Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   52 / 93
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
És a helyes kapcsolás. A Shunt ellenállás értéke így 0,01ohm és 0,09ohm kell hogy legyen.
(Mellesleg a műszer polaritása sem volt jó, mert a Shunt baloldalán van a + feszültség.)
(#) neptunes4you válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A max átfolyó áram 1.5Amper lehet, ezért méréshatár-váltás nem szükségeltetik, de azért köszönöm
(#) proli007 válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
"Találtam egy vonatjegyet. Melyik megy Pestre?"
"Ja, elfelejtettem mondani mindegy, mert gyalog megyek.. " :no:
(#) neptunes4you válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ne haragudj, elfelejtettem igen. 2A esetében jó az 1Ohm-os shunt igaz?
(#) Alkotó válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ha leosztod a rajta eső eső feszültséget, akkor igen. 1ohm-on 2A áram 2V feszültséget fog generálni, neked meg csak 0,2V-ra van szükséged. (Proli007 nagyon precízen leírta, olvasd át újra.)
(#) neptunes4you válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Persze, Ohm törvény. U=I*R, vagyis 0.2 V = 2 A * 0.1 Ohm, tehát a Shuntnek 0.1 Ohmosnak kell lennie. Jól mondom?
(#) Death01 hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Üdv.
Elnézést ha nem jó helyen teszem fel a kérdésemet.
Azt szeretném tudni,hogy az ICL 7107 el készített hőmérő bemenetére mit kell kötni?
Vagy mit kell hova kötni,hogy hőmérsékletet tudjak mérni.
Forrasztó állomáshoz készíteném.
(#) llaci56 válasza Death01 hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Mennyivel egyszerűbb lenne, ha idelinkelnéd az elvi rajzot, vagy az egész leírást.
Nyilván egy diódát kell a 30 és 32 -es lábra kötni, ez lesz a hőérzékelő. A 7106/7107 -es adatlapon ez világosan le van rajzolva.
(#) Death01 hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Itt van a kapcsolási rajz.
(#) proli007 válasza Death01 hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Hello!
Elég érdekes kérdés.. Mert ez az áramkör, Attila86 forrasztó állomásának részlete. Pontosabban ez itt csak egy feszültségmérő. Miért nem építed meg a többit is, ha hőmérsékletét szeretnél mérni a pákának? (Legfőképpen, ha nem is tudod még, mi micsoda..)
üdv! proli007
(#) Death01 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Üdv.
Így van ez az ő forrasztóállomásának a hőmérő modulja.
És azért nem akarom megépíteni az egészet,mert én a mostani forrasztóállomásomra akarom rákötni.
És csak azt nem tudom h mit kellene a bemenetére kötni.
Ebben kérnék segítséget.
(#) Sebi válasza Death01 hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
A kijelzés kevésbé gond, a lényeg a forrasztóállomás - meglévő - kialakítása: meg kell találni/illeszteni azt az áramköri pontot, ahol ő maga is méri a hőmérsékletet.
(mert - gondolom - nem akarsz egy második hőérzékelést építeni a pákahegybe...)
(#) llaci56 válasza Death01 hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Ha elolvasom helyetted a cikket, akkor azt látom, hogy a páka hőelem egy erősítőfokozat után kapcsolódik az általad linkelt rajzon látható "BE" pontra.
(#) proli007 válasza Death01 hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Hello!
Mint említettem volt, ez nem a hőmérő modul, csak egy feszültségmérő. A hőérzékelő által szolgáltatott villamos jelt, feszültséggé kell alakítani (vagy felerősíteni ha hőelem), és azt lehet a feszültségmérőre kapcsolni, és a műszert hőfokban kalibrálni.
De mivel fogalmunk sincs milyen hőérzékelő és ezt követő elektronika van a jelenlegi forrasztóállomásodban, így nem is lehet tanácsot adni..
üdv! proli007
(#) llaci56 válasza Death01 hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Nincs mit! Azért vagyunk...
(#) nferi1 hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az Alkotó féle feszültségmérőt.
A most készülő labortápomba lesz beszerelve.
50V 6A ig lehet állítani (mérni is ennyit kell maximum).
A polaritás kijelzésre nincs szükségem. Meg lehet azt oldani, hogy 4 digiten jelezze a feszültséget? (pl 14.25 V).
Ezen a képen úgy tűnik hogy 4 digiten jelez.
Bár ha jól sejtem akkor 1999 -et tud maximum kiírni.
Kérnék egy kis "felhomályosítást".
Előre is köszönöm.
(#) Sebi válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
A 20V-os méréshatárt választva eléred a célod. A rajzon van hozzá értéktáblázat. A megfelelő helyen aktiválod a tizedespontot.
(#) nferi1 válasza Sebi hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Ha 20V-os méréshatárra állítom, akkor a maximum kijelzés (mérhető érték) a 19.99V?
Pl. 24.56V-ot nem tud kijelezni.
Gondoltam "kapcsolós ellenállás váltóra/méréshatár váltóra" is, csak nem tudom hogy okoz e problémát, ha a icl7107 mérő bemenetére 200mv-nál nagyobb feszültség kerül.
Bár lehet felesleges a feszültség 100-adra pontos kijelzése.
(#) Medve válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Hello, egyetértek veled, egy "általános" labortápnál nem szükséges a tizedvoltnál nagyobb felbontás... A bemenetre maximum a tápfeszültségnek megfelelő értékeket lehet adni.
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Illetve lehet nagyobb, ha a bemeneti áramot korlátozzuk +-100uA-ben. Sok alkalmazásnál ezért is van a bemenettel sorban az 1M Ohm.
(#) nferi1 válasza Medve hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Csak szúrja a szemem, hogy nem használom az első digitet.

Ha jól tudom, akkor az icl7107 5V-os tápot kap.
Ezek szerint nem lehetne baj ha a kapcsoló A 2, 20, 200-as méréshatároknak megfelelő ellenállásokat kapcsolja a műszer bemenetére. Pl. 2-re van állítva a méréshatár, de 50V-ra a labortáp kimenete, akkor nem füstölne el, mert a 100Ohm-os Rx1-n max 500mV-esik.
Jól gondolom?
(#) llaci56 válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Az első digitet azért nem használod (teljesen!), mert az ICL7107 3 és fél digites kijelzőt tud kezelni.
(#) Medve válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
És minusz 5V-ot. Tanulmányozd az IC adatlapját! Én a túlcsordulás esetére 5V-ot tippelek, és ha ott az 1 M Ohm, akkor semmi gond nem lesz, ha jól értelmeztem az adatlapot.
(#) nferi1 válasza Medve hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Már csak az a kérdés hogy ha egy 3 állású kapcsolóval kapcsolgatom a rx2a-t és 2rxb-t (2, 20, 200 méréshatárokhoz), akkor az aktuális méréshatárnál újra kell e "hangolni" a trim-et, vagy az összes határnál megmarad a pontos kijelzés.
(#) proli007 válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Hello!
Az csak a feszültségosztó pontosságától függ..
üdv! proli007
(#) janimester hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Üdv. Építettem egy 7137-essel egy voltmérőt (a kapcsija az oldalon fentvan) és az a problémám hogy nagyon halványan világít csak a kijelző ,épphogy szabad fénynél látni , viszont a forrasztóállomásom kijelzője sokkal erőteljesebben mondhatni a kijelző teljes fényerejével világít az pedig 7107-el van hajtva . Netán ez a halványság a 7137 energiatakarékosságának a számlájára írható azaz kevesebb feszültséggel és árammal hajtaná a 7-szegmenses kijelzőmet ?
(#) llaci56 válasza janimester hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Idézet:
„a kapcsija az oldalon fent van”

Link...?
(#) janimester válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Tessék , és négy ilyen kijelzőt vettem hozzá. (SA52-11EWA) Voltmérő
(#) Sebi válasza janimester hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Nem. Máshol keresd a hibát, mert mindkettő max sink árama 8mA - ebben nem különböznek. A kijelződ lehet halványabb típusú, vagy nagyobb nyitófeszültségű, mint a fényesen világító.
(#) nferi1 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Még szerencse, hogy csak 4körös kapcsolót tudtam venni, így be tudom állítani külön külön a méréshatároknál a pontos kijelzést.
Viszont most meg gondolkodóba estem, hogy jó lenne ha az áram mérésnél is lehetne méréshatárt váltani (2A, 20A). Kis is számoltam a megfelelő értékeket Alkotó segédlete alapján. A műszernél 2mA a mérőáram.
Gyakorlatban van-e értelme módosítani rajta, vagy ez a 2mA teljesen megfelel?
Következő: »»   52 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem