Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   818 / 1273
(#) BarnaPili válasza laszlo raduj hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
A nehezen induláshoz annyit fűznék hozzá,hogy a táp primer oldali kis elkóit cseréld ki,a képcsőnél meg a nagyfesz bevezetés környékét takarítsd le alaposan.
Ha szinesedik a sarok,akkor a PTK lehet a ludas.
István
(#) BarnaPili válasza matyusz hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Ha hálózati kapcsolóval történő ki-be kapcsolástól nem jön helyre,akkor PTK csere.
Egy pillanatpákát fel tudsz használni lemágnesezéshez.Közel tartva a trafó részét,ki-be kapcsolgatva,le lehet húzni a mágnesességet.
István
(#) zolika60 válasza matyusz hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Cserélj PTC-t.
(#) matyusz válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Melyik felét és, hogy, hova és merre tartsam? Köszönöm a választ.
(#) matyusz válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Köszönöm. Egyenlőre nem kívánom szétszedni, de ha muszáj szétszedem Szerintem gyárilag nincs a képcsövön lemágnesező :/ És szinte minden kikapcsolás után kapcsolós elosztóval ki van kapcsolva minden, teljesen feszültségmentesítve van.
(#) BarnaPili válasza matyusz hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
A bumszli (trafó) részét,mintha törölgetnéd vele.De próbálkozz,és rájössz.

Ha szines TV,akkor kell lennie.Hacsak nem LCD vagy plazma.Még a kis 16 cm-es "krumplinyomókon" is van,igaz nyomógombbal.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) matyusz válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Oké köszönöm És legyen benne hegy a pákába? A tv bekapcsolva legyen? És az egész csúcsrész a vastag is párhuzamba legyen a képcsővel vagy az felém nézzen a helye?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) BarnaPili válasza matyusz hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Igen,és igen...
(#) matyusz válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Bocsánat közben módosítottam a hsz-emet. Igen színes tv, de mésem tűnik el ezek után a kikapcsolások után a szín.
(#) laszlo raduj válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Koszonom a segitseget.
Huzam ki a kepernyobol es ugy takaritsam meg? Maskep le volt takaritva kis kefevel.
Nem a sarok szinesedik hanem a kepernyo ket szele de ha bemelegedik akor mar nem latszik.

udv
(#) djseed1 válasza roland86 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Ok! Ha ittleszek segítek!

Nagyon szivesen!
(#) Spityu83 hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok először is elnézést ha rossz helyen vagy rosszul nyitottam témát de olyan gondom van, hogy a lányaim szobájában van ez a TV készülék a feleségem délután még nézte és ki is kapcsolta, másnap reggel Standbay LED világit, délelőtt telefonál, hogy nem jó a TV nem kapcsol be, este nézem olyan mintha nem lenne benn áram még a LED sem világit, és még egy baj amit be is ismerek én inkább az áram szereléshez és az elektro motorokhoz értek, azt kérdezném hogy mi lehet a baja hol keressem a TV szét van szedve látszólag semmi baja hol lehet a gond tápegység vagy a nagy panelen van a gond?? Még egyszer bocs, hogy nem vágom annyira ezt a szerelést de nincs pénzem megcsináltatni ami meg a másik, hogy 20-30 km-es körzetbe nincs TV szerelő és persze kocsim se Segítségetek köszönöm
(#) kaqkk válasza Spityu83 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Csak a keresőt kellett volna kicsit használni , és sokkal nagyobb lenne az esély a gyors segítségre Itt
(#) Spityu83 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2013 1 /
 
Köszönöm de tudod aki régebb óta itt van az tudja hol és hogy keressen én csak most tévedtem ide és ahogy én beírtam a keresőbe nem dobott ki találatot, nem mindenki fórum zseni és tudja hogy mit kell használni és ezzel nem megbántani akarlak.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) kadarist válasza Spityu83 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Szia!
Biztosíték jó?
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Megmondom őszintén kerestem benne az volt az első de nem találtam olyan kinézetű valamit tehet üveg biszti vagy hasonló de találtam valami olyasmit amiről csak én gondolom hogy az lehet/ de nem biztos/ kettő lába van olyan mint egy "híd" kerámia teteje, multiméterrel rámértem szakadás vizsgálóval de jó, bocs ha kicsit felszínesen írtam de nem ismerem ezt az alkatrészt.
(#) kadarist válasza Spityu83 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Írd le a készülék típusát és ha van rá lehetőséged csinálj képeket a belsejéről.
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ok köszi mindjárt küldöm
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Daewoo DTH-29G2K-100D

1. Kép
2. kép
3. Kép
4. Kép
5. Kép


Bocsi a kép linkért de csak így tudtam feltenni
(#) kadarist válasza Spityu83 hozzászólására (») Jún 29, 2013 / 1
 
Innen letöltheted a rajzát, csak kattints a " To download the file, please, click here !"-re. A rajzban benne van a tápegység és a biztosíték száma, ami alapján könnyen beazonosítható. És persze vedd ki vagy forraszd ki a biztosítékot a mérés idejére.
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Köszi megnézem és remélem menni fog
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Nagyjából meg van a táp-nál van egy 3 lábú fekete "Kocka" alakú PDC 7ROM TKS 0601 számú valami az lenne az??
(#) kadarist válasza Spityu83 hozzászólására (») Jún 29, 2013 / 1
 
Nem, az a lemágnesező ellenállás. A főkapcsoló mellett keresd és lehet, hogy egy kerek kis dolog lesz és nem a hagyományos üvegcsöves kivitel.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
A kis panelen nézem amin van egy táp ott van olyan hogy RF801 és RF802, amúgy a bekapcsoló a nagy panelen van.
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ennyire hülye nem lehetek tényleg ott van a kapcsoló mellett a szakadásvizsgáló szerint halott vagy mérjek másként???
(#) kadarist válasza Spityu83 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ha szakadt, akkor cseréld ki és vedd ki azt a háromlábú kockát, mert lehet, hogy az lett a zárlatos.
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
És azzal mit lehet csinálni?, egyébként kicsit megvan égve az egyik lábánál a PTC mármint a panel alja.
(#) kadarist válasza Spityu83 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Na, látom már a nevét is tudod Ki kell cserélni.
(#) Spityu83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Köszi itt lehet sokat tanulni és persze van aki segít és nem hurrog le köszi szépen, hát a PTC-t nem tudom hogy cseréljem ki mert az jelen pillanatban nincs nekem vagy esetleg van még egy TV-m amiből ki vehetem ha az jó persze az a tv sem jó, mindig kikapcsol.
(#) kadarist válasza Spityu83 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Kiveheted egy másikból, nem lesz belőle probléma. Reméljük, hogy tényleg ez a rossz és így olcsón megúszod a javítást.
Következő: »»   818 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem