Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   290 / 442
(#) eyess válasza beton cipő hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
És ha már ez nagyobb egy kicsivel is mint a képen látszik az már nem jó ?
(#) beton cipő válasza eyess hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Úgy látszik nem...
(#) eyess válasza beton cipő hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Valami ilyesmi lenne ?

Mask.PNG
    
(#) Zadam009 hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Létezik olyan beállítás, vagy könyvtár az eagle-höz ami lényegében csak tokokat tartalmaz és nem 1 millió alkatrészt 500 könyvtárban? Úgy értem nekem elég lenne annyi hogy TO92, DIP-14 stb.....
(#) niedziela válasza Zadam009 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
IC pakage, Transistor-FET.lbr
Ha más lbr-t nem akarsz megjeleníteni csak a kiválasztottakat, azokat tedd egy könyvtárba és annak elérési útját add meg. Vagy csak azokat hagyd az lbr könyvtárban.
(#) eyess válasza Zadam009 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Kreálsz magadnak egy külön mappát amibe , csak a tokok megnevezésével , és képével rajzával együtt szerepelnek , és ezek után sokkal könnyebben megtalálod ami neked kell .
Pl saját könyvtár és x.lbr , vagy y.lbr , és így tovább.
(#) Zadam009 válasza eyess hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Értem,

Köszi a segítséget!
(#) eyess válasza Zadam009 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ja el ne felejtsd ha kapcsolási rajzot készítesz , akkor előtte amit csinálsz magadnak saját mappát , azt az eagle menüjében a könyvtár megnevezésre kattintva a használatba vételt , és a saját mappa elnevezésű mappát nyisd meg , mert akkor nem fogod tudni , használni , de ezt bizonyára tudod is.
(#) Zadam009 válasza eyess hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Rendben és köszi
(#) eyess válasza Zadam009 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Jó munkát hozzá.
(#) Unfi hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Sziasztok.
Szeretnék létrehozni egy saját könyvtárat, azon belül alkönyvtárakat ( R,L,C,D,CE,stb)
Ide másolnám be a legtöbbet használt alkatrészeket, hogy könnyű legyen megtalálni, és mindig egyforma alkatrészeket használjak. Lehetséges ezt létrehozni?
Köszi a válaszokat előre is.
(#) eyess válasza Unfi hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Az imént írtam le , de akkor a te kedvedért részletesebben.

C:\Program Files\Eagle x.x\lbr\ és ide hozod létre külön az R,L,C,D,CE könyvtáraidat.

És pl utána így fog kinézni C:\Program Files\Eagle x.x\lbr\ R\ x.lbr az x az alkatrészeket tartalmazó az eagle számára értelmezhető fájl formátum.

Utána ezt az eagle menüjében , ahogy az előzőekben leírtam megnyitva használható.

Remélem nem volt túl bonyolult.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) Unfi válasza eyess hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Én olyasmire gondoltam, hogy Zoli.lbr. Ezen belül R, ami tartalmaz 3-4 féle ellenállás méretet. Aztán C, amibe szintén 1-2 méret. stb. Nem a könyvtár létrehozása okozott nehézséget. A könyvtáron belüli rendezettség.
C:\Program Files\Eagle x.x\lbr\Zoli.lbr, és ezen belül: R,L,C,D,CE
Tetszik érteni?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) eyess válasza Unfi hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Nem tudom esetleg ilyesmire gondoltál ? .Vagy az alkatrészekre utaló kezdő betűket akarod felcserélni ?Alapból az eagle ABC sorrendbe teszi.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013

Zoli.lbr.PNG
    
(#) Unfi válasza eyess hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Igen , ilyenre gondoltam, és a betűkön belül az alkatrészek. Tehát a R-en belül: 0603, 0805, 1206
(#) bbb válasza Unfi hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Szia!

Erre a megoldás a következő. Amikor létrehozod a könyvtáradban az alkatrészt, akkor az alkatrészeknek különféle variánsait kell létrehoznod. Így pont az lesz, amit te szeretnél, azaz lesz a könyvtárad (zoli.lbr) benne mondjuk egy R alkatrész, ami után egy kis lenyiló listából tudod kiválasztani a méretét (variánst).
(#) Unfi válasza bbb hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Ez az, ezt szeretném! Mit kell ehhez beállítani a tervezéskor? A symbol-ba lenne egy forma, és ahhoz hozzárendelni a package-ben több méretet. A devicében meg összepárosítani őket. Ezt szeretném.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) bbb válasza Unfi hozzászólására (») Júl 13, 2013 / 1
 
Amikor az alkatrészt létrehozod (az előzőleg linkelt menüponthoz jutsz), ott az "Új" gombra kattintva tudsz új variánsokat létrehozni. Pont úgy csinálod, mintha egyetlen variánst hoznál létre, csak itt többször kell rányomnod a gombra. Amikor rányomsz, akkor lesz egy kis rublika, ami a "változat neve" névre hallgat. Oda beírod, hogy ez éppen milyen változat (pl. nálam SO a SOIC28-hoz). Végül persze a "Connect" gomb is kell, hogy minden változatodban össze tudd kötögetni a lábakat.
Meg persze ha már itt jársz, akkor a "Prefix" sem árt, hogy ne mindig U$1 legyen a letett alkatrész neve
Amúgy meg érdemes oktatófilmeket nézni erről, sokat elárulnak. Pl. én is készítettem egy aprócska filmecskét erről a témáról, amit megtalálsz a honlapomon.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) Unfi válasza bbb hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Húú, nagyon köszönöm. Ki is próbálom mindjárt.
(#) eyess válasza Unfi hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Na közbe már megelőzött Unfi társunk.
(#) Unfi hozzászólása Júl 13, 2013 /
 
Köszi mindenkinek! Szuper jó! Sokkal rendezettebb a könyvtáram.
(#) Sendi hozzászólása Júl 13, 2013 /
 
Üdv.
Ezt a csatlakozót keresem az eagle-ban. Tud valaki segíteni? Köszönöm.

Csati.jpg
    
(#) bbb válasza Sendi hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Szia!

Neked is ajánlom a honlapomon lévő videó tanulmányozását. Abból szerintem elég jól meg tudod tanulni hogyan lehet saját alkatrészt létrehozni (nem minden van benne a saját alkatrészkönyvtáraiban és ami benne van az se biztos, hogy jól!).
(#) Sendi válasza bbb hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Köszönöm a választ. rajzolni én is meg tudom. Ezzel nincs gond. Csak mivel rengeteg csatlakozó van alapból benne, hátha találkozott vele valaki.
(#) Andris0110 hozzászólása Júl 14, 2013 1 /
 
A forrszemeket hol találom meg?
(#) zolek válasza Andris0110 hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Helló! Alkatrész keresés beírod ( pad) , Jóljöhet még ha leszeded az (ultra libraryt) + (povwin és ehez eagle3d)
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013
(#) zolek válasza Sendi hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Próbáld meg úgy keresni hogy ( con) vagy (sub)
(#) Sendi válasza zolek hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Köszönöm, megpróbálom. Én is úgy emlékszem, hogy európa kártyához használták.
(#) beton cipő válasza eyess hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Igen, erre gondoltam. Hogy lehet egyszerre minden forrszemnek megváltoztatni így a maszkját? Köszi! (Bocsánat a késői válaszért.)
(#) eyess válasza beton cipő hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Semmi probléma .
Igen természetesen lehet . a képen mellékeltem neked , de le is írom.
A DRC ikont válaszd , és a Mask fülre kattintva ahogy látod a képen nullát írj , aztán alkalmaz ra kattintva már viheted is a gyártóhoz.
Jó munkát hozzá.

DRC Mask.PNG
    
Következő: »»   290 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem