Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   92 / 344
(#) zoz11 válasza komarl hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Hello
Lehetséges, hogy kétféle kondi van rajta, kompresszor motoroknál főleg.
Ami kiugrik, az egy hő kioldó, és az akkor old ki, ha folyamatosan túl van terhelve a motor, vagy rossz az a hő kioldó.
Lehet ez még menet zárlatos motor is, vagy pedig kompresszor hiba.
A bekötésével nem lehet nagy gond, ha eddig üzemelt.

Üdv: Zoltán
(#) nyfeco hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. A mellékelt rézkarcon lévő motort kellene bekötnöm valahogy hogy működjön. Csak nem tudok rájönni hogy ezt hogy gondolták el.
Ugyanis a motor igaz 380/220, de a doboz amibe bele kell kötni ( a mellékelt rajon a sorkapocs 1-2 pontja) az csak 220V.
Megnéztem a kapcsoló az max 220V lehet bekötni, de a végálláskapcsolóra max 450V- van írva.

Ahogy én ezt néztem ez csak 1 fázist szakítana meg, de akkor meg a motor 2-őt fixen kap és búg, ugye nem indul el.

De ha meg 220V akarnám tenni akkor meg szükségem lenne egy üzemi kondenzátorra?!
Vagy nem jól látom!

Ez egy baromfi önetető motorja lenne, és a végállás az úgy működne hogy amikor megtelik táppal az etetősor, akkor táp a súlyánál fogva megbillenti és kikapcsol.
Kérlek segítsetek!!!

220-380.jpg
    
(#) brigi válasza nyfeco hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Mindenféleképpen kell hozzá egy mágneskapcsoló, ami kapcsolja a motort. A mágneskapcsoló működtetését a végálláskapcsoló és a billenőkapcsoló kapcsolja. Esetleg a végálláskapcsoló belső érintkezőinek nincs közös pontja?
(#) nyfeco válasza brigi hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Nem tudom hogy van e közös pontja.

De a billenő kapcsoló az állandóan be van kapcsolva, és ugye mikor a táp elfogyott a csőből, vagyis fogyni kezd, akkor a végállás kibillen, bekapcsolja a motort, addig, míg vissza nem telik.
(#) Gyufa 1973 hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem.
A házamban háromfázisú elektromos hálózat van kiépítve, az utcai hálózatról 3x25A jön be. A lakás ezen a háromfázisú körön van, külön a mosógép, külön a villanysütő,stb. A házat tíz évvel ezelőtt építettük, akkor kiépített a szerelő egy háromfázisú dogaszaljzatot a garázsba, amit eddig soha nem használtunk, mert nem volt háromfázisú gépünk. Ez a dugaszaljzat már csak 3x16A-t kap, a kismegszakítóktól, mert, ha mind a 3x25A-t kihasználnánk ami az utcáról bejön, akkor már a lakásban nem mehetne semmi, ezt mondta nekem a szerelő akkor.
Most szeretnék egy ágaprítót építeni, amit villanymotor hajt, és az érdekelne, mekkora maximális teljesítményű villanymotort vehetek hozzá?
(#) brigi válasza nyfeco hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Na várj, te most egy láncos önetetőről beszélsz? Valamint a képen egy végálláskapcsoló és egy billenőkapcsolót rajzoltál.
(#) brigi válasza Gyufa 1973 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
A 3x16A az 9,9KW, fázisonként 3,3KW. Tehát a beépíthető motor 3,3KW!
(#) Gyufa 1973 válasza brigi hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Hát az nem sok...
Akkor nem villanymotoros lesz.
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) brigi válasza Gyufa 1973 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Ha a 3x25-ről kötöd el akkor 6KW a beépíthető motor, a 3KW nem kis teljesítményű motor, főleg ha valami áttétellel duplázni tudod a teljesítményt. Nyilván a fordulatszám rovására, mert feleződni fog.
(#) Gyufa 1973 válasza brigi hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Tehát, ha kicserélem a 16A-es megszakítókat 25A-esre, akkor már 6kW lehet a motor. Az már elég lenne, egy 5,5kw-os motorra gondoltam amúgy. Legfeljebb amíg használnám, addig nem kapcsolnánk be nagyobb fogyasztókat a lakásban.
Köszi.
(#) brigi válasza Gyufa 1973 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Igen ez a helyes megoldás, de arra figyelj, hogy 2,5mm2-tű rézvezetékkel legyen bekötve az a dugalj, mert szerelték 1,5mm2-essel is 16Amperig, igaz egy óra használatnál már igencsak "izzadt". Sok Sikert!
(#) Gyufa 1973 válasza brigi hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
5x2,5-ös rézvezetéken kapja a dugalj az áramot. Elég precíz volt a villanyszerelő aki csinálta. Annak idején csodálkoztam is minek kell annyi megszakító, meg fi relé, meg vastag vezetékek egy családi házba, de utánaolvasgatva, volt értelme mindennek.
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) liderces válasza Gyufa 1973 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
hello! Nálam is 3x25A van és 5.5Kw-os mocit még elinditotta. A 7.5kw-ost nem birta. De szerintem az 5.5 az mindenre elég kell legyen, nálam a főmegszakitótól direktbe megy a hátsó részhez, és nem árt ha akkor külön egy vastagabb vezetékkel addig átfüzöd, volt melóhelyemen aszem 4-essel szerelték, attól függ milyen messzi lesz a motor a megszakitó automatától. Csak az inditásnál kritikus aztán nem gond a többi fogyasztó, az 5.5öt ugyis elinditota ha nem figyeltem mik vannak bekapcsolva. üdv
(#) nyfeco hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. A mellékelt rézkarcon lévő motort kellene bekötnöm valahogy hogy működjön. Csak nem tudok rájönni hogy ezt hogy gondolták el.
Ugyanis a motor igaz 380/220, de a doboz amibe bele kell kötni ( a mellékelt rajon a sorkapocs 1-2 pontja) az csak 220V.
Megnéztem a kapcsoló az max 220V lehet bekötni, de a végálláskapcsolóra max 450V- van írva.

Ahogy én ezt néztem ez csak 1 fázist szakítana meg, de akkor meg a motor 2-őt fixen kap és búg, ugye nem indul el.

De ha meg 220V akarnám tenni akkor meg szükségem lenne egy üzemi kondenzátorra?!
Vagy nem jól látom!

Ez egy baromfi önetető motorja lenne, és a végállás az úgy működne hogy amikor megtelik táppal az etetősor, akkor táp a súlyánál fogva megbillenti és kikapcsol.
Kérlek segítsetek!!!

Mellékelten lefotoztam azt a diagramot, amit gyárilag mellékeltek a bekötéshez!!!!
(#) Gyufa 1973 válasza liderces hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Értem, köszönöm neked is.
(#) erbe válasza Gyufa 1973 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Nálam is 3*16 A automatáról megy az 5,5 kW-os aprítógép. Fontos, hogy csillag-delta kapcsolással tudjad indítani. Direkt indítással leveri a 16-os automatákat. Elég furán számolgatnak itt a kollégák, mert ellenállás terheléssel (villanytűzhely, tárolós kályha) ~11 kW-os lehetne a fogyasztó. A motor más dolog, mert problémás az indítása. Ha volna ekkora frekvenciaváltód, 10 kW-os motort simán ráengedhetnél.
Ha kicsit vastagabb anyagot adok a gépnek, így is levághatja a 16 A-t. Célszerű a csillag-delta kapcsolást mágneskapcsolókkal, késleltetéssel vagy fordulatszám-áramfelvétel érzékeléssel kapcsoltatni, mert a kézi váltás nem megbízható.
(#) liderces válasza nyfeco hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Hello! Ami a motor felé megy 220V az mondjuk vezérelhet egy mágneskapcsolót és akkor mindegy hogy 380-e? Szerintem ez gyárilag is igy lehetett kitalálva ez csak a vezérlése lehet. De majd felvilágositanak mások is.
(#) brigi válasza erbe hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Bocs, nem számolgatok. Áramszolgáltatónál dolgozom és ezekhez az automata értékekhez ez a teljesítmény kivét tartozik. HIVATALOSAN!!!
(#) erbe válasza brigi hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Tartozott egykor, a 220 V korszakában.
Akkor miért lenne a motorteljesítmény 3 fázison 3,3 kW?
230V *16A = 3680W *3 = 11040 W. ???
Már csak egy lágyindító (frekiváltó) kell.
Elég hosszú hosszabbítóval 10 kW-os motort is el lehet indítani csillag-deltával, csak a kivehető végteljesítmény csökken.
(#) Gyufa 1973 válasza erbe hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia!

Az látszik a motor adattábláján, hogy csillag-delta kapcsolásba lehet-e kötni, vagy minden háromfázisú aszinkron motor beköthető így?
Nem igazán vagyok képben a villamos gépekkel.
(#) frank tibor válasza brigi hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia

Szerencsére erbe számolt, és jól! Ohm, Watt, Volt, Amper valamikor 8. osztályos tananyag volt. Dolgozhatnék én is az áramszolgáltatónál. Elmehetnék portásnak mer a villanyhoz nem értek eleget.
(#) sarvaripeter hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok

Lenne egy Efacec villanymotorom amire 380/220 is üzemelhet.3KW a teljesítménye 2830/min fordulat.
Szerintetek 1 fázisban tudnám használni?Hogyan tudnám bekötni?Mekkora kondi kellene rá?
Köszi
(#) sarvaripeter válasza sarvaripeter hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Egyébként 6 vezetékes a motor
(#) sarvaripeter válasza kevitomi hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Szia KeviTomi!

Az lenne a kérdésem hogy mekkora kapacitású kondit használsz üzeminek ill. indító kondinak?

Üdv.
(#) steve25 hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Az öregemnek épitek egy szalagfűrészt neki van 380V de csak 3*16A elinditom vele a motort csillagdeltában üresen! de terheléssel ez kevés neki szerintem. lehet szólni a eonnak hogy cseréljék nagyobbra? Mekkora az a kismegszakitó amire kécserélnék?
motor egy EVIG 7,5Kw 1450Fordulatu 16A motorhoz? Nincs rá irva 220/380!
hanem csak 380 delta! csillag delta inditásu! azt vágom hogy inditásnál a névleges áramfelvétel többszörösét is felveszi , ezért van inditva csillagal ugye ? de igyis nagyobbat vesz fel.
Csillagban nem adja le a névleges teljesitményt ugye?
Mi van akkor ha nem kapcsolom át deltára a kapcsolót?
müködik igy is ,persze üresen!
Köszönöm
(#) liderces válasza steve25 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Szerintem a 3x16A-rel esélytelen egy 7.4Kw-os motort meginditani. Eon kicseréli de annak ára van A-enként 3600FT vagy ilyesmi a honlapjukon van róla bővebb infó. De azt is tudni kell hogy ha a mérőhely régi esetleg előirhatják hogy csak akkor cserélnek nagyobbra ha korszerüsited átépíted, ennek is ára van. Meg nem tudom mire akarjátok azt a szalagfürészt használni de ha nem ipari termelésre akkor sok neki az a motor, meg elég rendesen pörgeti a villanyórát is! 2-3KW-ossal simán elmegy egy kisebb szalagfürész tüzifa vágáshoz. Hogy rendesen indithatsd szeintem annak a mocinak még a 3x25A is kevés. Nekem 3x25A van és 5.5KW-os mocim még elindult róla és azzal is lehet napi 24 órában egy 600-as fürésszel dolgozni. Azzal már akár rönköt is vághatsz. üdv
(#) steve25 válasza liderces hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Az öregem erdészetnél dolgozik. és fenyő, tölgyfát akarunk vágni (deszka, léc gerendák stb) most is vágunk de egy kissebb géppel azthiszem 3Kw motor van rajta. és van hogy lefekszik a fürész mikor kb 40cm átmérölyü fát rá engedünk, azért gondoltunk hogy épitünk egy nagyobbat amivel lehet tuskót is vágni!
A villanyora szekrény nagynak nagy, csak korszerütlen, van benne még olvadó biztositék is, meg régifajta megszakitó!
25A elbirná?
mondjuk ha lecseréltetnénk 25A az 9A külömbség azt 3x veszik? 3x9 A?
Az a baj számomra is szembe lakok a feterral és csak neki van 380V azért vannnak ott a gépeim (eszterg, hegesztő stb,
Egy komplett rendszert kiépiteni az nem olcsó szerintem, hogy vezessék be nálam is az ipari áramot, ezért probálkozok a legolcsobb modon megoldani pl motor (generátor) frekvencia váltó stb

Bocsi a helyesirási hibákért, melohelyen vagyok itt meg csak koreai szgépek vannak,
(#) liderces válasza steve25 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Az ugy van hogy 32A-ig igényelhető ha a ház elektromos rendszere megfelelő ennek a teljesítménynek a vételezésére. A 32 és a 3x25A közti különbséget kell fizetni. Esetedben ugye van 3x16A az 48. A 3x25=75. 75-48=27. 27x3600=97200 az eonnak fizetendő. Plusz az uj mérőhely kialakítása ha ugy itélik meg hogy az nem megfelelő. Azt majd eon-os, vagy ilyen mérőhely kiépitésére jogosult villanyász fogja megmondani. Nem a doboz szekrény mérete a lényeg hanem hogy a földelés meglegyen, a házon kívül jól látható helyen stb. stb. A lényeg az hogy korszerütlen. Én is hasonló cipőben járok de ha hosszutávon gondolkodsz egy frekiváltó sem olcsó mulatság, meg a generátor és akkor azokkal még macerás az üzemeltetés is. Egyszer kössél valamit félre oszt füstöl a frekiváltód. Ha minden okoskodás és trükközés költségét felszámolod ott vagy hogy behuzatod a 3x25a-t és ott nincs vacila mehet direktbe minden. De majd eldöntöd.
(#) steve25 válasza liderces hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Köszönöm a segitséget! )
Vajon miért is gondoltam hogy ez olyan egyszerü menet lesz))))
Igen, mások is javasolták hogy inkább a hálózatot fejlesszük,
Tételezzük fel hogy, jó a villanyóra szekrény, bejelentem kiszálnak és csak a kismegszakitót cserélik le, vagy ami az utcárol bejön hálózati vezetéket is?? jó persze mindenre tesem tudhatod a választ, a legegyszerübb ha megkeresem az eon t! csak legalább tudjam hogy miröl beszél majd )
És ha hozzám kottetném be az áramot gondolom az jóval többe kerül....
(#) liderces válasza steve25 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Ha jó a szekrény akkor csak az automatákat cserélik, de a csere meg az utcáról bejövő kábel az az ő költségük, ha ugy gondolják nem megfelelő azt majd megcsinálják. Neked csak a mérőhelyet kell szabványositanod, ha szükséges. Ha magadhoz vezetteted be, az sem sokkal több mivel mint mondottam 32A-ig igényelhető dijmentesen. Tök mindegy egy vagy három fázis, az összege ne legyen több 32-nél. Ami plusz egy-kettő-tiz A azt fizeted. Más kérdés ebbe a 32A-ba mi fér bele. Számold ki neked a 3x25 az olyan 150-160 körül lenne plusz költség. Meg ha kell a mérőhely kialakítása. Én is ebben vacilálok mi legyen, kb már tudom hogy három fázist akarok, elindulok egy kisebb teljesítményel meg egy uj szabványos mérőhely kiépítéssel. Aztán majd meglátjuk. Nekem a mérőhelyet mindenképpen csinálnom kell mert régi ház még bent van az óra a szoba melletti falon.
Következő: »»   92 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem