Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 322
(#) juppi hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Amúgy vannak profi töltők is, készen. (Mondjuk, ennek annyi hátránya van, hogy csak az autó aksijáról működik.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2013
(#) gerenk válasza subbas hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Az eredeti töltőd stabil 5 V feszültséget szolgáltat 1 A terhelés mellett.
Akku bankod 1,2 V-os NI-MH cellákból 4,8 V-ot szolgáltat ami terhelve még
kevesebb, ezt a készülék töltőelektronikája nem tolerálja.
Nagyobb akkubank 5 v stabilizátorral, vagy DC/DC konverter szükséges.
(#) dengi00 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Olyat meg lehet oldani hogy van pár darab 3.7v os akkum, és ezeket olyan rendszerben összekötni egytöltésvezérlövel, hogy az usbről legyen tölthetö, illetve hogy a telomat tudjam tölteni ezekröl mint egy hordozhato vésztöltő?
Várom az ötleteiteket!
Üdv!
(#) juppi válasza dengi00 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Szerintem sokkal jobban jársz, ha veszel egy kereskedelemben kapható, angolul "power bank"-nek nevezett terméket. Vannak 5, 10, sőt 20 Ah-sok is. Ez utóbbiakkal meg lehet mászni a Himaláját. Vagy majdnem.
(#) pitybull hozzászólása Ápr 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Ryobi akus fúrom, aminek a töltőjében elszált a 6 lábu ic és a 1,5ke200 s.dióda...az ic az elpukkant így nem tudom leolvasni...
Véletlen nincs valakinek aki megmondaná mi az ic-benne..
RYOBI TÖLTŐ
(#) dvs hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok, egy gyors kérdés. Ha én a telefon aksiát úgy akarom tölteni h telefon nélkül egyből a aksihoz kötöm akkor ez hatalmas baromság lenne?? Meglehet e ezt így valahogy oldani? h a Telefon töltőjével csak a telefon aksiát töltöm telefon nélkül?
(#) nedudgi válasza dvs hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Amit megspórolsz a töltő árán, azt elveszíted az akku árában. Sokkal hamarabb fog tönkremenni, ha nem szabályozott, (túl)töltést kap.
(#) dvs válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
És hogyan tudnám szabályozni, hogy ne töltse túl?
(#) Tomi111 válasza dvs hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Üdv!

A telefon töltőre ne kösd rá közvetlenül az akkut!
A töltő csak egy adapter, feszültség és áramkorláttal. Jóval nagyobb feszültséget ad, mint amit az akku elvisel! A töltőelektronika a telefonban van! Itt a fórumban vannak töltőkapcsolások. Enélkül nem úszod meg.
(#) merlingerin hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Ebay-en nézegetem a Li-Ion töltőket. Konkrétan egy robot porszívóhoz kellene egy töltó, ebben gyárilag nincs balancer, de a töltőben sem volt, mert siméán sorosan tölti az akkukat.. (teszem hozzá, ezt csinálja a Li-Ion akkus Bosch fúrógépem is. 18V-os..) A lényeg: Ebay-en nem nagyon vannal Li-Ion tölrők, csak Li-Po töltők. Kínai azt írja, jó hozzá.. Biztos fel is tölti, nem vitás, de cellánként az a 0,1V különbség nem okoz majd gondot? Vagy tojjak rá?

pl ilyen:
Bővebben: Link

Bővebben: Link

Köszönöm!
(#) nedudgi válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Milyen 0.1 voltról írsz? A töltési végfeszültség mindkettőnél 4,2V. A gond inkább a kiegyenlítés miatt van. Soros akkupakk balanszer nélkül, nagy terhelésnél több mint lutri.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2013
(#) merlingerin válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Egyik 4,1V, másik pedig 4,2V. Élettartamban nem mindegy... Nagy termelés.. Múlt héten javítottam egy akkus Li-Ion fűnyírót. Na abban sem volt balancer. Pedig 10 cella volt sorban, ilyenből meg 8 párhuzamosan. Ha az elszabadul, az maga a pokol tüze. Nem volt benne semmi védelem, csak egy hőbizti, vagy klixon, nem tudom. Illetve egy thermistor. A Bosch PSR 14,4 LI2 akkus gépben sincs balancer az akkukban még elektronika sincs. +, -, meg egy ellenállás, ami a töltőnek elmondja, hogy milyen pack. (azonos a töltő több fajta akkuhoz..)

Bővebben: Link

én csupán az élettartam miatt aggódom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2013
(#) nedudgi válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Mindkét típus töltési végfeszültsége 4.2V... Ha nincs balanszer, teljesen jogos az aggodalom. Az, hogy a Bosch, vagy akármilyen más gyártó a maga jól felfogott érdekében nem épít ilyesmit a termékébe, teljesen érthető.
(#) Lecsókaa hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Tisztelet!
Van egy napelemes telefontöltőm belső akksival. Ezt szeretném utánépíteni, csak napelem nélkül, tehát:

Van benne egy Li-ion akku, ( 1300 mAh ). Van rajta 2 csatlakozó, egy Mini USB, erről töltöm, illetve egy USB kimenet, erre PWMel küldi ki az 5Vot. Ugyanezt a helyzetet szeretném előállítani, valakinek lenne esetleg tippje, hogy csináljam meg? Konkrét működő kapcsolásnak örülnék a legjobban

Előre is köszönet!
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) Eticsiga hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Sziasztok! Lehet hogy előjött már, de 18650-hoz mit lehet megépíteni?
(#) nedudgi válasza Eticsiga hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
A Microchip MCP73832 IC-je csak pár külső alkatrészt igényel.
(#) Eticsiga válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Köszi a segítséget! esetleg a többi részbe is tudsz segíteni? nem is gondoltam hogy csak egy ic-es áramkör
(#) Eticsiga válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ha ezt megépítem és stabil 5v-ot kap akkor kéne még mellé valami? vagy akkor az adatlapban szereplő módon töltené a cellát?
(#) nedudgi válasza Eticsiga hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Igen, nem kell más, mint ami az adatlapban szereplő kapcsolás. Pont úgy tölti az akkut, ahogy szereti.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) Eticsiga hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Lehet hogy nem teljesen a témához kapcsolódó kérdés, de a kínai csoda 18650 cellákról mit kell tudni? Az olcsó vaterás cellák tudják produkálni a 800mAh-t? vagy még annyit se tudnak?
(#) nedudgi válasza Eticsiga hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Ez teljesen lutri. Forgalmazó, beszállító, ár és címkézőgép kérdése. Azt is mondhatom, hogy a bontott laptopakkuból származó cellák állnak legközelebb a valósághoz.
Már régóta tervezem, hogy egy akkukapacitás mérőt összeállítok, és konkrét adatokat gyűjtök, de mindig találtam fontosabb projektet. A vaterások is a kínaiaktól veszik a cellát, majd továbbadják, némi nyereséggel. A 2500mAh feletti kapacitást már nem szoktam elhinni.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
(#) sector99 válasza Eticsiga hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Akkor inkább ilyent vegyél ! Ez tudja azt amit a linkelt oldalon írnak róla. A Va....rán szokott lenni néha elég jó áron(én is onnan vettem)
(#) fordkapcs válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Létezik olyan célIC is erre a célra, ami egyúttal kapcsolóüzemű (pl. step down), és viszonylag szélesebb a bemeneti feszültség tartománya?
(#) nedudgi válasza fordkapcs hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Nem tudok róla, hogy a Microchip gyártana kapcsolóüzeműt. A Texas igen, válogass!
Az egyszerű beszerezhetőség miatt én kombinálnám egy szintén könnyen beszerezhető MC30463 step-down konverterrel az MCP73832-t .
(#) fordkapcs válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
A texas többezer tipust gyárt, ismersz olyat ezek közül ami konkrétan Li töltésre való? Arra gondolok, hogy ne kelljen pl. trimmerrel beállítani a töltési végfeszültséget, hanem "gyárilag" meghatározott karakterisztikája legyen.
(#) nedudgi válasza fordkapcs hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Nem ismerem egyiket sem. Kérésed alapján az előbb is mellékelt Excel táblázatban beállítottam a szűrőfeltételeket, így a Texas által gyártott 192 fajta töltő IC-t sikerült 17 típusra leszűkíteni. A fájlt a beállított szűrőkkel is feltöltöm, használd egészséggel!
(#) _vl_ válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Tökéletes szűrést alkalmaztál. Már csak a tokozás típusából kéne kizárni az otthoni körülmények között kb. használhatatlan BGA és QFN tokokat, és máris elérkeznénk a "végső" eredményhez...
Ez előző listádon viszont még volt három darab használhatónak tűnő modell is: BQ24702, BQ24703, UCC3956.
Amúgy van rá valami különösebb okod, hogy a HTML fájlokat XLS kiterjesztéssel rakod fel?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
(#) nyitraitomi hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Sziasztok! Én egy kapcsolóüzemű dugasztápot szeretnék átalakítani Li-ion töltövé
Akku adatai: 3.6v 750mA
Dugasztáp adatai: 5V 500mA áramhatárolt
Szerintetek megoldható lenne 4.1v 350mA-es töltővé alakítani?
Lenne érelme?
(#) _vl_ válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Persze. Mögé raksz egy MCP78731/2/3/4-es IC-t, az adatlap szerinti ellenállással beállítod az áramkorlátját, és készen is vagy. Mondjuk 4.2V-os van belőle, nem 4.1V-os, de emlékeim szerint ezt szeretik a Li-ion akksik.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
(#) nedudgi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Javíts ki, ha tévedek, de nem tisztem elbírálni, hogy az engem kérdező rendelkezik-e megfelelő technikai háttérrel egy VQFN tokozású alkatrész beforrasztásához.
Abban teljesen igazad van, hogy nem ellenőriztem kellő alapossággal, hogy a TI oldaláról letöltött, és .xls kiterjesztésűnek felajánlott fájl valóban .xls formátumú. Eléggé el nem ítélhető módon trehányul csak megnyitottam az Excel programmal. Ezért külön elnézést kérek.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
Következő: »»   51 / 322
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem