Fórum témák
» Több friss téma |
Csővoltmérőnek tűnik, bár valóban nehéz megállapítani.
Szia ! Valamilyen tipus jelzés csak van rajta. Igy a képen elég nehéz kivenni.
Ez egy orosz millivoltmérő B3-3 azaz V3-3 a tipusa. Itt a kapcsolási rajz hozzá. Üdv pali
Megpróbáltam kinagyítani, ha nem jó akkor holnap csinálok róla egy jobb képet.
![]()
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Igen, ennyit megjegyeztem, hogy a B betű az az oroszoknál V, viszont így se találtam róla semmit.
![]() ![]() A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
Nincs mit köszönni ,nagyon szivesen máskor is. üdv pali
Ez egy jó kis doksi róla.
Hát megint megelőztél! Keresgéltem róla a leírást, mert ha már van, akkor nem ártana valahogy használnom is. -gondoltam.
![]()
Sziasztok!
Kaptam egy ilyen műszert (Medtester TR-0162) valaki tudna mondani róla valamit? Előre is köszönöm
Hello, egy "multi"-méter kiegészítve egy szignálgenerátorral. Nézd meg szkópon a jelalakot...
Sziasztok!
Pár hónapja kaptam ezt a műszert, de nem találtam hozzá leírást. Pontosan mire lehet használni és hogyan? Elképzelésem van, de nem vagyok benne biztos.
Köszi a választ, én is ilyesmire gondoltam. Bár arra, hogy 5 voltos áramkörben használható, illetve a hibás tartományra magamtól nem jöttem volna rá.
![]()
Még annyit tennék hozzá, hogy leginkább TTL áramkörökhöz való...
Sziasztok!
Sajnos megint nem bírtam ellenállni egy doboznak, amin gombok vannak és még kijelző is ![]() Köszi
Szia !
Én pár évig használtam ilyent ![]() Távközlési kábeleket mértünk vele , de nem igazán pontos ./ csak tömör réz ér mérésére alkalmas /Saccolásra viszont jó ![]() ![]() ![]() üdv grobi
Sziasztok!
Képen látható műszerről nincs valakinek doksija?
Szia!
Köszönöm máris sokat segítettél, már csak egy táblázat kell a különféle kábelekhez. (Nem maradt egy gépkönyv véletlenül hozzá? ![]() A bemenet körül vannak még gondjaim, pl. miért van kettő, meg mit lehet mellette átkapcsolni. Amúgy nem akarnám eladni (ami neked a villanyoszlop az nekem a padlás), de szívesen kölcsönadom, ha nem vagyunk messze egymástól.Vagy építesz egyet magadnakBővebben: Linkmár csak egy hordozható szkóp kell hozzá, vagy ha elég a numerikus kijelzés, akkor még az sem. köszi
Hali !
Nincs gépkönyvem sajna . Tuti hogy a futási sebesség 100 felett van a 0.6 érnél. A kalibrálást egyszerűen szoktuk megoldani mivel a légkábel és a pvc is számozott és könnyű volt beállítani . Voltak érdekességek mert volt , hogy valami elmászott mert nem stimmelt a hibahely . Akkor megint próbáltuk méterhez kalibrálni és egész más futást kellett állítani . De a mi műszereink már eléggé leharcolt állapotban voltak . Az l1 és az l2 bemeneten is lehet mérni ugyanúgy . Azt a bal oldali gombbal lehet állítani , hogy melyik bemenet van használva . Ha jól tudom akkor differenciát is lehet vele mérni . Ez azt jelenti hogy az l1 bemeneten mérsz egy érpárat az l2-re is teszel mérőzsinórt egy másik érpárra és ha lenyomod a gombot akkor egymáshoz képest is megmutatja a különbséget . Tehát nem kell számolgatni bár az is egyszerű. A szakadás "képe" úgy néz ki mint a mellette lévő ábrán a felfelé ívelő kép ami ki van nagyítva . Ahol az egyenestől elindul oda kell a kurzort vinni és ott a szakadás . Ami tőle kicsit jobbra van az bármilyen reflexió lehet általában kötésátmenet . A levezetés (rövidzár) az pedig a szakadás ellentétes képe lefelé kb mint a műszeren az elején látszik. Ha nem szoktunk szakadást látni és nagyjából tudjuk a távolságot és akkor sem látszik , akkor az esetek nagy részében 3-4-5 méteren belül van a szakadás amit nem nagyon mutat meg a műszer . Ilyenkor a tapasztalt mérő ember fog egy pl 10 méteres azonos érátmérőjű érpárat és azt hozzátoldja a mérendő érpárhoz . Ha látok szakadást pl 12 méterre akkor levonom a beletoldott 10 métert és tudom hogy 2 méterre van a hibahely ![]() ![]()
Szia!
Bocs hogy így elvesztem,de néha dolgozni is kell.Hétvégére terveztem egy próbát a szerkezettel, de nem jött össze. Nem vitatkozni akartam azon, hogy nem lehet 100 felett a korrekció, csak azt mondtam hogy a VOP és a műszer által használt korrekció nem ugyanaz.Azt fogom tenni, amit javasoltál is, fogok egy adag ismert hosszúságú kábelt, és azzal kalibrálom. Most már nagyjából tudom, mit is kell látnom.Olvasgattam egy kicsit a témakörben, meg is lepődtem, mennyi mindenre lehet következtetni az ernyőképről.
Hali !
Igen ! De mint írtam ne várj csodákat ettől a műszertől . A képcsöves technikán ilyeneket nem fogsz meglátni ![]() ![]() ![]() üdv
Ez mire jó szerintetek? Mi az, hogy "scaler"?
Szia!
Nem várok én nagy csodát. Eddíg egy sima numerikus kijelzésű vezetékhosszmérőt használtam, ugyanezen az elven működik, de nem látod hogy mit mér.Ez biztos hogy jobb lesz ha sikerül beállítani. Mindenesetre ki kell próbálnom többféle kábellel és hibával. Gondolom ez a műszer az amit használtál:Link Ezen is van egy COMP feliratú tekerentyű, gondolom kompenzál valamit, de mit?
Szia !
Igen ez az a műszer ! Utoljára kb 6 éve használtam rendszeresen napi szinten , de így hirtelen nem tudom megmondani hogy mi a funkciója . Az LMG202 a bal felső tekerővel a képernyő erősségét tudod állítani . Az alatta lévővel tudod kicsit mozgatni jobbra balra az egész képernyőt hogy a képernyőn lévő "skálázáshoz " tudd állítani a pontosság miatt. A jobb felső tekerőkkel mozgatod a kurzort és finomítani is azzal lehet , tehát azzal viszed a hibahelyre. A comp-al itt pedig tudod fel-le húzni a tüskét . Magyarul a kijelzőn lévő képet tudod nagyítani függőleges irányba , hogy meg tudd állapítani , hogy hol kezdődik a szakadás vagy levezetés .
Sziasztok!
Erről a két műszerről tudna valaki némi információval szolgálni nekem? A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
Oldatok sav illetve lúgosságát lehet mérni velük megfelelő szonda segítségével. A manapság sokat emlegetett pH értéket. Mosó-, testápoló szereknél, vagy éppen elszennyezett vizeknél kerül gyakran szóba.
Üdv!
Valaki megtudná mondani ez milyen műszer lehet? Mire lehet használni? Mintha mV mérő lenne amit adott frekvenciasávban tud mérni. ![]() Hegman |
Bejelentkezés
Hirdetés |