Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1121 / 2506
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
A lustaság termése.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Hát csak lustálkodjál tovább nyugodtan.
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia, na még angolul kell megtanulnom a többi már megy magától és köszönöm a fáradságodat. De ha eszedbe jut még valami hasznos gondolat ezzel a témával kapcsolatban nagyon szívesen fogadom. Hali !!!
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Készítek majd egy rajzot. A küldő és fogadó áramkör elfér egy-egy "szappantartóban" a kábel két végén. Így a hosszú átjátszó RCA dugókban végződhet. A táplálást 9V-os elemekkel fogom ajánlani
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Köszönöm, nagyon fain csávó vagy!!!
(#) soos csaba válasza Haliapu hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szevasz Haliapu, na ez IGEN szép kis cuccaid vannak!, és úgy látom saját készítésűek, minden elismerésem a tied, nagyon szépen dolgozol, kitűnő munka!
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Feltételezem sztereóban építed. Próba-NYÁK elég neki. Az elemes táplálást a rendkívül alacsony ~3mA áramfelvétel miatt ajánlom. Bekapcsolást jelző LED-et csak akkor használj, ha feledékeny vagy mert annyit, vagy többet fogyaszt mint az IC.
A kapcsolás érdekessége: a szürke színnel jelzett ág csak azért van, hogy kimutassa milyen hiba rakódott a pirosra. Jelet nem szállít
(#) levaitamas válasza Haliapu hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Normális csatlakozóval (pl Neutrik) és szimmetrikusan 30m nem okozhat gondot. Hosszabban is vezetékeltem már (akár vonali, akár mikrofon szinten), de nem volt zajos. A lényeg, hogy ne aszimmetrikusan kábelezz.
(#) tollaska válasza proksa1 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
ha minden igaz 100w /db 4 db van az erősítőbe a cég aki gyártotta az nem igazából segít . így kel keressek valamit és meg kel építeni . mivel a táp adott 2*47v ahhoz kellene valami fasz kapcsolás de nekem sajna a méret is nagyon fontos


piros jelölésben kellene legyen egy OPA454

végfok.jpg
    
(#) blasz hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Sziasztok ezen a kapcsoláson mit kellene cserélnem hogy szebben szóljon?most olyan mintha az eq- n lehúznám a 1.5khz mínusz állásba pedig minden a rajz szerint van.Pedig jó végfok,és nincs BD tranzisztor benne egy sem,csak 2SD1047/2SB817 végek,MJE15032/33 MJE340 meghajtok, és MPSA42 köszi
U.I.2x65v+- ról megy
(#) Jaksi hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Sziasztok,
Kaptam egy ilyen hibás erősítőt Kenwood KRF-V5030D. A hibajelenség az, hogy semmilyen jel nem jön ki rajta még a fülhallgatónál sem. A kijelző működik, a relé kattan a bekapcsolásnál, a biztosítékok épek.
Csatolom a kapcsolási rajzot.
Mit mérjek a NYÁkon hogy eljussak a hibáig?
Köszönöm
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia! Így áttekinthetőbb. A kapcsolás kondenzátoraival a sávszéleken lehet operálni. A 100pF-et lehet korrigálni kell az MJE tranzisztorhoz, az irányát kapásból nem tudom megmondani. Lyukszűrő minden esetre nem tud kialakulni. Másban keresném a hibát.
(#) reloop válasza Jaksi hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia! A csatolmányokat nem tudom megnyitni, az Elektrotanyáról követem a rajzot. Első körben a manualban megadott tápfeszültségeket ellenőrizném, majd a berajzolt jelutat követném le. (Elég keservesnek látszik)
(#) Jaksi válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia, felraktam akkor így:
http://data.hu/get/5498768/kenwood_krf-v4530d_v5030d_v5030de-s_v603...ET.pdf
Eddig arra jutottam, hogy a D103 + nál a 37V helyett 23,6 van ha bekapcsolom.
(#) reloop válasza Jaksi hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
A hídban jó mind a négy dióda?
(#) Jaksi válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Azt nem tudom mert zárt a híd.
Csináltam egy képet róla. De ugye jól látom a rajzon, hogy ott 37V nek kell lennie és nem 23,6 nak?
(#) Jaksi válasza Jaksi hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
És a D101nél pedig 42.2V van 58.4 helyett.
(#) reloop válasza Jaksi hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Jól látod, bár egy ilyen doksi nem szentírás. Idő közben módosíthattak.
Úgy nézem a graetznek elérhető mind a négy lába. Kikapcsolt állapotban, a kondi kisülése után lehet azt mérni. A csatit le kell húzni, mert a szekunder bezavar.
(#) reloop válasza Jaksi hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ez akkor egy ilyen változat. Hagyd ezt a részét.
Írod kattan benne a relé. Van benne egy pár. Melyik igen és esetleg melyik nem?
(#) Jaksi válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
K601 igen a bekapcsolásnál, utánna rövid idő mulva K1,K2 ha jól hallom viszont a K4 mintha nem kattanna de holnap megmérem őket.
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia, és köszönöm.
(#) puffed hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Sziasztok!
A TDA1554q ic-nek a hűtőbordáját köthetem testre?/nincs szigetelve/
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ha a TDA7294-nek a kimenete és a föld közé nem kötök hangszórót (vagy bármilyen terhelést), ki tudnám elvileg mérni multiméterrel AC állásban, hogy lenne-e rajta kimenő jel ?
Így szeretnék meggyőződni arról, hogy nincs-e valami probléma a kimeneten, illetve kb. mekkora a kimeneti amplitúdó.
(#) libertitas válasza libertitas hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Jelenleg, amit terhelés nélkül mérni tudok a kimeneten az AC-ben 66mV, ha nincs bemenő jel. Ha van, akkor ez 66mV és kb. 180mV között változik, a bemeneti jelszint függvényében.
Megfelelőek ezek az értékek ?
(#) Haliapu válasza tollaska hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia, ilyen kisseb panelost csak ezt találtam de, ebből neked 2db is elég.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Köss sorba egy hangszóróval 100 ohm ellenállást, ezt tedd az erősítő kimenetére. Hallgasd meg miféle jelekről van szó. Ha van szkópod elég megnézni.
Jel nélkül sok a 66mVAC, jellel akár 20V-ra is ki kéne tudni vezérelni az erősítőt.
(#) Haliapu hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Szia, emersys kolléga erről a kapcsolásról lenne szó.

500w AB.jpg
    
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia.
Emlékszem így már..
Nyugodtan adhatod neki a +-70V-ot. -nem kell semmin változtass.
A rövidzár védelmet (visszahajló áramkorlátot vedd ki belőle). d3-d4 dióda, q24-q25, és az osztó 270-300 Ohm-at hagyd ki nyugodtan a rajzból.
Így nem lesz sáv szélességkorlátozás nagyobb kivezérlési szintnél.
A rövidzárvédelmet amit csináltam hozzá, azt csak simán kösd rá. Ha valami nem világos nyugodtan írd meg.
4párnál több végtranyát ne tégy bele mert felesleges ahhoz a teljesítményhez amit megcéloztál.
A meghajtó tranzisztorokat (q10 q11) - ha teheted cseréld inkább ezekre: Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) Haliapu válasza emersys hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia, milenne ha a Q10-Q11 is 2sc5200 és és 2sa1943 lenne?
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
2sc5200/2sa1943-hoz a linkelt meghajtó tranzisztorok jobb hangot adnak. De lehet a végtranzisztorokkal azonos is. (A linkeltnek magasabb a Hfe paramétere, -dupla darlington esetén ez előny lenne..)
Mind alsó , mind felső frekvenciában.
A rövidzárvédelem npn-pnp figyelő becsatlakozására csak rá kell kösd a végtranzisztorok emitter lábát. (1 komplementer npn-pnp párost). -A teljesítmény ellenálláson eső feszültség mértéke és a trimer állása határozza meg mikor avatkozzon közre. A védelem továbbá nézi a kimeneti dc-t, késleltetést, és egy hővezérlés is ki van bent alakítva.

protect.JPG
    
Következő: »»   1121 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem