Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1313 / 2506
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Nem tudom mit fog szólni a táp, ha rajta lesz mindkét végfok oldal. A Castone 800 as tápját használom.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Hagyományos tápegységnél (trafós) a kimeneti összteljesítmény másfélszeresére szokták méretezni (általába a Hi-Fi), de viszont már nem igen mondható el újabban pl a HomeTheather kategóriánál ugyan ez. Én személy szerint, ha építek/nék erősítőt trafós táppal akkor részemről a 1.5 szeres túlméret a minimum. 2x100W kimenőnél 300W trafó, úgy már azt mondom: belefér.
Kapcsitápnál picit jobb a helyzet.
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ja, hogy a Cast800 trafójáról van szó? Az bírni fogja.
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ja, ja 2x 20000 µF van a kocka mögött.
(#) blasz hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Üdv ha a bemeneti ellenállást kicserélném 18K ról 47K ra javulna a helyzet?
(#) blasz hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Szia Koncsar a Reloop féle 80v ST vég müködik?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Természetesen, hogy működik, hogy írtam volna tegnap adatokat róla. Ezt már az István is átküldte neked. Meg linkeket segítségül. Csinálsz egy panelt és meglátod, dolgoztunk rajta pár hetet. Ennyi. Szerintem minden segítséget megkapsz. Tessék vasalni.
Üdv: Gyuri
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Szia blasz! Még dolgozol a régi panelen? Összedobod meglátod milyen, tetszik nem tetszik a hangja.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nem abba hagytam már fázisfordítókat csinálok
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Rendben.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 11, 2013
 
NYÁK kérdések a NYÁK-lap készítés kérdések témába áthelyezve.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Elővettem a régen készített végemet,behidaltam hát ég és föld a különbség a régi javára.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Jó sokat dolgozol. Most el kell sajnos ugranom, de késöbb leszek. Addig is jó munkát neked.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) kormika hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok! Nekem egy olyan erősítő kapcsolási rajz kellene, ami szimpla 24V-ról megy, és olyan 35-40W körüli kimenőteljesítményt tud 8 Ohmra. Mobil mikrofonhangosításra kellene, akkus táplálással, van erre a célra 2 db 12V 7Ah-s zselés akkum, és egy 8 Ohm 50/100W-os RCF hangfalam. A segítséget előre is köszönöm.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Oké leszek
(#) vipera1997 válasza kormika hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Abból a 2 aksi hamar lemerül és nem ah le 40W-ot!(max 15percig fogja bírni)
(#) anonym1s válasza promise hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Hali.
Nem kattan a rele. Az nem lehet hogy epp a rele romlott el? Hogyan tudnam ellenorizni hogy a rele vagy ic?
SVI3205 tipusu ic van benne, es jo draga. Remelem csak a rele lesz.

Viszont a trafo ad egy kis fura hangot bekapcsolaskor, olyan mint egy elnyujtott kattanas, kb 2 masodperc hosszan, aztan nagyon halkan zug mint a masik (mukodo) erositom, szoval eztak rele lesz. a halk bugast normalisnak gondolom.
(#) kormika válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
10-15 percnél tovább nem is kellene bírnia, temetésen lenne bevetve, a papot kellene a sírnál kihangosítani. Az egyik szónoknak van egy Ágota Technik-es mobil hangfala, arra 50W van írva és az is 2db 12V 7Ah-s zselés akkuról megy. Simán szokott bírni 15-20 percet (a szónok többet beszél mint a pap), a főnökömnek nagyon megtetszett, de mivel egy gyári cucc ára igencsak borsos, inkább építenénk egyet. Az akkuk adottak, a hangfal adott, és van mikrofonelőerősítőm is készen, szóval csak egy végfok kellene...
(#) kormika válasza kormika hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Itt van egy gyári Ágota cucc, ez is 50W-os, és ebben csak 12V 4Ah-s akku van.
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok! Nézzétek már legyetek szívesek ezt a kapcsolást meg,és segítsetek már abban,hogy akár mit csinálok vele,már a nyugalmi csak 0.22ma,és még elég erőteljesen fűt.Az alkatrészek a kapcsolásban szereplő db-ok,tehát minden ahogyan meg van adva.A kimeneti DC 0,01-2v,a táp fesz +-48v,8 ohmon terhelem.Szól rendesen ahogyan kell neki,csak nagyon melegszik.Adnátok tanácsot milyen megoldást lehetne eszközölni?
(#) kormika válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Szia Zsolt Mit értesz az alatt, hogy erőteljesen fűt? Mennyiren erőteljes az a fűtés? Nekem még mindig hiba nélkül üzemelnek ezek a végek, és kivezérlés nélkül szinte nem is melegszenek. Nincsen esetleg nagyfrekis gerjedésed?
(#) Beringer 600 válasza kormika hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Ezek új nyákok,és teljesen új alkatrészek.Lehet hogy a borda kicsi?nem tudom.Úgy nincs vele baj,csak zavar hogy kivezérlés nélkül is melegszik.A meg hajtók mje340/350.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Szia! A Boucherot-tag nagyon szerencsétlen helyről kap testet. Oszcillátor gyanús!
Annak külön test jár a csillagpontról. Elhelyezésére a hangsugárzó csatlakozót is szoktam ajánlani.
(#) promise válasza anonym1s hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Olyankor nem húz meg a relé,ha a kimenet rövidzárlatban van vagy egyenfeszültség van a végfok kimenetén,ezt kellene megnézned ill.megmérned.
Ha jól emlékszem,az IC vezérli a relét is.Holnap előkeresem a szervízkönyvét és ránézek.
(#) kormika válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Értem... Nekem olyan 120mA körül van a nyugalmi áramom, és kivezérlés nélkül csak kézmeleg a borda, ha hajtva van úgy, hogy szinte már clippel, akkor mocorog olyan 50-60 fok körül a borda, ami kb 30 centi hosszú, 8 centi magas, 7 centi széles, és 5 vízszintes borda van rajta.
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Szia! Bent van még a rajzod a szimulátorban. Téged a teljesítmény érdekelt. Dobtam bele egy ampermérőt, kell itt becsületes áramnak folynia
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Az eddigi beszámolód alapján úgy néz ki, mintha a bemenetet lezáró ellenállás a 18k-nál lényegesen alacsonyabb volna. Ennek kéne utána járni. Ezért ajánlottam a soros 1k-t, amin a feszültségesés megmutatná mekkora a tényleges bemeneti impedancia.
A 47k-ra cserét egyelőre hagynám.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Szia megmértem, 18K a bemeni ellenállás,ma nyákot készítettem nem kínlódtam vele,de megcsinálom mindenképp mert dühit azért kicsit, 3 napja fekszem rajta
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Érdemes vele bíbelődni már csak a tanulság kedvéért is. A probléma úgy néz ki teljesen behatárolt, az erősítő bemenetét érinti.
Ha a mostani erősítő visszacsatolási arányát épp úgy 100x-ra veszed mint a korábban építettét, hasonló hangzáshoz kéne juss.
A nyugalmi áram állítási lehetősége és az ezzel járó hőstabilitás azért csak hiányzik egy kissé.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Valami egyszerű módja a nyugalmi felpiszkálásának nincs?
Következő: »»   1313 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem