Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fordulatszámmérő kétütemű motorra
Lapozás: OK   18 / 25
(#) kokoasd06 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Ezt a fordulatszámmérőt szeretném megépíteni a simsonomra: http://simson.hu/index.php?mit1=cikkek&mit2=kivalaszt&mit3=...alkat=

Több kérdésem is lenne.

Első az, hogy az enyém 6v-os, de ez 12 volthoz készült. Mit változtassak rajta, hogy 6 voltról is működjön.

Második az, hogy találkozott valaki olyan változattal ahol a ledek sorban vannak és nem körívben?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza kokoasd06 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
(#) kokoasd06 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Bővebben: Link

Ez a jó link.

Hova rakjam?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) zolika60 válasza kokoasd06 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
A LINK-elt kapcsolást nem látom a javított változatban sem, de a LED-eket teheted sorban is, vagy amilyen formában csak szeretnéd az biztos. Most már látom, de ettől még így van.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) kokoasd06 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Nem rossz ötlet...

Esetleg valami megfelelő feszültségkétszerező kapcsolási rajzot tudtok javasolni? Nem baj ha rossz a hatásfoka, csak ezt a fordulatszámmérőt tudja táplálni.
(#) reloop válasza kokoasd06 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
A 7805 helyett kell olyan stabilizátor, ami 6-7V-ról is stabil 5V-ot ad. Ez az amit ajánlottam.
(#) kokoasd06 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Kösz, nem igazán értek én az ilyenekhez...
(#) reloop válasza kokoasd06 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Majd belejössz. Kérdezz bátran!
(#) Frenki007 hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Hello
Megépítettem az alábbi kapcsolási rajz alapján a fordulatszám mérőt. Próbálnám indítani
csak az első led világit halványan semmi más, ha ráadom a jelet a 6votos trafóról úgy sincs semmi változás. Potmétert tekergettem de nem értem el vele semmit.
Valami ötlet hogy mi lehet a baj???

http://simson.hu/index.php?mit1=cikkek&mit2=kivalaszt&mit3=...alkat=
(#) reloop válasza Frenki007 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Szia! A linket a válaszablak LINK gombja segítségével rakd be, így nem sokat látok belőle. Erre tippelek. A bemeneten lévő 100k ellenállást a trafós kalibrálás idejére cseréld ki 5-10k-ra.
(#) Frenki007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Szia
Kicseréltem az ellenállást de így sincs semmi változás. Az első led halványan világít de semmi más. Valami ötlet???
(#) proli007 válasza Frenki007 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Hello!
- Adj feszültséget egy 22kohm-on keresztül az LM3914-ek 5-ös lábára. Jelez mind?
- Húzd le GND-re az 555 2-es lábát. Jelez mind?
- Tegyél egy 10kohm-os ellenállást a tranyó bázis-emittere közé.
- Oszcilloszkóp.
- Olvass vissza..
üdv!
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) moltam hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Helosztok.
Lada fordulatmérőt tettem simóra. C5 öt dupláztam (220n párhuzamba) Mér de nagyon kalimpál, semmi csillapítása. Gyárilag a leírás szerint a tengely volt bekenve csillapító hatású olajjal. Lehet ezt valahogy pótolni? Műszerolajat próbáltam a tengelyhez folyatni, semmit se ért. Van erre valami megoldás? Raktam egyszer trabiba egy vdo féle műszert az is kalimpált azzal se tudtam mit kezdeni.
(#) proli007 válasza moltam hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Hello! Elkó a műszer kapcsaira.. üdv!
(#) moltam válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Mekkora kellene ami nem is "lustítja" el nagyon a műszert és csillapít is? Gondolom ezt legegyszerűbben próbálgatással lehet megállapítani. Majd kipróbálom mennyire hatásos. Na majd legfeljebb BMW féle kereszttekercses + pic nem fog kalimpálni. Köszönöm a segítséget.
(#) alexc hozzászólása Szept 20, 2013 /
 
Sziasztok

Tud valaki működő ledes fordulatszámmérő rajzot 6 V simsonhoz? Találtam itt a fórumon egyet amiben 7805 ic kell kicserélni ha 6V rendszerhez kell. Elég ennyi változtatás rajta? Esetleg van aki kipróbálta már ezt és működött?
Segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2013
(#) reloop válasza alexc hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Szia! Ez évek óta hibátlanul működik (nem értem miért nem találtad meg). Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) alexc válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Szia
Ezt a kapcsolást megleltem csak,hogy nem volt nyákterv így át siklottam felette. Meg nekem nem kell bele aksi fesz mérő. Ha esetleg eltudnád küldeni a tervet layerben azt megköszönném.

Segítséged előre is köszönöm.
(#) reloop válasza alexc hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Itt találsz tervet: Bővebben: Link
Használj low drop stabilizátort! Bővebben: Link
(#) alexc válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget! Annyi kérdésem lenne még, hogy a te kapcsolásodnál a az 59/b jelű kivezetésre kell kötni a simson.hu oldalon találhatót pedig a gyertya vezetékére. Köthetem ezt is az 59/b kivezetésre? Ha a gyertya vezetékére tekerem rá, akkor milyen vezetéket válasszak?
(#) reloop válasza alexc hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
A gyertyáról való jeladást nem próbáltam. A generátor 3x olyan sűrű impulzust ad, ezért az első tranzisztor kollektor köréből kikerül a 68nF kondenzátor (nem kell beültetni).
(#) alexc válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Tehát akkor ami a simson.hu oldalon van kapcsolásba nem kell beültetni a 68nF kondit, a jelet a generátora kell kötnöm (59/b) a 7805 meg ki kell cserélnem egy low drop stabilizátorra . Ha jól értelmezem, és semmit nem kell változtatnom a kapcsoláson.
(#) reloop válasza alexc hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Pontosan! A biztonság kedvéért azért megemlítem, akku legyen a szimóban.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2013
(#) alexc válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Még egyszer köszönöm szépen a segítséget !!!
(#) Factis hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Na , újra nekifogok ennek a csodának hátha most sikerrel járok, egy kis segítséget szeretnék kérni , hogy a világító tekercsről tudjam "levenni" a jelet , mit kell benne kicserélnem ?
(#) alexc válasza Factis hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Ha a generátorról akarod levenni a jelet akkor azt kell megépítened ami a simson.hu oldalon van csak némi változtatással. Nem kell beültetni a 68nF kondit,a 7805 stab ic-t ki kell cserélnem egy low drop stabilizátorra. A jelet a generátora kell kötni (59/b). A simsonos oldalon írt alkatrész lista nem teljes, mert a 2,2K és az 1K ellenállásból is kettő kell. Ha jól megnézzük az alsó panel rajzot meg az elkészült fotót a kettő nem egyezik. Remélem azért jó a rajz és működni fog
(#) alexc válasza alexc hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Természetesen csak akkor ha 6V-oshoz kell.
(#) reloop válasza Factis hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Így zajlanak a folyamatok a kapcsolásban 150Hz-es jelnél.
(#) Frenki007 hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Hello
MA összeraktam a 20 ledes fordulatszámmérőt. Ha az LM3914 5-ös lábára feszt adok az összes led világít, ha az NE555 ic 2-es lábát leviszem földre akkor is világít mind a 20led. Ráraktam a motorra kipróbálni de ott csak a 10. meg a 20. led világított a köztesek pedig villogtak gyors ütemben halványan, fordulatszámtól függetlenül. Mikor rárúgok akkor meg az utolsó led felvillan és szép lassan az első ledig egyesével kigyullad. NE555 ic-t cseréltem benne de így se változott semmi.
Szerintetek mi baja lehet?? Valami ötlet esetleg?

ezt építette meg:
Fordulatszámmérő
(#) janimester válasza Frenki007 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ezt a kapcsolást amit linkeltél legalább 30x utánépítettem. Figyelni kell a kondik típusára , helyedbe a tranyót is megnézném hogy jól van e bent és hogy minden vezető ér átad-e. Néhány esetben én is szívtam ilyen miatt, szemmel láthatóan tökéletes volt a maratás , miután meg már mindent kicseréltem 100%-os alkatrészre utána elkezdtem méregetni a feszültségeket és bizony egy hajszálrepedés volt az egyik sávban és már nem volt jó az egész. Ja és még valami nagyon érzékeny a megfojt gyantára a kapcsolás. Mosd le teljesen tisztára körömlakklemosóval a panelt. És utána próbálgasd.
Következő: »»   18 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem