Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1060 / 1681
(#) watt válasza vicsys hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Szia! Videót csak otthon tudom megnézni, de megnéztem a rajzot, tényleg egyszerű! Nem ismertem eddig ezt a szivárvány LED-et. Az igazat megvallva, nekem nem tetszik, ha mindig ugyanazt csinálja, ezért talán megéri kicsit programozni is. Bár még nem láttam a videót, lehet, hogy ilyen okos ez a LED?
(#) watt válasza vicsys hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Megnéztem, a gomba frankó lett, de ez a zene?
(#) vicsys válasza watt hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Nem véletlen a zeneválasztás. Ha már gomba...
(#) Szammer válasza watt hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Szerintem vicsys szerzeménye, (néha én is csinálok ilyeneket (Digital Orchestrator Pro)).
Mi a baj vele?
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2013
(#) watt válasza Szammer hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Semmi. Olyan, mint a gomba, bolond!
ON! ...
(#) Szammer válasza watt hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Nem, csak kicsit elvont, de ha megnézed a grafikáit megérted (no de ezt ne itt tovább).
(#) PowerPein hozzászólása Júl 18, 2013 1 /
 
Elkészült! Valódi sztereóban szól!
Íme a videó: http://www.youtube.com/watch?v=11_hNdanSBM&feature=youtu.be
A biztonsággal kapcsolatos megjegyzéseket kérem hanyagolni. Előzőleg már ki lett tárgyalva.
Telefonnal vettem fel a videót és így egy kicsit halk lett, de a lényeget lehet hallani.
(#) Zoli_bácsi válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Engem a "dobozolás" és a szerelés irritál, de nagyon.
(#) Buvarruha válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Nem vagy egyedül, az is kehet, hogy ez csak t-home reklám.
(#) PowerPein válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
2 oldallal ez előtt írtam, hogy : nem elektrós szakmám van, nem volt másik doboz, nemtudok nyákot se tervezni, se nyomtatni és ezaz első elektronikai dolog amit össze raktam. Annyi negatív energiát kapok, hogy szerintem aksit tudnék vele tölteni. XD
(#) pjg válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Arra azért vigyázz, hogy a helyiség jól szellőzött legyen, mert a termelődő ózon az emberi vért nagymértékben károsítja. (Belégzés útján)
(#) pjg válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Kisütni.
(#) watt válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Mindenki ezzel a 13-al jön, de nem értem mit akarnak mondani, ti igen? (0xD=13dec)
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) Topi válasza watt hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Tudod, a hardcore programozók így beszélgetnek chat-en, és az XD a sortörés!:

\x48\x65\x6C\x6C\xF3\x20\x42\x61\x72\xE1\x74\x6F\x6D\x21\xD

Szerk: Watt azért érti a poént
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) watt válasza Topi hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Egy \xA2\ kimaradt a space elől és az á, xA0, nem xE1! (ha extended...)
(#) Gabó válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Láttam már rosszabbat is, és azt "szakmabeli" követte el. Azt nézve, hogy nem szakmabeli szerelés, egész pofás.
(#) Braf hozzászólása Júl 18, 2013 / 3
 
Aki olvas Hack a Day-t az már láthatta, de kiteszem ide is.

Építettem egy Philips ambilight klónt (figyeli a monitoron lévő tartalmat, és annak megfelelően vezérli a monitor hátoldalán lévő ledeket, amik a falat világítják meg), de kicsit változtattam a koncepción.
Elsődlegesen arra mentem rá, hogy minél gyorsabban reagáljon, mert amik jelenleg a "piacon" vannak azok katasztrofálisan lassúak. Eredeti ambiligt arra ment rá, hogy csökkentse a szem igénybevételét, enyémnek elsősorban nem ez a célja, bár van ilyen módja is.
A monitor hátoldalán van 28 RGB led, amit egy PIC18F14K50 hajt meg csatornánként 8 bites felbontással (volt egy kis küzdelem amíg 96 pwm csatornát kipasszíroztam a PICből 8 bites felbontás éns 100Hz feletti frekvencián plusz jusson ideje másra is) . A PC-vel usb-n át kommunikál. Van benne még egy infra vevő amivel RC5 kódolású távirányítók jelét tudja venni és elküldeni a PC-nek mint általános médiavezérlő (play/pause, stop, hangerő +,-, következő, előző szám), plusz be tudja kapcsolni a gépet a távirányítóról.
PC oldali szoftver c#-ban íródott.
A többi ambilight klón amit tesztelte, nemigazán voltak képesek ilyen kicsi késleltetéssel és ilyen sebességgel reagálni mint amit építettem . 15-20FPS esetén már rendesen terhelték a CPU-t, míg enyém 120FPS mellett is csak pár százalék CPU időt igényel.

Ha nem filmet nézek, akkor van egy szimpla hangulatfény módja.

Itt egy videó a működésről.

Még van jó pár dolog amit javítani kell benne, főként ki kellene találnom valami értelmesebb módot a vezetékezésre.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) laszlo raduj válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
A kapcsi rajzot , ideadod nekemis, nalam is pororosodik egy megepitet amit nem tudtam hangra birni.
(#) Gabó válasza Braf hozzászólására (») Júl 18, 2013 / 1
 
Hát mit ne mondjak, ötletesnek ötletes, de én hülyét is kapnék, ha így villogna mint a videón.
(#) zoly15 válasza Braf hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Hűűha! Ez elég komoly és nagyon jól néz ki! Gratulálok hozzá! A kapcsolást és a programozást te csináltad vagy utánépítés? A program esetleg publikus?
(#) zenetom válasza Braf hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Szia!
Első ránézésre kissé idegenkedtem a képtől, de aztán az eredmény kárpótolt. Nagyon durva, hogy ilyen gyorsan reagálnak a LED-ek! Viszont "csak" 84 PWM csatorna van, nem? (28x3)
Na de a lényeg, hogy gratula, ez már nem kezdő project
Ahogy látom, teljesen saját tervezés a HW/SW is.
Ha igen, milyen nyelven lett írva a PIC soft?
Szerk.: a LED-eket mik hajták meg?
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) Braf válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Mind a HW mind a SW teljesen saját.
(#) Braf válasza zenetom hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Most "csak" 28 led van rákötve (ennyi volt itthon ), de a SW és a HW is képes 32 ledet vezérelni.
PIC be a program C és asm mix.

Ledeket TLC5925/CAT4016 hajtja, ez ilyen egyben Constant current, shiftreg + latch kombó.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) efraim hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
Ismerős a téma, itt is olvastam már róla.
(#) zenetom válasza Braf hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Köszi a választ!
(#) PowerPein válasza Braf hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Nagyon állat a videó A képernyő burkolatán belül nincs elég hely a vezetékeknek? A burkolatra meg lyukakat lehetne fúrni, és ott a ledeket ki tudod vezetni.
Laptopon elég jól mutatna
(#) Zoli_bácsi válasza Gabó hozzászólására (») Júl 18, 2013 1 /
 
Idézet:
„Azt nézve, hogy nem szakmabeli szerelés, egész pofás.”


Egész pofás. Ez még erős túlzással sem igaz. Ez nem más, mint egy rakás gányolás. Én személy szerint ha ilyet látok igen-igen ki tudom fejezni a nem tetszésem.
(#) Zoli_bácsi válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Ezek csak üres kifogások, kedves barátom, ezt Te sem gondolod komolyan. Az rendben van, hogy nem szakmád. Elfogadom, megértem. De hogy ennyire igénytelen legyél a munkádra? Ezt nem hiszem. Fából is össze lehet rakni dobozt. Nyák helyett pedig van bakelit lemez és csőszegecs. Vagy alkoholos filc és rajzolás. Ne csodálkozz, ha negatív kritikát kapsz, amilyen munkát mutatsz, persze.

Én sem vagyok lakatos, mégis egész pofás dobozokat hajtogatok. Ez kérlek a munkához a feladathoz való hozzáállás kérdése.
(#) enree válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Igen, de te mikrométerrel/tolómérővel a kezedben születtél!
(#) Zoli_bácsi válasza Braf hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Ez nagyon ötletes megoldás! A TV-n látható videoklip viszont egy borzadály! Nagyon érdekes lehet egy film alkalmával!

Gratulálok, remek szerkezet!
Következő: »»   1060 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem