Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   6 / 54
(#) karaszbandi válasza fredikke hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Az már kissé jobban hangzik, csak hűtés kell nekik.
(#) fredikke hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
okés koszonom
(#) masz962 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Vettem 50 m led szalagot beltéri világításra.
A probléma az, hogy szembántóan villog (50Hz) mint a régi neon csövek. SMD 5050 tipusú, 60db led van méterenként sorba kötve, 220V-os és 14,4 W/m. Méterenként darabolható. 20 különböző helyre kellene felpakolnom 1-2-3 m-es darabokat. Nem 12V-os, és nem kell hozzá trafó!! Viszont nem rendeltem hozzá betáp kábelt Bővebben: Link
A kábelre szerelve van egy kis tokozatban egy egyenirányító dióda (állítólag), de lehet, hogy még más is, és ez szüntetné meg a vibrálást. Mivel a szalagot egy giszkarton vastagságnyi helyre (12,5mm) kellene beépítenem, a tokozat amúgy is kilógna a síkból. Nekem elég volna egy zsugorcsöves szigetelés is, csak a többi hozzávalót nem tudom. Ha tudtok egyszerű és olcsó megoldást segítsetek légyszi.
Köszi előre is.
(#) karaszbandi válasza masz962 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Az a nagy büdös valóság, hogy a LED-et nem váltó feszre találták ki!

Meg kell venni hozzá a "betáp kábelt", mert ha 220V a tápja, akkor ha egyenrángatsz és szűrsz, akkor 320V-ot adsz a ledekre, amitől sérvet kapnak. Ha 60db van sorba kötve akkor az jó esetben is 200V egyent kér. Elég nehéz 320V-ból elvenni 120V-ot ahoz, hogy jó legyen.

Vedd meg csak szépen a hozzávalót, mielőtt kinyírod a ledeket. Valószínűleg megcsinálni úgyse tudnád, mivel símán ráakasztottad a 220-at a szalagra. Ismeret hiánya áll fenn! Nem hiszem el, hogy az 50m szalag mellett sajnáltad rá azt az 500Ft-ot!
(#) masz962 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Hát nem lettem okosabb.
Az egyszeri angol tudós jut erről eszembe: amikor meglátta a púpos tevét kijelentette, hogy márpedig ilyen állat nem létezik.
Nem az 500 Ft-ot sajnálom, és még nem is a 20x500-at a 20 különböző helyre. Egyszerűen időt akartam spórolni. Ha a neten rendelem az min 3 nap. Rászánom a holnapot és elmegyek a legközelebbi (85 km) boltba, ahol lehet betáp kábelt kapni.
Veszek egyet, és ott a helyszinen kibontom, hogy mi van benne, aztán meglátom, hogy hogyan tovább.
Ismeret hiánya az van. Viszont azért bátorkodok pont itt kérdezni, mert hátha van aki rendelkezik ilyesfajta ismeretekkel. Nekem már az is válasz, hogy ne kínlódj, vele, mert túl bonyolult.
(#) llaci56 válasza masz962 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
A LED működtetése hálózati feszültségről nem annyira bonyolult, nem kell annyira misztifikálni, de vigyázni kell, mert bazi nagyot tud ütni, ha valaki rosszul áll (vagy ér) hozzá.
Ugye a vezetékek egyformák, semmi különbség nincs a feszültség alatt lévő és az üres vezeték között, csak a fogásuk más.
A LED-nek mindenképpen egyenirányítani kell a váltófeszt, és elkóval megszűntethető a villogás. Gyanítom, hogy egyenirányító nélkül kötötted rá a hálózatra, és ebben az esetben 25 Hz-en villogott.

Skori weblapján rajzot és magyarázatot is találsz hozzá. Meg kérdezhetsz itt is...
(#) karaszbandi válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Nem beszélve arról, hogy hol fog üzemelni a led. Mennyire lesz érinthető. mert akármivel csinál kisebb villanyt (valószínűleg kapacitív osztó van a gyáriban) akkor is hálózati feszen van minden porcikája a szalagnak és az egészségtelen tud lenni.

Tehát csak burkoltan, érinthetetlenül szerelni!
(#) masz962 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszi a segítséget. Most gyóntattam az egyik gyártót, és ha jól értettem kiderült, hogy egy 8 A-es egyenirányító van a betáp kábelben, aminek a mérete biztos: 25x25x3 mm, és semmi más nincs benne.
Ezzel működik az 50 m-es led csík akár egyben is. Az érintésvédelem miatt kell akkora nagy műanyagot körétenni, mert csak így hozhatják forgalomba. Gondolom a ledek között elhelyezkedő kis fekete egérpiszkoknak is lehet szerepük, ha már ott vannak.
Egyébként az egész szalag vastag szilikonburkolatban van rádugható szilikon végzárókkal, tökéletesen szerelhető. Akit ez megráz az már direkt csinálja.
(#) karaszbandi válasza masz962 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Attól a diódától még mindíg csak félhullámú egyenrángatás lesz. Attól még mindíg villogni fog.
(#) llaci56 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Nem lehet kapacitiv az előtag, ha egyetlen diófa van benne.
(#) rolie válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szerintem egyenirányító alatt teljes hidat érthetett, így 100 Hz-en fog villogni, ami kevésbé feltűnő/zavaró, mint az 50 Hz-es.
(#) masz962 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Na vettem egy 1,5A-os Greatz hidat, (80Ft)összekötöttem, és tökéletesen villogásmentesen, simán világít.
Ennyi.
(#) karaszbandi válasza masz962 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
És meddig fogja bírni a szalag? Voltot mértél rajta?
(#) llaci56 válasza masz962 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Mérj rajta áramot, nehogy tönkremenjenek a LEDek!
(#) fredikke hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Hello ismét. egy olyan kérdésem lenne hogy valakinek van e valami kapcsolási rajza amivel a ledd szallag fényerejét lehet szabályozni?
(#) fredikke válasza fredikke hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
senki???
(#) store92 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Heló!

Van egy 5m-es led szalagom amit 12V-ról kell üzemeltetni, de nekem van egy 13,5V-ot adó (megmértem) tápom ha azt rákötöm, akkor kifog menni a LED? Vagy az még belefér?
(#) nedudgi válasza store92 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
A névleges terhelésen mennyi a táp feszültsége? Milyen ellenállások vannak a szalagon? Azonkívül, hogy 12V, 5m, mit tudhatunk még a LEDszalagodról?
(#) store92 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
LED Type: 3528 PLCC-4 SMT SMD LED (Waterproof)
Color: RGB,Warm white,Cool white,Red,Blue,Green,Pink
LED Quantity: 5 Meter 300leds
Size: L500cm (5M) x W0.8 cm x T0.25cm
Package: 5 Meters / Reel
View angle:120°
Working Input Voltage: 12VDC
Output power: 24W /5 Meter
Working Tempreture:-20° to 50°
PCB Background: white
Water Proof: IP65
Drive Mode:Contant Voltage
(#) nedudgi válasza store92 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
A háromból egy kérdésre válaszoltál.
A LEDszalag 2 Ampert fogyaszt. Ha van 12V 20-25W izzód, akkor mérd meg a táp feszültségét azzal terhelve. A LED-ek 20mA áramra vannak beállítva a szalagon.
(#) store92 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Még az a kérdésem lenne hogy erre a szalagra az van írva hogy vízálló, ezt vehetem úgy hogy akár a medencébe is belerakhatom világításgyanánt, anélkül hogy rövidzárlat lenne?
(#) store92 válasza store92 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
(#) nedudgi válasza store92 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nem. Az IP65 csak ráfröccsenő íz ellen védett. A klór meg egy külön téma...
(#) store92 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
aha értem kösz, akkor valami átlátszó flexibilis csövet kellene kerítenem.
(#) store92 hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy 5050-es smd rgb ledekből álló ledszalag. Az lenne a kérdés Hogy miért 6A áram kell neki? Mikor 300led van, ledenként 20mA áram folyik, párhuzamosan 100-100-100 led van sorba kötve (igaz egy ledben van a 3 szín) amik így 2A-áramot esznek. De mindenhol 5-6A áramot olvasok ehhez a szalaghoz. Tudnátok segíteni miért van ez így?
(#) johny999 válasza store92 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Udv,

5050es 60db LEDes szalag 14,4W-ot fogyaszt méterenként. 12V*0.02A = 0.24W * 60db = 14,4W/m
5m szalag (300db LED) 5*14,4W = 72W / 12V = 6A

Vagy 60db*0.02A = 1,2A/m * 5m = 6A
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) sastas01 válasza store92 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Johny999 fejtette ki bővebben, szűkebben annyi, mivel párhuzamosan vannak kapcsolva így az "Amper összeadódik" , és így jön ki a 6 A.
(#) johny999 hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Udv,

konyhapult fole, a szekreny aljara szeretnék LED szalagot.
Szerintetek elég oda az IP65os? - pára stb ellen jo az? Vagy 68-as kellene?
(#) Teaway válasza johny999 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Pára ellen jó oda a kültéri szilikonbevonatos.
(#) johny999 hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
Sziasztok,

végre megjott az RGB szalagom amit rendeltem. Kaptam hozzá egy 44gombos IR távirányítót is.

Szerintetek át kellene nézni a belsejét a vezérlőnek mielőtt bekapcsolnám, nehogy valami meglepetés érjen ha rákötöm a szalagot?
Következő: »»   6 / 54
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem