Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   147 / 399
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Újabb őrület jött rám, germánium tranzisztorokkal akarom megépíteni a Quadot( kicserélni rá és kipróbálni a mostanit). Milyen tranzisztort ajánlotok? Tudtommal van TO-3as tokozású gernyó is.
(#) CIROKL válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Ezt viccnek szántad?
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Sajna nem hiszem.
(#) deadlyroberta válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Tényleg nem vicc de nem is 400 watton akarom halytani hanem mondjuk 30-on.
(#) CIROKL válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Akkor javaslom az alap ismeretek tanulmányozását főleg a tranzisztorok lelki világát és egy fő dolog hogy mit jelent a germánium tranzisztor és mit takar a szilícium ?
(#) deadlyroberta válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Most itt mire gondolsz? Ja hogy megfut vagy esetleg hogy ugyanaz a karakterisztikája mint a szilíciumnak? Fetre is azt mondják hogy azonos a karakterisztikája a csővel, mégis sokan az utóbbit építik meg.
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Borzalmas dolog a félműveltség.
(#) deadlyroberta válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
(#) deadlyroberta válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Jó zavar de kell hogy legyen pnp változata is.
(#) ekkold válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Idézet:
„Jó zavar de kell hogy legyen pnp változata is.”

Van hát, pl a hírdetésben is! Csakhogy NPN kellene
(#) deadlyroberta válasza ekkold hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Igen okés de nem is 100on akarom járatni.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Urak!
Nem egészen értem ezt a nagy ellenkezést, ha nagyon akarnám legalább egy tucat műszakilag értelmetlenebb kapcsolástechnikájú erősítő kapcsolást tudnék találni ezen a fórumon igen nagy komolysággal kitárgyalva... de nem fogok egyet sem megnevezni, mert én többnyire tisztelem a mások rigolyáit, akkor is ha nem értek vele egyet.
Ha meg nem idevalónak ítélitek meg a témát, akkor szerintem barátságosabban is át lehetne irányítani a megfelelő topicba

Ebben a konkrét esetben valóban nem nagyon van nagy teljesítményű NPN Ge tranzisztor, de kisebb teljesítményűben van, még komplementer pár is volt annak idején, sőt kis zajú erősítők is készültek belőlük...
Át lehetne tervezni kisebb tápfeszre és fordított polaritásra, PNP <--> PNP felcserélve, így a vége lehetne PNP és a hőmegfutástól sem kell tartani, mivel itt a végtranzisztoroknak nincs nyugalmi árama.
(#) szamóca válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szerintem tervezd át neki, esetleg még nyák-tervel is segítsd, és akkor azzal az egy hozzászólással két melléklettel zárhatjuk is a vitát.
(#) deadlyroberta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Akkor hallgass meg egy jól összerakott germániumos erősítőt, vitatkozni ezen nem fogok ja és zaj nincs benne!
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
De, komolyan mint a halál...
A korszerű Si tranzisztorok pár decibellel kisebb zajjal rendelkeznek ugyan, de itt ahol a tranzisztoros rész kb. négyszeres erősítésű, ezért 7 Veff bemenőfeszültség kell a teljes kivezérléséhez (az erősítés többit részét a bemeneti IC adja kb. 15-szörös erősítéssel, így lesz kb. 60-szoros erősítésű az egész) érdektelen a tranzisztor zajszintje eltekintve a bezajosodott Ge tranzisztor példányoktól, ami valóban gyakoribb volt annak idején, de nem általános. Ez az erősítő azért is népszerű, mert néhány dologra odafigyelve szinte hulladékból is elkészíthető (gondoljunk pl. a ma már anakronisztikusnak ható 709-es műveleti erősítőre, amivel az első példányok készültek)
(#) p_istvan válasza szamóca hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szerintem Te vagy félreértesz, vagy összetévesztesz valakivel!
Már vagy harminc éve kinőttem a QUAD korszakomból, akkor készítettem kettőt, a másodikat is csak azért mert az első egy kicsit nagy lett a HS280-hoz az áttekercselt orosz színestévé trafóval, így átszámoltam 2x30V-ra...
És nem értem milyen vitáról volna itt szó, volt egy felvetés, és mindenki különösebb érvelés nélkül ex katedra ledorongolta.
Csak jelezni akartam, hogy a felvetés nem az ördögtől való, bár számomra sem sok értelme van, de ha valakinek ez a fixa ideája, nem látom be miért lenne ez baj.
De meggyőzni végképp nem akarok senkit, mert minek is...
(#) gyula1990 hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék,hogy lehetséges-e a Quad 405-t hídba kötni? találtam egy rajzot,csak nem tudom,hogy működik-e...szerintetek? (Teljes feszültség mellet +- 50v)

Üdv, Gyula1990

quad 405.png
    
(#) deadlyroberta válasza gyula1990 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Igen működik most mondta édesapám, hogy ezt használta és nem tudott nyolc óra alatt felforrósodni.
(#) gyula1990 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Köszönöm, a válaszodat!

Üdv,Gyula1990
(#) CIROKL válasza gyula1990 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Egy kis kiegészítés ehhez az ábrához ez nem hídba kötés csak simán párhuzamosítás ,működik és annyit hozzá hogy mind két végpanelen lehetőleg egyforma tranzisztorok legyenek a végén és semmi gond nem lesz .
(#) Norba19 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok

Még új vagyok itt az oldalon,szóval lehet idegesítő kérdéseim lesznek...

Adott egy Quad 405-s erősítő,fater csinálta nekem még jó régen,de a tápja meghalt régebben és nem lett megcsinálva,de ma összeraktuk a "picikét" és minden jó csak egy a baj... Ha a bemenetre valami vezetéket rádugok akkor búg,ha van a másik végére csatlakoztatva valami ha nincs... Mi lehet a gond? Ha nincs semmi rádugva akkor nem búg meg semmi.(De mondom a csupasz vezetékre búg...) RCA aranyozott csatlakozók vannak rajta. Tipp?

Köszönöm előre is a válaszokat!!!
(#) Alkotó válasza Norba19 hozzászólására (») Dec 17, 2011 / 1
 
Rövidrezárt bemenettel mit hallani a hangszóróban?
(#) Norba19 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Akkor persze búg,vagy ha rányomok gébről egy zenét akkor megy a zene tisztán,csak búg alatta az erősítő. Mondjuk ha nagy jelet kap akkor megszűnik a búgás,gondolom elnyomja a zene.
(#) reloop válasza Norba19 hozzászólására (») Dec 17, 2011 / 1
 
Szia! A kábeled árnyékolása gyenge, vagy szakadt. Itt a témája, számtalan hasonló esetről és annak megoldásáról olvashatsz benne.
(#) Norba19 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Megvan a probléma. Az volt a baj,hogy a földelése el volt rontva a bemeneti aljzatnak. Most már semmi búgás nincs. A vezetéket most vettem,meg elég komolynak tűnik igaz az ára is az volt...

De azért köszönöm a gyors válaszokat! Már csak hozzá való hangfalat kell vennem,mert a mostaniak nem valami nagyok,meg zeneileg 80watt a max.
(#) Norba19 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Amúgy így néz ki,teljesen fater munkája az egész...!

P1000929.jpg
    
(#) deadlyroberta válasza Norba19 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szép munka, bár én ventilátort nem tennék bele mivel minek?
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Alkotó által publikált Quadban mekkora bétájú tranzisztor van?
(#) Ge Lee válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 17, 2011 / 1
 
Azért hogy ha a végteljesítményt gyakran ki szeretné venni belőle, ne kelljen benne félévente végtranyót cserélni.
(#) Norba19 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
ha erre gondolsz akkor ez: BD 249 C
Következő: »»   147 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem