Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   133 / 244
(#) andras99 válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia! Köszi a válaszod!

andras99
(#) bajtaig válasza djcrash hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia!
Cseréld ki a sal-t eminence-re a 1850-be,meg fogsz döbbenni a különbség hallatán.
(#) andras99 hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Úgy látom, maradok a Gemini VHF mikrofonnál, a VoiceKraft lassan használhatatlan lesz. link

andras99
(#) dbase válasza djcrash hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Igen a felsőre gondoltam, nekem úgy mondta egy hangosítós kolega aki sajnos meghalt már hogy 3dB vel nől a hangerő úgy.
(#) soos csaba válasza szamóca hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Oké, azt hittem már hogy, mérges vagy, látom elég sokakat ki javítasz ha helytelenül ír.
(#) andras99 válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Szia! Még egy kérdés: le is megy 45Hz-ig?

andras99
(#) reloop válasza andras99 hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Nem mértem, -3dB-lel talán. A tuc-tuc zene kellően ütősen szól rajta.
(#) drhati hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek a Wharfedale hangfalak*ról? Konkrétan az EVP-215 Neo-ról? Ki dolgozott már ilyennel, mennyire megbízható, kell-e alá még mély támogatás, esetleg ha be tudnátok sorolni, hogy melyik típus jobb, melyik rosszabb nála, azt is megköszönném!

*A Wharfedale cégnek egyetlen fal rendszerű hangsugárzója sincs.
A kérdéses EVP-215 Neo, egy első baszreflexnyílásos hangsugárzó.
(#) drhati válasza drhati hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Értem, rendben van. Azért is bátorkodtam hangfalat írni, mert az általam talált webáruházban is annak nevezik: Link
Egyébként rengeted javítanivaló vár még rád, ha a jövőben is mindenkit ki szeretnél javítani! Sok sikert hozzá!
(#) szamóca válasza drhati hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Az sem kevés amit idáig javítottam.
Az elkeserítő az, hogy Te, (és mások is) olvasod a javításokat, magyarázatokat, és ennek ellenére is rossz megnevezést használsz.
(#) djcrash hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Sziasztok mein vastag halozati kabel kell hogy elbirja a vegfokjaimat, felso szurke 2x 800W 4ohm kozepso yamaha 2kw 4ohm hidban, also 2x 500W 8ohm, eddig 2.5 hasznaltam de volt hogy megelegedett..

rack 1.jpg
    
(#) Action2K válasza djcrash hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia! Mindegyik erősítő hátulján ott az adattáblája. Onnan leolvasod, hogy hány wattot fogyaszt, vagy hány ampert vesz fel. Ezeket összeadod, s ebből kiszámolható a szükséges keresztmetszet.
(#) djcrash válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia ezeknek nincsen ilyen. Az alsot en csinaltam... trafok azok a fesloben 2x 500vA yamahaban 2000vA, amit pedig en csinaltam abban meg 1200vA trafo talalhato. Nagyabol 4kW fogyaszt orankent a cucc. Yamaha 2darab18" hajt 2kw 4ohm on.Hollywood 4darab 15" 4ohm on 2x 800W-4ohm.Az AdPower pedig 2dr 12" kozepmagast 2x 500W 8ohm on. 4vagyis 4,5kw nak milyen vastag kabel kell?Bővebben: Link
(#) ptesza válasza djcrash hozzászólására (») Jún 24, 2012 / 2
 
I=P/U

4200/230=18,26A
Tehát a 16A -os kismegszakító sem elég neki.

Vagy odahúzod a 380-at ahol lehet ,és mind a három fázist használod. De ezt a kábelt egy villanyszerelő készítse el mindenképp.

Vagy keresel olyan hosszabítót ami 20A- es. Teljesen legyen letekerve az is fontos.
(#) djcrash válasza ptesza hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Koszonom a segitseget
(#) SzAndras00 válasza djcrash hozzászólására (») Jún 25, 2012 / 2
 
Szia, bocsi, de ezeket a darab: db helyetti dr rövidítéseket direkt nyomod? Megértem, hogy nincs ékezetes billentyűzeted, meg hogy elütöd sorban a szavakat, de ezért már egy páran szóltak! Remélem nem letten nyelvtannáci
András
(#) SzAndras00 válasza djcrash hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Mindenképpen próbálj meg több fázist használni! Akkor elég lesz a 2,5 mm2-es is. Magát az erősítőt úgy sem nagyon tudod 1,5 mm2-esnél nagyobbal bekötni. Azon az 1-1,5 m-en nem nagyon fog múlni.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Mint tudjuk, a végfok és a hang(fal)sugárzó közötti kapcsolat minél rövidebb, és minél vastagabb vezetékkel történjen. pld. Ha nekem 5m hosszú hang(fal)sugárzókábeleim vannak, mert adott esetben olyan kell, mert elég ez. De a másik alkalommal kell 10m, Speakon csatlakozóval összetoldom a kettőt. Természetesen a vezeték hossz miatt lesz bizonyos jel átvitel csökkenés, de maga a csatlakozás ezt még növeli, vagy nem befolyásolja?
(#) andras99 hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ezzel?

andras99
(#) mraulajos válasza andras99 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Évek óta ezt használom, csak azok fényesek, 4 db van belőle, nekem bevált.
(#) V.Cs. válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Hogyne lenne!
Sajnos ott is van egy átmeneti ellenállás.
Én úgy oldom meg, hogy vannak különféle hosszúságú kábeleim.
Toldóm nincs is, dög drága. (vagyis az volt...)
4×2,5mm2 kábelből csináltam, mert akkor 2-2 ér viszi a jelet, vagy tudom 2 utasan is használni.
800-1000W meg el rajta, akár 10m-en is.
(#) djcrash hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Kabelokrol van szo,akkor irok enis... a kep egy kicsit rossz minosegu... 2x10meter feher 3x2,5 vastag, 2x10meter atlatszo szilikonos 2,5vastag, 4x5m 3x2,5vastag, 2darab speakon toldo kabel a 4x5m hez... 2x2meter 6mm a subokhoz 4ohm ra.... meg mag par speakon atalakito rovid kabel az erositokhoz...
(#) mraulajos hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Kinek mi a véleménye arról, hogy az XLR csatlakozókat, amely a keverő felől van, (papa) illik le testelni. Pontosabban, a vezeték árnyékolását összekötni a fémházzal. A mikrofon felőli dugónál (mama) erről szó sem lehet. Érintésvédelmi szempontból, ugyanis bármilyen műszaki meghibásodás közbe jöhet, és ez a mikrofonnal érintkező személyre óriási veszélyt jelent. Van e előnye a keverő felőli XLR dugó testelésének???
(#) Tetye hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Üdv!
Szerintetek az milyen hogy szombat este hangosítottam egy koncertet, kifele szólt egy 3 utas crossover után egy Reflex(Siva) PA1200 mély, egy saját készítésű kb 2*350W-os közép, egy Reflex RX500-as a magasakon. Ezek tökéletesen bírták a kb 2,5 óraás bulit majdnem Clip ig hajtva. Viszont kontrollba csak 2 magyobb teljesítményű 3 utas hang(falat)sugárzót hoztak amiből az egyik nekem picit furin szólt mintha a közép torzított volna kicsit benne ezeket 1 Ágota DS600 hajtotta ami nem volt nagyon kihajtva, de az egyik oldala jobban melegedett kicsit szerintem pont ami furcsább volt. Kb a vége előtt 2-3 számmal elkezdett a melegebb oldala Clippelni és gerjedni mint a veszedelem, hiába húztam le a bemenetét a keverőn nem hagyta abba. A védelem letiltott de a láda elszállt mégis. Még nem szedtem szét se a hang(falat)sugárzót se az Ágotát de kiváncsi vagyok mi halt el benne mert inkább valami ellenállás lehetett szagról mint tranzisztor. Ráadásul egy még a régi DS600 amiben BD249C-250C végtranyók vannak.
Szerintetek mi hibázhatott? Én arra gondolok hogy a hang(fal)szóró kicsit megpirult csökkezt az impedancia és ettől ugye a végfok is megizzadt, és a kimeneten a gerjedés gátló feladta majd ettől a végfok is. Így látatlanban erre tippelek de majd a héten szétkapom.
Szerintetek mi lehetett a hiba?
(#) bankimajki válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Árnyékolási célból, mindig csak az egyik irányból kötjük testre az árnyékoló vezetéket. Mivel ha több helyen is testeled, akkor áram folyhat benne és az nem jó árnyékolási szempontból. (Tehát a keverő felől legyen testelve, de a mikrofon házával ne kösd össze.)

Üdv.: Miki
(#) sound.man válasza Tetye hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szerintem így senki nem fogja tudni kitalálni, hogy hol lehet a hiba. Szedd szét !! Nem tudunk olyan választ adni neked, hogy az R35 és az R24-et cseréld ki és jó lesz. Szedd szét a ládát is, hangszórókat mozgasd meg nem súrolnak-e, mérj rajtunk ellenállást, a végfokot is nézd meg. Lehet valami átment zárlatba a ládába mert akkor szoktak nagyon hamar clip-elni meg melegedni, viszont ha letíltot a védelem az csak jót jelent mert lehet a végfoknak nem történt így baja. Hangszóróba lehetett volt valami menetzárlat a tekercsnél és az sült meg jobban. Talán..
(#) Tetye válasza sound.man hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Igazából nem is vártam konkrét választ mert nem ide írtam csak meséltem végülis hogy jártam a hétvégén egy másik témában. a javítással nem lesz gondom, de köszi.
(#) sound.man hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Szeretnék csinálni 4 F17-est, de olyan hangzás lenne jó hozzá mint az eredeti rendszervégről menne, mert nekem úgy tetszik, az az ütős mély. Viszont nem tudom mi lehet a rendszervégbe (Dynacord XA2600). Ha jól tudom van benne egy aktív váltó ami fix 160Hz-nél vág, ez nem gond ezt megtudom oldani. Ha jól látom Bővebben: Link van egy 12dB/oktáv meredekségű felüláteresztő szűrő a mélyekre 70Hz-nél?? Az nincs egy picit magasan? Vagy azért olyan ütős a cucc? Végülis ha 160Hznél van egy 18dB/oktávos aluláteresztő szűrő és 70Hznél egy 12dB/oktávós felüláteresztő szűrő akkor a mély részhez igazából elég szűken visz a végfoka. Ettől lenne bennük a nagy erő? Viszont ha jól látom a mélyekre semmi EQ nincs. Ha valakinek lenne hozzá egy rajza azt nagyon megköszönném.
(#) Tetye válasza sound.man hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Hát ma erőt vettem magamon és szétborítottam... Eredmény: jobboldali végtranzisztorok B-E rövidzár, BD249C - BD250C 4-4db. Meghajtók jók. Tápfesz +-63V.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
A helyükön rossz csak kivettem és egyesével végig mérve jók. Így hát keresem tovább a hibát.
Következő: »»   133 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem