Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vasklorid
 
Témaindító: licert, idő: Aug 4, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 23
(#) kontar65 válasza gabi20 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Kedves Gabi!
1956 Júniusában marattam először.
Akkor Drága Jó Édesanyám minden akkori trükköt kipróbált.
Később Feleségem és barátnői köre is.
Egyetlen biztos módszer
"langyos ecete olló" de az olló jó éles legyen
Az ecet is elmaradhat, és az se baj, ha hideg az olló
(#) Gafly válasza laszlokunstar hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Nem értek hozzá, de szerintem alá fog marni.
Ehhez szerintem más technológia kell...
(#) Sir-Nyeteg válasza laszlokunstar hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ehhez inkább keress meg egy CNC-s emberkét.
(#) laszlokunstar válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Köszönöm az ötletet, azért megpróbálom a hagyományos maratási módszereket is, 1-2 rezet feláldozok.
(#) Frankye válasza laszlokunstar hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Topi vasútmodellezésnél próbálkozott hasonló megoldással, de csúnyán alámart. Nem szerencsés, akkor már inkább a CNC.
(#) laszlokunstar válasza Frankye hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Köszönöm. Még egy érv a CNC mellett
Szebb lesz, de elmarad a maratás, és az alkotás sikerélménye. CNC-m sajnos nincs.
Alumínium tömbből próbáltam meg kezdetnek (a rezet sajnáltam), annál a szövegnél, és a finom vonalaknál alámart. Egyes rajzrészletek eltűntek. 0,5mm mélység után nem volt olvasható sajnos. A használt anyag elhasznált vasklorid +H2O2. Brutális sebességgel dolgozott, nagyon felforrósodott az alu tömb, kézzel alig lehetett megfogni, az oldat szinte forrt.
(#) Szabi1 hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Hello!
Lehet kapni az egyik boltba egy anyagot, én sem tudom mi a neve, de hamarosan megtudom.
Olyan erős, hogy hígítva kikezdi a bőrödet, és akármilyen fémről lemarja még az 5 éves koszt is, (Még a festéket is.)
Ezt nem lehet vajon NYÁK maratónak használni?
(#) Sir-Nyeteg válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Kromofág? Hideg zsíroldó?
(#) siklosijozsi válasza Ellenállás hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
hali,nagyon régi irásod nézem és olvastam hogy neked van vaskloridod,van még?ha igen irj lécci a * -ra köszi
(#) poros válasza siklosijozsi hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szia. Ne nagyon reménykedj válaszban. Adatlapja szerint ismeretlen ideje volt itt utoljára.
(#) Ge Lee válasza siklosijozsi hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
(#) zombee válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Esetleg van valakinek kilós nagyságrendben nátrium-perszulfátja eladó?
(#) Frankye válasza zombee hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nézd meg itt. Nekik biztosan van. (Tudom, nem a közeledben van, de sajna nem egy kiterjedt bolthálózat.)
(#) petitrial hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Helló!
Nekem olyan problémám lenne, hogy kiborult egy elég nagy mennyiség vaskloridból a szőnyegre (a fecskendő, amivel a flakonba szoktam visszajuttatni megadta magát). Kíváncsi vagyok, hogy a szőnyegre került megszáradt folt esetleg párologhat-e, belélegezve nincs-e valami káros hatása, nem-e veszélyes az egészségre nézve?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) poros válasza petitrial hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia! Sajnos nem sokat tudok az egészségügyi hatásairól. Bőre kerülve azonnali lemosást ajánlanak. Gondolom belélegezni sem valami egészséges. A szőnyeget már ki is dobhatod ez biztos.
(#) Kicsa válasza petitrial hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia!
Nekem egyszer egy kinőtt pólóra folyott (azért is volt ott,ha esetleg kilöttyen),szépen felitta a foltokat. Néhány hét múlva arra lettem figyelmes,hogy ahol vasklorid érte a ruhát,simán szétszakadt az anyag. Olyan mintha megette volna a ruhát...
(#) zombee válasza petitrial hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A sósav kipárolog, de azután is büdös lesz. Amire kilöttyen azon örökre nyomot hagy, bármit is csinálsz.
Én még azért beáztatnám egyrészt a szag, másrészt az anyaggyengülés csökkentése végett.
A nátrium-perszulfát ugyanúgy roncsol szövetet és színt is, annyi a különbség hogy saját színe nincs.
(#) petitrial válasza zombee hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A szőnyeg sorsa nem igazán érdekel, egy régi rongyos szőnyegről van szó, már beletörődtem, hogy annyi neki. Inkább a vasklorid párolgó hatására lennék kíváncsi, hogy van-e neki és ha van, az nem-e ártalmas az egészségre nézve.
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
helló. Én még kezdő vagyok a témában , de hallotam valami olyat hogy alkoholosfilc meg bolti sósav.Ha valaki tudna valami ehhez hasonló olcsó módszert léccives segitsen nekem.Előre is kössz!
(#) zombee válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 22, 2012 / 1
 
A sósav nem oldja a rezet, gyorsmaratót kell venned. A mezei alkoholos filc sem mindegyik jó, a saját káromon tapasztalom amikor kijavítom a fotóhibákat és erre tessék: maratás közben megadja magát!

A módszer egyébként egyszerű, ismerek több öreget akik büszkén mesélték el az élményt. A lényeg hogy megtervezed az áramkört akár a régi tili-toli módszerrel, akár nyák-tervező segítségével. Az ellenállások, kondenzátorok, tranzisztorok, és igazából a legtöbb alkatrész esetében elég ha körülbelüli lábtávot használsz, de soklábas alkatrészeknél(pl. IC-k) már nem árt valami sablon. A lábaknál rajzolsz egy-egy pici kört kézzel vagy sablonnal, majd ha minden a helyén van akkor szintén kézzel összekötöd őket. Ha megvan, akkor kivastagíthatod őket ha akarod. A filc pillanatok alatt megszárad, de nem biztos hogy meg is tart, ezért jó ha addig szárítgatod amíg van szaga! Csak ezután marathatod ki! Ne akarj SMD IC-ket betervezni, az biztosan nem fog menni!
(#) szikorapéter válasza zombee hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A gyorsmarató folyadékot olcsón honnét lehetne beszerezni , mert egy 15-évesnek a netről való rendelgetés kifujt .....valami más módszer ami egyszerű tudsz javasolni?
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia!
Nézz körül miskolci elektronika boltokban, szoknak tartani. Vagy pesti ismerős bevásárol, ha szépen megkéred.
(#) lgyk válasza petitrial hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Hi!

A vas(III)-klorid oldatból az egyetlen komponens ami (a vízen kívül) párologhat, a HCl. Egyszerűen önts rá szódabikarbóna oldatot addig, amíg nem pezseg, utána már ugyanúgy kezelhető tovább, mint egy rozsdafolt.

A kipárolgó HCl bár nem egészséges, de nem kifejezetten káros az egészségre kis mennyiségben, hiszen a gyomorsav is tartalmazza. Viszont a párája a fémtárgyakat hajlamos megtámadni, ezért mindenképpen célszerű semlegesíteni.
(#) laszlokunstar válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ha sósavad van, akkor a legközelebbi fodrásztól próbálj hidrogénperoxidot -csak a tömény jó- kérni, ha van még neki. (Elvileg kereskedelemben már nem kapható)
Csak óvatosan bánj a vegyszerekkel, és kint a szabadban, kis mennyiségű anyaggal próbálkozz, védőszemüvegben!
A keletkező gőzöket semmiképp ne lélegezd be!!!
Savakat szódabikarbóna oldattal tudsz közömbösíteni, az is legyen kéznél! Csak közömböstésre, nem beleönteni az oldatba, mert pezseg, és kifuthat!!
Ez az oldat gyorsan dolgozik, de alámarhat.
Kedvcsinálónak ez jó lehet, de hosszú távon mindenképp a nátrium perszulfátot ajánlanám.
(#) kaqkk válasza lgyk hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Lehet hogy a "gyomorsav tartalmazza" de te a tüdődbe szívod be és ott vizenyőt okozhat !
(#) zombee válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nézd, én a maratgatás helyett a mátrixpanelt tudom javasolni. Sokkal egyszerűbb, csak forrasztgatni kell, majd összekötögetni a végeket vezetékkel vagy zománchuzallal. Egykét darabos cuccoknál jobban is jössz ki(anyagilag), mintha 15 éves fejjel maratólabort rendeznél be otthon, és hamarabb el is készülsz.
Az esetleges kudarcokról nem is szólva, ami nulla tapasztalat mellett pillanatok alatt elveszi a kedved!
(#) zombee válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Egy 15 évest én inkább nem biztatnék ilyennel mert a végén komolyan veszi és végül megsérül valaki.
És itt szó sincs arról hogy "gyerek kezébe nem való", egész egyszerűen nem lesz képes hiba nélkül végigvinni ezt a bonyolult folyamatot, ami a kezdeti lelkesedést kegyetlenül aláássa és lőttek a bimbózó hobbinak!
(#) petitrial válasza lgyk hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Mennyi ideig párologhat? Ha már jó pár éves a folt, és kb csontszáraz, akkor is?
(#) kaqkk válasza petitrial hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ha egy foltról beszélünk , az már régen nem párolog -sőt az már nem is vasklorid , hanem vasoxid (ROZSDA) A vasklorid ha "ruhára-szőnyegre" kerül a levegő oxigénjének hatására vasoxiddá alakul , ezért nem jön ki csak vizesolóval .
(#) laszlokunstar válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Esetleg híg oxálsavas oldattal meg lehet próbálkozni a vasklorid beszáradt foltjának eltávolításával. Oxálsav erősen mérgező!!!
Következő: »»   19 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem