Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   434 / 607
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Lehet egy régebbi képet sikerült feltöltenem. A képen eddig így van bekötve minden, a test vezetékre gondolok. A csillagpontból a két végfokba meg a védelembe megy test vezeték. A hangszínből pedig megy 1-1 árnyékolt vezeték a végfokokba.
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Bővítem akkor az ábrát. A hangszóró kimeneteket még nem rajzoltam rá, mert rontaná az áttekinthetőséget.
Tudnál még egy 12V-os trafót keríteni a védelem táplálásának?
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Igen van még egy pár darab itthon. Kipróbálás céljából bármikor át tudom kötni. Ha úgy beválik a dolog akkor igen boldog leszek.
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
A Huzalozás_2 ábra szerint viszonylag normálisan kéne működnie. Érthető minden vezeték?
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Igen, is próbáltam működik rendesen, megszűnt a zúgás csak egy minimális van de az szinte nem is észrevehető.Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Még egy kis gondom van vele de azt hiszem ezzel már meg birkózok. A hangerő poti néha recseg vagy egyáltalán nem is ad jelet olyankor a hangszóróvédő is belép, bekapcsol. De ha kicserélem úgy gondolom sikerül megoldani a hibát.
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ennél az elektronikus hangerőszabályzónál a recsegés és az elhalkulás nem jellemző. Nem kap valahol azon a tájon fals testet valamelyik poti vezeték?
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Nem. Kicseréltem és eltűnt a hiba. Teljes mértékben meg vagyok most elégedve vele. Köszönöm még egyszer a segítséget. Még a 2 diódát fogom beletenni amit tanácsoltál.
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ügyes vagy örülök, ha segíthettem
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Nem voltam figyelmes, valóban.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) lukacsp válasza akos153 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ha a jövőben csökkenteni szeretnéd a készülékben található trafók számát, annyit talán még megérne a történet, hogy kikapni a védelemből a graetz-et, helyét átkötni, és a végfok tápjáról megtáplálni a megfelelő ellenállásosztós előtéttel, persze a DC ágról. Ha jól érzem ott 31-32V körüli DC van, akkor az ellenállásosztó amit eredetileg csatoltam érték szerint így nézne ki soros ágon 330 Ohm/ 2W, föld felé 470 Ohm / 2W.

Csengesd össze a 7812 hűtőzászlóját a GND feliratú forrpontokkal. Az már egy jó pont ha cseng - akkor nagy baj nem lehet ezzel az átalakítással.

Amúgy gratula a működő erőlködődhöz, hallgasd sokat!
Üdv!
(#) akos153 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Azon gondolkodtam én is, hogy nem kéne még egy trafót bele tenni hanem másként megoldani. Az általad ajánlott kapcsolást valószínű, hogy megvalósítom.

Köszönöm, de a ti segítségetek nélkül nem sikerült volna összehozni. Rengeteget segítettek amit nagyon köszönök nektek. Most vagyok abban a fázisban, hogy minél többet szeretnék tanulni az elektronikáról. Ezzel az erősítővel is sokat, nagyon sokat tanultam és remélem sikerül minél több ismeretet elsajátítani. (remélem nem saját káron, bár ebből is tanulnék).
Sok sok kapcsolást szeretnék még készíteni, lehet a segítségeteket újra igénybe fogom venni.
(#) morzsa15 hozzászólása Aug 31, 2013 /
 
Hali!
Meg építtetem a alkotó tda7294-es v2-es erősítőjét de csak így "ropogva szól" vagy is túl vezérelve van ötletetek hogy mi lehet a baj?
(#) Beringer 600 hozzászólása Aug 31, 2013 /
 
Heló! Az lenne a kérdésem,hogyha a tda7294 hidnak a két hang kivezetését egybe kötöm,és egy kicsatoló kondin keresztül kötöm a hangszóróra,meg hibásodhat a két ic?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia! A híd kimenetei ellenütemben dolgoznak, nem köthetők össze. Lehet nem jól értelek, ha lerajzolnád könnyebb volna válaszolni.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Úgy gondoltam,hogy a +és a - kimenetet egybe kötni,és kicsatoló kondin keresztűl a hangszóróra kötni.Ez csak egy kérdés,semmi meg valósítás.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Még annyi lenne a kérdésem,hogy tegyük fel van 4db Tda7293 ic-m.És szeretném párhuzamos kapcsolást alkalmazni.Most az lenne a kérdésem,hogy +-40v-on,és 8 ohmon mennyi lenne a kimenő teljesítmény?hogy érdemes-s belefektetni?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Így már értem, tehát nem híd, hanem párhuzamos kapcsolás.
Foglalkoztam vele. 8 ohm terhelésnél elhanyagolhatóan kevés többletteljesítményhez juthatnál, 4 ohm-nál érdemes elgondolkodni rajta.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
A kondenzátoros kérdést,7294 hidas kapcsoláshoz értettem.
A93-as az külön kérdés volt.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Láttam már olyan 7293-as kapcsolást,hogy 7db 93-as volt a panelon,csak nem tudom hogy végig párhuzamos,kapcsolással volt össze kötve-e
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
A TDA7294/7293 integrált erősítőkkel 50-150W-ot nagyon kényelmesen elő lehet állítani.
300W felé/fölé kacsintgatva a diszkrét alkatrészekből építkezést járhatóbb útnak tartom.
A hét párhuzamos TDA7293-at Ebay-n megtalálod, mosolyt fakasztó, ahogy a teljesítményét szemléltetik
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
A 7294-es hídkapcsolásos nyákba beültethető a 93-as ic át alakítás nélkül?
Nos csak azért kérdem,mert hozzá jutok 4db 7293-as ic-hez,és szeretném gazdaságosan fel használni őket,nem pedig sorra kifüstölni.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
A NYÁK csak akkor megfelelő, na nem veszi igénybe a TDA7294-nél N.C. lábakat, ilyen az 5, 11, 12. Ezek a TDA7293-nál funkcióval bírnak. Érdemes szétnézni a TDA7293 témában, az előbb tettem is be linket hozzá.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Erre a nyákra gondoltam,ez a Pedró féle ugye?ha nem tévedek.
Ebbe a nyákba szeretném be építeni a 7293-as ic-ket,ebbe gond nélkül be lehet?és menni is fog normálisan?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2013

00537.jpg
    
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Az 5-ös láb sajnos be lett fogva a feszültség-utánhúzásba. Amúgy sincs semmi okod lemondani a TDA7293 plusz szolgáltatásairól, de nem OFF-olnék itt róla.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszöntem.
(#) enree hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Reloop!
Ebben a kapcsolásban a bemeneti csatoló kondi milyen legyen?
(#) reloop válasza enree hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Szia! Egyszerű fólia kondenzátort ajánlok.
(#) enree válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
A formából én is erre következtettem, de köszönöm a gyors választ.
(#) Hidi hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sziasztok! Elég kezdő vagyok az elektronikában és ezért lenne egy két kérdésem. Melyik a jobb és miért. A válaszokat köszönöm.
(#) reloop válasza Hidi hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Szia! A második rajz hibás, óvakodj tőle! Ha rám hallgatsz ezt építed
Következő: »»   434 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem