Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   887 / 1679
(#) Proci_85 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Igen. Egy műhely, a háztól 2 méterre. Régi épület, nincs komoly szigetelés, lévén, hogy nem nincs lakva. Télen virágokat teleltetni jó, bár olykor lehetne kicsit melegebb Ilyen időben most 13°C-ról indult a víz.
(#) zoly15 válasza Proci_85 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Értem!
Nekünk ilyen baj a pincében nincs, kemény minuszokban is 16-18 fok van a kazánházban
Egyébként meg lehetett volna oldani a feladatot egy csőtermosztáttal is. Bár így még jobb, mert megvan az építés öröme is!
(#) samsys válasza Proci_85 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia

Ügyes kis szerkezet amit készítettél.
Én egy kicsit egyszerűbben kiviteleztem a szivattyú ki-bekapcsolását egy egyszerű cső termosztáttal.
De ha van rá hely lehet kazántermosztáttal is.
(#) Mengyán válasza Proci_85 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia! Gratula a csőtermosztáthoz. Nekünk is az van, korábban linkeltek egy árgép oldalt, ott kb a legolcsóbb. Amúgy ez nálunk Anyám "találmánya". Mondta apámnak, aki villanyszerelő, és elektroműszerész, hogy oldja meg a keringtető kikapcsolását. Végül 1 év könyörgés után egyszer hazaállított egy csőtermosztáttal. ~20 éve működik kifogástalanul. Nálunk 40°C-ra van állítva, és nem foglalkozunk vele, ha leáll, miután átfordította a vizet. Majd újraindul. Sőt, így könnyebben eléri a 60 fokos üzemi hőmérsékletet. Viszont van egy nagy előnye a Te megoldásodnak. Nekünk elromlott a huzatszabályzó. Nem drága, könnyen ki lehetne cserélni, de le kell engedni a vizet a teljes rendszerből, mert tönkrementek a leválasztó csapok a kazánnál. Szóval, a Te megoldásodat könnyen lehet bővíteni, hogy a huzatszabályzót is vezérelje, a víz leengedése nélkül. Bár ehhez már kellene PIC, meg valami szervó vagy léptető motor. Bocs, ha hosszú voltam.
(#) Bari- hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok

A hétvégén készítettem egy fénykört, melyet fejlámpának fog használni akinek készítettem. A ledeket egy MP2481-es ic köré épített áramgenerátor táplálja 4db ceruza aksiról. A nyákot 'vizi ónozással' vontam be. A nyák külső átmérője 6cm.

Bari
(#) lidi válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 / 1
 
Erről a vizi ónozásről tudsz mondani pár szót ? Hogy is van ez ?
(#) erdgab válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Nem jutok szóhoz! Szép nagyon.Elmondanád ezt a vizi ónozást magyarul?Nagyon érdekelne,de oroszt kissé töröm.
(#) zolika60 válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szép munka és a műhelyedben is rend van, amiért külön irigykedek.
(#) Bari- válasza lidi hozzászólására (») Ápr 9, 2012 / 2
 
Innen vettem alacsony olvadáspontú anyagot (OP94) mely 94°C-on olvad, így forrásban lévő vízben már cseppfolyós. Készítettem egy fém tepsit, amiben vizet öntöttem, a vízbe tettem citromsavat és víz alatt megcsiszoltam az edény alját és melegíteni kezdtem. Ahogy felforrt a víz, tettem bele ebből az OP94 anyagból, ahogy felolvadt az anyag, egy hengeres fa nyelű ecset végére szorosan rácsavart rongy darabbal szétkentem az olvadékot. A nyákot vizesen megcsiszoltam, majd az olvadékra helyezve pár másodperc után megfordítva és még mindig a víz alatt a felesleget, a fára szorosan rátekert ronggyal a felesleget letöröltem. A felület hasonló a tűzi ónozott panel felületéhez. Könnyebben lehet forrasztani, mint a kémiai ónozott nyákot, legalábbis a tn150-hez képest (azt használtam korábban). Az OP94-et még decemberben beszereztem és januárban már volt egy teszt 'vízi ónozás' elhibázott nyáktervvel készült nyákon. Azóta össze vissza fogdosva is volt és sehol sem látszik rajta oxidálás nyoma.
Sajnos nem olcsó anyag és min 0,5kg-ot meg kellett venni belőle, de egy panelra minimális mennyiségű anyag kell belőle, így szerintem egy életre elég lesz

Bari
(#) zolika60 válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Idézet:
„így szerintem egy életre elég lesz”
A jó Isten kegyelmét ne korlátozzuk.
(#) Bari- válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek

Zolika60: A látszat néha csal, nem minden látszik a képeken

Bari
(#) zolee1209 válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Az egyedi forma miatt nagyon elnyerte a tetszésemet! :yes: És a kivitelezés is szép!
(#) emersys hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok.
A hibrid erősítőm kisebb verziós kivitelezése van tervben mostanság, és ma Elkészült hozzá a táppanel is.
Gondoltam megmutatom nektek.
A toroid kis belső ellenállása végett elégnek bizonyult ez a kis L idom is.
(#) lidi válasza emersys hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
A toroid belső ellenállása hogyan befolyásolja a szükséges hűtőborda kiválasztását ? Amúgy szép nagyon.
(#) emersys válasza lidi hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Mivel áteresztő tranzisztoros a kapcsolás és a toroidot jócskán felülméreteztem a terheléséhez képest így ez kevesebb hűtést igényel, mint pl egy kisebb teljesítményű toroid esetén, -aminek a terhelése nem illesztett hanem esetleg még az alatti, ekkor már a Tranzisztor jobban fűtene Jócskán (Ez a a csövek fűtési része) De az anódfesz is áteresztős kapcsolásban van -jobb így a hangja ahogy hallom de a fő szempont hogy a felfutási idejét így időzíteni tudom!..
Köszönöm!
(#) audiofeeel válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szép munka egy szép műhelyből
(#) StefuPeti válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia. Nagyon szép lett. Gratulálok neked.
(#) pepe091 válasza emersys hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szép, igényes munka. Gratulálok! Mivel ónoztad a panelt?
(#) audiofeeel válasza emersys hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Átgondolt, szép munka! A jó minőségű alkatrészek gondolom hozzák az elvárást.
(#) emersys válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
A lomex-nál szoktam vásárolni, folyadék kivitelben árulják ,-egyszerű kémiai ónozó.
A nyákokat pedig sk10-el kezelem, forrasztás előtt (ez egy lőttlakk és egyben folyasztó is)
(#) emersys hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Egy Pa dobozban kap majd helyet ez az egész szerkezet.
Valami hasonló formában kéne elképzelni, a hibrid tükörképét is..
De a villamos meló mellett ugyanennyi párhuzamos lakatos meló is van ezzel az ezer éves dobozzal..
A félvezetős tápelkók nyákjai majd szépen elférnek a ketrec 1-1 oldalán.
Ahogy időm engedi csinálgatom azért persze (mert még nagyon gyerek cipőben jár), a Borda végén még helyet kapott a védelem is, ill szorítottam neki

IMGP2378.JPG
    
(#) pepe091 válasza emersys hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Értem. Én is áttértem az ónozásra, eddig csak sk10-et használtam, de akkor, most már látva az eredményed, bátran használom majd egyszerre az ónozóval.
(#) thomas3 válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Nagyon szép munka! Csak gratulálni tudok. Panel is nagyon esztétikus lett!
(#) (Felhasználó 46585) válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Ilyesmit én is csináltam, de ez stoplámpa, járműre. Zetex áramgenerátor táplálja a LED-eket pwm-ben.
(#) emersys válasza audiofeeel hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Köszönöm, -igen elég jó hangja lett a sok fejlesztésnek hála.. Ez már a kisebb verzió lesz.
Az Audiofil design még várat magára, de egyenlőre megpróbálom ebbe a bontott Pa dobozba valahogy összehozni azért..
(#) Bari- válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia

Grat a lámpákhoz, nagyon jól sikerültek.

Bari
(#) audiofeeel válasza emersys hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szép lesz
(#) (Felhasználó 46585) válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Én is a tiedhez.
Csak az ic ne lenne annyira pici, vagy legalább ne lenne olyan sok lába egy oldalon...
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Nagyon profi. Kimondottan tetszik, hogy a ledeket még meg is hajlítottad, hogy minden irányból erős legyen a fényhatás.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Ezért nem lettek smd LED-ek felhasználva. Sajnos, a LED-ek nem világítanak elég nagy térszögben, muszáj volt a huzallábas.
Következő: »»   887 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem