Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   327 / 563
(#) berobbantam válasza dara hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Helló
Részben igazad van részben nem.Én próbálok rátok hallgatni.Ami az égő helyét illeti.Nekem úgy van kialakítva a gép,hogy a főtáp egy külön panelon van.A főkapcsolóbol ide jön be a 220 és innen megy a ventihez meg a segédtáphoz.Ha beteszem elé az égőt akkor a segédtápom is kisebb feszt kap.A graetz kábellel csúszósaruval csatlakozik ehez a panelhoz és ugyanígy van bekötve a puffer is.Ezért ide tettem az égőt.A hangot csak mint észrevételt írtam.És nincs extra hallásom hiába gúnyolódnak egyesek emiatt.Mint kiderült más is hallott már nem teljesen néma kapcsitápot.A kitöltést pedig pont azért szoktam nézni hogy nem-e megszakad valahol.De eddig még sose ment 1% alá.Ha lehet méricskélnék még kicsit csökkentett táppal terhelt kimenettel.Van itthon pár 500 w-os és pár 150 w-os reflektor izzóm.Ezekből össze tudog hozni valami terhelést vagy felejtős?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Találtam képet a főtrafórol is.A másik a folytó de ugyanaz a felfogatás módja.
(#) dara válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szerezz még autó izzót,olyan 250-300W elég a próbára ha 6V,vagy 12V-ra500-600w.A reflektor izzok,230V ak.
(#) berobbantam válasza dara hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Megpróbálok keríteni.Venni nem akarnék.10 reflektor izzó 6000 forinz nálunk.Azt azért sokallnám erre.Ezeket egyébként sorosan vagy párhuzamosan kell összekötnöm?
(#) Temela válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Helló!

A maci kimenetén cca. 48 V van, lesz, akkor...?, minimum ez a fesz legyen meg az izzókból különben eldurrognak.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
(#) berobbantam válasza Temela hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Hát ahogy én számolgattam olyan 51 körül.Márha a betáppal lineárisan nő a kimenet.A 300 volt helyett 320 fölött van picivel a főtáp.De nálunk a 220 vagy 230 is 235 volt.Ennél kevesebbet még nem mértem.Mondjuk 2 házzal arrébb van az oszlop trafó.De még az 51 is elég karcsú nem?Én mintha 60 volt körüli üresjárati feszekre emléxek.Mondjuk lehet megint kavarom a szezont a fazonnal.
(#) berobbantam válasza Temela hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Akkor legalább 4-et de inkább 5-öt sorbakötök és ebböl az 5-öskől 2-őt párhuzamosan
(#) Ge Lee válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Ennél a hegesztőnél ez kicsit másképp van, mivel csak együtemű. A szekunder feszültség a trafó áttételének megfelelően alakul, kb. 90-95V csúcsban, és ennek a fele az átlaga, vagyis műszerrel 45-50V körül kell mérned.
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Idézet:
„De még az 51 is elég karcsú nem?”

Nézd csak meg a mellékletet ("Maci" élesztéskor,régen).
A csúcsfesz lesz majd olyan 80-90V körül.

DSC00091.JPG
    
(#) Temela válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Igen, valahogy úgy.
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Megint eszembe jutott valami.Az áramváltó tekercsem jó helyen van ott?A kék és a barna vezeték jön a 300 voltos táptól.Ez nem zavar be,vagy tegyem meszebb azt a két vezetéket?
(#) Ge Lee válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nem fog zavarni, mivel nincs rajta átbujtatva.
(#) mpisti válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A legjobb ha az árammérő trafó közelében nincs semmi ami a mérést befolyásolná. Komoly áramot vezető huzal pedig semmiképpen ne legyen a közelében, mert megváltoztatja a valós árajelet.
(#) mpisti válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Ne haragudj, ebben nem értünk egyet. Akkor nem zavarná,ha árnyékolva lenne a mérőtrafó. Tapasztalatból tudom, egy nagyon régi Fronius inverter javításakor tapasztaltam a hatást,amikor a mérőtrafót akaratlanul az egyenáramú kivezetés közelébe húztam terheléses próba alatt.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
(#) berobbantam válasza erdgab hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Akkor elméletileg nagyjából a fesz is megvan.Még kicsit több is.
(#) Ge Lee válasza mpisti hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nem haragszom, de én még nem tapasztaltam ilyet pedig láttam már egy két fura megoldást. Olyat is ahol ez a betáp kábel hozzá is ért a gate trafóhoz, mégsem zavarta meg a vezérlést. A mellette elmenő huzal nem fog az áramváltó trafóval trafóként viselkedni, ennek ellenére nem mondtam azt hogy tegye hozzá közel.
(#) berobbantam válasza mpisti hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Biztos ami biztos alapon meszebb varázsolom onnan amennyire csak tudom
(#) dara válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Az égőket a csökkentett táp próbához mondtam,nem a 230V hoz!!!
(#) berobbantam válasza dara hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Én is úgy gondoltam.Lehet tényleg túl sokat aggályoskodok.Elvileg rámehetne a gép a 220-ra az eddigi mérések alapján.De kicsit tartok ettől a próbától az előző pukkból kifolyólag.Ezért szeretnék a lehető legtöbb mindent megmérni amit lehet.Most 270 volt körül van az igbt panelon a fesz.Ha lehetőség van rá itt is megnézném az áramszabályzást csak nem tudom mit kéne a kimenetre tennem ami nem egy vagyon.Ha jól gondolom megfelelő műterheléssel itt már kézzelfogható dolgokat mérhetek ha az antistick le nem szabályoz.Vagy a 100-as égő a graetznél annyira lekorlátozza az áramot hogy a miatt nem tudok tesztelni?
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nos így tudtam megoldani a dolgot.A két tápvezetéket behuztam agy zsugorcsőbe plusz szigetelésként.
(#) mpisti válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
(#) berobbantam válasza mpisti hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Ilyet is ritkán kapok
(#) Temela válasza berobbantam hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nem kedvet szegve, de a zsugorcső nem árnyékol...
(#) lastsamuraj22 hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kis szakmai tanácsra lenne szükségem Jelenleg egy Deca Mos 168E típusú invertert bütykölök. Amikor megkaptam a kapcsoló üzemű tápfesz rész halott volt, nem csinált 12 voltot a vezérlő elektronikának. Kiderítettem, hogy megpukkant a TNY255 IC meg valószínűleg az illesztő trafó is
Maradt a hagyományos út, készítettem egy hagyományos trafós betápot (Energia 130-as 230/16V trafója) meg egy LM317, 12V stabil. Az IGBT-k előtt lévő vezérlő kispanel megsült, csináltam új panelt, nem smd, de a méret U.A., BC640-nel és 1N4148-al. A készülék kipróbálásra került, 90 amperig 4-5 db. 2,5 pálcát elfogyasztottunk, a potit feltekertem 120 amperre, erre elfüstölt a készülék Az IGBT értéke 30N60A4D (a gyáriban HGTG30N60A4D volt) nincs gyakorlati tapasztalatom az IGBT-kel kapcsolatban. Van esetleg valamilyen ötletetek, hogy mit rontottam el? Előre is köszönöm a segítséget!


(#) mpisti válasza Temela hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Nem is az a lényeg hogy árnyékol vagy nem, hanem az,hogy a vezetékeket áttette olyan helyre,ahol a szórt mágneses erővonalak nem torzítják az árammérő trafó által szolgáltatott jelet.
(#) mpisti válasza lastsamuraj22 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
A 30N60A4D előtt nem volt egy betű még?
Mert a HGTG helyett ajánlatos HGTG-t tenni, ugyanis lényegesen gyorsabb a sima 30N60A4D-nél.
(#) lastsamuraj22 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Szia Mpisti!

Itt van előttem az elpukkant IGBT, a felső sor az 1A50AC és alatta 30N60A4D olvasható, nem volt más betű Ja a PWM jelet szkóppal mértem, hibátlan ... Elképzelhető, hogy a HGTG betüjelű IGBT kellene beépítenem?

Különben gratulálok a fórumhoz, nagyon hasznos és tanulságos, nagyon jó dolog, ha az embernek a munkája is meg a hobbija is az elektronikához kapcsolódik
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) lastsamuraj22 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Igazából kedvet kaptam egy saját inverter építéséhez, csak a bátorságot kell még összeszednem hozzá EPS (olasz gy.) mintájú gépre gondoltam, azaz amit eddig papírra vetettem az a vezérlés TDA1060 és LM324 vagy L5991D, mert a TDA-hoz már nehéz hozzá jutni habár az SG3525 is lehetne egy fajta megoldás... no majd kialakul...
Azt nem tudom eldönteni, hogy FET vagy IGBT legyen a nagyfesz része
(#) (Felhasználó 46585) válasza lastsamuraj22 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Mivel lenne jobb egy elavult olasz gép, mint a Maci? A Maciban itt tudnak segítséget adni, ha elakadsz.
(#) lastsamuraj22 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Vannak saját ötleteim, de természetesen nyitott vagyok az egyéb megoldásokra is
Kicsit utána olvastam, mert nem teljesen vagyok képben a Macit illetőleg. A Maci a Gábor fejlesztése? Vagy közös "gyermeke" a fórumnak? Különben köszönöm a lehetőséget
Következő: »»   327 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem