Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   397 / 842
(#) LAC001 válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ebben teljesen igazad van. Amit jelenleg nem tudok az a nyák készítés, így csak próbapanelon raktam össze az eddigi kapcsolásaimat. Azért is gondoltam erre az egyszerű megoldásra.
Ha megtennéd akkor írd le nekem privátban vagy itt, hogy milyen kapcsolást ajánlanál, persze minden következmény nélkül.
Köszönöm szépen!
(#) moderboy válasza moderboy hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Most láttam, hogy van Digitális labortápegység c. téma, belevetettem magam az olvasásba, de várom még a további hozzászólásokat, információ forrásokat.
(#) Ghoost válasza LAC001 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Peldaul PROLI vagy/es Alkoto vagy Attila86 tapja.
Szerintema NYAK beszerzeseben is tudhatnak segiteni.

Ha csak a neveket beiros a keresonkbe, sok-sok talalatot fogsz kapni.

Elnezzest kerek akit kihagytam volna!!!
(#) csabacsaba hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki kuldene nekem egy olyan tapot,amit szimetrikus es lehet szabalyozni a feszultseget.Mindegy hogy labortap vagy csak szimpla tap,csak szimetrikus legyen.
(#) Ghoost válasza csabacsaba hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szoval, hogy ertsem en is.
Szeretned ha valaki elkuldene reszedre egy szimetrikus tapegyseget a maga fizikai valojaban.
a tomegevel kijelzesevel, aramfelvetelevel egyutt. xd xd xd

Tehat neked mar nem a rajz kell, hanem maga a kesz project.
(#) LAC001 válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Okkés megnézem őket.
Mi a különbség a sorkapocs toroid és a sarus között, valamint, hogy álló kivitel vagy sem?
(#) csabacsaba válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nem,nekem kapcsolasi rajzra es nyakrajzra lenne szuksegem.
(#) Ghoost válasza csabacsaba hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Kicsit gondolkodjunk.
- Mibol is all egy szimetrikus tapegyseg?!
- 2db ugyan olyan feszultseg forrasbol ami esetenkent akar kulon-kulon is ellathatja feladatat.
S csak azert szimetrikus mert sorba kapcsolasuk reven , a kozositett csatlakozas kinevezve a Nullanak, pozitiv es negativ feszulktseget kapunk.

Tehat erzesem es meglatasom szerint, neked itt barmely -az elobb is emlitett/ az oldalom megtalahato/ megepitett project szoba johet, de abbol is mindjart 2 darabot keszitve.
(#) moderboy válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Én úgy tudom, hogy ahoz amit Ő kigondolt master-slave tápegységre van szüksége, ahol a két oldalt egy kezelőszervvel lehet állítani.
(#) Alkotó válasza moderboy hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Köbzoli, Moderboy! A közös kezelőszerv csak kényelmi kérdés, semmi köze a "kettősség" mibenlétéhez.
Annak lényege abban áll, hogy egy látszólagos GND-hez képest két különböző szabályzónk van, amikből az egyik a pozitív, a másik a negatív ágat szabályozza.
Ennek van némi előnye, de amit Ghoost említ, az nagyon jól megoldja ugyanezt a problémát, sőt van többlet hozadéka is, hiszen a két táp egyforma (könnyebb kivitelzeni javítani), és akár függetlenül is lehet őket használni, nem csak szimmetrikusnak bekötve.
(#) moderboy válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Nálam a szimmetrikusság (nem kettős tápot írt) azt jelentené, hogy egyszerre tudja állítani a két oldalt, nem kell külön tekergetni. Természetesen igazad van, hogy két egyforma panellal ez megoldható, de elég nehéz a két kezelőszervet pontosan együtt tekerni, ha szimmetrikusan szeretné állítani a feszültséget üzemközben.
(#) Koree válasza moderboy hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
A 2002-es RT évkönyvben megjelent egy kettős labortáp cikk.Abban van egy Tracking két áramkörös kapcsoló ami sorba köti a két tápot és a Slave oldal referencia feszültsége gyanánt rákapcsolja a master oldal kimenetét egy ellenállás és trimmer segítségével és már is elég csak a master oldal potiját állítani és egyszerre fog változni mind a két oldal feszültsége.Szerintem némi ellenállás számolgatás és kalibrálás útján ez a megoldás a topicban közöl tápokkal is megvalósítható.De ha jól sejtem inkább azokra alkalmazható aminek van külön ref.fesz bemenete.
(#) patexati válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Én is gondolkozom,hogy a múltkor épített dupla tápomban az egyik csatornára teszek be sztereo potikat és egy kapcsolót amivel át lehet állítani,hogy egyben vigye mindkét csatornát.. Nekem ez csak extra lenne mert ritkán alkalmazom arra így is megfelel de nem nagy munka és beruházás..
(#) dodkii hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy különleges tápegységet készítek, amellyel adódott egy kis gondom. A táp lényege, hogy két feszültségszintet tudjon a kimenetére kapcsolni, és én mondom meg, hogy melyik mennyi ideig tartson. Az időtartamokat mikrokontrollerrel állítom be, a kimeneti feszültséget OPA549T műveleti erősítővel oldanám meg. Azt kellene elérni, hogy nem invertáló kapcsolásban két referenciafeszültséget tudjak függetlenül a bementére kapcsolni a mikrokontroller segítségével.
dodkii
(#) dodkii hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Köszi a tippet
(#) skero hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Sziasztok! Olyan áramkört keresek ,hogy egy potival úgy lehessen táp áramkört szabályozni ,hogy a poti középállásában kb 0 V jönne az áramkörből és ha jobbra vagy balra tekerem fokozatosan nől a feszültségem de a két iránytól függően (jobra vagy balra tekerem) ellentétes polaritással. Ha valaki épített hasonlót kérem írja meg. Kis teljesítményű készülék lenne kb +-6V pár száz mA.
(#) Ghoost válasza skero hozzászólására (») Feb 7, 2012 / 1
 
szia!

Szerintem kerdesed inkabb ide tartozhat de majd az okosok eldontik ezt.


peldaul ez http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/31/317ffc4d077cced2f541c...6e.gif
(#) skero válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Köszönöm a tippet ,pedig próbáltam keresni. Látszik ,hogy soha nem volt modellvasutam . Még egyszer kösz! Nekem olyasmire van szükségem amin két kivezetés van és polaritást cserél a kimenő fesz a poti jobbra vagy balra forgatásánál.
(#) Ghoost válasza skero hozzászólására (») Feb 8, 2012 / 2
 
Szia!

Probalok neked segiteni es kuldok egy ilyen hivatkozast hatha ez segit. ez csak egyetlen egy oldalt rajzat tartalmazza.
Igy konnyebb lesz az eligazodas neked is.
A taplalt fogyasztodat a "sinpalyahoz" nevu pontokra kell csatlakoztatnod.

A 7815 es 7915 helyett hasznalj 7806 es 7906ot.
(#) Ghoost válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
.... es termeszetessen a betap se kell, hogy 2x18V legyen
(#) skero válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Ehez ráadásul meg is van mindenem.
(#) Koree hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Lassan de biztosan haladok a táp dobozolásával.
(#) karesz01 válasza Koree hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Hu nagyon jó!A doboz mérete mekkora a 440x100-as mert én is ilyenbe akarom beletenni!
üdv szép munka!
(#) Frankye válasza Koree hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Eddig nagyon szép! Csak így tovább!
(#) satlokk válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szerintem is az,kiváncsi leszek a kész mű remekre is majd.Remélem arról is teszel fel képeket.ÜDV!
(#) Alkotó válasza Koree hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Nagyon jól néz ki! de tömegesen használsz csavaros vezetékrögzítési lehetőséget. Ez szerintem indokolatlan, sokkal praktikusabb ha odaforrasztod a vezetékeket. Pl. az alsó táppanel esetében, kimondottan macerás lesz majd a csavarhúzóval operálni.
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Amelett, hogy macerás, még kontakt hibákhoz is vezethet, mégpedig nagyon sok helyen. Egyszer én is befürödtem már a forrasztható sorkapcsokkal, pedig megfelelően meg volt húzva, de valahogy kitáncolt belőle a kábel..
(#) Koree válasza karesz01 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm a gratulációkat.A dobozt a Lomex-ben vettem a méretei 440x250x150mm a típusa M03.
Készítek majd jobb képeket, csak most a telefon volt kéznél.Már csak az előlap megmunkálása,egy panel rögzítése és a huzalozás van hátra.Hősiesen bevallom a dobozoláshoz Erick fórumtársunk tápját vettem alapul.A biztosíték panelok is az ö keze munkáját dicsérik, bár egy kicsit az egyik panelt átgyúrtam az én számíze szerint.A trafó származása is ismerős lehet sokaknak.
(#) Koree válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Igen valóban sokat használtam ehhez a projekthez,de belátom ez valóban fölösleges és csak hibát visz a rendszerbe.Élesztéskor viszont nagyon jó szolgálatot tett nem kellet olyan sokat forrasztgatni és pik-pak ment a huzalozás.Ha minden nem is,de az erősáramú részeken mindenképp forrasztva lesznek a kábelek.Csak nyákba ültethető PIN-eket nem kaptam a Lomex-be,de itt a Store-ban láttam.
(#) karesz01 válasza Koree hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia!
A biztosíték panelról neked van nyák terved?Én is ugyanebben a dobozban gondolkodtam csak 100mm magasban de ha teszel majd fel képet az előlapról lehet hogy e mellet döntök én is félek hogy alacsony lesz és nem lesz annyi hely.
üdv karesz01
Következő: »»   397 / 842
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem