Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1681 / 3960
(#) BárányD válasza Action2K hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Köszönöm válaszod, de miért nem ?
(#) Action2K válasza BárányD hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
1. Mert nem tudod (még) beállítani úgy a hangerőt, hogy tuti ne károsodjon.
2. Mert ha netán jön valami dinamikásabb (hangosabb) jel, akkor nincs semmi, ami lekorlátozza.
3. Mert ha netán kontakthiba lép fel a bemeneten, életbe lép a 2. pont.
4. Mert ha a fenti 3 pontból egyik is előfordul, nem akarok Neked venni egy új hangszórót bele.

Remélem érthető voltam.

Egyébként miért nem a 200W-os mélyládát építed meg először? Azt hajthatod rögtön akármilyen most meglévő kis (150W alatti) erősítőddel, aztán ahogy lesz pénzed, megépíted hozzá a végleges végfokot.
(#) BárányD válasza Action2K hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Teljesen, köszönöm.
(#) reloop válasza BárányD hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Ha meg tudod oldani, hogy a tervezett tápfeszültség feléről járatod az erősítőt, akkor ráköthető az 50W-os hangsugárzó.
(#) gkari válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Ez lehetséges, de (legalább) a végfok munkaponti elemeit is ehhez kell megválasztani.
(#) reloop válasza gkari hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
A 150W-ról mindig a TDA7294 híd jut az eszembe
Az átméretezési igény a rajz alapján bírálható el, de helyesen tetted, hogy felhívtad rá a figyelmet.
(#) yellowstar hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
sziasztok! Kicsit új vagyok az elektronikai kérdésekben sőt mondhatni nem is értek nagyon semmihez.
Nem szeretnék senkit fárasztani, de szoktam néha bü gykölni és lenne néha egy két kérdésem.
Most az lenne az első hogy vettem egy interaktív robot kutyát és hát érdekesen működik a leírtakhoz képest. Vannak benne szenzorok amik érintésre működésre bírják a jószágot, csakhogy nem mindig jó. ezek a szenzorok működési elvét nem értem. Egy szál vezeték végére forrasztva egy nagyjából 6mm átmérőjű korong ami egy alumínium fóliával annak tetején pedig síma celluxal leragasztva van rögzítve. kérdés hogy mit és hogyan érzékel. Ha kell képet is tudnék feltenni. válastotokat előre is megköszönném. gábor
(#) sanykaraj válasza blackdog hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Nem tudom hogy mit és mere kéne mérnem mivel nincs hozzá rajz legalábbis nem találtam miután ez egyetlen infó a tetején levő szöveg miszerint vízkő mentesítő. A nyák aljára pedig az hogy vizkovez lay v 11éa ennyi az összes infó róla.
(#) zsolt130 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
hangerő szabályzó potméter bekötési rajza vagy fényképre lenne szükségem ha valaki tudna segíteni aszt meg köszönném
(#) ördög válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod,ez eddig nekem is oké.A kérdésem inkább az lenne,hogyan tudnám össze építeni az elektromos kapásjelzőt egy érzékenyebb fotocellával.Mint pl. az egérben lévő. Vagy milyen más megoldás lenne, ami forgó mozgásnál kapcsolgatna ?
(#) gerikeh96 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!
A gázpákát mire lehet használni lehet-e vele hegeszteni vagy valami hasonló.

Üdv.
(#) Medve válasza gerikeh96 hozzászólására (») Máj 25, 2012 / 1
 
Szia, hegeszteni nem lehet, csak forrasztani, vagy ragasztani.
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Máj 25, 2012 / 1
 
Illetve műanyagot pl lehet hegeszteni vele..
(#) proli007 válasza ördög hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Hello!
A kapásjelződben nem fotocella van, mert az egy elektroncső. Az egy optokapu, ami egy infra Led-ből és egy fototranzisztorból áll. (Az egér is ez, csak két fázisú kadratúra jelet szolgáltat, mert irányt is kell érzékelni.)
Ha belevilágít a Led a tranyóba, akkor a tranzisztor vezet. Ha eltakarja valami a kettő közötti rést, akkor meg lezár a tranyó. Helyes működéshez ezt biztosítani kell, valamint azt, hogy a Nap ne süssön bele, mert a tranyó arra is érzékeny és akkor hiába takarod el.
De nem írtad, mi a gondod az eredetivel, és mit értesz érzékenyebb alatt. Az eltakarást egy kereszt formájú lemez végzi, ami együtt van egy "éktárcsával", amibe a damil fut. Ha érzékenység alatt arra gondolsz, hogy kisebb damil hosszra több impulzust adjon, akkor megfelelő lehet az egér tárcsája. De általában keresztben négy "pillangó" elégséges, mert az átmenetek esetén a szélre, hullámzásra állandóan riaszt. A ponty, meg úgy is elviszi a damilt mint a huzat.
Egyébiránt ennek a témának van külön topikja, tehát nem ide tartozik az általános kérdések közé..
üdv! proli007
(#) Mybuster hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem ha ebben a kapcsolásban az elektric mikrofon helyére egy vonalbemetet (3.5 Jack) kötnék működne? Le Gnd.re és a + pedig a Bázisra?Bővebben: Link
(#) Csupasz hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék valami ötletet kérni, hogy ha van 1Hz, 5V aml.,négyszögjelem, hogyan tudnék a legegyszerűbb módon pl.50Hz-et előállítani belőle.Létezik-e valami Ic, amivel meg tudom oldani, illetve nem lenne baj, ha esetleg változtatni is tudnám.
Köszönöm a segítséget
Üdv:
Csupasz
(#) pucuka válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Ha építesz egy PLL áramkört, aminek a referencia jele az 1 Hz, akkor 1 Hz -es lépésekben bármilyen frekvenciájú jelet elő tudsz állítani. Bár ez nem csak egy IC, és azért korlátok is vannak.
(#) Csupasz válasza pucuka hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Nekem kb.max.60Hz kellene.Valami egyszerűbb ötlet?
(#) gabi20 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Nekem is csak a PLL jut eszembe.
(#) Csupasz válasza gabi20 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Valami kapcsolást tudnál ajánlani?
(#) Balaa16 válasza Khlan hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Szia!
A ventilátort minden további nélkül rákötheted, nem kell semmi egyéb áramkör. A LED elé pedig egy ellenállást kell kötnöd, amelynek az értékét ezzel a programmal tudod kiszámolni, a nyitófeszültséget pedig ezzel.
Üdv! Balázs
(#) Balaa16 válasza zsolt130 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Szia!Milyen az a poti? Forgó vagy toló? Stereo, vagy MONO?
Üdv! Balázs
(#) kamaro hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősömnek van egy routere ami áramkimaradáskor elfelejt egy pár adatot amire szükség lenne. De ezek csak 1-2 másodperces kimaradások pl.: számítógép sem veszi észre. Arra gondoltam hogy a tápfeszültségre kötnék egy kondenzátort (4700uF) ami vinné addig az egy másodpecig még nincsen áram. Mi a véleményetek erről?
(#) nedudgi válasza kamaro hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Mekkora a tápfeszültség, és mennyi a felvett áram? WiFi van-e?
(#) blackdog válasza kamaro hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Lehet, hogy én vagyok lemaradva na meg évek óta nem használok asztali gépet, de kötve hiszem, hogy 1-2 sec. áramkimaradást nem vesz észre a PC.
A routernél sem értem. Ha üzemszerüen kikapcsolod akkor nem felejti el a beállításokat? Egyenáramú körbe tegyél kondit, de a 4700 µF az elég kevés lesz.
(#) endre92 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy 15 év körüli Samsung TV-m, a modell száma: CK-20S20BT. Az a gond vele, hogy egyszercsak mikor néztük se kép se hang, mintha kikapcsolt volna, de a lámpája sem világít. Biztosíték jó benne. Merre keressem a hibát, mit nézzek meg? Ja és még TV-t nem nagyon szereltem, de autóelektronikát tanultam, ezért merek megpróbálkozni vele, csak hogy ha esetleg vannak valami szakszavak, akkor azt megköszönném ha elmagyaráznátok.
Köszi előre is!
(#) kamaro válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Igen Wifis, a dugasztápja 9V és 600mA.
(#) nedudgi válasza kamaro hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
A táp teljesítménye nem érdekes. A router áramfelvétele az, amiből lehet saccolni valamit...
Ha feltételezzük, hogy a router tényleg 600 mA-t eszik, a táp 9V-t ad le, és körülbelül 7V-nál még működik a router, akkor 1.5F fölötti kapacitás kellene. Az már húzós összeg.
Annyi pénz csak a számtanpéldákban van, nem hiszem, hogy megérné.
Elfogadható megoldás lehet a táp lecserélése egy nagyobb feszültségűre, plusz egy PB137+12V akkumulátor+7809 stabilizátor kombó. Ha ezek nincsenek otthon, akkor elképzelhető, hogy jobban jársz egy új, hibátlan routerrel.
(#) Orbán József válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
[OFF]Na, mivel mindenféleképp értelmeset szeretnél belehallani ebbe a fűrészbe és a lomb szimpatikusabb a lom-nál, valamint nem zavar a párszáz éves eredeti gyűjtés igazsága, olvasd hát:
Két székely ül a kocsmában és az egyik egy iszonyatosat szellent.
-János, e nem vót szép!
-Nem én vótam!
-Hát, kicsoda, mer' én se.
-A Bodri!
-A Bodri nincs is benn!
-Majd begyün...

Remélem ez nyugtatóan hat rád.
Mert mi van, ha a magyarító se lomot gondolt, amikor kimondta, hanem laub-ot?
(#) Dániel X hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Üdv!
Megépítettem a jobboldali kapcsolást. 5mm-es leddel és kis dc motorral tesztelve tartja is a beállított áramértéket. Viszont egy ilyen leddel már nem tartja a beállított értéket- ami 30 mA- hanem tized mA-enként lassan növekszik. Ez minek tudható be?
Következő: »»   1681 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem