Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   133 / 375
(#) emmzolee válasza bankimajki hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Hello

Nagyon köszönöm. Mindjárt nézem is.
(#) emmzolee válasza bankimajki hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
A PDF-et nem tudom meg nyitni. Nem tudsz esetleg egy linket hozzá?
Ez a rajz amit beszúrtál. Az olyan szabályzó aminek a motorja egyben a tacho jeladó is?
(#) bankimajki válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szia, a foxit reader biztosan megnyitja a pdf. fájlt. A rajz pedig olyan, amiben a motor egyszerre motor és tacho gen. is.

Üdv.: Miki
(#) nagy hoho válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Rasiel hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
(#) san398 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Itt a hab a tortádra: Speed controll és Video (kis reklámmal indul a videó)
(#) emmzolee válasza san398 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Igen köszi Pont ez a video miatt kezdett el érdekelni ez a motor meghajtás.

Na de hogy működik? Érdekelne.
(#) jucsaba válasza Rasiel hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
az a gondom - nekem személy szerint - hogy megnézz v letöltsek valamit, regisztrációt kér , amivel már tele a ...
már a számát sem tudom hogy hány oldalon regisztráltam , onnan kapom a sok ingyen vackot, nem győzöm a postafiókomat gyomlálni...
bocs a shift miatt
(#) mps válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Szia! Csinál az ilyen oldalaknak egy külön címet, akkor nincs ilyen gond.
(#) Rasiel válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
mit szeretnél letölteni? a kapcsrajzokat / doksit? mert nekem megvan onnan minden, feldobom ide ha szeretnéd...
(#) emmzolee válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Ezt nem ismered?

http://mailinator.com/

Ez egy virtuális terület. Nem is kell létrehoznod e-mail címet és tudsz fogadni üzenetet egy virtuális címmel.
(#) jucsaba válasza mps hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Idézet:
„Szia! Csinál az ilyen oldalaknak egy külön címet, akkor nincs ilyen gond.”

azt szoktam csinálni hogy a 10minutemail címre gyorsan csinálok ideiglenes címet és ott regisztrálok , de van ahol nem küldik 10 percen belül az emailt , van ahol ismerik a trükköt és nem engedi ezt a fajta reget.
esetleg megoldás lehet-ne ha aki valamit meg akar-na mutatni , akkor feltenné a filét...
persze én nem vagyok itt isten , nem mondhatok ilyet...
(#) Rasiel válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Egy servovezérlőről van szó az említett fórumon, belinkeltem hogy akit érdekel a téma meg tudja nézni. kb 15 féle verzió van belőle eddig (mivel open source és nem túl drága) nem régen találtam rá erre és gondoltam hátha valakinek pont ilyenre van szüksége.
(#) nagy hoho hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
Mióta SALáta barátomnál láttam működni a cnc-t azóta foglakoztat a dolog. Most kezdenék vásárolgatni alkatrészeket de nem találok egy olyan oldalt ahol a egy nyeretlen kétéves kapna irány elveket. Mire gondolok?
Ha textilbakelitet,3 mm-es rétegelt furnér lemezt, esetleg alumíniumot szeretnék marni és max egy A4-es méretet megmunkálni akkor milyen léptetőmotorok, milyen méretű lineáris tengelyek, milyen teljesítményű maró motor szükséges. Így magamtól illetve az itt olvasottakból és számtalan cnc képet ki elemezve arra a következtetésre jutottam, hogy az asztal 16 mm-es talpas tengellyel, 14mm--es menetes orsóval, 1Nm léptető motorral fog működni. Az y tengely 20 mm-es köszörült tengely, 20 mm es lin. csapágy, 14 mm-es menetes orsó, 0,5 Nm-es léptető motorral. A Z tengely 14- 16 mm-es köszörült tengely, lin csapágy, 14 mm-es menetes orsó, és 0,5 Nm-es motorral működne.
A marómotort nem tudom a Kress nekem drága de olvastam itt a fórumon, hogy van kínai motor is, és mivel minden ott készül talán az is megfelelne.
Ha tud valaki segíteni egy kezdőnek akkor szívesen venném az észrevételeiteket. A kínai motor tipúsa is érdekelne.
(#) gulasoft válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Ha a kress drága, akkor a kínai marómotort felejts el. Saját importtal cirka 60.000, és kell hozzá egy frekiváltó, 1.5kW-os, az is alsóhangon használtan 15.000, úgyhogy 75.000 mire összeáll. Annyiból kapsz 2 használt kresst, vagy egy újat 2év garival, és marad még 30.000 forintod.
Ja, és a kinaira, meg a frekiváltóra nem lesz gari.
Persze aki sokat hajtja a gépet, annak megéri, de neked nem fogja.
El kéne dönteni, hogy az asztalt mozgatod, vagy az x-et a z-vel, és a menetesszárhoz nem lesz elég a kicsi motor, mert az szorul. Danamid anyával hajtom, az még a leg egyszerűbb, de mióta kicseréltem az x-et egy golyós orsóra, azóta tudom, hogy olcsó húsnak híg a leve.
Míg az x most század mm pontos, addíg a két y menetesszár önmagában jó ha tartja nagyobb távon a tizedet.
(#) poros válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia!Itt és itt találsz választ a kérdéseidre. Regisztráció után tudsz kérdezni. Mindig van aki segítséget nyújt.
(#) SALáta válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia Feribá!
Bár én mindent marok meg láttad is a gépem, szóval én nem használok csak egy tengelyen 1 Nm nél erősebb motorokat, golyósorsó ajánlott, vagy legalább valami "danamid" anyás trapézorsó. 135 W kiszolgált eddig engem, textilbakelitnél 1-2 mm es fogással 1500-800 as előtolással szoktam menni 18-22 e fordulaton maximum 2 mm es szerszámmal, bár ez is szerszám függő, simítóval óvatosan bánok (csavart kétélű) nagyolóval ("kukorica maró") ameddig le nem fullad valami. Van nagy motor a gépemen, 3.5 Nm es, főleg az Y tömege miatt, de ez fél áramon megy. Fát 6 mm es 3 élűvel 2500 mm el nyomom, anyageltüntetésnél. Fúrni amennyit tud a gép, maximum 2.5 mm es fúróval, nagyobb most nincs csak vacak minőségbe. Téged egy mosógép motor (automata szénkefés 17.000 fordulat -centrifuga üzem) és egy ER11 zár kiszolgálna. 2 csapágy elől ragasztva a csapágyházba, porvédővel, 1 csapágy hátul minél közelebb az áttételhez. A motor hűtését meg kell oldani, esetlegesen egy szenzor se árt rá ami túlmelegedés esetén leállítja a megmunkálást. Ilyen motor "ingyen" van szinte, persze kell hozzá sok minden, és persze 350 W körül van csak, nem is alkalmas hosszabb távú üzemre de a kínai 12.000 forgó mindent egybe DC motornál talán jobb. Csapágy jó ha elmegy 40 órát.
(#) nagy hoho válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm a mindenre kiterjedő tájékoztatást.
A kérdésem még az volna , a fordulat szabályzás megoldható egy olyan maró motornál ami állandó fordulatú. (Kress 530). Nem frekvenciaváltóra gondolok.
Nyilván a nagyobb testvérében sincs frekiváltó mégis szabályozható. Egyáltalán mennyire szükséges a fordulatszámot változtatni fa, textilbakkelit esetében?
(#) nagy hoho válasza poros hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm a linkeket, körülnézek az oldalakon.
(#) nagy hoho válasza SALáta hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Most úgy néz ki, hogy a kis Kress össze jönne de az állandó fordulattal van gond. Vagy nincs gond? 29000ford./perc
(#) gulasoft válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
A kressen van fordulatszám szabályozó. 8000-250000-ig ha jól emlékszem, de meg kell néznek az enyémet. az egy Kress 800 FME. Még ebben az évben garis, és eladó, ha a kínaihoz tudsz egy felfogót.
(#) poros válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Ne csak fa és textil bakelit megmunkálása legyen a kitűzött cél. Legalább alumínium lap megmunkálására is gondolj! Ismerve munkáidat biztosan jól tudnád akár előlap elkészítéséhez is használni. Az egyik linken szereplő "sárga" oldal adok veszek fórumában minden alkatrész megvásárolható ha türelmes vagy. Persze ha anyagiakban jól el vagy eresztve akkor üzletben minden megvásárolható azonnal. Néhány napon belül már állíthatod is össze a gépet házhoz visznek mindent. Az enyémhez tavaly szeptember óta gyűjtöm az alkatrészeket most jutottam el oda,hogy 90 százalékban megvan hozzá minden szükséges alkatrész. Nem akarom senki üzletét rontani de főorsóra van más megoldás is. Ha jól emlékszem Sír is árul főorsót amit már csak egy megfelelő hajtó motorral kell párosítani.
(#) sunraw hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Építettem egy forgatót, de lövésem sincs, hogy hogyan állítsam be a mach3-ban. Ahány átmérő, annyi beállítás?
(#) Zozi85 válasza poros hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Azért a gyűjtögetéshez is szerencse kell. Én is évek óta gyűjtögetek, lassan jönnek is az alkatrészek, de már az eredeti konstrukción felül is össze szeretnék állítani egy gépet mert nem lehetett ott hagyni a telepen a kincset érő alkatrészeket.
(#) poros válasza Zozi85 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Természetesen szerencse is kell a jó vásárláshoz igazad van. Naponta több alkalommal be kell nézni az adok veszek rovatba. Mert az viszi a cuccot aki először jelzi vásárlási szándékát.
Részemről egy gépet szeretnék építeni saját célra de azt a lehetőségeimhez képest a lehető legjobbra szeretném elkészíteni. Persze ez majd csak azután derül ki ha munkára tudom fogni. Szerencsére van két munkatársam akik már építettek gépet. Sok jó tanáccsal láttak el az anyagok beszerzésében a gép méretezésében. Ezért az enyém már az ő tapasztalataik alapján épülhet.
(#) Zozi85 válasza poros hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
nekem most készül az első, de már a váz legyártása is problémássá vált, kénytelen lettem sokkal több anyagot beleépíteni a merevség miatt.
Mekkora munkateret tervezel?
(#) poros válasza Zozi85 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
A munkatér nem terv hanem már tény,bár pontos méretet még nem tudok mondani.
X 1000mm
Y 850mm
Z 2X 160mm
A Z azért 2x160mm mert ha szükséges feljebb lehet tenni a komplett tengelyt.
(#) Zozi85 válasza poros hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szép nagy masina lesz, az enyém csak 450x450x120 de már most is van vagy 100 kiló...

Nekem a z magasságot az asztal süllyesztésével lehet majd növelni terv szerint....

Megvezetéshez milyen síneket és orsót használsz?
(#) poros válasza Zozi85 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
30-as átmérőjű gyári kéreg edzett vezető sínek . Golyósorsó mindhárom orsó , átmérő 20, 10-es emelkedéssel az X-Y tengelyen. A Z 16os ha jól emlékszem 5ös emelkedéssel viszont ez már THK15 ös lineáris síneket kapott.
(#) Zozi85 válasza poros hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
nekem 15mm es sínek és 5 mm emelkedésű golyós orsók jutottak, meg némi 120mm es U gerenda ami a váz alapját adja.... lesz benne anyag rendesen mire elkészül.
Következő: »»   133 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem