Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   122 / 1679
(#) kocsgab002 válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
nagyonszép, igényes munka. Szívesen olvasnék róla egy cikket....Ez célzás volt
mégegyszer gratulálok .
üdv
(#) qcu válasza Frankye hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
lehet kapni olcsón(pl lidl), rosz minőségű öntapadós fóliát, abból vágok akkorát amekkora kell, és eldobom az öntapados részt, nekünk csak a hátulja kell. Erre nyomtatok, és az az előnye hogy nem marad papír cafat a lenyomaton, akár még víz nélül is le lehet szedni a nyákról, úgy hogy a rajzolat ne sérüljön. Én azért szoktam vizezni, ilyenkor szinte magától lepörög a papír a nyákról.
(#) Topi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Úgyvan! Várjuk az építési leírást!
(#) Csibi válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Szia!
Nagyon tetszik!
"Kézzel tekertem, a sodratokat pedig villanyfúróval."
Ezt szerintem, nagyon keves emberkenek lett volna turelme vegig csinalni.
Csatlakozom Frankye-hez, en is szivesen megneznem ezt az ujfajta papirt :yes:
Udv.
(#) watt válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
No ezt az öntapadós dolgot kipróbálom, és nagyon hálás leszek, ha jól működik!
Kérdezted, hogy 400mA nem sok-e?
Hááát! Kicsit sok, ott valamit még gyúrnod kell. 230V*0.4A=92W üresjárati veszteség. Biztosan ekkora áram folyik terheletlenül?
(#) Topi válasza watt hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Kolléga... Ez egy 12V-ról +-45V-ot gyártó alkalmazás.
12V*0,4 = 4,8W veszteség csak!
(#) qcu válasza Csibi hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Leírtam az elöbb h milyen papír, a tekercselésnél azért nem kell az egekig magasztolni, ezek eléggé kevés menetszámú tekercsek.
Még huzamatos teszt nem volt, remélem azon is jól szerepel majd.
(#) watt válasza Topi hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Ezek szerint nem olvastam el a készülék leírását!
Akkor a kérdésre a válasz, természetesen nem sok a 400mA!
(#) Medve hozzászólása Szept 18, 2007 /
 
Addig is itt egy négyszög jelgenerátor. A bal oldalon két SN74125-tel választhatok ki egy oszcillátormodult a nyolc közül, vagy az előlapi foglalatra helyezettet. Majd egy tízes-ötös osztólánc következik, aztán egy kettes. A jobboldalán van a vége, elnagyoltam kissé, a HF tartomány a hangszóróval figyelhető meg, az alatt ott a LED. A doboz gyári, tulképp nincs kész, sose lesz, lehetne bele egy tűimpulzus formáló a felharmonikusok végett, a rádiók vizsgálatához pl, vagy teljesítménykimenet...
(#) watt válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
qcu! Nyák oldalról nincs fotód? Kíváncsi lennék milyen lett...
(#) Frankye válasza Medve hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Nagyon szép! Amolyan "Medvés", ahogy már megszokhattuk!
Azért csak be kellene dobozolni...
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Arra én is kíváncsi volnék! Ha tényleg ennyire jó, forradalmasíthatná a vasalásos technológiát!
(#) Medve válasza Frankye hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Medvés.. ez jó... Hogy be kellene dobozolni? akkor nézzük az elődjét.. ehhez képest tuti projekt...De igazatok van, nálam a dobozolás a legnehezebb feladat.


(Hasonló...táp, osztólánc, kvarcoszcillátorok, s a bal alsó sarokban egy LM1391-el egy VCO, amit monitoros alkalmazásokra szántak elsősorban, de kattogástól 2MHz-ig jó négyszögjelre, változtatható kitöltési tényezővel. A régebbi monitorokban megtalálható.)

VCO.JPG
    
(#) Frankye válasza Medve hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Mmint a mellékelt kép az elődje? Hát(tal nem kezdünk mondatot! ) ahhoz képest valóban fullextrásan dobozolva van...
(#) Medve válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Vagyis zsírpapírral is lehetne nyákot vasalni????
(#) Müszi válasza Medve hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Nagyon szép
A dobozolással én is mindig gondba vagyok
(#) Csibi válasza Medve hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Ugy nez ki , csak ha nincs sajat lezer nyomtatod es mashoz kell menj, akkor az illeto a papir lattan valoszinuleg paros labbal fog finoman utra tessekelni. Ha megis belemenne a dologba es Isten ments a papir foltekeredne a hengerre akkor fulunk-farkunk behuzasaval megprobalhatunk csendesen elsomfordalni.
Nekem meg a PNP foliara sem akarnak nyomtatni sehol, pedig azon irja is, hogy lezer nyomtatoba valo
(#) huhuu válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Szia!

milyen kapcs. rajz alapján csináltad a kapcsi tápot?

Gratulálok!
(#) qcu válasza huhuu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Somogyi aktív mélyládáját szedtem szét, visszarajzoltam a tápegységét. Ebből indult, majd let egy-két módosítás. A kapcsoló üzemű táp autóba Hi-Fi-hez témában minden le van írva.
Medve: Nem zsír papirral, nézz meg egy matrica hátulját és egy sütő papírt.
Az öntapadós fólia hátulja tényleg nagyon jó.
A nyák forrasztás előtt:
(#) watt válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Hibátlan! Minden elismerésem!

Tehát nem arra az oldalra nyomtattál, amiről lejött a öntapadó, hanem a hátoldalára?

Hogy kell keresni ezt a fóliát és melyik boltban vetted?
Esetleg egy képet a fóliáról, ha van mit látni rajta!?
(#) qcu válasza watt hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
De arra az oldalára nyomtattam amiről lejött az öntapadó, síkos fényes ez az oldal, szerintem bármelyik festékboltban, barkácsboltban lehet kapni.

Hibátlannak nem hibátlan a feliratokat elkapkodtam, szárazon szedtem le és pár helyen lejött, de sebaj, az alja a lényeg.
(#) csabee válasza Frankye hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Nem zsír
Gyanta
Sokszor jól jön a forrasztásnál
(#) huhuu válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
köszi az infót!

egy cikket nem irsz esetleg erről a kapcsitápról?
(#) Frankye válasza csabee hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
OK, akkor meg van bocsátva! :yes:
(#) Tom025 válasza huhuu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Nekem is kész a kapcsitápom, 230->2x30V, de nagyon zajos, erősítőhöz egyelőre nem jó, még próbálgatom.. Cikk sosem lesz belőle mert nem saját szerzemény a kapcsolás, és nem akarok más tollával..
(#) Slope válasza qcu hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Szép lett, gratula!

megj.: helyesen supply és nem suply, de ez igazán mellékes
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Hi everybody
paneljaimat meg a régimódinak számító vasalásos technológiával készítem, ami nem igazán volt tökéletes.
most azomban egy kicsit fejlesztettem a dolgon. mivel fénymásolószerelő (is ) vagyok nem volt probléma egy bontott Canon A3 másológép fixálójából összehoznom ezt a kis Kütyüt, tudom nem én találtam fel a spanyol viaszt. Pár szót a kütyüről, a halogén lámpa, a mechanika és a thermistor maradt a régi. a hőfokszabályzés baromi egyszerű: 1 tranyó 1 Ntc pár ellenállás és egy relé + egy potméter, 8 fokon belül tartja a hőt, a meghajtás egy 24 V-os ablaktörlő moci ami elég spéci, tud 5 volton is forogni ami nem hátrány, ehhez van egy irányváltó kapcsoló és már kész is a fapados panelvasaló. csináltam 1 próbát, ha megnézitek a képzeletbeli átkötések se tudtak ellenállni a körömkefének, szerintem elégjó lett
csáó
(#) Frankye válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Öregem!
Kalapot emelek! Ez aztán nem semmi!!!
:taps: :taps: :taps: :worship: :worship: :worship:
(#) watt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Inputot kérek!
Kérlek magyarázd el hogy viszi fel a rajzolatot!
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Gondolom ugyan úgy a papírról kerül át a festék a nyákra, csak nem kézzel kell vasalni, hanem itt a főtött henger nyomja rá a papírt a nyákra.
Nem rossz ötlet
Következő: »»   122 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem