Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   108 / 244
(#) ozpecs válasza V.Cs. hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Aktiv ládából csak kb 10db van saját de azért ennél lényegesen töbet használtam már, és a végfokok zömén is igy van, Ez nem akkora probléma mert egy keverő kimeneti impedanciája általában 200 ohm környéki míg a ládák bemeneti impedanciája kb 10kohm általában igy azért ha csak ez lenne akkor elég sok ládát ráköthetnénk, persze itt azért bejön a kábelek kapacitiv terhelése is.
(#) ozpecs hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Még régi BEAG előfokokra is sok esetben tizesével kötöttek végfokokat, azok zöme trafós kimeneti illesztésü volt.
(#) V.Cs. válasza ozpecs hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
A kapacitív terhelésektől tartok jobban.
Persze hogy az 50Hz-es színusz átmegy rajta...
De vajon a 10kHz-es is?
De kétségtelen, hogy én is használtam már 150m-es kábelhosszakat. Gondom nem volt. Proel, Klotz kábel kell.
Csak tudod, ha az ember segít, akkor 2× is meggondolja, mit mond. Nem a saját pénzemmel nem szeretek játszani...
(#) onlin hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Köszi a válaszokat! Valószínű elmegyek és meghallgatom az RH soundokat, meg másféléket is.
(#) Davidd hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Udv mindenkinek!Elkezdem szamomra nagy projektet,az abbol allna hogy epiteni szeretnek ket db aktiv hangfalat. Azert dontottem aktiv mellet,mert nem kell kulon hurcolni erositot,a masik nagyobb bajom az hogy nincs is mibe tegyem.Trafot az megoldom mert EI magos trafo lessz benne.Ugygondoltam hogy 2x megepitenem a vf2 270 wattos verziojat,koppanasgatlo hozza.Mivel a rajzon felvan tuntettvel hogy +/-55 v 4 ohm ,+/-72 v 8 ohm,hogy erdemesebb hasznalni?[trafo tekerve lesz]Hogy termel kevesebb hot?Kernek toletek valamilyen top hangfaltervet amibe 15" hangszoro megy.Ez lenne a magas tudom hogy driver,esetleg dinamic tweeter jobb lenne,de most nincs ra keret.Kozep melynek ilyet hasznalnek.[A hangszorobol van 4 es 8 ohmos is, mar csak oket kell rendeljem] Meg egyetlen egy kikotesem lenne ha meglehetne oldani,meghozza az hogy kulon melylada nelkul is legyen benne azert egy kis baszus.Elore koszonom segitsegeteket.
Ui:Azert nem veszek kesz aktiv hangszorokat ,mert ugy nagyon dragak a szamomra es igy szerzek egy kis tapasztalatot hangfalgyartasban.
(#) ptesza válasza Davidd hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Olyan feszültséget válassz ami megfelel majd a hangszóróidnak. Most még dönthetsz ,hogy 4 vagy 8 ohm.

Mélyközépnek olyant válassz ami nem 100 dB közeli érzékeny hanem 90-95 akkor számíthatsz arra ,hogy lesz valami mély is benne, és még akkor biztos ,hogy bassreflex kivitel kell majd. A magas átvitele gyalázatos, de legalább hihető ,mert ilyenek szoktak lenni kb.Arra mindenképp számíts ,hogy meg kell ismerkedned az impedancia és az átvitel méréssel.
Ez lehet ,hogy jobb lenne.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia! Felesleges a mély hangok számára dupla dobozt építeni és cipelni. Elégendő egy mélyládában elhelyezni a szükséges elektronikát, és két passzív toppal kiegészíteni: példa.
Tapasztalatom szerint a dupla mélyközép doboz - ugyan jól mutat,de - problémásabb vele a hangosítás (állványra rakás, mélyhangkioltás).
(#) onlin hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Még annyi, hogy az aktiv mc crypt hangfalakról mi a véleményetek? Van valakinek?
(#) Davidd hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Udv.Megfogadom a tancsadod a magassal kapcsolatba,mert pont most eltudom adni azokat a piezzokat,es megveszem azokat a dynamic tweetereket.
Majd valamikor ilyenre akarom kibovitenni a hangcuccomat.[kiveve a kis monitor hangszorot.]Szoval en maradnek a ket toppal.Megegyszer koszonom.
(#) andras99 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok! Két szubcső között kellene hogy válasszak, ők lennének azok: 1. 2.
Elsősorban szobai használatra lenne kisebb házibulikba 2 sal bst 60nal. Valahol azt olvastam, hogy a kevlár jobban bírja a kiképzést.

Melyik legyen? andras99
(#) Bassmester válasza andras99 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Gondold át még egy párszor ezt a dolgot!
Ezek nem valók buli hangosításra, mint ahogy a bst-60 sem
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia!
Ahogy előttem Bassmester kolléga is mondta ez nem buliba való. Ezek autó "hifi" eszközök. Hamár a Salt nézzük akkor ott a hangosítás technika címszó alatt lehet találni neked megfelelő technikát.
Minden jót!
Bencikusz
(#) onlin hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Buliba ez való!
kép
(#) andras99 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia! Igazából szeretném használni a samsung "hifi"mhez is és a buli az annyit jelent kb, hogy pár haver hangosan zenét hallgat, illetve karaokézik. Arra szerintem jó lenne. Elnézést az előbbi rossz megfogalmazásért.

andras99
(#) Bassmester válasza andras99 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ez egy autóhifis cucc. Az autóban, a "cabin gain" miatt jól megszólal, de szobában, vagy nagyobb térben elveszik.
Jobban járnál egy pár hifi hangsugárzóval, esetleg valami szolidabb PA cuccal.
(#) andras99 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Akkor ez Jó? (persze ezt nem fogom használni a "hifi"mhez ) Max. olyan 100w-tal lesz terhelve. (A végfok épül.)
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ja, ez 21900Ft. Ha rossz, esetleg tudsz ajánlani hasonló árkategóriáút?
(#) Bassmester válasza andras99 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nem ismerem ezt a ládát. Ha a benne lévő hangszóró tipusát ismernénk, akkor abból lehetne következtetni erre-arra.
21900 Ft-ért olcsónak olcsó, már csak ki kéne próbálni. Házibuliba szerintem sokkal jobb mint egy autós szubcső.
Ha igaz a 96 dB (amit remélhetőleg már 100Hz-en tud), akkor 100W-tal is elég lesz egy otthoni bulira, csak arra vigyázz hogy ne kapjon torz jelet a végfokról.
(#) andras99 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia, köszi a válaszod. Megtaláltam az M'N'C weblapján. itt De akkor miért saját termék ha M'N'C? :nemtudom:

andras99
(#) Bassmester válasza andras99 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Passz, nem tudom... egy "profi" bulit nem bíznék ilyen ládákra, de otthonra lehet hogy használható. Vásárlás előtt mindenképpen ki kell próbálni. A piezókkal kiegészített változata egy jó nagy átverés mert elvileg sem lehet jó.
Ezekkel az ismeretlen, olcsó cuccokkal nagyot lehet szívni, de előfordulhat jó vétel is.
(#) andras99 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Hát, az M'N'C kb. 36000Ft. Ez 21000Ft. Szerintem valami kínai másolat lehet. Ja, de épp akciós, lehet utolsó darab!
(#) onlin hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Milyen fából készült rétegelt lemezből a legjobb szélessávú hangfalat építeni?
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Elfogadható árban , és tudásban , csak az autós cuccok közül tudsz válogatni. Pl JBL GT4-12.
(#) lac08 válasza onlin hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Apám!

Ez a "sorbakötöm" dolog egy karácsonyfa lámpasornál az izzókkal még valahogyan elmegy, de hangfalakkal, impedanciáknál???
Ciki!
Először is meg kell tudnod, hány darab hangfalad van és mekkora az impedanciájuk. Aztán tudnod kellene még, hogy milyen impedanciával terhelhető le az erősítőd kimenete. Ha kimenete 4 ohm-os és hangfalaid 8 ohm-osak, akkor van esélyed arra, hogy két hangládát párhuzamosan köss. Így eredőleg 4 ohm-ot fognak kiadni, tehát különösebb illesztési probléma nincs.
Azután a két ilyen megbuherált hangfalpárt szépen sorba kötve el tudod érni a 8 ohm-os impedanciát. Továbblépve még - két ilyen 8 ohm-os impedanciájú tömböt párhuzamosan kapcsolva 4 ohm lenne az eredő - és akkor vagy megy, vagy nem megy!
Ez inkább egy elméleti kivitel. Gyakorlatban - NEM TUDOM!
Eléggé macerás lenne a kivitelezés, tehát ha nem értesz hozzá, inkább el se kezdd!
Ha egy 4 ohm impedancia kimenetű erősítő kimenetének a leterhelésével 4 ohm alá mész ... és még tolod is neki a hangerőt (teljesítményt) akkor a végfokod egy jó indián módjára csupán füstjelekkel fogja jelezni de némán, hogy valamit a kapcsolással nagyon de nagyon * .

Vagy próbálkozz valami vonalerősítővel. Az többnyire 100 V-os kimenetű és hozzá minden hangszóró egy illesztőtrafóval csatlakozik.
(#) onlin hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Aktív hangfalakról beszéltem, tehát annyit kötök egymás után amennyit akarok. (amúgy elírtam, párhuzamba)
(#) Bassmester válasza onlin hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Ha van rajta vonal ki-be menet, akkor jóféle kábellel 40-50m-t gond nélkül át lehet kábelezni két láda között, de lehet hogy jobban megérné egy UHF-transzmitter megoldás. Egy adó kéne és annyi vevő ahány távoli hangfal.
(#) onlin hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Én is gondoltam vezeték nélküli megoldásra, de az nem illegális engedély nélkül? Meg ilyen transmittert nehéz megépíteni, vagy mennyibe kerül?
(#) Action2K válasza onlin hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Házilag építettet TILOS használni. A gyárit meg kezdőkén nem tudod megfizetni. Aztán meg a leendő olcsó (drága) ládák vízállóak? A rádiós cucc vízálló lenne?
Ilyen helyre a 100V-os kültéri rendszer a nyerő.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Hali!
Régebben írtam a 8 ohm-os OMNITRONI 1522-es, és a 12 ohm-os régi tip. REGENT hangfalak párosításáról, párhuzamba kapcsolásáról. Ezt akkor kiveséztük teljes mértékben. Ki próbáltam, de nem az igazi. Szó volt már itt a fórumban, hogy ilyen esetekben a különböző impedanciák illesztése a jó megoldás. Kérdezem, ez hogy működik? Esetleg egy rajzot ha valaki tudna felrakni. Köszönöm!
(#) V.Cs. válasza onlin hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
A jó transmitterek (6-800MHz-en) elég drágák - többe kerülne, mit a hangfalaid.
Annyira azért nem kell félni ennyi kábeltől!
A vízállóságra már én is gondoltam - ezért is kerültek szóba a műanyag házas hangfalak - persze ettől még nem lesz a hangszóró vízálló!
A 100V-os rendszer nem lenne rossz, de ekkora teljesítménynél... biztos nem olcsó!
Következő: »»   108 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem