Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Helló !
Egy sima alsó kategóriás Dimarson vasalóval vasalom, max hőfoktől egy kicsitt visszább. Balu.
Akkor lézerrel soha nem fogsz szép teliföldes nyákot csinálni , legfeljebb ha átrajzolod a földfóliát filccel . Vagy ha találsz olyan nyomtatót amin lehet állítani a toner fedettségét
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
Hál istennek sikerült hozzájutnom az általad linkelt laminálóhoz 9000 ért.
Egy hölgytől vettem szinte új állapotban. valakelyik apróhirdetéses oldalon. Tapasztalat. Lehet hogy nem olcsó de -már az elsőre is 100% os nyák amit az áráért tud: alapból 2.5mm vastagság-ig tudja. állítható hőfok(bár amire nekünk kell ez egy tök fölösleges funkció) Boardokhoz is ajánlja a gyártó továbbá eleve van benne transfer üzemmód. Oda vissza továbbít, masszív mechanika, legalább 3x súlyosabb mint amivel a hétvégén próbálkoztam. ami egyébként teljesen jó volt csak kicsit kerregett a nyák vastagsága miatt. A nyákot nem maratom ki nincs rá szükségem csak tesztelésképpen nyomtattam. Vasaltam eleget sűrű szitkok közepette, ahhoz hogy tudjam mennyit ér ez nekem. Nem kell ennél semilyen papírzsepis dörzsölgetés,vagymechanika átalakítás semmi. Szóval csak ajánlani tudom a GMP PHOTOART 17 LSI-t Annak aki azzal ellenérvel, hogy csak 170mm széleset tud átereszteni, Az a visszakérdésem van, hogy ugyan hányszor fordult elő hogy ennél szélesebb nyák kellett volna? Nekem még soha. Ahogy elnézem engem életemben kiszolgál. Én egyébként úgy csinálom, hogy a nyák kontúrját is kinyomtatom (Sprintet használok) A papírra kiosztom a nyomtatnivalót. egy papírra amennyi kifér a panelek között 30mm távolsággal. Ollóval felvágom a nyomatot, majd papír az asztalra, rá a tiszta ,zsírtalanított nyák a kontúrvonalhoz illesztve a nyák. A szélek felhajtva és visszahajtva. pozícionálás kész. Üdv és jó további keresgélést a márkák között.
Amikor ilyesmit nyomtattam, eco mód kikapcsol, sötétebbre álítva a fedést, fényes papír beállít, max DPI. ECO módban spórol...
Elsőre tökéletesen bevállt! 3k kerek ft-ért.
Még a burkolat is maradt a helyén! Köszönöm a tippet! Igaz első tippnek jobb lett volna, így buktam 3k-t kb a másikon. A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
Egy kis tapasztalat.Jó két éve vettem egy Samsung ML1915 típusú nyomtatót.Az eredeti tonerjével gyönyörűen lehetett egy sima Tesco-s laminátorral mindenféle átalakítás nélkül (hőmérséklet emelés,hengerek távolítása...) NYÁK-ot vasalni. Kifogyott az az 500 oldalra szánt gyári toner,nem akartam venni másik egységet belé,vettem inkább utántöltő port. Ez LG gyártmány a dobozolás szerint.Ezzel a porral nem megy a vasalás(laminálás). A panelra semmi nem ragad át,a papíron pedig a nyomat felülete fényes lesz,előtte pedig matt volt.Nem őszinte a mosolyom... Ha lesz időm,akkor megpróbálom a vasalóval is.Ha nem megy akkor kizárólag Dry fóliával fogok tudni panelt gyártani.
István
Ja igen a Sziasztok! az kimaradt bocs.
Nem vagyok ott nagyon a vasalók lelki világában de mondjuk műnyomó papírnál lejebb nem szoktam adni abból is a fényes a jobb. Viszont ha javasolhatok még akkor érdemes kipróbálni a "kétbetűvideo" boltban lehet kapni preciziós maratóport amit vizzel kell keverni. Nagyon profi eredmény lehet elérni vele.Erre is kell mondjuk azért költeni nem csak a levílágítósra de az tény, hogy "pillanatok" alatt lehet vele nyákot gyártani a fényterápiás verzióhoz képest.
A P20 as fényterápiás verzióhoz képest ! A DRY fóliás verzió gyorsabb mint a vasalás
És a sósav +hidrogén peroxid gyorsabb mint a maratópor , viszont a minőség ugyanaz A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
Kb néhány hete kezdtem a nyákgyártást művelni, laminálóval szerintem 15-20 perc alatt megvagyok onnantól, hogy a drynak előkészítem a nyákot.
Lessz az még gyorsabb is : laminálás 1 perc - levilágítás fél perc előhívás 3- perc , maratás 3- perc csak gyakorlás kérdése (nálam az előkészítés : izopropil alkoholos áttörlés semmi több!)
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
bólogatós smile
Mostanában úgy csinálom : amikor kedvem van laminálok egy-két A/4 es nyákot majd beteszem egy fekete műanyag zacsiba , amikor nyák kell levágom a kellő méretet és párperc múlva maratom
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
"A DRY fóliás verzió gyorsabb mint a vasalás"
Nemigazán! "laminálás 1 perc - levilágítás fél perc előhívás 3- perc " + vegyszerek kezelése , elmosogatás. Ugyanez vasalással fél perc. A többi ugyan az. Sok vegyszer, fényérzékeny, UV cső + előhívók... sok macera. Vasalásnál/laminálásnál a védőréteget egyből viszed a lemezre a kívánt formában, száraz technológiával. Környezetbarát, nincs vegyszer, csak a maratásnál. És a végeredmény se lesz jobb DRY-al mint lézer laminálva. Ez inkább kinek miben sikerült jobban és miben hisz.
Ha vasalni akarsz, s precízen, akár BGA-t is, akkor percekig vasalhatsz, de rettentő alacsony hőn. Az is idő, és lehet, hogy az alatt az ügyesek laminálni is tudnak.
Percekig biztos nem vasalnék, ahogy már írtam, ha a nyomtatóban 0.5 másodpercig sem nyomja a henger a papírra a festéket, akkor miért kell percekig simogatni a panelt vasalóval?
Amint felmelegedett a nyák, kész is vagy. Nem kell azt paszírozni, csak szétnyomod. Laminálóban a hideg nyákot 2szer átküldöm, majd +1-szer a biztonság kedvéért és kész is van. Annyi idő, mint amíg a DRY rámegy, de itt már mehet is a nyák a maratóba. BGA-at meg eszembe se jutna vasalni... Azt csak lamináltam. De a full A4 DRY fekete borítékban hasznos lehet, csak kevés fényben kell vagdosni A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
Nincs sok vegyszer : csak az előhívó (mosószóda ) és a Vasalás-t is csináltam két évig , sokszor volt benne hiba , pedig laminálóval csináltam . Hozzáteszem nem sokan próbáltak itt az oldalon többféle megoldást mint én .P20 - lézernyomat -fényes papírral , normál papírral, tapéta hátlappal , ezek előtt filc öntapadós tapéta -körömlakk - és most egy fél éve a DRY . Aki kipróbálta az nem fog áttérni másra ,de alapjában igazad van mindenki azt dicséri ami bevált neki .
A vasalásnál a felületek tisztaságára iszonyat kell ügyelni szerintem.
Ha dry-al hasonlítod össze, ugyanannyi a káros vegyszer mint vasalásnál, mert az előhívó mosószóda környezetbarát. Valóban macerásabbnak tűnik a levilágítás mint a vasalás, de nem az. Legalább ennyit kell vacakolni a felület előkészítésével a vasaláskor + a papír leáztatása egy szopóálarcos meló. Én próbáltam mindkettőt. Én is egyszerűbbnek láttam a vasalást. Aztán rájöttem, a levilágítás gyorsabb.
Hello,
ma megint arrafelé jártam hát beugrottam egy másik üzletbe mondom megnézem hátha van nekik "tényleg" fényes papírjuk. Volt is, de csak 170 grammos. Felvasaltam nagyjából minden rendben, csak jött az áztatás ami nagyon nem akart menni. Dörzsöltem ujjal, hogy kicsit besegítsek neki de a papírral jött sajnos a vezetősav is. Holnap megpróbálom újra de valószínű hogy ugyanez lesz a végeredmény. Elég aprók a vezetők. @eyess Kipróbáltam amit ajánlottál, alkohollal spricceltem a papírt, hagytam állni majd felvasaltam. Az eredmény hasonló volt mint itt látható. Egyre jobban kételkedem abban hogy tényleg lézeres nyomtatóval nyomtatták e ki nekem ezt a rajzot. De direkt megkértem őket, papírt is lézereshez kértem, a beállításoknál is HP LaserJet-et láttam. Fene tudja... A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
Laminálásnál nem gyorsabb Vasalásnál meg ugye ki mennyit szeret sikamikálni.
Műnyomó papír kis trükkel pár másodperc alatt lejön. Nem szopós. És még a DRY fólia és mosószóda árát is meg lehet spórolni. Régebben én is P20-aztam. Nem volt más alternatíva. Meg gyári UV réteges nyákot is használtam. Az UV-s cuccom elajándékoztam. A nyákokat rendelem már. Galvánfurat otthoni megoldáshiánya miatt nem vacakolok vele. Ha kell valami gyorsba, akkor néha laminálok egyet. Nem nagyon van selejt. Jó a nyomtatóm, van még vagy 80db A4-es műnyomó, a lamináló jól szabályozható. BGA minőség laminálva... De se BGA-t se LQFP-t nem laminálnék, ezen a szintem már kritérium a több réteg és furatgalván, ez pedig nem otthoni feladat. De a lényeg, (az itt lefolytatott tesztek alapján is) hogy a laminálós megoldás nem rosszabb, ellenben olcsóbb és egyszerűbb mint a DRY fóliás megoldás. A vasalásos megoldás pedig mégolcsóbb, de minőségre nem éri utol a másik kettőt.
Mintha olvastam volna, hogy otthon is ment valakinek (Gulasoft?) a furatgalván.
Amúgy ez a furatgalván miért is olyan fontos egy kétoldalas nyák esetében? A nyákokat mennyiért gyártatod?
Helló !
Hát igen 130 grammos körüli az a legjobb, de ha ez van ez is tökéletesen megfelel csak az áztatás macerásabb. Nyugodtan, áztasd meleg vízben amit még a kéz elvisel, úgy gyorsabb a víz nem oldja a festéket. Ha pár perc áztatás után kézzel finoman dörzsölöd a papírt az nem lehet gond. Nekem maratás után nitró higitóval is dörzsölnöm kell, hogy leoldjam a festéket. Nagyon vékony vezetőrétegeknél már a vasalásos technika kockázatos, de ha ilyen vékony csíkok vannak vasald erősebb nyomással, ha egy kicsit szétkenődik az se baj, csak ne érjenek össze a vezetősávok . Meg próbáld egy kicsit forróbb vasalóval, ezt ki kell kísérletezni . Ha a papíron marad a festék annak az okai, 1 nincs megfelelően letisztítva a panel 2. nem lézer nyomtató vagy rossz festékanyag, 3 nem elég ideig és megfelelő hőfokkal vasalod, 4. kevés lehet a nyomás amivel rányomod a vasalót a panelra, 5 a panel nyák deformálódott, de erős nyomással ez korrigálható. Hát az is lehet hogy tényleg nem lézer az a nyomtató, vagy valami kókány utántöltött festékanyag van benne. Nekem egy Xerox 3140-esem van szinte elrontani se tudom vele. Üdv, Balu.
Ugye ez az egész hobbi technika addig jó amíg az ember egy prototipust készít..
Bár én már TQFP tokozásnál se nagyon szoktam ezzel próbálkozni. A nyákgyártás már annyiért megvan hogy pont megéri azt az időt megsprórolni a pénzért. Én ahova járok sokmindentől függ az ár de pl mellékelt képeken lévő panelt ami televan galvánnal mivel 3at csináltattam belőle darabja volt 2 ezer + 2500 gépbeállítási díj.
Háááát...
Nem mondom, hogy nem szép, mert az, de ezért majd 3 ezret kiadni, darabjáért...
Igen. Én se áldoznék rá ennyit.
Azt hittem HERC valami olcsóbb megoldást tud.
Mondjuk sok a galván rajta szerintem azért volt ennyi..a gépbeállási díjat
mindenhol felszámolják ezt nem úszod meg minőség/árérték arányban szerintem jók. Ja meg a gyártófóliát is számold bele.Mivel többet nem rendeltem nem tudom mennyi lenne most igy darabja mert akkor leugrana a fólia ára. De ha tudtok olcsóbb megoldást az engem is érdekel.
Üdv! Nyomtató vásárlás előtt vagyok és érdeklődnék, hogy 20-22e Ft. körül mely nyomtató érné meg esetleg valakinek van e tapasztalat eme új masinákról! Nem akarok apró nyákokat nyomtatgatni, DIL 40-es tok, normál méretű kondenzátor (3-5mm), stb.
Xerox Phaser Samsung ML2165 Vagy esetleg van-e valakinek ebben az árkategóriában nyomtatója ami megfelelő erre a célra (1200dpi stb)? Papírnak fotópaírt gondoltam.
Megírod priviben, hogy melyik cég csinálta? Nem akarom itt kérdezni, mert a modik úgyis kivennék, mert az reklám lenne.
Kössz.
Engem is érdekelne a cég. Priviben dobj egy cégnevet légyszi!
Szia izgalmas paneled van, szép a kijelző is.
Bár ezt szerintem pont ki lehetne otthon is maratni egyoldalasra. A nixie lábai a túloldalon forraszthatók, a csati meg lehet SMD és minden a túloldalon van. Csatoltam az első kétoldalas vasalt nyákom, és egy mostani gyárit A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2012
|
Bejelentkezés
Hirdetés |