Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 375
(#) csisy hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Üdv!
Itt van egy ilyen rajz, ehhez kéne nekem egy kapcsolási rajz... bocsi, hogy ilyenért témát nyitok, de szükségem lenne rá! Ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném!

keverő.jpg
    
(#) Medve válasza csisy hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Hello! Pontosan ehhez?
(#) Parázs Gábor válasza csisy hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Ezt a keverőt az egyik Rádiótechnika közli.De az Urbán elektronika foglalkozik az egycségcsomagával, ritkán mondok ilyet de szerintem a potik miatt érdemes egycségcsomag formájába megvenni.Urban Elektronika
(#) brejti válasza csisy hozzászólására (») Szept 28, 2007 / 4
 
Helló!

A kapcsolási rajz mellékelve. A teljes cikket megtalálod a Rádiótechnika folyóirat 2003/8-as számában.

üdv brejti

keverő.JPG
    
(#) titi válasza csisy hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Hali!

A modik haragudni fognak!
Tessék keresni!
Bővebben: Link
(#) feki00 válasza csisy hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Mérmérmér?? Komolyan miért kell ennek külön topik? Kezdő kérdések, Amatőr keverő házilag, stb sok topik van ahol lehet kérdezősködni. Van kereső is, 2 infót rögtön le lehet olvasni a rajzról ami elég kiindulási pont.

peace
(#) puskas87 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
katalogus itt
(#) csisy hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Köszönöm szépen!
Elnézést mindenkinek, a moderátoroknak is
(#) ottbanz hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
heló ,,tisztel szaktársak ! kisegitene valaki egy
500khz-es BFO kapcsolási rajzzal 2-vagy 3-om
tranzisztoros , kvarc nélkül. köszi.
(#) uli hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Sziasztok! Találtam itt egy jópár tozítót. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek közül 1 is alkalmas arra, hogy embrei hangot eltorzítson, de ugy, hogy az még "érthető" maradjon? Elkezdtem végignézergetni, de szinte mindegyik gitár hang torzítására való. esetleg van valakinek olyan egyszerű torzítója amelyet mondjuk unalmasabb tanórákon be lehetne vetni? És lehetőlegne valami spec IC legyen benne, hanem valami ilyesmi. egyszerű tranzisztoros hordozható cucc remélem értitek
kössz és üdv: uli
(#) hard hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
Sziasztok , keresek egy kapcsi rajzot de ne m találok ,egy bizonyos SONY TA 1055 Solid State,rajzát,mellékelek egy képet is róla hátha könyebb lesz felismerni,Én már kerestem a googlén nem sok sikkerel,hátha lesznek ügyesebbek tölem A segitséget elöre is köszönöm

Sony.jpg
    
(#) Bush hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
Hali.
Braun Regie 540e kapcsolási rajzott keresek,ha valakinek megvan azt nagyon megköszöném.
(#) PHARO hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy hol keressem a METEX M-3800 -as mérőműszer kapcsolási rajzát?Már nagyon megszoktam ezt a műszert amikor egy napon kölcsönadtam...

Előre is köszönöm a segítséget
(#) titi válasza PHARO hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Hali!
Csak az M-3900 -ast találtam meg a Hobby Elektronika 2001/12 számában.
Mi a gond?
(#) PHARO válasza titi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Szia!

Kölcsönadtam és amikor visszakaptam be akartam kapcsolni,de nem jelzett ki semmit.Hát szétszedtem és ugyan azzal a mozdulattal el is borult az agyam: elektrolitok kidurranva, nyák rajzolat szétégve és van benne egy-két ellenállás, ami olyan furán van beforrasztva.Nem tűnik bonyolultnak az áramkör,az LCD-t 7106, vagy valamelyik klónja vezérli szerintem, smd alkatrész sincs rajta.

Nagyon sokat jelent nekem ez a műszer, és ezért gondoltam,hogy megpróbálkozok a javításával.

A kondikat már kicseréltem.Most ott tartok,hogy kijez ugyan,de nem mér.A panelra a rajzolatot még nem pótoltam,de azt is megoldom valahogy.Az a baj,hogy pont a kapcsoló alatt égett szét a panel,de nem annyir a vészes.

Még meg is jegyezte,hogy nem használta a mikróhoz...
Pár nap múlva veszem elő, hogy bekapcsoljam és rögtön egy magnetron jutott az eszembe(meg persze a rokonai).Röviden ennyi és köszönöm, a segítséged.
(#) tubi hozzászólása Okt 12, 2007 /
 
Sziasztok nemtudjátok hogy kitete fel a Belcanto erösitö-nek a kapcsolási rajzát mert egy kicsit rossz minöségü. ha valakinek megvan joba aszt tegye fel mert nem tudom leolvasni az adatokat rola elöreis köszike Ford Ferlin.
(#) titi válasza PHARO hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Ha gondolod felrakom az M-3900-ast, hátha segít.
(#) PHARO válasza titi hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Szia!

Köszönöm, azt megtaláltam.És a felszakadt(szétégett)rézfólia pótlására van ötleted?
(#) PCB válasza PHARO hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Szia !

Két legközelebbi forrpont-tól szigetelt vezetékkel kösd át.

Üdv!
(#) PHARO válasza PCB hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Szia!

Szerintem itt nem lehet megcsinálni,mert ez érintkezési felület képez a kapcsolóval.Feltettem pár képet ide

Üdv

-- Linket javítottam. Topi (Moderátor)
(#) (Felhasználó 5837) hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Hy!

250-300Wattos 2 illetve 1 ohm os erősítő rajzokat keresek.
Nagyon megköszönném ha valaki feltenne pár ilyen kapcs.rajzot.

Üdv: Markifiu
(#) titi válasza PHARO hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Hát ez elég húzós...
Régen csináltam olyat, hogy kétoldalas nyákról, amikor csak az egyik oldal kellet, és nem akartam a másik oldal teljes lemaratásával bíbelődni, hogy egyszerűen lehúztam a rézfólia réteget a nyákról egy fogóval.

Szóval esetleg egy nyákról megpróbálni lehúzni a fóliát, majd méretre vágni, és ráragasztani a műszer eredeti nyákjára.
Majd összeforrasztani az eredetivel, hogy azért az elektromos kapcsolat meglegyen. Mert ugyebár a pill.ragasztó nem nagyon vezet.

Na rajzoltam egy példát. Remélem kivehető, mire gondolok.
A lényeg, hogy a forrasztás olyan helyen legyen, ahol nem zavarja a kapcsoló. (nem ér bele)
Persze biztos nem lesz egyszerű, de nekem nincs más ötletem.

Talán valaki más...valami mást...?
(#) PCB válasza titi hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Szia !

Igen ez lenne a legjobb a pótlás! Csak itt gondolom egy kapcsoló forog ami leeszi a pótlást elég hamar.

Nem tudom mennyi maradék fólia van a panelen, de meg kellene próbálnod ónnal össze melegíteni a pótlást.

Arra figyelj, hogy a felső felét ne ónozd össze a kapcsoló alatt ha lehet.

Üdv!
(#) titi válasza PCB hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Hali!

Idézet:
„meg kellene próbálnod ónnal össze melegíteni a pótlást”


Úgy érted, hogy az eredeti, és a pótlás között ragasztó helyett forrasztás?
Ha igen, szerintem azzal az a gond, hogy a pótolt helyen a forrasztás miatt vastagabb lesz a réteg, ami nem biztos, hogy jó.

Idézet:
„egy kapcsoló forog ami leeszi a pótlást elég hamar”


Hát, itt sok múlik a precíz ragasztáson, hogy nehogy felkapja a szélét, de maga a réteg vastagsága nem hiszem, hogy hamarabb kopna le, mint az eredeti.

Persze a puding próbája... Vajon egyáltalán megéri ennyit vacakolni vele...? Na de ez már PHARO-n múlik.

Üdv!
(#) PHARO válasza titi hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Köszönöm a segítségeteket.Nos egy nyers panelről már szedtem le réz fóliát, de agyalok rajta hogy és mivel lehetne precízen felragasztani.Vagy esetleg a réz helyett valamilyen vezető pasztával?Ha van ilyen egyáltalán.

Üdv
(#) PCB válasza titi hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„forrasztás miatt vastagabb lesz a réteg, ami nem biztos, hogy jó.”


Ne ónbuckót képzelj el, hanem két leónozott felületet ami ónszivó szalaggal le van tisztítva és össze van melegítve.

Ez a ragasztónál biztos nem vastagabb, valamint nincs az a ragasztó ami annyira ragadna mint rézhez az ón.

Idézet:
„Persze a puding próbája... Vajon egyáltalán megéri ennyit vacakolni vele...? Na de ez már PHARO-n múlik.”


Ez viszont 100%-ban igy van !

Üdv!
(#) Brian85 hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy unitra típusú minihifi tunerjához keresek OIRT- CCIR konverter kapcsolási rajzát, már mindehol néztem de semmi.:S Előre is köszönöm a segítséget
(#) ensium hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Csak reménykedek, de valaki tudja a lelőhelyét, a Line6 Uber Metal effektpedál kapcsolási rajzának? A segítséget előre is köszönöm!
(#) titi válasza PCB hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Hali!

Idézet:
„hanem két leónozott felületet ami ónszivó szalaggal le van tisztítva és össze van melegítve”


Ja, hát igen, az más. De viszont a gond ott lesz, ahol az eredeti fólia már nincs meg, mert "felszakadt, szétégett". Ott csak a ragasztás jöhet szóba.

Üdv!
(#) PCB válasza titi hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szia !

Mint azt írtam nem tudom mennyi maradék fólia van, elég-e ehhez, vagy sem. Csak mint lehetséges megoldást ajánlottam.

A helyzet az viszont, hogy bármelyiket is használja, a működése korlátozott.

Üdv!

Következő: »»   10 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem