Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Sziasztok !
Vegre sikerult befejezni a 'pek projects' oldalon talalhato CPLD fejlesztoi panelt meg a JTAGot hozza.A JTAGon picit modositottam, meg eagleban terveztem PCBt.Ami a lenyeg, hogy masodik probalkozasomra vegre mukodik
Koszonom !
Igazabol meg a CPLDs panel szelen igazitanom kell picit mert zavar hogy nem lett teljesen egyenletes a flexxel valo vagas.
Flexxel?? :guluszem1:
Én ha flexxel vágok nyákot mindig bolyhos lesz a nyák, milyen koronggal vágod? Amugy remekül néznek ki!
Mindig flexxel vagom, 99% ban jo szokott lenni, ezt elsiettem..
Milyen korong? Vekony, ennel jobban nem ertek hozza.
Helyes úton haladsz, szépek lettek! Elismerésem!
Milyen színű a közepén a matrica? Ha kék, akkor fémvágó, ha zöld, akkor kőhöz való. (Ha meg vastag, és tányérszerű, akkor csiszoló, nem vágó.)
Ja, és létezik még a gyémántszemcsés, ennek az él-részére apró gyémánszemcsék vannak erősítve. Ebből is van a szegmentált és a tömör. (Ezek is kőhöz, kerámiához, csempéhez, stb. valók.)
Azthiszem fém vágó, illetve csiszoló mert tányér alakú van. Ezekszerint nem jó, de valószínü hogy van ien gyémántos is, abból pedig a szegmentált fajta.
2-3 flexelés után inkább úgy csinálom hogy szikével vonalzó mellet megkarcolom a rezet, utána sokkal jobban a másik oldalát is. Utána könnyű eltörni. Igaz hogy tök erősen kell nyomni és szétmegy az újjam tőle de nem bolyhos :eplus2:
Cső.Kapcsoási rajzot tudsz fel rakni,meg valami leírást???köszi
Csak egy egyszerű alapelv alapján van
A hétvégén elkészítettem a keringetőszitattyú vezérlést. A cserépkályhában van egy csőkígyó, ami rá van kötve a fűtésrendszerre egy szivattyúval, és ennek a vezérlését kellett megoldani, hogy 40-50°C-os víznél bekapcsolja a csőkígyó keringetőjét és az egyik radiátorkör keringetőjét úgy, hogy ha nem aktív, akkor a radiátorkör keringetőjét a saját vezérlője vezérelje.
Hú, durva az a sok cső, nem lehetett olcsó a rendszer. Családi házban van a fűtés?
Milyen IC-vel oldottad meg a vezérlést? Grat! :yes:
jesszusom, mihez kell annyi keringető szivattyú???
Igen, családi házban van. A vezérlést egy műveleti erősítővel (uA741) megvalósított komparátorral csináltam. Az egyik bemenetére a tápfesz felét kötöttem, a másik bemenetén is egy trimmerrel, és az ntc-ellenállással (ami a kályhába be lett építve előtőleg) a másik feszültségosztót alakítottam ki, így akkor kapcsol, ha a trimmer és az ntc ellenállása megegyezik, mert ekkor ez az osztó is féltápfeszt csinál, és a komparátor átbillen. Lényegépen ennyi, nem egy bonyolult szerkezet. Ha majd megszerzek kicsit több programozói tudást, akkor lecserélem egy procis rendszerre, ami kiírja a hőmérsékletet is, és a be-kikapcsolási hőt is állítani lehessen... Egyenlőre ezek még csak álmok.
A képen nem látszik még 3 szivattyú...
Ezekhez kellenek: - 2db a 2 radiátorkörre - 1db a padlófűtésre keverőszeleppel - 1db a cserépkályhából jövő csőkígyóé Ami nem látszik az még a melegvíztárolóba keringeti a vizet, van egy a melegvíz rendszerhez, ami ha működik, akkor ha bárhol a házban megnyitom a melegvizet, azonnal meleg. Ezen kívül még egy szivattyú keringeti a szolár és a melegvíztároló között a vizet, ha a nap felmelegíti a benne lévó folyadékot. Szóval kicsit bonyolult a rendszer, és már nem tudta kezelni a cserépkályhás fűtéskiegészítést, így a vezérlését ezzel oldottam meg.
Ez nagyon korrekt kivitel! Ennyi vezérelendő dologhoz illene egy PIC!
kivitelezés:
szolár Fél éve tervezgetem a sajátom, de télen a jó meleg műhelyben majd meg is csinálom! Már majdnem minden megvan a rendszerhez!
Kalapom emelem! Nagyon profi, igényes munka!
hi
nagyon profi kivitelezés, 2 relét látok beépítve, hány szivattyút vezérel ez a ketyere? a haveromnál láttam ehhez hasonló bolti cuccot, mechanikusan kapcsolt, gondolom valami bimetál segítségével, és a a dobozt a csőre kellett egy rugóval rögzíteni mert a doboz hátulja érzékelte a hőt, de a tied jobb megoldás, mivel, ha jól értettem a szenzor az közvetlen a kályhába van beépítve. üdv
Visszaterve a flexhez Alacsony fordulatszamon vagom a nyakot, lehet hogy ez is szamit es biztonsagosabbnak is tunt ..
Igen lehet hogy a fordulatszám a kulcs hozzá, mer nekem valami izom brutális van és csak 2 fokozatú: pörög / nempörög
Köszi az infót, jó építgetést.
Üdv mindenkinek!
Mostanában regisztráltam, és felraknék néhány dolgot, amit építettem, remélem nem gond Először is a kötelező tda 2030-as erősítő, valamikro 4-5 éve épült, bár befejezve nem lett ( nem kerültek rá poti gombok ) , de jó hazsnát vettem . Másodiknak egy hanggenerátor, kb 1 éve épült Urbán István 1997-es Rásiotechnika Évkönyve leírás alapján, de az értelmetlen tda 2030-as IC-s kimeneti erősítőt kihagytam belőle. Ez csak félig kész, a héten akarok majd bele digitális frekimérőt, meg egy kimeneti erősítőt osztóval, DC szint állítási lehetőséggel A harmadik egy labortáp a minap lettem vele kész, illetve nem teljesen, mert még alját és tetejét kell neki csinálni perforált lemezből, lehet, hogyegy ventillátor sem ártana bele, valamint feliratozni kell, és forgatógombokkal ellátni a potikat. Ezen kívül építettem még rengeteg dolgot kb '98 óta, aminek nagy része ma már az enyészeté lett, vagy pedig "újrafelhasználásra" került , vagy yvalakinek készült, és nála van ( pl IC-s gitárkombó BEAG hangszóróval, minenfajta előfok, elektronikus gyújtás, satöbbi ) (ja és remélem jól teszem fel ezta hozzászólást D) |
Bejelentkezés
Hirdetés |