesmit nem látok a képen. Másik biztosítékot találtál? Ha nem, akkor sima biztosíték.
(#) tomi324 hozzászólása Okt 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Biztos nagyon sokan emlékeznek a SiEK diódák logikájára, miszerint amilyen szám áll a "SiEK" szó után, azt felszorozva 100-al megkapjuk, hány V-ot bír a dióda, és mind 0,7A-es.
De viszont most kaptam 2 ilyen csodabogár darabot, ami kifogott az elméleten, mégpedig:
SiEK 4f (gondolom 400V, de hány A lehet? (a kisebbik))
SIEK 39A (talán 300V? a lába kicsit vastagabb mint akármelyik másiknak, létezik, hogy nagyobb áramot bír?)
Aki tud ezekről valamit, vagy olyan katalógussal rendelkezik amiben benne lennének, kérem írja le a főbb adataikat. Köszönöm előre is

SiEK.jpg
    
(#) ujfalusi válasza tomi324 hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
SIEK1---70V--06A
2--140V
3 200V
4--280V
5- 350V
6--400V
7--480V--06A
(#) tomi324 válasza ujfalusi hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Az én atlaszom (Magyari Dióda atlasz) 100-200-300..700ig mint kerek számot ír, de engem kifejezetten ez a két tipus érdeklene:
SIEK 4f, és SIEK 39A
(#) kraissadam hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Winbord W27C512P-45 -ös cihpem szeretnék hozzá egy nagyon de nagyon egyszerü programozót és egy nagyon egyszerü próba panelt készíteni .
Köszi eleőre.
(#) kadarist válasza kraissadam hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Szia!
De mit szeretnél csinálni ebből az EPROM-ból? Ez egy ROM, tehát egyszer írható memória, ami ennél a fajtánál nem ultraibolya fénnyel törölhető, hanem elektromos impulzussal.
(#) jocka0012 hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
üdv!

lenne egy alap kérdésem : ezt a kapcsolást(http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/474/futofeny.jpg) kezdtem el csinálgatni és felmerült bennem egy kérdés.Itt megtalálható két kondi a rajzban.Az világos , hogy az 1ľF os kondinál a polaritás az , hogy van , de a 100nF-es kondit , hogy kell bekötni ?
(#) bodgabo válasza jocka0012 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Valószínűleg nem polarizált a 100nF-os kondid, így tetszőlegesen beteheted.
(#) jocka0012 válasza bodgabo hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
köszi a gyors választ
(#) Dániel X hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Üdv!

Van pár dupla 7 szegmens kijelzőm, és ezek vannak rájuk írva:
HJ-562R
TOD-5261BR-3
LN526GA 7 9D
Az utolsóra találtam valami adatlap félét amiből kiszedtem hogy zöld színe van meg hogy közös anódos de semmi többet nem tudok róluk.
Valakinek valami infó róluk?
(#) zolika60 válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Multimétred van? Mérd ki.
(#) Dániel X válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Van. Csak gondoltam van valakinek valamilyen infója róluk.
Kösz.
(#) qvasz2 válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Valami nem kerek, de megpróbálom másképp:

tod5261.pdf
    
(#) Dániel X válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Köszi.
(#) qvasz2 válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Viszont ebből: B bekötés és piros színű, ha BR a vége!
(#) Dániel X válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Igen. Köszönöm. Már csak a Hj s nek kellene adatlap de lehet annyira kínai hogy nincs is neki.
(#) Pixi hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Hali!

Lenne egy olyan kérdésem hogy az infra hőmérőkben ami érzékeli a hőt annak mi a neve, hogy lehet rákeresni, mert nekem van egy hőmérőm ami össze vissza mér és nem tudom mi a hibája, és arra gondoltam hátha ez a része a hibás!
Sajna ami benne van azon nincs semmi adat, annyi biztos hogy 4 lába van, úgy néz ki mint a régi fémházas tranzisztor, a tetején egy fekete körrel!
Aki tud segítsen!
Előre is köszi!

üdv
PIXI
(#) kadarist válasza Pixi hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szia!
PIR-szenzor a neve. Bővebben: Link
(#) Pixi válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Hali!

Köszi a segítséget!
Már csak az a kérdés ez okozza-e a hibát!
Rámértem és 55Kohm az ellenállása!
Meg a másik hogy ennek van több típusa is, vagy mi alapján találok hozzá passzolót?

üdv
PIXI
(#) mondalaci hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Kb egy eve vettem egy MONOX 5000 gáz és szén-monoxid érzékelőt. Amikor ma bekapcsolatam 7 masodpercenkent csippant egy hangosat es sargan vilagitott a GAS feliratu LED csippanaskor ami a kezikonyv alapjan azt jelzi, hogy a gazerzekelo *.

Miutan szetkaptam ezt az eszkozt nem volt nehez megtalalni az erzekelot. Ki is forrasztottam a NYAK-bol de nem vagyok benne biztos, hogy pontosan milyen csere komponenst kene hasznalnom reven, hogy semmilyen felirat nincs a szenzoron
A http://www.flickr.com/photos/mondalaci/sets/72157627804560531/ cimen talalhattok par kepet.

Elore is koszi a segitseget!

Laci
Következő: »»   345 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem