Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV-n betű
 
Témaindító: Boldika, idő: Nov 11, 2007
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Boldika hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy olyat csinálni, hogy ha megnyomod az "1" gombot, akkor a TV-n kiír egy egyest, stb...
Gondolom értitek. Valami ilyen EGYSZERŰ kapcsolásra lenne szükségem. Ha lehet, akkor PIC ne legyen benne!
(#) Attila86 hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
A telefont gondolom nem sikerült megcsinálni Boldika!

Hét évesen ez nehéz feladat ám, pláne PIC nélkül!
(#) lidi hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Esetleg kéne kukázni egy régi C64 est, arra irni egy basic programot, ami bill leütéseket megjeleníti
(#) Boldika válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Még nem csináltam meg. de hasznos infó. Majd egyszer megcsinálom. Egyébként 11 éves vagyok.
(#) Boldika válasza lidi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
TV-re szeretném, és nem gépbillentyűzettel.
(#) ferci válasza Boldika hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
... ha a távirányítón megnyomom az "1" gombot, nálam kiírja az "1"-t is ....
(#) Dzsoni hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
OFF

Idézet:
„Egyszer élsz, próbálj ki mindent!”

(Idézet a honlapodról)

Írod ezt 11 évesen? Nem vagy semmi...

ON
(#) uli hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Szia Boldika!
NEM akarlak megsérteni, meg semmi rosszat, de 11 évesen az ember egyelőre ne ilyenekkel akarjon foglalkozni. Ilyen koromban én még javából astabil multivibrátort építettem. Sőt tán még azt sem, mert 14 évesen kaptam az első pákám. (azóta is az van de ez nem lényeg ) Szóval a lényeg az, hogy nem kell hirtelen a sűrűjébe vetni magad. Először érts meg egy-két dolgot, pl hogy működik a dióda, mi az a kondenzátor, na meg a tranzisztor, tanuld meg hogyan kell ellenállást, áramerősséget számolni. Vagy legalább várd meg a hetedik osztályt, amikor elkzedtek fizikát tanulni. Ott tanulni fogjátok az alap dolgokat. Ha már azokat tudod, TALÁN akkor (ha még mindig érdekel, mert meg lehet ám utálni... ) kezdj el ezekkel mélyebben foglalkozni. De akkor sem komodor64-et kell építeni elsőnek. Az ráér még. Először az alapok. Lehet hogy ez ugy hangzott, hogy nemjól, meg rosszul eshetett, de 11 évesen az embernek szeritnme még nőnie kell. Ezt a projektet, szerintem hagyd meg 15-6 éves korodra. De amugy értékelendő, hogy ilyen fiatalon ennyire érdeklődsz. Ha továbbra is ennyire szereted a témát csak annyit tudok mondani, hogy hajrá, de képességeidhez mérten midnent. Sok sikert!
üdv: Uli
(#) maTaKee hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
„Egyszer élsz, próbálj ki mindent!”
(Idézet a honlapodról) <- Na ezt sztem baromi gyorsan felejsd el!

Amúgymeg sztem se egy ilyennel kéne kezdeni! Ez nekem is sok lenne (én 5éve elektrózok), főleg PIC nélkül

ja és a mi TV -nk is ki írja azt a számot amit megnyomok >
(#) burgdavid hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
szegény srácot jól elkedvetlenítettétek mondjuk azért tényleg ütős dolog egy ilyen 11éves korba bár az elektronikát nemlehet elég korán kezdeni
(#) tibi0531 válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Aki "TV-n betű"-t akar megjeleníteni az tanuljon meg mikrokontrollert programozni (nem kell feltétlenül kell PIC-nek lennie)! Azt sem lehet elég korán kezdeni!
(#) gg630504 válasza Boldika hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
kicsit off:
Jutott eszembe egy régi Rádiótechnika Fejtörő kérdés.
Hogyan lehet egy megadott ábrát ( három hurok egymásban ) kirajzolni az oszcilloszkóp képernyőjére?
Válasz: zsírkrétával ( alkoholos filctollal stb. ).

1. Szóval lenyomsz egy billentyűt, ami odakrumplibélyegzőzi az egyest. Egy másik gomb pedig szivaccsal letörli.

2. A gomb kamera elé tolja az egyest. Ha elengeded egy rugó visszahúzza.

Elnézést, de nem tudtam magam visszatartani.
(#) dcsabi hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
a kérdés nem lehetetlen, nem biztos, hogy egyest de valamit ki hehet iratni. Voltak régebben tv beállító generátorok. Ezeket általában egy 18, vagy 28 lábú
chip müködtette, kevés külső alkatrésszel. ilyenek pl tesztábrák, stb ... Ezen a területen tapogatva pl tv játék, stb... Modernebb, ha egy notebook svideo kimenetére tesszük a tv-t, elindítunk, pl notepad, vagy Word, stb ...jó nagy karaktermérettel, lehetőleg eszköztár minimumra, vagy elrejtve, és lenyomjuk az 1-est, -és nem kell PIC...! Vagy OSD-s Tv-t kell venni, és ha csatornát váltunk 3s-ig ott a képernyőn. Ebből már választhatsz!?...
(#) hezso válasza Boldika hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
az eredeti kérdésnél maradva, félretéve azt h sosem fog elkészülni, persze megoldható.

párszor már írtam egykét kontroller nélkuli megoldást váró kérdésre, h ott vannak a logikai IC-k:
MSI, kapuk, számlálók, registerek, EEPROM meg minden....

meg kell nézni mi is az a video szignál, hogy lehet legegyszerubben fekete-fehér képet generálni. annyi jó leírás van a neten szájbarágósan arról h mit hogyan
pl itt, ott van google, satobbi...

szal le kéne generálni a sorszinkront, a képszinkront, kozben valami számlálók tekerhetnének... ezek éppeni értékeit figyelve ki lehet tenni pixeleket oda ahova kell, ha van mellé EEPROM akkor meg már szinte gyerekjáték... persze kell hozzá egy kis idő ha valaki nem gyakorlott logikai IC-k terén(pl ÉN) még végiggondolja az ember h mit mivel, de megoldható, addig mondjuk lehet jó lenne eljutni h legyen egy EEPROM, ekkor már nem is olyan nehéz....

EEPROM nélkul egy tényleges karaktert kitenni már tényleg necces lehet, valami logikailag egyszeruen megoldhato dolgot(egyenes, negyszog) meg esetleg sztem. de lehet hha elgondolkodnank rajta meg ezek a dolgok is megjatszhatoak ugyesen...
(#) daniel válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Ne viccelj!

Én már 7 évesen számítógépet akartam építeni kartondobozból.
Sajnos a konstrukció nem működött érthető okokból kifolyólag. Ezúton szeretném megemlíteni, hogy a kartonburkolatú, a géphez egyedileg tervezett tápegység sem működött, pedig be volt dugva!
Viszont akkoriban kezdtem el programozni basicben anyukám ösztönzésére.

Visszatérve a témához:
Boldika:
Milyen indítatású ez a projekt, úgy értem, mi célt szolgálna az eszköz (milyen fontosabb szerepe van a szöveg, képernyőn való megjelenítének?)

Amit én ajánlanék, a teletexten keresztüli megjelenítés.
A teletext úgy működik, hogy van ugye a videó-jel. Ezt látod a képernyőn tulajdonképpen. Viszont vannak olyan részei, melyek nem láthatóak, rejtve vannak. Ezeket én kisebb koromban (11-12 évesen !) úgy képzeltem el, hogy van a kép a tv-n és képzeletben hozzágondoltam a szinkronjeleket a kép bal oldalán és a tetején. Na a kép tetejétől felfelé számítva van egy adatsáv, amiben digitálisan küldik el a videotext alias teletext szolgáltatást. A képen a fehérebb rész az.

Most segítettem egy kicsit neked, most rajtad a sor, hogy tovább gondold a dolgokat

tvkep.jpg
    
(#) hezso válasza daniel hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
bár sosem foglalkoztam a témával, de teletex számára adatot generálni a videojel mellé egycseppet bonyolultabb, mint pár karaktert kilokni a képre, nem?
(#) daniel válasza hezso hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Hát, nem tudom. A videotext digitális, ezért könyebb generálni, több adatot lehet (960 karatert) vele megjeleníteni, ráadásul színesen (és nem nagyon kell hozzá color burst). PIC-el lehet csinálni videotextes alap videójelet.
(#) hezso válasza daniel hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
oks, rendben

ezesetben utananezek, mert erdekes lehet meg...
(#) Kera_Will válasza daniel hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
1ik ismerősöm annó Z80as mikró gépéhez épített I2C buszon keresztül komunikáló karakter megjelnítést teletext dekóder panelből.

Z80as mikrógépből I2C buszon küldte át a teletext panelba és aztán abból VideoMonitorra került az infó...
(#) gergo_ válasza Boldika hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Nem lehetetlen! Nálunk a Tv kiírja a csatornák nevét. Persze csak ha teletextes.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem