Fórum témák
» Több friss téma |
Nekem ilyen dobozokhoz nincs lehetőség az a baj és ahhoz nem is nagyon jók az ötleteim :/ De annyira jól néz ki mindkettőtöké *_* Majd idővel nyáron megépítem én is körülbelül az áramkör mennyiből jön ki?
Ez jó kérdés. A http://www.hestore.hu/ oldal jó kiindulási pont lehet. Azért nem tudok tippelni, mert ha onnan rendelek, több projekthez egyszerre veszek alkatrészt, plusz több már volt itthon.
Nagy része nekem is van itthon, sőtt szerintem minden van. Olyan max 2000Ft körül lehet.
Sziasztok!
Az én kapcsolásosom 4.5voltról üzemel(három db AA elem) A cikk írója megemlíti, hogy igazából kerüljük a hálózati tápegységet, mert zavarhatja a készüléket(fantom jelzések). A relé azért kell, mert az vezérli a számlálót. Bármilyen kis fogyasztású, a tápfeszültségnek megfelelő típus jó hozzá. A hangjelzést egy 12 voltos piezo csipogó szolgáltatja így nem kel 555. Antenna, nos 1 méteres teleszkóp, de lehet külső is, de azt egy 47pF-s kondival kell becsatolni( ne húzza el a rezgőkört). Ennek a rajznak,http://www.techlib.com/electronics/graphics/lightnew2sch.gif az érzékenységét azzal lehet növelni, ha a Q1 tranzisztor bázis-emitter ellenállását -270k - megnövelitek. 680-820k ... ami van a fiókban. Olvasható még az oldalon, hogy földeléssel is javítható az érzékenység. NEM A HÁLÓZATI FÖLDELÉS! Érdekes, ha a radiátorra rakod az érzékelőt megnő az érzékenysége. Szabadban távol a lakás elektromos "zavaraitól" még jobb az érzékenység. Érdemes a linkelt oldalon böngészni, mert érdekes megoldások születtek. Amit korábban mellékeltem nyák, az erre a rajzra érvényes- ez érzékenyebb detektor:http://www.techlib.com/electronics/lightningnew.htm A poti jelen esetben 200k-s volt. Jó barkácsolást !
Sziasztok!
Én ezt építeném meg: Detektor De elakadtam a tekercsekkel, itt nem tudok venni, gondoltam készítek. De tekercsekben nagyon nem vagyok otthon, segítséget kérnék. Az 1mH-s és a 10mH-s tekercset kellene kivitelezni. Amim van: ferrit gyűrű, transzformátor lemez, lakkozott drót 0,5-ös, talán akad vékonyabb is, és egyéb főleg számítógépekből kiszedhető cuccok (szűrők). Illetve van még egy autórádióm, de abban nem találtam tekercset.
Szia!
Több online helyről is lehet rendelni tekercset... próbáld meg. pl: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=535524 esetleg itt: http://www.elektrolight.hu/alkat/tekercs/t.php Szerintem műszer nélkül nehéz ilyen tekercset elkészíteni. Javaslom ezt az áramkört: http://www.techlib.com/electronics/lightningnew.htm Nekem tökéletesen bevált. Ha elég a ledes kijelzés, szívesen mellékelem a nyák tervet is...
Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy szerintetek a kereskedelmi forgalomban kapható kézi(hordozható) villámdetektorok hogyan működnek? Egyszerűen AM rádión néznek bizonyos jelalakot vagy máshogy?
Ó igen, ez engem is foglalkoztat, főleg, hogy a távolságot hogyan becsülik meg?
Wikiről:
Personal lightning detectors function by detecting the electromagnetic pulse emitted by a lightning strike. By measuring the strength of the detected EMP, the device can then estimate how far away the detected strike was. When exposed to multiple detected strikes, some personal lightning detectors can even calculate and extrapolate the direction of the storm's movement relative to its position (approaching, departing or stationary).
Értsd úgy, hogy az antenna (hosszú vezeték) és a földelés közé.
A hangszóró felőli ic milyen fajta?
555-ös időzítő. Próbapanelen ezt én is összeraktam (többféle műveleti erősítővel), egy nagy nulla. Kb. csak akkor jelzett, ha valamilyen fémmel megérintettem az antennát.
Amugy a legegyszerűbb detektáló egy 300KHz-es AM vevő,tehát 'tisztán' lehet hallani KH sávban , én simán hallom a detektoros rádiómmal is,viszonylag nem túl zajos sávban hallatszik a villámlás sercegése.Régen azt hittem hogy az adótoronyba csap és azt hallom,de nem.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
Az a baj, hogy az erősítésszabályzással ellátott szupervevők ugyan jók villámdetektálásra, de éppen a nagy érzékenység miatt még az ezer kilométerre lévő villám jeleit is lehet hallani. Meg persze a szabályzás miatt a távolságot sem könnyű megbecsülni, mert a távoli villám szinte éppen olyan hangos lesz, mint a közeli.
Háát, az inkább hosszúhullám. 150 -288 kHz.
Igaz-igaz,300KHz az még hosszuhullám,csak közben máson gondolkodtam miközben írtam
Ezt megépítem: http://www.auroralchorus.com/bbb_vlf_receiver.jpg
Hova kéne tenni a forgókondit hogy hangolható legyen a rezgőkör?
Amit be linkeltem 1hsz-el feljebb,valamint mire kell csévélni az induktivitást?Vasmag,ferrit?
Én nem keresgélem, inkább ajánlok egy általam kipróbáltat. Ez az elektromos tér változását detektálja, villámokat, whistlereket és ha jó a füled, akkor az orosz tengeralattjárók navigációs adóit is meghallhatod.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2013
Megépítettem ezt: http://radioamator.ceger.hu/htm/villamdet.htm
A szobában levő hangfal bekapcsolását érzékeli, most várom a vihart, hogy ott mihez kezd. Egyszerű megépíteni és olcsó. Tapasztalatokat írom, ha lesznek.
Szia! Azt a virtuális föld-generátort lehet (szabad) helyettesíteni műveleti erősítővel? Egy közönséges huzalt használva antennaként menyire használható?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
Sőt sima feszültségosztóval is helyettesítheted. Nézd meg ezt! Itt 20 Mohm-os ellenállásokkal van megoldva féltápfeszre osztás és a nagy bemeneti ellenállás megőrzése miatt muszáj ilyen nagy értékű ellenállásokat használni.
Elnézést: előbb el kellett volna olvasnom a cikket. (az antennáról)...köszi
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
Igazából nem kell nagyon hosszú antenna a vételhez. Én egy 30 cm-es merev vezetéket használtam, ami teljesen jó villám és whistler-vételt biztosított. Nagyon fontos, hogy használj földelést és lehetőleg messze menj az elektromos hálózattól a brumm miatt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |