Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Megújuló energiák
 
Témaindító: fantom45, idő: Jan 1, 2010
Lapozás: OK   6 / 6
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Keress rá az interneten Széles-ről szól a cikk!
(#) kadarist válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
A politikussá vált üzletembereknek hatványozottan nem szabad hinni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Bár csak megcáfolhatnálak, de sajnos igazad van.
(#) Cyrano válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Köszönöm kedves Józsibá' !
Igen furcsa dolgokról szóló híreket olvashatunk .
Nem árt tudni, hogy a hír-üzlet is üzlet...főleg annak, aki el tudja vele adni a lapját.
(#) Jaksi hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Sziasztok, Erröl mi a véleményetek? Érdemes ilyennel foglalkozni, megépíteni? Vagy ez csak elméleti szintű feltevés?
Tesla akkumulátor
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Szerintem mindenképpen lenne benne fantázia, de én a mechanikus kapcsoló helyett tranzisztort vagy fet et használnák de számomra kérdés a frekvencia.
(#) hondambx80r hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Sziasztok Szeretnék egy szigetüzemű napelemes +szélkerekes rendszert 12v ost mert világítani is szeretnék róla ledekkel ...
Szélkerék 12v -500w
Napelemek 200-280w nem tudom pontosan milyet tudok majd be szerezni mert bontásból lesz majd ..
Inverter 12v szintén és Tiszta szinusz lenne és a vég rendszer egy fix 4kw szeretnék mert fűteni akarok róla és keringető szivattyút és fűtőszálat kell ellátni ami kb 3000w kell folyamatosan és szeretnék napkollektort csinálni ami 1 hőcserélős bojlerba lenne belekötve
Lényege az ledbe legalább 300-500w kell ellátni 12v al ,,,és 240v ba meg 4kw min Akku ba meg először tesztre van kisebb savas akkum ...de láttam már több éve működő savas akkuval mozgó rendszert ,,,, Mit szóltok hozzá ??
(#) KBal76 válasza hondambx80r hozzászólására (») Feb 21, 2016 / 1
 
Megvárjuk még kialszod magad.
Hogy gondoltad hogy éjjel nappal 4kW energiát ad egy napelemes rendszer? A nem világított órákban (éjjel) ez 12V akkuból folyamatos kb. 320A kivétel lenne...
(#) hondambx80r válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Szélkerék akarok építeni majd akár többet is van helyem és nyílt terep a 120l kuka ha tele van szélfogó fal is van nem kötöm ki akkor kerítés fogja meg Akkora északi szél van általában kevés az olyan nap mikor nem mozog a levegő ! .. Akku ból meg 120ah darabszámra min 10 db ot akarok van egy hely jo áron hozzá jutok ...De most láttam neten 12v 500w os szélkereket 100eft ért lehet majd azt fogok venni 2db ...meg paneleket és kombo rendszer lesz össze rakva és mi elött pénzt ki dobnám az ablakon kicsibe teszt rendszert rakok össze működik bővítem folyamatosan majd
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) hondambx80r válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Meg nem csak kivétel lenne hanem után töltés folyamatosan ,,, ezért is akarok szélkereket akár tőbbet is .. vertikális szélgenerátoron gondolkodtam és rendes auto vagy traktor generátort hajtatnék meg vele pl: 1150w 80A
(#) Geri86 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok. Nem tudom hogy ez lenne a megfelelő topik de ide írok. Az alábbi hihetetlen videót megnézve kíváncsi lennék a véleményekre.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2018
(#) bbalazs_ válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szerintem nem ez a megfelelo topic.
A szerkentyut mindenesetre megmosolyogjuk...
(#) szamóca hozzászólása Dec 19, 2023 /
 
Pedig érdekes szerkentyűnek, tűnik.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem