Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 320
(#) kendre256 válasza attika hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Az elektronika jellemzően védelmi célokat szolgál. Mélykisütés-, túltöltés-, túlterhelés-, rövidzárvédelem, ilyesmi. (Esetleg szélsőséges hőmérsélketeken való töltés megakadályozása). Több cella esetén az elektronika biztosítja a balanszírozást (hogy egyformán töltődjenek, kisüljenek a cellák).
A töltő jó hozzá, de ha halott az akku, akkor azt nem lehet már életre pofozni.
(#) Rocsli hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy fényképezőgép aksipakban tönkrement 2-db IRC18500-as (azthiszem 1300mAh) aksi. A kérdésem az lenne, hogy kicserélhetem ezeket nagyobb 18650 3000mAh-okra?
Köszz:Roll
(#) proli007 válasza Rocsli hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Hello!
Természetesen, de csak azonos cellákat szabad használni együtt. Ha igaz, hogy 3000mAh-ás, tovább fogja üzemeltetni.
üdv! proli007
(#) Rocsli válasza proli007 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Hello!
Köszönöm a választ. És a két régi aksihoz forrasztott védőelektronikát is tudom használni?
egyszerűen csak cserélem az aksikat?
(#) proli007 válasza Rocsli hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Hello!
Amennyiben az aksi típusa megegyezik az eredetivel, természetesen. Az vélhetően csak a töltés kiegyenlítést végzi, a töltő meg nem fog változni.
üdv! proli007
(#) gerenk válasza Rocsli hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Nem tisztázott hogy sorosan vagy párhuzamosan volt kapcsolva a régi akku,
3,7 V vagy 7,4 V a feszültsége ?
(#) Rocsli válasza gerenk hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
3,7V
Készítettem pár képet.
(#) gerenk válasza Rocsli hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Az áramkör egy töltés kisütés vezérlő modul, az egyik nagyobb ic egy dual MOSFET,
a másik kisebb a protector ic.
A tipusjelzése kellene, több töltési végfeszültségre készítik az adott cellához pl.
4,25V vagy 4,30, 4,35, 4,28 .
(#) Rocsli válasza gerenk hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Még 2 kép.
Keresem a neten de nem találok róluk infót
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) gerenk válasza Rocsli hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
S82..B nem tudom elolvasni, a másik a MOSFET
(#) _vl_ válasza gerenk hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
(#) gerenk válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
_vl_ Köszönöm az adatlapot.

Rocsli S8232 protector ic. V jelzésü 4,30 V töltési végfeszültségnél kapcsol le.
Olyan cellát kell választanod amelyik ezt elviseli.
(#) gerenk válasza gerenk hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Nem jól írtad az akkupakk feszültsége 2x3,7 V vagyis 7,4 V nem párhuzamos hanem soros
a cellák kapcsolása, mint a csatolt kapcsolási rajzon.
(#) attika válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Gondoltam,hogy nem tudok vele mit kezdeni épp ezért is szedtem szét mert felfújódott a fólia alatt és semmi töltést nem vett fel.
Csak azt nem tudom még,hogy hol tudok ilyet beszerezni.
(#) pittyu2 válasza attika hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Meg lehet nézni modellező boltokban .Pl: Zenn modell --Modell Hungária--Sylka modell.-- Rc Panda-- Modellfutár--stb
(#) paximaxi válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
sziasztok! szerintetek megoldható, hogy a fesz ne csökkenjen?
(#) Coolboy6 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Heló. Olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy 3*3,6 950mAh volt akku pakkom ugye ez 10,8 voltos és ezt szeretném tölteni. Ehhez jó egy sima 12 voltos tápegység ( mondjuk router-é vagy valami hasonló) esetleg pc táp? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) houldini hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a ,,Li-ion akku cellasor töltő"-t.
A probléma az, hogy a led szabadjárásban világít normál fényerővel, amint csatlakoztatom az akkut elhalványul.
Tud valaki esetleg valami ötletet, hogy mitől lehet?
(#) Benji1992 hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok!
2 x 3.7V 3200mAh li-on aksihoz keresnék töltő kapcsolást.
Van valaki aki tudna segíteni?
Előre is köszönöm.
Üdv Benji
(#) gerenk válasza Benji1992 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szia !
Akkupakkot alkot a két akku és rendelkezik-e védő és kiegyenlítő elektron8kával ?
(#) Benji1992 hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Nem csak simán sorba van kötve. 2db AA méretű akku egy egyszerű elem tartóba.
(#) gerenk válasza Benji1992 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Akkor először szükség van egy protector áramkörre, fentebb a hozzászólásokban
látsz egy rajzot az pontosan erre készült, két soros cella kiegyenlítő töltésére valamint
töltési és kisütési végfeszültség figyelésére valamint a töltőáram szabályozására.
Ezzel el kell készíteni az akkupakkot és szükség van még ehhez alkalmas kétcellás töltőre.
A protector áramkör másik kétcellás akkupakkból kinyerhető, enélkül nem készítenek gyárilag
akkupakkot.
Töltőre egy lehetséges megoldás
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) gerenk válasza gerenk hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Egy másik 1 A-es töltő széles bemeneti feszültség tartományra
(#) Benji1992 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Úgy látom ez a protector áramlör ic-je nem igen beszerezhető. Ha nem kötöm össze a 2 akkut akkor egyesével milyen áramkörrel lehetne tölteni?
(#) gerenk válasza Benji1992 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Bármelyik mobilteló akku tartalmazza a védőáramkört, 1 cella esetén csak a töltési és kisütési
végfeszültségekre és a töltőáram limitre felügyel, értelemszerüen a kiegyenlítő /protektor/ részt nem tartalmazza. A cellák védelme érdekében ezekre az áramkörökre szükség van.
Általában egy speciális vezérlő ic.-ből és egy dual MOSFET-ből és pár passzív alkatrészből áll.
Ha két cellát használsz két áramkör kell, de sorosítás esetén nem korrekt az egész mert soha nincs két
azonos állapotú cella és az egyik lekapcsol a másik töltés nékül marad azaz alultöltött lesz.
(#) Benji1992 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Én szétszedtem egy mezei mobil teló aksit de abba semmilyen kiegészítő áramkört nem találtam.
(#) gerenk válasza Benji1992 hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Előfordul, de a nagy többségben benne van, ha még sincs akkor a hozzávaló telefon töltőáramköre tartalmazza
a korábban említett védőkapcsolásokat és a korrekt töltőt.
Számodra megoldás olyan akku szétbontása amelyikben van elektronika, a telefonból nem
tudod kinyerni mert az alaplapra van integrálva. Ezen áramkörök nélkül veszélyes használni
az akkukat elsősorban töltésre gondolok, tultöltve szétrobbanhat vagy a belső mechanikus
biztosíték kiold. Túlzott lemerítése /2 V alá/ a cella károsodásához vezet.
(#) Benji1992 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Értem akkor elsősorban egy ilyen védő áramkörös akku töltőt próbálok keresni. Addig is köszi szépen!
(#) erbal hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Sziasztok srácok!

Egy két cellás 6000mAh, 7,4V-os lipo akkuhoz szeretnék töltőt építeni. Vannak tapasztalatok a MCP73213 IC-vel kapcsolatban, érdemes erre alapozni?
(#) subbas hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

Kérlek adjatok tanácsot, ha tudtok, én nem értek különösebben a dologhoz!

Vásároltam egy akku bankot, ami 4 db 1000 mAh-s AAA tölthető akkut tartalmaz. Kimenete 5V-ot és 1A-t tud.
A készülékkel elvileg tudok tölteni mobil készüléket.

Egy Samsung Galaxyhoz vettem a cuccot, aminek az akkuja 1500 mAh-s.
Persze meg sem szólal, nem kezdi el tölteni a galaxy-t az akku bank.
A Galaxy töltőjének kimenete 5V és 0,7A. Tehát elvileg az akku banknak töltenie kéne a Galaxyt, de nem tölti.

Mi lehet a probléma?
Következő: »»   50 / 320
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem