Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   18 / 51
(#) még1MbR hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Próbálgattam a Wail hangot (az elnyújtott hang) a Watt féle szirénán belőni, de nem sikerül.
Konkrétan az effekt5-öt (hiperyelp) igyekeztem átírni. Próbáltam sokféle számmal, de hiába növelem az eredeti SEBESSEG (.20) értéket egészen nagyra (1 fölé nem engedi), még mindig túl gyors hang létrehozásához.
Esetleg nem szaladt bele valamelyikőtök ebbe a problémába?
(#) Moderátor hozzászólása Nov 9, 2007
 
Még1MbR (Miki)!
A két, kódot is tartalmazó hozzászólásodat kicsit "megpiszkáltam", így "jobban néznek ki".
Egyik hozzászólás
Másik hozzászólás
(#) még1MbR válasza (») Nov 9, 2007 /
 
(#) mazdásjopek válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Szia

Nem vonulós szirénát akarok hanem olyat ami a motortérben van elhelyezve ( az országúti terroristák leszabályozására).
Nekem most egy UM3561 ic-s áramköröm van (code3).
Ami müködik egy szokványos autóriasztó hangerejével.
De ez a forgalomban gyenge hangerőt produkál.
Olyan kellene ami legalább 100 watt kb 300dB.
Ilyesmi erősítő kellene, meg egy sziréna ami ehhez megfelelő.
Beszerzési forrásra valaki tud infót?
(#) még1MbR válasza mazdásjopek hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Aha, értem!
Nekem is megvan ez az IC, a 4-ből két hang valóban jó.
Egy Eriston150-re gond nélkül ráköthető, van vonal bemenete.
(#) watt válasza mazdásjopek hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Ezt a 300dB -t nem tudom honnan szedtétek, a leghangosabb sziréna is 150dB körüli! Na mindegy, ettől még értelek.
Másik, hogy egy ilyen tölcsér, ha jól meghajtod, hangos lesz, csak legfeljebb leég! De ha nem folyamatosan szól, akkor a gyengébbek is kibírják.
(#) vanzerr hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Sziasztok!
Megpróbáltam "még1MbR" MÁV szignáljának progisorát beilleszteni, de fordításkor hibát jelzett az MPASM. Valakinek sikerült már beilleszteni?
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Szerintem csak annyi lesz a hiba, hogy a #
EFFEKT_6
#
#DEFINE E6_IDŐ_1 .600
#
#DEFINE E6_IDŐ_2 .300
#
#DEFINE E6_IDŐ_3 .150

sorokat nézd át, mert a többi effektben is szerepelhet ilyen sor és ütközik esetleg valamelyikkel.
Simán csak át kell nevezni, hogy ne legyen ugyanaz a neve kétféle értékkel két helyen.
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Kipróbáltam de így is hiba... Neked esetleg nincs meg a lefordított hex fájlod próbaképpen?
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Csatoltam mindkettőt, próbáld ki ezekkel. A riasztó funkció ki van szedve belőle.
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Köszönöm Miki!
Nagyon brutális a hangja! Az én asm fájlom is úgy "néz ki" mint a tied, de időközben rájöttem én is a hibára (elvileg túl hosszú volt a fájl neve, legalábbis ezt szótáraztam ki, vagy valami ilyesmit)
Mégegyszer KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!! Tényleg nagyon eredeti.
(#) watt hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Gratulálok, hogy ilyen jól belejöttetek ebbe a hang gyártásba! Sajnos én el vagyok foglalva mostanában, ezért nem tudok nagyon beléfolyni, de látom nem is nagyon kell. Ha lesz egy kis felesleges pénzem veszek egy 2321-et és megkeresem mitől kattog nektek!
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Ha Budapesten laksz én adok Neked szívesen 1-et. Úgy hiszem megérdemled...
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Írtam privátban Wattnak, szintén szívesen küldök!
(#) még1MbR hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Megszületett egy nagyjábóli Eriston150 Yelp hang is:
  1. ; ......... ERISTON 150 "YELP" KÜRT hang ........
  2. EFFEKT_5
  3.         MOVLW   HIGH(KEZDŐ_FREKI((.760*y)))
  4.         MOVWF   FREKI_KEZDŐ_H
  5.         MOVLW   LOW(KEZDŐ_FREKI((.760*y)))
  6.         MOVWF   FREKI_KEZDŐ_L 
  7.         MOVLW   HIGH(BEFEJEZŐ_FREKI((.550*y)))
  8.         MOVWF   FREKI_BEFEJEZŐ_H
  9.         MOVLW   LOW(BEFEJEZŐ_FREKI((.550*y)))
  10.         MOVWF   FREKI_BEFEJEZŐ_L      
  11.         MOVLW   SEBESSÉG(.85)
  12.         MOVWF   VÁLTOZÁS_SEBESSÉGE
  13.         CALL    LEFUTÁS_KEZDET_VÉG_SEBESSÉG_SUB
  14.         RETURN
(#) watt hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
vanzerr , még1MbR !
Köszi, akkor már kettő is lesz!
Nem pesti vagyok, de postán el lehet küldeni egy borítéknan, csak bele kell szúrni egy antisztatikus kemény szivacsba(az se baj, ha nem antisztatikus).
Viszont tényleg nem tudom melyikőtöktől fogadjam el, mert nem szeretnélek megsérteni egyikőtöket sem! Húzzatok sorsot!
(#) még1MbR hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Nem fogunk összeveszni
Én azt mondom, hogy hadd küldjem én.
-1. munkahelyemmmel szemben van a posta
-2. már meg van véve a 18F2321
-3. én rágom szegény Watt fülét a 12 hangos verzióért
Na?

Amúgy érdekesen vettem észre szirénailag:
-a program a HI-LO hangot valamiért nem fogadja el az effekt_1 helyen... nem váltakozik, hanem csak az első frekit tarja ki, de azt folyamatosan. Állandó hangot ad.
Mintha nem lépne tovább vagy mi.
-Ha viszont átkopizom az effekt _2-re vagy a többire, ott szépen működik.

Valamit elcseszhettem a riasztó rész kigyomlálásakor így első érzésre, de rá nem jövök, hogy mit.
Csatoltam az asm-et, hátha valaki esetleg meglátja benne a trükköt.
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Na igen Te a 12 hangot én pedig szegényt kiakasztottam a programozással. Szóval legalább lesz 2 ....
(#) még1MbR hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Nemrég megépítettem egy ledes villogó kapcsolást. (vanzerr tuti ismeri
Azon töröm a fejem, hogy ebből akár horn hangot is lehetne csinálni PIC nélkül, nem?
Hiszen az alkatrészek cseréjével a "villogás sebessége" részt fel lehetne nyomatni 630Hz-re, a "váltás sebessége" részt pedig 80Hz-re és máris kész az air-horn hang, nem?
630Hz, 80Hz-el megszaggatva. Gondolom a T=0,69*R*C vel lehetne az időállandókat belőni.
(#) mazdásjopek válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Szia

Mi ez a Eriston150 ?
Nem ismerem.
Egy kicsivel több infót tudsz adni?
(#) még1MbR válasza mazdásjopek hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Ez egy magyar gyártmányú szirénaerősítő neve, az Elektris gyártotta. Nagyon sok kéklámpáson ilyen adja a szirénahangot. Képeket a www.lightbar.hu oldalon találsz pl.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Szimpinek tűnik az ötlet! Végülis a hangot akár 555-ösökkel is elő lehet állítani egy egyszerű áramkörrel, és a kapcsolgatásuk is megoldható tulképpen.
Korábban kísérletezgettem hasonló elgondolással, csak a szűretlen (akkor még!) táp miatt a hang inkább hasonlított egy jóképességű motorcsónak-motor hangjára, mint szirénáéra, és letettem róla. De lehet, hogy ha lesz egy kis időm, meg kedvem, nekilátok ismét, és megbütykölöm. (Igaz, itt a 2 hangmagasság váltakozású szirénák jöhetnek csak szóba, de az sem elhanyagolható.) A végére meg lehet tenni egy kis erősítőt, ami felnyomja tisztességes hangerőre a hangot.
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Megvan itthon az Eriston 150 "régi" szirénapanelja, épp a napokban kezdtem lerajzolni a nyák alapján az áramkört.
Ez még PIC mentes, tehát bárki meg tudja építeni és ugyanazokat a hangokat adja, mint az új panel, kivéve a horn hang.
3db ic van benne: 4093, K561TB1 (4027), 556.
Ezzel a ledes kapcsolással "hornosítani" lehetne és a pic utálók is örülnének egy tuti szirénának

Ezt csak érdekességképpen gondoltam.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Nem is rossz gondolat!
Ha sikerülne kirajzolni, és megépíteni (utánépíteni), akkor nem lenne rossz egy hornnal kiegészítve publikálni!
Szerintem többen imába foglalnák a neved érte!
(#) mazdásjopek válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Köszi az infót
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Ezt a fajta panelt, amit most rajzolgatok, szerintem kényelmesebb olcsón megvenni. Fél éve hegyekben állt az Elektrisnél Kispesten, mivel sorra cserélik ki az új airhorn-os, PIC-es panelre a bejövő szirénaerősítőkben. Nem kell senkinek.
Érzésem szerint egy udvarias kérés esetén szinte ingyen hozzá lehet jutni az ottani főnöktől. Kispesten vannak az Europark mellett.
Az új panel már drágább, az árából kijön a Watt sziréna komplett, szóval azt nem éri meg beszerezni, mikor egy db 16C621 van rajta.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Hmmm. Érdekes gondolat!
Ha esetleg arra jársz, és nem okoz nagy gondot, tennél egy
Idézet:
„udvarias kérés”
-t a nevemben az ott dolgozók felé? Nem lennék hálátlan Neked sem!
(#) dino válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Kb.200 db. szerelt panelem van egyhangú 25W-os szirénából. 12 Volt-os. tel.243 72 21 most szabin vagyok
(#) még1MbR válasza dino hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Sejtem melyik panel lesz az, asszem megvan a kapcsolási rajza is.
Gyors vijjogó hangja van.

Frankye, fogadjunk egyből rányomsz a "save as" gombra
(#) watt hozzászólása Nov 14, 2007 /
 
Sziasztok!
Először is köszönöm mindkettőtőknek a csomagot, rendben megérkezett!
vanzerr DIP-est küldött, ezért ezt betűztem egy próbapanelba, rátettem egy kis hangszórót a kimenetekre egy-egy 260ohm-on keresztül, rátűztem 6 nyomógombot a PortB-re és egy hibakereső LED-et a PortC,3-ra.
Nem akarom részletezni a program egyengetését, csak a lényeg:
A mostani állapotban mind a 6 gomb egy-egy effektet ad. Nincs riasztó funkció.

Próbáljátok ki, és ha működik megírom a 12 gombos verziót, és ha még van valami kívánság, és nem túl nagy, akkor azt is!
Egyelőre a hex-et csatolom csak.
Ha valamelyikőtök a WPB_F18-al éget, akkor megírtam a 4.24b verziót, ami tökéletesen kezeli a 2321-es családot(4 + IC). Még nem tettem ki, akinek kell elküldöm!
Sajnos tévedtem, amikor azt hittem, hogy a 2320 kiválasztásával lehet írni a PIC-et. Majd a Cikkben is javítok egy két dolgot ha van rá lehetőség. Ezt majd Topi-val lecsekkolom!
Következő: »»   18 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem