Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1391 / 2514
(#) reloop válasza Ricsi96 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia! A rajzot lehetne képi formátumban? A docx-et nem tudom mivel megnyitni.
(#) Ricsi96 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Tesék!
(#) reloop válasza Ricsi96 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
10 es láb nincs összekötve C11-gyel! (C9 másik lábáról hozd)
(#) Ricsi96 hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Szeritem igy már rendben lesz , észre vettem a hibát!

panel.lay
    
(#) reloop válasza Ricsi96 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szerintem is jó. A hangszóró testet szétválasztanám a jelföldtől, lásd melléklet!

TDA2009.JPG
    
(#) Flatlander hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Sziasztok

Van egy régi kb 20éves de nagyon jó hangú sony hifim.Az utóbbi időben mintha kicsit halkabban szólna.... de ami nagyobb gond hogy nagy hangerőn a kijelző eléggé villog gondolom rángatja a tápot,130W-ot vesz fel a hálózatból de fogyasztásmérővel mérve nagyon ritkán eszik ennyit vagy kicsit többet átlagba 90W körül így szerintem nem a táp kicsi.Ha kezd kiszáradni a pufferkondi az okozhat ilyen hibát és lehet az miatt rángatja a tápot?
(#) reloop válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia! Köss a meglévővel párhuzamosan még egy puffert, megmutatja ha a beépített már kapacitáshiányos lenne.
(#) Flatlander válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Azlessz csak kifogytam már a nagyobb kapacitásúakból,kell vennem kettőt legalább 4700 vagy nagyobbat.
(#) reloop válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Addig annyit tehetsz, a multiméter AC állásában rámérsz a tápra terhelés alatt (esetleg pár 100nF közbeiktatásával). Ha V nagyságrendű feszültséget mérsz, lehet bátran cserélni.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
(#) Flatlander válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Rendben megnézem mennyi esik a fesz terhelésen,végülis nem mai gyerek már meg van neki engedve ha kiszáradtak az elkók
(#) reloop válasza Ricsi96 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Kicsit összébb húztam az egészet.

TDA2009_2.JPG
    
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
A régi Word, automatikusan felajánlt egy ingyenes konverziót ha docx-et akarsz megynyitni. Letölt hozzá egy átalakító programot, ami frankón nyitja az új formátumot. (Legális programmal biztosan így van, minden gépünkön így megy -feltört változatokban bizonytalan vagyok.)
(#) 1984white válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 

Szia!
Kompatibilitási pakk a cuccnak a neve és microsoft oldalról ingyen le lehet szedni.
Bővebben: Link
Üdv!
(#) gege95 hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Sziasztok! Szereztem TDA 7294 es erősítő IC-t. Kaptam hozzá 2x33v os Toroid Trafót, meg hozzávaló diódahidat amivel elvileg létrehozható a szimmetrikus feszültség. +/-/GND.
Tudnátok nekem adni egy egyszerű bekötést az IC-hez? ( Errefelé nincs bolt ahol lehetne kapni kondenzátort, ellenállást...STB de van itthon pár darab. ) Minnél kevesebb alkatrésből kéne kihozni, a lényeg, hogy szóljon. Illetve a kérdésem, hogy a mute és a Stand By funkciót úgy tudom aktiválni benne, hogy ha a megfelelő lábaira egy kapcsolóval rákötöm a tápfeszt? Előre is köszi a segítséget!
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Ma volt egy kis időm babrálni az erősítővel. A ball oldalon +30mV van a kimeneten, de a jobb oldalon +19.5mV. Ez elfogadható? Lejjeb nemtudom vinni, mert már igy is a poti a legvégén van, persze gyári állapotban. Kondit kicseréltem a védelemben. Beraktam a 220µF-et. Mindjárt kipróbálom, hogy hogyan muzsikál a gépezet. Egyébként a ball oldalon magasabb a nyugalmi áram is amit irtam is.
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia! Ilyenre van szükséged?
A 2x33V egyenfeszültségnek jó, ha a szekunderek AC feszültsége ennyi, akkor sajnos nagyon sok lesz.
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia. Igen, ez jó lenne. Kapcsolási rajzot tudsz adni? vagy rajzoljam át a nyáktervről. A Szekunder kimenet 2x33V legalábbis a trafóra ez van írva,
és ugyanúgy TDA7294 et hajtott pár hónapja. Annyi külömbséggel, hogy 2darab IC volt benne, de én is úgy csinálnám, hogy sztereó legyen.
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Ezt a pár alkatrészt nyugodtan firkantsd le, hamarabb elkészül mint a rajzot előkeresném.
A 33VAC szekunderfeszültség tudod mennyi lesz egyenirányítva, pufferelve? Mérted esetleg a korábbi erősítőnél? Az adatlap azt ajánlja ne menjünk +/-40V fölé, érdemes megszívlelni.
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Váltófeszültség szorozva négyzetgyök 2-vel = egyenfeszültség. Nem? ~47V DC :/ lejjeb tudom esetleg valahogy vinni? nincs másik toroid. 2darab IC-lessz a kapcsolásban. az nem segít?
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Nem a számolás okoz nehézséget, mért eredményre lettem volna kíváncsi. Egy dolog a trafóra írt érték, a gyakorlat mást is hozhat. Meg tudnád a valós AC feszültséget mérni, akár üresjáratban is jó lenne.
Az is lehet a trafódon terhelve esik annyit a feszültség, hogy jelentősebb terhelésnél egészen elfogadható lesz a tápfeszültség, ezt innen sajnos nem tudom elbírálni. Ismert a trafó névleges terhelhetősége?
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Tipus: EHT 200-H
Pri: 203V/50Hz
Sec: 2x33V/200VA
Hőbiztosíték: TSF129 133˘C/10A

Ez van ráírva, nincs bekötve jelenleg, holnap tudnám neked megmérni.
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Ezen nem lesz számottevő feszültségesés terhelés hatására. Nem ajánlhatom jó lelkiismerettel, hogy lépd túl az IC gyártó által meghatározott tápfeszültségkorlátot, még akkor sem, ha ezt korábban a kapcsolás elviselte. Arról nem is beszélve, hogy a hálózati feszültség ingadozása miatt feljebb is mehet pár százalékkal.
A toroid feszültsége (ha a közepe nincs bonthatatlan módon kiöntve) szerencsére könnyen módosítható. Le lehet tekerni belőle, vagy ha nem szívesen bontasz, pár menetet felhajthatsz a tetejére és ellenfázisban bekötöd.
A pár volt többletet el is lehet disszipálni, mely némi stabilizálással párosítva már előnnyé is válhat.
Ne szaladjunk ennyire előre, először is mérd meg azt a trafót
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szia! megmértem. 38.5-39.4V AC Között ugrál !? mindkét kimeneten.
(#) 1984white válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szia reloop!
Bocs közbekérdezek, de ha csak az egyik szekunder lenne használatban két darab diódával egyenirányítva ugyanúgy használható lenne a trafó?
Csak fele akkora DC lenne a trafó kimenetén és rosszabb lenne a hatások is.(egyutas egyenirányításra gondolok)
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Nem egészen értem a kérdést. Ilyenre gondolsz?
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ebből több mint +/-50V egyenfeszültség jön létre a pufferkondenzátorokon. Minden elismerésem azoknak a TDA7294-eseknek amik ezt elviselték.
A szekunder menetszámának megváltoztatásához mennyire érzed felkészültnek magad?
Addig számolgatnék, hány ohm-os hangsugárzók lesznek rákötve?
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
4ohm-os hang(falaim)*sugárzóim vannak. 40W-osak (4darab) A Pufferkondiai is 50V-osak és 10.000uf, megtaláltam azokat is. Megmondom őszintén, utálom a nagyfeszt, meg a váltóáramot. nem szivesen babrálnék a toroiddal.

Nem vagy te kőműves, ne falazz! mod
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) 1984white válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Igen erre gondoltam. Ilyenkor nem lesz kisebb a tápfesz?
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Nem hoz érdemi megoldást. A táp elsősorban hullámosabb lesz azonos puffer mellett, másodsorban terhelés hatására nagyobb lesz az esés. Ez utóbbira nem szívesen bírnám az IC életét
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
A transzformátorod nem igazán illik a TDA7294-hez. Természetesen szöszöltem már annyit ezzel az IC-vel, hogy nem kell megoldási lehetőség nélkül hagyjalak: Bővebben: Link
Az egyenirányítás ilyen kétütemű lehetne.
A várható teljesítményt innen tudod megbecsülni. (1x52V, 4 ohm terhelés, kb. 50W)
Méréseim szerint ekkora tápfeszre ráköthetsz párhuzamosan is 2 db 4 ohm hangsugárzót.
Ha kimondottan TDA7294 specifikus kérdéseid lennének, menjünk át a saját témájába. Onnan származnak a fenti linkek is.
Következő: »»   1391 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem