Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   132 / 582
(#) zsidel válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
A légcsapda is ebben a membránban van?Bocs de nem nagyon értek ehez a témához de mosni pedig szeretnénk
(#) zolika60 válasza zsidel hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
(#) zsidel válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) dani vince hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Üdv.
Segitségeteket kérem egy Indesit panel javitásához. A mellékelt képen fehérrel jelöltem a problémás zónát. A J3-as csati melletti relé egyik lába körül elszenesedett a panel, átlyukadtt. Nos azt szeretném megtudni hogy ez a láb mivel van összekötve.

pane hat.jpg
    
(#) lukovicsek válasza zsidel hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Inkább elmondom.
Ahoz hogy hozzáférjél először is alsó müanyag boritás levenni, nézd meg hogy nem e tartja csavar aztán alatta van 3 csavar ami a gép előlapját fogja aztán az ajtónál a gumit leszedni egy rugós bilincs aztán mosószeradagolót ki mögötte is van csavar és leemeled a vezérlő knzolt és az alatt is van nak csavarok ezután lejön a gép első lapja, jobboldalt alul egy átlátszó kb3cm vastag csövecske: na az a légcsabda rajta egy vékony csővel ami a fenti szintérzékelőhöz vezet na ezeket pucold ki.
De előtte ha fent a vékony csövet lehuzod és belefujsz a csőbe akkror érzed, hogy menyire van eltömődve ha könyen megy bele akkor ezt az egészet amit eddig irtam nem is kell csinálnod.
Röviden enyi.

Laci!
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Jan 26, 2012 / 1
 
Itt látszik hogy mi hova vezet, csak a szenesedést nagyon jól takarisd le mert vezeti az áramot és szerintem a másik oldalon a ahova a csati bemegy azt a fészket szedd le vagyis a müanyagot és alatta is nézd meg. A panel közepén lévő fekete poros rész az nem számit.
A szintérzékelőt nézd meg meg a fütőbetétet nem e zárlatos mert hogy ezt valami okozta.
Üdv, Laci!

Kinyomó szivattyút is!

DSCF0016.JPG
    
(#) dani vince válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Itt egy kép a hibás panelről,a látható fólia csikkal volt-e összekötve? Mert az ellenkező oldalon van beforrasztva,de arról nem látok semmi kapcsolatot
(#) gyati hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Űdv:Fórumtársak.Az a problémám,hogy a szijtárcsa nem forgatja a dobot.Milehet a probléma és,hogy javithato e a dolog házilag.Amásik kérdésem az lenne,hogy létezik e,hogy a vizet levezető csőben találtam egyműanyag golyót,ami kb akkora mint egy pinponglabda.Mia szerepe ennek a leeresztőcsőben ,ez nyitja és zárja a dob lefolyócsővét?ÉS ,hogy tudnám levenni a nagy szijtárcsát.Kérem segitsetek.Gyati.
(#) zolika60 válasza gyati hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
A nagy szíjtárcsát többnyire egy csavar fogja a közepén. Kúposan, vagy ékesen van feltéve a tengelyre. A csavart kiveszed a tárcsát lehúzod normál esetben. Láttam mondjuk már olyat is, amelyik öntve volt a tengelyre, az nem leszedhető. Csak tengellyel együtt cserélhető.
(#) gyati válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia zolika60.Sajnos a csavart nem tudom levenni,lehet,hogy marhamodon meghuzták.Szerinted miért nem forgatja a szijtárcsa a dobot,és mi az a golyo a vizlevezetőcsőben?gyati.
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Amit ezen az oldalon látsz az a panel oldalához vezet ahova a szivatyu vezetéke megy a csatin, de ott az a négy apró lyuk ami átvezeti a panel másik oldalára és ott már látható a képen amit küldtem rá megy a relle egyik lábára.

Laci!
(#) zolika60 válasza gyati hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
A csavar lehet, hogy bal menetes. Az is lehet, hogy be van ragasztva. Innen nem látom. Valószínűleg valami eltörött, hiszen a nagy tárcsa és a dob egy tengelyen van. A golyó azért van a csőben, hogy ne visszafelé dolgozzon a szivattyú.
(#) dani vince válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Amit te mondasz pirossal bejelöltem a képen, a relé egyik lábáról megy az alsó sorban levő csatlakozo első pontjára, ahol kapcsolódik a szivattyú egyik vezetékével, ez rendben,megvan,pirossal jelöltem. Nekem a relé másik lábánál van a probléma, ahol kiégett a panel,feketével jelöltem. Azt nem tudom hova csatlakozik.

panel I..jpg
    
(#) gyati válasza gyati hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia zolika60.Megtaláltam a hibát.A dobnak a tengelye van letőrve ,ezt hajtotta a szijtárcsa.Ezért nem forgott a dob.Űdv:gyati.
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Mert az a láb sehova nem csatlakozik. Neked valahonnan víz kerülhetett és azért égett meg, amugy azon is van áram, csak éppen nem szügséges sehova.

Laci!
(#) dani vince válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Értem, gondoltam is erre, csak akartam hallani egy hozzáértőbb véleményt. Minden esetre fura hogy mégis igy átégett a panel. Akkor nem tudom mi lehet, előbb nem is indult a gép,miután kiszereltem a panelt letakaritottam, vissza tettem a centrizés volt hogy elindult,vagy pedig rövid szivattyu és motor forgatás után leállt F04 vagy F08 hibával. Szivattyú, fűtőszál,motor, ok.
Minden esetre köszönöm a segitséget.
(#) imikee10 válasza gyati hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ez whirlpool gép awt széria?
(#) lukovicsek hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok.
Van valakinek LG Intellowasher vezérlője? Vagy a panel közepén lévő egybeöntött vackot be lehet szerezni valahonnan?

Laci!
(#) gyati válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Űdv:imikee10.Igen ez egy AWE 6514 felűltőltős mosógép.Levettem a nagy szijmeghajtó tárcsát és a tengely sajnos elvolt törve.Szerintem ez csak dob cserével oldható meg,ami valoszinü,hogy nem éri meg.(anyagilag)gyati.
(#) zolika60 válasza gyati hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Azért egy ügyes esztergályos csodákra képes. :yes:
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Letudod fotózni, hogy mire gondolsz. Bár lehet, hogy a profik így is tudják.
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Igazából nem nagyon látni mert szilikonba van, egy hütőborda volt rajta.
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Sajnos nem ismerem. engem leginkább egy STK végfok IC-re emlékeztet. Ha biztos vagy benne, hogy ez a hiba oka, bontsd ki, hátha a másik oldalán van típusszám.
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Hibrid IC és valahonnan lehet rendelni. A mousernél volt régen, de a típusára már nem emlékszem.
(#) imikee10 válasza gyati hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Keress privibe.
(#) zsidel válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Sajnos minden cső tiszta volt,a szint kapcsoló kattan fújásra igy nem tudom hogy mi lehet még a gondja.
Kipróbáltam ruha nélküli mosást,úgy elegendő vizet ereszbe de ha elinditottam ruhával akkor majdnem felszivják a ruhák az összes vizet.
(#) dani vince válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia.
Nos letisztitottam a panelt,letakaritottam az elszenesedett részt,újra forrasztottam a reléket s láss csodát a gép müködik. Talán azon az elszenesedett részen áthuzott a fólia csikra és az összezavarta. Mégegyszer köszi a segitséget.

DSCF3043.jpg
    
(#) lukovicsek válasza zsidel hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nézted viz beengedésnél mind a két helyre engedi? Ezkbe a gépekbe amugy a szintszabályzó nem kattan ha belefujsz de nem is nagyon szabad őket fujogatni erősen, ha mind a két helyre engedi a vizet akkor valószinüleg a sz.szabályzót cserélni kell.

Laci!
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Bizony a szén vagy az elszenesedett anyagok nagyon is jól vezetik az áramot.
Örülök, hogy sikerült.

Laci!
(#) zsidel válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Kivettem a mosószer adagolót és úgy inditottam el a mosást.vizet először az előmosás résznél majd a főmosás
adagolónál nyomta be a vizet.Igy értetted hogy két helyen kell beengedni a vizet?A sz.szabályzó csak egy picit kattant fúlyásra nem volt erős kattanó hang.
Következő: »»   132 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem