Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   36 / 88
(#) Massawa válasza Spyro1411 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Elsö nekifutásra nem is rossz!

Kisebb karcokat ki lehet venni (ha kell ) finom smirglivel vagy motoros drotkefével
(#) Stewe válasza skero hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
A feliratot szitáztad? Van valami házi megoldásod?
Ha letrasettel készült volna, gondolom javítod az i/y keveredést...
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2012
(#) Stewe válasza Stewe hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Ja már látom, filmre van nyomtatva.
(#) Spyro1411 hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
Helló!

El kezdtem a panelműszerek helyének kivágását, de sajna egy kicsit eltoltam. :/
Ahogy a mellékletben látszik, kicsit ferdén lett kivágva ez végett rosszul mértem be magamnak a kapocs nagyságát és egy kicsi lyuk van a panelműszer mellett. Valami ötlet, hogy hogyan lehet ezt a kis lyukat betömni?
Egyébként ez az oldal is szenvedett sérülést, így ez is le lesz festve. Ez gondolom megkönnyíti a javítást. Úgy gondoltam, hogy csak egy kis papírral elfedném és kész! A papír természetesen le lenne festve az új matt fekete színnel. A panelmérőt bemaszkolnám, a lyukat betömném és lefújnám az egészet. Ez így jól fog kinézni?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2012
(#) pucuka válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Használj vékony, 1 mm -es félkemény takarólemezt a teljes előlap felületre. Könnyebb bánni vele, feliratozni, kikészíteni, és a elrontod készíthetsz másikat. A csavarfejeket is elrejti, ha süllyesztett fejőeket használsz.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2012
(#) puffed válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 3, 2012 / 1
 
Csinálj egy keretet valami lemezből csak legyen jó a beültetési méret és ezt együtt ültesd be az elcseszett likba!Ezt lefestheted akár más színűre is és ezzel is feldobhatod a külalakot.Azt meg ,hogy az a lemez nem csak egy design elem azt csak te fogod tudni!

DSCF3730.JPG
    
(#) Massawa válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 3, 2012 / 1
 
Kétszer mérj, egyszer vágj.......
(#) Zoli_bácsi válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Én is Puffed-el értek egyet, egy díszelőlap/keret jó megoldás lehet.
(#) Stewe válasza puffed hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Profi...
(#) Spyro1411 válasza puffed hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Ez nagyon jó ötlet!! De csak kicsit később fogom alkalmazni, most nagyon sok dolgom van, a táp meg suliba kell ezért készen kell lennem vele időben. Majd télen biztos, hogy veszek valami féle lemezt és megcsinálom a képen látható módon!
(#) speed008 válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Üdv!

Esetleg megpróbálhatod, hogy kinyomod hátulról meleg ragasztóval és elül pedig befested a doboz színére.
(#) Spyro1411 válasza puffed hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Azt esetleg meg lehet tudni, hogy mivel lehet ilyen gyönyörű íveket vágni?
Kiselejtezett dvd-lejátszó teteje megfelel ennek a célnak? Igaz az nagyon vékony, de csak az van kéznél.
(#) Spyro1411 válasza speed008 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Helló!

Erre is gondoltam, mivel be fog kelleni ragasztani a műszert a helyére. A keretes megoldás viszont jobban hangzik, de ideiglenesen valószínű, hogy így fogom megoldani.
(#) speed008 válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Bár a gányolásnak én sem vagyok híve, csak amíg ideiglenesen nincsen megcsinálva szépre, addig talán így megoldható.
(#) puffed válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 4, 2012 / 1
 
Fölrajzolom a kivágandó mintát a lemezre vékony filcel aztán már csak flex,reszelő,kéz és szem kell hozzá!Meg persze nem árt egy kis alázat sem!
(#) Stewe válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 5, 2012 / 1
 
Annyival egészíteném ki a kollégákat, hogy a tűreszelő nem egy haladós dolog, türelemmel kell lenni, és nem szabad sietni, egy hirtelen mozdulat miatt kétségbeejtő karcolások keletkeznek, ha kiugrik a reszelő a lemezre! (Én már ba...ltáztam el ilyet!)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
(#) Spyro1411 hozzászólása Okt 5, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget! Majd Novemberben vagy Október végén belevágok a javításba, mert most kicsit túl vállaltam magam. Majd biztos teszek fel képet a kész dologról, ha nem ide akkor vagy a ki mit épített vagy pedig a labortápos topikba!

Most olyan ötletem van, hogy a kereteket különböző színre fogom festeni, ez által jobban fog lehetni kezelni a labortápot. Az árammérő és a korlátot szabályozó pori mögé piros, míg a fesz mérő és szabályzó mögé kék keret menne, így könnyedén meg lehetne tudni, hogy mivel mit állít az ember.
(#) puffed válasza Spyro1411 hozzászólására (») Okt 5, 2012 / 1
 
Na ugye! Még jó hogy elszabtad!
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Okt 13, 2012 / 1
 
Már működik, még trafók doboza és a csövek körüli gyűrűk hiányoznak.
Tudom, ez már nem igazán idevágó téma, elnézést...
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Szerintem idevágó, de szivesen látnám a ki mit építettben is! Szép lett, nagyon szép!
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Sok meló van benne azt látni , gondolom nem unatkoztál ...
A minőség az nálad garantált !
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Köszönöm.
Igen, erre gondoltam , (ki mit építettben is)...
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Nem unatkoztam, egy éve kezdtem.. Saválló lemez nem könnyen adja magát, de nem kell polírozni, lakkozni sem..
(#) skero válasza CHZ hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Ez nagyon nagyon szép lett! Gratulálok Rengeteg munka lehet mögötte ilyen jól összehozni.
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Házilag elhiszem nem egyszerű feladat , de vannak erre is trükkjeim.
CNC-vel ennyi furat 5 perc kb...
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Tudom. Egy lemezt teljesen tönkretett egy "szaki"! Nehezen, de beszereztem másikat, és nagyon ügyes barátom, végül megoldotta, Ő nem hibázott.. Mint ahogy Te sem szoktál.
(#) CHZ válasza skero hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Köszönöm. Szerintem megéri erre is áldozni némi időt, van amikor eredménye is lesz..( nem mindig)
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
(#) Szebence hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy fa dobozt szeretnék feliratozni vasalásos technológiával. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Jelenleg ott tartok, hogy a fa szép simára le van csiszolva, páccal lekenve. Nem tudom, hogy erre már mehet-e a vasalás, vagy először fújjam le pár réteg lakkal, hogy szép sima legyen a felülete és csak utána vasaljam rá a feliratot?
Mennyi ideig és milyen hőfokon kell vasalni?
(#) Frankye válasza Szebence hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Előre bocsátom, hogy nem próbáltam még ki a technológiát, de ha szabad javasolnom, előtte végezz egy próbát egy hulladék darabon. Részint megláthatod, hogy a vasaló hőmérséklete nem égeti-e meg a fa anyagát, másrészt látni fogod, hogy tapad-e rá a toner festékanyaga.
(#) CHZ válasza Szebence hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Fára még nem próbáltam, csak fémre, tegnap készítettem sárgarézre.
Lakkozva ne is próbáld biztos nem lesz jó, fa minősége is meghatározó lehet.
Fára láttam oldószeres megoldást, azt is érdemes kipróbálnod.
Következő: »»   36 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem