Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   860 / 1386
(#) pjg válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Nem gondolod, hogy ezt kimaratom.
(#) Zoli_bácsi válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Bíztam benne, hogy ezt válaszolod!
(#) gordonfreemN válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
És a környezetben jelenlévő tintasugaras is ad némi utalást.
De igazad van, én nem konkretizáltam, emiatt félreérthettél és én már a válaszod így abszolút nem értettem.
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
A lényeg. Én erre válaszoltam : "Már csak egy jó lézer kéne..." azt, hogy az enyém (Xerox) után töltött festékkel ilyen s... nyomatot produkált.

A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) gordonfreemN válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Értem. Nekem a tintasugarassal elég érdekeset produkál a maszk.
Szvsz a felbontásból adódik a probléma, mert 600dpi-s lézerrel még rosszabb volt.
A jó maszk 1200dpi-ssel készült.
Csak a tintásra akkor minek írnak 4-5ezer dpi-ket?
Igaz a patron utángyártott...
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ha teliföldes nyákokat akarsz gyártani laminálóval , akkor a földfóliát hálósra tervezd
a nyomtató kispórolja a tonert azért ilyen lukacsos a rajzolat .
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Igen tudom, csak az automatikus telefólia nem tudja a hálósat.

Áttérek a Dry fóliára.
(#) gordonfreemN válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Gyorsan meggondoltad.
Samu nyomtatókról nyákgyártás ügyben van valakinek tapasztalata?
ml-2165ös típust találtam használtan garival 12ért
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Mivel tervezel ? Az Eagle tudja !
(#) johny999 hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Sziasztok,

egy kérdés, miért nem megy át a festék vasalás után a nyákra? Lézeres nyomtató, eredeti festék, 160 grammos fényes papír, 4 percig vasaltam majdnem maximum hőfokra állítva és ez lett az eredmény. 4x próbálkoztam és mind ilyen.
(#) eyess válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Milyen nyomtató is ez?
Egyébkènt mintha a két felület nem teljesen érne egymáshoz.
Ami még lehet , hogy az a papír ,amit te fényesnek hiszel az nem az.
De még ez sem lenne baj, mert van natur sima papírral való nyák kszítésre is megoldás.
Azzal a megoldással sikerülnie kell nézz utánna.
(#) 13_Balu50 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Szia!
Én kellően letisztított panelra vasalom rá, az 1200 DPI felbontásban és sötét tónusban Xerox papirra nyomtatott ábrát, amelyik papírnak az egyik oldala fényesebb, és szinte tökéletes.
Tiszta fényes , szennyeződéstől mentes, száraz felületű, panelra vasald a nyomtatást, ha fűrésszel vágod méretre, a vágás széleit, sorjázd, csiszold le. Ja és a rávasalt papírt áztasd le vízben, ne nagyon dörzsöld.

Ime egy erősitő panel, ami már müködik is.

Balu
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012

nyák.JPG
    
(#) johny999 válasza eyess hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
HP LaserJet akármi, üzletben nyomtattattam. Direkt olyan papírt kértem, sajna nem volt ott az aki a múltkor nyomtatta, azzal a papírral sikerült megcsinálni.

Fórumon fent van az a megoldás? Utánanézek, hátha.

Köszi.
(#) 13_Balu50 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Szia !
Kérd meg, a gép kezelőjét, hogy arra az egy nyomtatásra állítsa a nyomtatót, legnagyobb felbontásra és legsötétebb tónusra, takarékos módban nem hiszem hogy jó . Próbáld más fajta nyomtatónál, az enyém Xerox, lejjebb láthatod milyen egy kész nyákom.
Ja és még egy, ne fénymásoltasd, hanem nyomtasd.
Balu.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) johny999 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Hello,

a nyomtatott képpel nincs gond, fekete mint az éjszaka. De fogalmam sincs miért nem tapad át a festék. Lehet mégiscsak a papír lesz a ludas.

Ez múlt héten csináltam próbaképpen, bíztam benne hogy legalább így fog a mostani is sikerülni de valahogy nem megy.
(#) 13_Balu50 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 

A jó papír a legfontosabb, meg a műanyag alapú festék, ami a lézer nyomtatók használnak. Állítólag HP nyomtatóhoz a 130 grammos Q2552A típusú papír tűrhető, de ezzel én sose próbáltam.
(#) johny999 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Megpróbálok utánanézni annak a módszernek amit eyess írt, ha nem fog menni akkor megint járhatom a várost 120 grammos papír után kutatva Már lassan ismerni fognak minden üzletben.
(#) 13_Balu50 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ez olyan papír amelyiknek egyik oldala fényesebb, volt ? Mert olyannak kell lennie, a mattos
oldalra nyomtatva, a festék túl mélyen beágyazódik a papírba. A fényes oldalra kell nyomtatni.
Biztos, hogy lézer nyomtatóval volt nyomtatva, nem tintasugarassal ?
Mert a tintasugaras nem jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) johny999 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Perpillanat nem látok különbséget a 2 oldal között, mind a kettő egyforma, szerintem

Tudom hogy nem jó a tintasugaras, lézeressel volt nyomtatva.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) Szpisti hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Értem én, hogy vasalni egyszerűbb . Lenne, ha mindenkinek egyformán működne.
Papír és nyomtató, valamint vasaló és technológia függő. Meg víz alatt simogatás és nyák tisztítás függő.
Azt is értem hogy hobbi elektronika és hobbi kínlódás.
Csak azt nem értem, ha valaki hirtelen egy áramkört szeretne realizálni, miért sajnálja rá azt a pár ezer forintot amitől kísérletezés mentesen biztos eredményhez jut.
Egy 200 mL-es Positiv20 lakk ára 3100 Ft. Ez elegendő 1 nm-re. Azaz 100 darab 10x10 centis panelhez. Rossz esetben is 70-80 ekkorára, ha néha elszúrod is eleinte.
Ezen felül egy egyszeri kiadás a levilágító eszköz, ami egy 4-6 csöves használt arcbarnító ami bármelyik bolhapiacon beszerezhető 2-5 ezer Ft-ért.
Innentől kezdve legfeljebb az előhívó folyadékra kell költeni a fenti mennyiségű nyákhoz maximum 1000 Ft értékben.
A hívó töménységéről, exponálási időkről bőven lehet adatokat találni itt a fórumon is, és ha valaki tart otthon egy laser printert, akkor panelenként egy 15 Ft-os pauszra több nyomatot is tud készíteni.
35 éve létezik a P20 lakk, azóta ezt használom. Közben kipróbáltam pár egyéb technikát (lakk tus, lakk filc, szitázás, vasalás , dry fólia, felsőmarózás, ) de egyik sem tudja nálam helyettesíteni a P20 lakk felbontását, fedését, stabilitását.
Tudom most páran fel fognak háborodni és kiállnak a vasalás egyszerűsége mellett...
De engem már nem tudnak meggyőzni.
(#) pici válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 18, 2012 / 1
 
HP lézereket használtam nyákgyártásra (III L 5L 6L 1100 1300), eredeti és utángyártott tintával, kicsi különbség volt csak az eredeti javára.
Jók voltak.
Aztán már nem támogatta a win a nyomtatóm és kellet vennem egy újat.
Jó tapasztalataim vannak a samsung cucokkal... TV, GalaxyS, winyo...
Mivel olcsóbb mint HP vettem egyet az aquaba. Valami hasonló picit mint amit írtál.
Úgy választottam, hogy 1200 DPI-s legyen.
Megvettem, hazahoztam, 2 nap után vittem vissza. Szar volt.
Csíkot gyürt a papírra a gumihenger. Zörgött csörgött.
Köze nem volt az 1200 DPI-hez a 400-at is alig érte el! Átverés ez a számolás, a tesztjeimen megbukott.
HP 600 DPI-je szebb volt.
Na mivel nyomtató nélkül nem maradhatok, néztem másikat, ami 1200DPI mindkét irányban és akkor már olyat, ami bírja is a gyűrődést irodai teherbírással.
SAMSUNG SCX-4623F
Ez messze veri a HP nyomtatásokat. Mintha sokkal több tintát lehetne belőle kipaszírozni és szépen fed. Egyenletes vonalak és az 1200DPI-t megközelíti.
Alacsonyabban is olvad a tintapor.

Valaki kérdezte, hogy miért több ezer DPI felbontás egy tintasugaras... mert felszorozzák a 4 színnel 4800DPI az 4x 1200 DPI errevarjálgombotöcsibogyó
(#) johny999 válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Először én is azzal akartam próbálkozni, a kézzel rajzolásból elég volt középiskola alatt, bár már akkor is inkább egy cégnél csináltattuk, volt ott egy ismerős. Viszont felénk sehol se kapni ezt a spray-t. Bementem megkérdeztem tartanak e ilyet, a válasz az volt hogy drága, nem is nagyon keresik, de ha nagyon kell akkor megrendelik 15€-ért a 20ml-set.

Még párszor megpróbálom a vasalósdit, ha nem fog sikerülni akkor rendelek egy flakonnal.
(#) Szpisti válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Na jó, áfával legyen 4000... De ha csak 50 panelt csinálsz akkor sem több 80 Ft/darab.
(#) gordonfreemN válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
És a dry fóliával mi a baj?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) gordonfreemN válasza pici hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Na ez számomra egy hasznos hsz volt.
Kösz.

Szóval akkor az említett samsungot, ami 1200x1200dpi, inkább ne.
Mert van hp is ami innen esetleg szóba jöhet?
Melyiket érdemes?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) eyess válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Igen itt is megtalâlod kicsivel visszáb a forumba ,vagy a könnyebb elsajátítás végett van videó is róla a yuot.... on.
Egy elönye van a vasalásos technikának mindegyikkel szemben.Mégpedig az, hogy mindig minden kéznél van még hétvégén is.

Szpisti: Azért lehet, hogy én megtudnálak gyözni.De mint ahogy tényleg mindegyik technikára láttunk jó,és rossz kivitelezéseket azt ,azért aláîrom én is , hogy sok minden számít bârmelyikröl is legyen szó.És az emberi tényezö amit a legjobban kiemelnék a gyakorlás a kézügyesség a türelem stb.dtb.stb.ami talán a legfontosabb.Ha türelmes leszel , és lépésröl lépésre végig követed azok írásait akik már többször leírták mit ,és hogyan kell meglátod neked is fog sikerülni
(#) 13_Balu50 válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Tisztelt Szpisti !

A vasalásos legnagyobb előnye, hogy gyors kb 5 percen belül már a marató folyadékban van, fél órán belül kész a nyák. Ha már megvan a nyomtatóm, van vasalóm miért csinálnám bonyolultabb módon. Ha a lentebb leírtakat betartom, szinte elrontani sem lehet. Egyetlen hátránya, hogy túl vékony csíknál talán kockázatosabb. De a tiednél is alámarhat ugyan úgy. Ja és árban jóval olcsóbb a vasalásos technika.
Üdv, Balu.
(#) 13_Balu50 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 

Helló !
Hát akkor itt lehet a hiba, ha az én papíromat a fény felé tartom bizonyos szögben, egyértelműen látszik melyik a fényes oldala. Sajnos nem tudom, milyen papír kb: 2-3 éve vettem belőle 50 db-ot 10 Ft-os/db áron. Lassan elfogy , mindenki a műnyomó papírra esküszik majd azzal próbálom meg.
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Sprinttel.
(#) HERC válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Azért én találkoztam már olyan vasalóval is amivel az istennek nem lehetett átpaszírozni a
nyákra a nyomatot. Mondjuk én több nyomtatót is megettem már többféle festékkel.
De lehet kapni modellboltban fóliavasalót (lehet mondjuk hogy5-6 ezer körül van)
na annak mindegy milyen a festékpor. Főleg hogy kissé íves az alja ezért marha jól lehet
vele csiszatolni a papírt.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
Következő: »»   860 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem