Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tapskapcsoló
 
Témaindító: deniel, idő: Jan 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 30
(#) Kera_Will válasza baloghkrisztian hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Radiotechnika 8x évfolyam y havi szám rádiótechnika üttörőknek rovat ez első.
Avagy RT évköny 80 — 85 közti kiadásai valamelyike.

Sok sikert ! fejbő ne tudjam má az elmúlt 30 50 évnyi Rt összes cikkének a helyét hó/év bontásban.
(#) Kera_Will válasza baloghkrisztian hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Radiotechnika 82 evkonyv 133 oldal
(#) Kera_Will válasza baloghkrisztian hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Ennyi erővel már meg is tervezhetted volna :
Adatlapod:
Idézet:
„Fiatal elektronikai technikus vagyok és szeretek minden ujjat kipróbálni. Akkoris szerelek ha egyáltalán nem lenne muszáj.”
(#) baloghkrisztian válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Igazad van csak szerintem neked sem lenne kedved tervezgetni ha 24 órából 18 at nyomnál le hetente háromszor
(#) proli007 válasza baloghkrisztian hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Hello! Akkor válassz olyan kapcsolást, amihez van nyákterv. (Meg olvass vissza, hányan küzdöttek már ezzel, ilyen-olyan gonddal.) üdv!
(#) marty válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
sSzia! megépítettem ezt a tapskapcsolót, a tranzisztor jó rajta, az lm ic ből is jön kb 1 volt minden tapsolásra, de valamiért nem kapcsol semmit tudnál segíteni?

*A helyesírásra jobban is figyelhetnél.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) proli007 válasza marty hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Hello! Nem 1V-nak kell ott kijönni, hanem10-nek. De nem tudom mivel mérted. Mert ha műszerrel, akkor az nem jó. A digit nem képes megmérni egy ilyen tranziens tüskét, csak egy szkóp. Mindenesetre méregetni kell. Úgy az LM mint a CD lábait. (már mint, ami használatban van.)
A 4017-et, önmagában is lehet próbálni, ha egy nyomógombon keresztül a 14-es lábat a tápra húzogatod, lépdelnie kell. Alaphelyzetben a Q0 kimenetnek kell magasnak lenni. Első nyomásra a Q1, másodikra a Q2 (ekkor bekapcsol a relé), majd harmadikra a Q3 lenne magas szintű, de ez egyben törli a számlálót, tehát ismét a Q0 lesz magas szintű.
Egyébként tudod, hogy ez két tapsra kapcsol be, egyre pedig ki. De a két tapsnak követnie kell egymást. Mert különben ismét csak törlődik a számláló.
üdv!
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) marty válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
köszi a gyors választ hát a 4017 nek csak a mellette lévő lábon jön ki 10 volt egy tapsolásra, második tapsra csak kicsit csökken de visszaáll. tranzisztor kollektor bázis között 07v ami rá van kötve a kapcsolási rajz alapján az ic 4 es lábára ellenálláson keresztül, de ez nem reagál semmire.
(#) marty válasza marty hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
hát így hogy összekötöm a táppal a 14 es lábát néha sikerül nyitni a mágneskapcsoló felé 2 érintéssel, sőt utána 1 tapssal le is old de 2 tapsra már nem kapcsol újra be
(#) proli007 válasza marty hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Hello! Meg kell nézni, hogy az R10 tényleg 330kohm-e, a C5 kondi 10µF-e, nincs-e fordítva berakva. Mert ez a kettő határozza meg, hogy mennyi időn belül fogadja el a második tapsot. kb. 3sec. De ha nyomógombbal bebillented Q1-re, megnézheted, mennyi idő múlva kapcsol vissza Q0-ra. (Használj a mondat elején nagy betűket, és próbálj valamire hivatkozni mert ez a "mellette lévő láb" 14 láb esetén nehezen érthető?) üdv!
(#) marty válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Megvan, elrontottam r10 nem 330 volt hanem 3,3 ezt jól elnéztem. Köszönöm a segítséget remekül működik!
(#) proli007 válasza marty hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szívesen! Ilyen gyorsan, legfeljebb csak a szúnyogok tudtak volna tapsikolni egymás után.
(#) R4v3n válasza proli007 hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy az általad mellékelt kapcsolás (én is mellékeltem) üzemeltethető elemről? Ha nem muszáj nem csinálnék hozzá tápot, de ha muszáj akkor muszáj...
Továbbá az érzékenység állítása céljából a 100kohmos ellenállás (sensitivity) helyére bekötni egy ugyanekkora vagy kicsit nagyobb potit mennyire célszerű?
Előre is köszönöm a segítséget!

tapskapcs.jpg
    
(#) proli007 válasza R4v3n hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Hello! Nyugodtan mehet elemről is, csak a reléfeszültségnek az elemhez kell igazodnia. Nálam (átlagos csillapítású szobában és adott mikrofonnal) elég volt a 100kohm is, de tehetesz helyére 250kohm-os potit is. üdv!
(#) R4v3n válasza proli007 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Nagyon köszönöm!
Még csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyire szerencsés a mikrofont és a potit vezetékkel kivezetni a nyákon kívülre? Okozhat ez bármi zavart?
Úgy szeretném megoldani, hogy a falban legyen az áramkör, és egy műanyag konektor takarón legyen a mikrofon, a poti és egy kapcsoló.
(#) proli007 válasza R4v3n hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Várhatóan 1..2 méterre ki lehet vezetni, de mindenképpen árnyékolt kábelt kell használni. De a potinál, a kábel kapacitása, esetleg befolyásolja az áramkör működését, mert megváltoztatja a frekvencia átvitelt. egy tapsnál, meg főleg a magasabb frekik dominálnak. De ki lehet próbálni.
Viszont kisjelű hangfrekis vezetékeket együtt vezetni a 230V-al nem túl szerencsés. Érintésvédelmileg szabálytalan is, valamint átszóródhat az 50Hz a mV-os bemenetre. üdv!
(#) R4v3n válasza proli007 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Értem akkor benne hagyom a nyákban szerintem és érzékenyebbre állítom, vagy majd kipróbálgatom így is úgy is!
Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) jarvis hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!
Én is szerettem volna tapskapcsolót készíteni, mert jó lenne a lakásban pár dolgot azzal vezérelni. Aztán sajnos megnéztem pár mozifilmet, és rájöttem hogy többet szeretnék, mégpedig: beszédfelismerő áramkört (avagy "hangvezérlés")
TALÁLTAM tök jó és kész megoldásokat, EZ NAGYON JÓ:

http://www.hobbyrendeles.hu/termek.599.beszedfelismero_modul

vagy még egy Google találat:
http://www2.produktinfo.conrad.de/datenblaetter/175000-199999/188182-an-01-hu-Beszedfelismero_modul.pdf

Ebbe szerelmes is lettem azonnal.
De elakadtam, ugyanis ezeket már nem gyártják. Várom a segítő hozzászólásokat, hasonló ötleteket, köszönöm.
(#) mikrofarad hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Vettem egy tapskapcsoló kitet, majd megépítettem. Tökéletesen működött, majd jött egy hiba. A relét vezérlő PNP tranzisztor felforrósodik, majd elfüstöl. Most 2A-es 12V-os tápot használok hozzá és BC327 van benne. Valószínűleg a relé nagy fogyasztása a ludas. Milyen tranzisztort kéne használnom hozzá hogy működjön? Vagy nem itt kéne módosítani?
(#) potyo válasza mikrofarad hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Mekkora ellenállással és honnan van a bázisa meghajtva? Lehet kevés a bázisáram és átmegy erősítőüzembe, attól melegszik. Van kapcsolási rajzod?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) mikrofarad válasza potyo hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
A kapcsolási rajz eltűnt, de 1KOhm-os ellenállással van meghajtva a HEF4013BP ic 2-es és 5-ös lábáról.
(#) potyo válasza mikrofarad hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Annak jónak kellene lennie. Esetleg vedd ki és mérd meg, hogy biztos legyél benne, hogy 1k az ellenállása. Nem fordítva raktad esetleg be a BC327-et? Milyen relét használsz? Meg tudod mérni, hogy mekkora áram folyik a relé tekercsén át, amikor bekapcsol, és hogy eközben mekkora a feszültség a relé tekercsén?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) mikrofarad válasza potyo hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Nem raktam fordítva, 100%. A relére ez van írva vastag betűkkel: KSL KY5WK 2x2A/12VDC 125R. Majd kölcsönkérek egy multimétert, mert sajátom még sajnos nincs.
(#) proli007 válasza mikrofarad hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Hello! Nem lehet, hogy ez egy 5V-os relé? Mert elég kicsi a tekercsellenállása. 100mA-es tekercsárama már egy böszme relének van, vagy egy 30A-es gépkocsi relének.. Lehet itt van a kutya elásva. Ha meghúz egy lapos elemről is, akkor az nem 12V-os. üdv!
(#) mikrofarad válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Akkor mit jelent a relén a 12VDC?
(#) mikrofarad hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
A relé a hibás!!
Kiforrasztottam, és tökéletesen működött!
Csak azt nem tudom, hogy a relével mi a baj.
(#) mikrofarad válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Milyen tranzisztorral tudnám helyettesíteni, ami elbír 1,5W-ot?
(#) zolika60 válasza mikrofarad hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Inkább a relét cseréld ki. Minek elfűteni azt a 1,5W-ot?
(#) mikrofarad válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Milyen relé lenne jó?
(#) mikrofarad válasza mikrofarad hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Ez esetleg?
Következő: »»   23 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem