Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   937 / 1680
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Köszi Zoli és Satlokk!
(#) Schnitt válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szép munka az elektronika is, a doboz is, de a 220-as bemenőn még van mit csiszolni (szigetelés, biztosíték).
Egyébként milyen a hangja?
(#) janikukac válasza Schnitt hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Tudom, ha lesz zsugorcsövem, elszigetelem emberiesen.
A hangja nagyon állat, semmi zaj, semmi susogás. Nagyon tiszta, és szép. Talán lehetne tovább csiszolni másik műveleti erősítővel, de hova tovább. Nem studio vagyok.
(#) puffed válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Első doboznak teljesen jó! Csinálsz még párat és belejössz!Próbáld úgy hogy először a tető U alakját hajtod meg aztán szabod hozzá az alsó részt és nem lesz hézag!
(#) janikukac válasza puffed hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Köszi! Ki fogom próbálni!
(#) puffed hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Én is ma lettem kész egy TDA1554q végfokkal.Egyelőre egy képet tudok föltenni holnap bővebben beszámolok.

DSCF3675.JPG
    
(#) zsuscsinyo válasza puffed hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Tetszik a dobozolás! Kíváncsian várom a többi képet!
(#) janikukac válasza puffed hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szerintem ez nevezhető dobozolt műnek. Gyári!
(#) puffed válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Holnap csinálok néhányat és fölteszem.
(#) puffed válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Köszönöm!Volt vele meló de megérte.
(#) Zoli_bácsi válasza puffed hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Ez fordítva is igaz. Én a tetőt szabnám újra, hiszen azon kevesebb a megmunkálni való.
(#) audiofeeel válasza puffed hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Nagyon szép munka, bár szerintem azok a potigombok lealacsonyítják kicsit :/ Valami régi deck-ről szedj le két egyforma sima kis feketét
(#) Alkotó válasza puffed hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Előlapi imbuszcsavarok (?!) ebben a formában erősen vitathatóak. Süllyesztett fejű, rozsdamentes vagy (fényesre krómozott) változatban tudom inkább elképzelni.
(#) puffed válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Ha ennek a példánynak a javításáról van szó akkor mindenképpen ezt javasolnám én is.Viszont egy új doboznál én először a tetejét hajtanám meg ha nem tudnék pontosan hajlítani és aztán szabnám méretre az alsó lemezt.Akkor tuti hogy jó lesz.
(#) Zoli_bácsi válasza puffed hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szerintem is az imbusz csavarok elcsúnyítják az előlapot, nem illenek oda. Ahogy Alkotó mondja, szerintem is a süllyesztett csavarok jobban illenének hozzá. Maga a doboz elég tetszetős. Te készítetted? Ha igen, elismerésem, nagyon szép lett.
(#) _vl_ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Lehet, hogy én látom rosszul, de nekem ez egy relatíve vékony (mondjuk 1mm-es), rozsdamentes lemeznek tűnik. Abba pedig süllyesztett fejű csavar nem igazán lesz jó. Vagy vastagabb (mondjuk alu) előlap kellene, vagy marad a felületből kiálló csavar.
(#) Zoli_bácsi válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Igen, ha nem lehet süllyeszteni akkor meg igényes Max M4-es félgömb fejű csavarral. Az az imbusz nem illik oda. No de nyilván izlés kérdése. Ez teljesen szubjektív dolog. Nem is akarok belekötni. Egyébként az a lényeg, hogy magunknak tetszen az, amit építünk. Ha az már másnak is tetszik, akkor az ráadás.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Hopp, én csak most vettem észre a műved. Nagyon szép lett, őszintén gratulálok!
Csak így tovább Jani!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Köszönöm szépen mester!
(#) CIROKL hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Tiszteletem , szép délutánt mindenkinek .
csak egy hivatkozást szeretnék ide betenni , nem nagyon szeretném a topikot terhelni,ime a most elkészült erősítőm .
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
GLCD-s játékot MCU-ra? Ha belevágsz, engem tuti érdekelni fog, de előre is meghajolok az elszántságod mellett! :yes:
Én még PC-re is meguntam a játék készítést.
Mondjuk abban nincs kihívás, ma már "mindenki" tud PC-re játékot "írni".
MCU-ra viszont már kihívás.
(#) puffed hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Ahogy ígértem teszek még fől néhány képet kívülről belülről. Az "ipari" gombok helyett esztergáltam szép új inox gombokat. szerintem így jobb lett. Az előlap felfogató csavarokat belső kulcsnyílású inox csavarokra cseréltem.Nekem ez tetszik...Maga a doboz szálcsiszolt inox anyagból készült. Az előlapon lévő lemezkék sárgarézből lettek kireszelve majd szálra lettek húzva és kétoldalas ragasztóval lettek rögzítve.
A hűtőborda egy processzorhőtőből és 10x40mm-es lapos aluminiumból született amit besüllyesztettem a burkolatba ,hogy ne álljon ki annyira; esztétikailag is szebb lett így.
A doboz túloldalára aplikáltam néhány szellőző lyukat amit belülről inox szitaszövettel burkoltam.
A kapcsolásban semmi extra nincs. Tda1554q alapkapcsolás lágyindítóval.
A táp 12v 100VA toroid 6A Graetz és 4db 4700mikrós elkó puffernek.Kapott még egy power ledet is.
RCA aljzatot sajnos nem tudtam szerezni de nekem teljesen megfelel a jó öreg DIN is.
(#) puffed hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Van még egy kép a szellőzőről.

DSCF3723.JPG
    
(#) puffed válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Köszi!
(#) CIROKL válasza puffed hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szép !
Látom nem idegenkedsz a fémektől ...
A sárgaréz betét ötletes , nekem nem igazán jön be mint használatos fém , sajnos gyorsan oxidálódik , és ha igy van alkalmazva sajnos nagyon nehéz a tisztítása.
A csavarokkal nincs semmi gond az így szép ahogyan van akinek meg nem tetszik az nem néz rá , ez egyéni elbírálás , én mindenhol használom ezeket az inox csavarokat és általában nem szokott nem tetszést okozni.
(#) borvendeg hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Puffed: Szép munka. Ha lelakkozod a rezet, akkor nem oxidálódik.

Azért én sem tétlenkedtem. Mellékelek képeket, a trabant vezérlőmről.
Akit érdekel személyesen megtekintheti szerdán a kongresszusi központban.
(#) puffed válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Köszi!Szeretem a "vasat". A rezet csiszolás után lakkozom és így nem oxidálódik.
(#) CIROKL válasza puffed hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szoktam vasalni meg farigcsálni ám én is , a lakkozás csak átmeneti állapot csak idő kérdése és a lakk alatt is elfog szineződni .
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Előlapon, nekem a Te "nem látszó" megoldásaid sokkal jobban tetszenek, de mint ahogy utalsz is rá, ízlés dolga.
Az Én izlésem szerint, erősen nem szép egy ilyen formájú előlapi imbusz.
(#) puffed válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Figyelemmel kísérlek! Le a kalappal!
Még nem volt vele problémám bár nem dolgoztam sokat rézzel... A JLH-nál alkalmazott előlapfelfogatási technikád engem is érdekelne.
Következő: »»   937 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem