Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   92 / 137
(#) neptunes4you válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Örökre az adósod vagyok! Betettem 2 potit, és lalala Be lehet állítani szimmetrikusra. A végtranyók a bűnösek! Ahhoz képest, hogy komplementer párok, teljesen más bétájúak. Az egyik poti 245Ohmig van tekerve, a másik pedig 654-ig. Nyugalmi áram 700mA lett, így kényelmesen elbírja a borda hűteni. A hangjáról: szép Kicsit kopognak a mélyek, de fülbemászóbb, mint a JLH.
(#) zsozso72 válasza neptunes4you hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia! A kis hiragáról elég sok féle terv és leírás kering a neten,viszont érdemes elolvasni a szerző által megadott instrukciókat mivel igen hasznosak lehetnek az élesztés során.Mikor megépítettem a sajátom én is sok instrukciót olvastam és hiba nélkül sikerült indítanom.És még valami nagyon ügyes és jó rálátású hobbi társ van itt a forumon akiknek a tanácsait nagyából érdemes megfogadni mert hasznosak lehetnek.
(#) Orbán József hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Üdv!
Visszalapoztam 10-15 oldalt egy általam is érdeklődésre számott tartó, meg nem válaszolt kérdésig:
Mennyire lényeges és reménytelen a komplementer párok összeválogatása kis hazánkban? Valaki írta valahol, hogy lerottyant, de nemes erősítőkből bányászott ki kielégítően együttfutó tranzisztor párokat. Az egy dolog, hogy szépen hangzik a Hiraga, de vajon mekkora a különbség a Tervező által megálmodott/épített és az itthoni zacskó marketingen támaszkodó erősítő közt? A végeknek magam is találtam kielégítő megoldást, Kenwood tokozott komplementer párok egy tokban - TA2040. Ezek bizonyára megfutják a kvótát, 120W-ot tudott fénykorában a darab. A rajzon IC2 névre hallgat.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
No, mivel most sincs megosztható/osztandó tapasztalat, tanács, így ez a projekt ünnepélyesen kimarad. Tovább megyünk azért az "A" osztályon, SE csöves nyögvenyelő erősítő útirányon át... Repül a nehéz cső...GU...300B...ki tudja hol áll meg és kit, hogyan érdekel.
(#) neptunes4you válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Na igen, egy 300B komoly dolog. De az ára is. Szerintem először jobban jársz, ha a JLH-d elé készítesz egy csöves előreősítőt, mondjuk ECC82-ből. Kis tapaztalatszerzés.
(#) Orbán József válasza neptunes4you hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Á, a 300B pocsékolás lenne, mintha vennék egy túraversenykocsit zöldséget hordani. Messze nem futná ki magát az én tudásommal.
A legközelebbi terv a csöves RIAA, anyagbeszerzésileg beindítva.
Aztán megmaradok a GU50-snél, az való nekem SE kivitelben...Aztán, ki tudja? Vágyakozni még tudok.
(#) lamalas válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Idézet:
„...a 300B pocsékolás lenne, mintha vennék egy túraversenykocsit zöldséget hordani.”

Biztos nem hasonlitanek turaversenykocsihoz egy 300B-t. Sokkal inkabb egy olyan roadsternek felelhet meg amivel nagy elmeny lehet autokazni egy tengerparti vizszintes uton (pl. a napfenyes Kaliforniaban), de ha lemesz a szep, egyenletes aszfaltutrol akkor semmi nem kimeli meg azt a testreszed amin ulsz. Szep illuzio az egesz, de alapvetoen komoly problemak vannak vele, raadasul nagyon nehez olyan utat talalni amin jol ki tudja futni magat.
Olyan erosito/auto ez ami ugyan elore visz teged de semmilyen szempontbol nem praktikus.
(#) neptunes4you válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
http://www.sugardas.lt/~igoramps/tomato_preamp.htm Ezt érdemes lenne megépíteni, nagyon egyszerű és olcsó.
(#) Orbán József válasza neptunes4you hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Köszi! A RIAA-ra mosakodtam be, úton vannak a csövei. A táp sokkal bonyolultabb ott, mint a kapcsolás maga...
(#) hormi hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Üdv.mindenkinek
Sziasztok ezt az erősítő -t szeretném megépíteni és csináltam hozzá puffert.Az lenne a kérdésem hogy jó lesz e így...?
2200uf35v kondikból...
Előre is köszönöm....
(#) reloop válasza hormi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia! Nagyon szép, nagyon látványos! A puffer mező kialakítás szabályaival homlokegyenest szembe megy. Ha minden vezetősáv helyére egy ellenállást képzelsz máris látod a problémát. Nem rossz így sem, csak nem a maximumot hozza ki a kondenzátor erdőből.
(#) hormi válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia
Sajnos nincs tapasztalatom ezen a téren....
Te milyen elrendezést javasolnál?

táp.lay
    
(#) reloop válasza hormi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A felét átrendeztem.

Táp_2.lay
    
(#) hormi válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia
Elég lett volna ha mondod hogy hogy kell de nagyon szépen köszönöm a segítséged...
(#) reloop válasza hormi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nekifutottam kétszer is a leírásának, a rajzzal könnyebben megbirkóztam.
Amíg nem tesztelted, azért ne bontsd le a kondikat. Ha új NYÁK mellett döntesz, hagyj helyet ellenállásnak CRC szűrés lehetőséghez.

Táp_2.lay
    
(#) hormi válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Mindenképp megcsinálom mégegyszer...
(#) reloop válasza hormi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A szekunderek függetlenek, vagy fixen van megcsapolva?
(#) keszeg01 válasza hormi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Jó estét.

Érdeklődnék miért 35v-os kondit raktál bele az általad választott kapcsolás 2x 12 v-ról működik ennyi db -nál már sokat spóroltál volna ha 25 v-ost raksz bele.

A tranzisztorokat válogatod vagy van jó forrásod ?
Nekem a meghajtóim megvannak BC301-303 1-2%-ra válogatva ,de az elején lévőkkel gondban vagyok.
Ja BC 301-304 tudok segíteni a 301 mev-es a 304-es tungsramos.
(#) Pigi válasza hormi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nagyon vagány
(#) hormi válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Fügettlenek...kétszer 11v~...
(#) hormi válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Az igazság az hogy ehhez jutottam hozzá ...azért is rakom ennyiből össze mert csak ezek vannak.
A tranzisztorokat nem válogatom ,be építem mindhárom potmétert a szerző ajánlása szerint.
Köszönöm az alkatrészek már megvannak..
(#) hormi válasza Pigi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
(#) reloop válasza hormi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Célszerű volna a két tápoldalt külön egyenirányítani, szűrni és csak ezután összekötni a közös pontjaikat. Ekkor a jelenleg még közös GND szétválik két független kígyóvonallá. Igény szerint lerajzolom. Magyarázat.
(#) hormi válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Bocs de félre értettelek...?
tehát 1 trafó van...1 primér és 2db szekunder...
(#) reloop válasza hormi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Jobb a rajz Így érthető a szűrés elve?

Táp_2.lay
    
(#) hormi válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Szia
Nagyon szépen köszönöm...Amint megcsinálom rakok fel képet...
(#) Class-A-. hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Készülőben 2 db Class -A-. A táp +- 22 v , végtranzisztorok MJ 21194, 15 w. A másik JLH 96 változat,250 w trafó,27 v ról üzemel ,MJ 15003 vég tr, nyugalmi 1.2-1.7,30 cm borda/végenként. Mind kettő mono blokként fog fel épülni.
(#) soos csaba válasza Class-A-. hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Hali, na ez engem is érdekelne, hogy hogy funkcionál, milyen a hangja, ugyan is ez a rajz meg van a netten is és a kész erősítő isITT szerintem működik, külön meg lehet vásárolni minden egyes darabját. Amúgy a kész erősítő 539 dollárba kerül. ITT
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Azt akartam írni hogy hasonló a rajz.
(#) Orbán József válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Ahogy nézem, ezek szerint humbug, hogy így minőségi, meg úgy minőségi becsatoló kondi kell egy erősítőbe, ebben van egy filléres elko az elején és jólvan.
Már csak az a kérdés, hogyan szól.
Következő: »»   92 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem