Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   435 / 607
(#) Hidi válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2013 /
 
Köszönöm. És ez jó a végfok elé.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2013

preamp.gif
    
(#) david91 válasza Hidi hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Ez a rajz is hibás! Reloop kolléga már közzétette régebben kijavítva a rajzot. A visszacsatoló R2 ellenállást értelemszerűen a műveleti erősítő 1-2 lába közé kell kötni (rajzon az R2 ellenállás bal lába nem a becsatoló kondira megy, hanem az R1 fölső lábára), így alkot nem fázisfordító erősítőt a kapcsolás.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013
(#) pjg válasza Hidi hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nem jó!

Így jó:

Image1.jpg
    
(#) reloop válasza Hidi hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Kollégák megelőztek A végfok 33x erősít, nagyon ritka eset, hogy még előerősítő is kelljen hozzá, elég a hangerőszabályzó potenciométer.
(#) Hidi hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Mindenkinek köszönöm a segítséget.
(#) Davidd hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Sziasztok! Van itthon 2 darab tda7294 hid kit, ami szimetrikus taprol működik. A trafom 2x50Vac vagy 2x63Vac. Ezekhez ellehet készíteni a szimetrizalot? Ha igen, akkor melyik megcsapolást használjam. Nem tudok dual mono kialakitást csinalni, mert a trafo egy akai erositobol van, toroid be van öntve azt hiszem lakkba, és csak licás drótszálak jönnek ki belöle. Szerintetek érdemes valamelyik tápfeszről hajtani úgy, hogy csak egy tekercs lenne megterhelve? Annó 2 darab 270W os vf2 ot is tudtak hajtani akkor a tápfesz +/-71 rol +/-68.5 re esett vissza a táp. Gyárilag irja a doboz hatulján hogy 450W max.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Szia! A 2x50VAC-t használhatod, így készítsd el az egyenirányítást.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Igen énis így gondoltam. Azért nem reagáltam gyorsan, mert most tettem fel bordara a két panelt, a régi paneleket kivettem. Még sajnos így sem fogom tudni használni a 22000µF kondiaim merthát csak 63 V-osak. A szimmetrizálot egyszer vagy kétszer kell elkészítenem? Clip detektort a szimetrizaló után kell kötnöm ugye? Szerinted a trafó bírni fogja? Ez egy kis buli erősítő lesz, hogy kisebb buliba viszem, ne kellessen majd a rackből szedegetni ki az erősítőt.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
A 63V-os puffereket kösd sorba: így.
A szimmetrizálót elég egyszer elkészíteni.
A trafó valószínűleg bírni fogja, megnyugtató választ az 50VAC szekunder vezeték átmérőjéből lehetne adni. Átmérő 1,2mm már jó lenne.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Sajnos már csak szigetelt licás drót jön ki. Van külön panelterved a szimmetrizálódhoz? Van 100V os 10000µF kondim, két darabot párhuzamosan kötöttem. Legyen mit rángasson. Diodák tranzisztor tokban vannak, kaptak egy pentium III bordát venti nélkül. A clip rész -40V ra van kiszámolva, így mit kell rajta változtatni hogy pontos legyen? Na és megyek alakitani a puffer részen látom rosszul kötöttem.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2013
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Ma ennyit tudtam haladni 2 és fél-3 óra alatt. Majd csak jövő hétvégén tudom folyatni, mert máshol sulizom mint ahol lakom ígyhát most indulok vissza és nem tudom vinni magammal, a hét alatt inkább elméleti részeket tudok megérteni, hétvégen meg a gyakorlat.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Szia!Észre vettem valamit és most nem tudom hogy melyik a helyes. Alkotó fórumtárs amit készített leírás, abban a szimmetrizálo nem tartalmaz diodat. Amit te linkeltél tartalmaz egy diodat is.(D1 pozicio szám alatt) Most melyik a helyes? Vagy mi a különbség a kettő között?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Szia! Azért tettem bele a diódát, mert javít a szimmetrián pár tized voltot.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Értem köszönöm szépen a felvilágosítást. Ha tervezek neki egy panelt valamire különösebben oda kell figyelnem?
(#) Alkotó válasza Davidd hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Leginkább mindenre érdemes odafigyelni. Hagyjál helyet egy külső pántnak, amivel felszorítod az IC-t a bordára.
(#) Davidd válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Arra gondolsz mint ahogyan te elkészítetted? Keresztbe nem árt ha meg leszorítom lemezzel? Lehet találok olyan vastag aluminiumot, es az méghűteni is tudja a tokot. Így nem hűlne rendesen, ahogy most össze van állítva?
(#) Alkotó válasza Davidd hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Csak a saját tapasztalatomat tudom érvként felhozni. Az IC saját furatán történő felfogástól, lényegesen jobb eredményt kaptam, mikor magát a tokot szorítottam le egy "pánttal". Így.
(#) Davidd válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Igen pontosan erre gondoltam. Én már rajta hagyom igy ahogy van és rakok rá egy pántot akkor. Ha minden igaz otthon kell legyen 6mm vastag aluminium lap, amibol kivágok megfelelő méretü darabokat, es meg az aluminium lapokat is beken hővezető szilikonnal. Az előző hozzászolásomban mellékeltem néhány képet, szerinted elég lesz az a hűtés? A képen 8x8 cm-s ventik vannak, amik direktbe 220V ra mennek. Mikor bekapcsol az erősítő indul a hűtés is.
(#) lukacsp válasza Davidd hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Bocs, hogy Alkotó helyett beledumálok a témába, de írtad, hogy buli erősítő. Én nem látom a képeken a ventillátorokat, hol vannak?
Negatív példaként csatolom a képét annak a végnek amibe szimpla (nem bridge) TDA7294-et tettem, azt hittem passzív hűtéssel fog menni. (Ki is számoltam a hűtést.) Hát nem. A való világ jobban tudta a fizikát megint. Rá kellett tákolnom a bordára ventillátorokat, mert max szinuszos kivezérlésnél hamar elérte a 90 fokot a borda, és a hővédelem amit tettem bele le is tiltotta a véget. Jobb előre egy kicsit túlméretezni a hűtést, mint utólag tákolni, mint ahogy én tettem. (2U-s rack dobozban van, csak a méretek viszonyításához.)

DSCF1043.jpg
    
(#) Davidd válasza lukacsp hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Szia! Elnézést, hogy lassan reagálta láttam hogy írtál de nem tudtam telefonon hasznáni a link gombot. Tényleg most ahogy nézem tényleg nem látszanak a ventillátorok. Mellékelek még pár képet hogy lásd. Ez az erősítő nem kap racket mert nincs is rávalo, meg pont az a feladata, hogy a kicsi bulikon mikor kell valamilyen erősítő ne kellessen mindig a rackből kiszedni. 3U ban most akarok készíteni 4x vf2 monstert. Az első képen még a 2x10000 µF látszik, de már átvan kötve. Sorosan van 2 darab 22000 µF 63V.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2013
(#) lukacsp válasza Davidd hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Hi! Ezek a ventillátorok lazán tudnak vagy 30CFM-et fejenként, szerintem a hűtéssel nem lehet gond. Mivel buli erősítő lesz és sokat fog névleges kivezérlés közelében dolgozni, a puffer kapacitást szerintem érdemes lenne megduplázni.
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Sziasztok!
A következő probléma szokott előfordulni az egyik TDa7294 híd végfokommal:
egy idő után nem hatjsa meg rendesen a hangfalat, elkezd a magas sercegni, és semmi ereje nincsen, a puffer kondik nem láccanak kirobbanva, diódavizsgáló is úgy sípol rajta mint a testvér végfokján (másik csatorna). Ha hagyom "pihenni" (gondolom megeszi az áramot a kondikból) akkor ha bekapcsolom megyen rendesen.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia! Tapintsd meg óvatosan az IC tokot, hátha a hővédelem kapcsol be.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Ok köszönöm, majd legközelebb megfigyelem
(#) Davidd válasza lukacsp hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia! Az már biztos, hogy clip ig lesznek vezérelve. Szerinted a sorbakotott 22000uF(azaz 11000uF) nem lesz elég szűrés a két panelnek? Mert ugyebár jó ha van szűrés de azokat is megkell tápolni rendesen, mert minél nagyobb annál nagyobb töltési áramot követelnek.Ha azt számolod, hogy a kimeneten létre jön durván 40 V 8ohmon, azaz 5A fog fojni. Ha vesszük az ökölszabályt(ha szabad így fogalmaznom) akkor amperenként 1000uF. Mivel 2 panel az 10 A plus még amit fűtenek az ick. Szerintem 11000µF határeset. Máskülönben ez az erősítő eddig az otthoni dolgokból készült teljesen. Amit találtam, vagy megoldottam valahogy, lásd diodák. Meghallom, hogy fog szólni ekkora szűréssel és ha fullad akkor még fog kapni ennyit.
(#) simi21 hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.A kérdésem az lenne hogy a megépített hídba kötött tda7294-et kikell -e egészíteni egy puffer résszel a tápnál vagy csak simán mehet -e rá a trafó?
(#) simi21 hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
A trafó amiről hajtanám 34,4V AC-t tud,ez egyenirányítva olyan 48V DC.
(#) reloop válasza simi21 hozzászólására (») Szept 26, 2013 / 1
 
Szia! A végfokon lévő 1-2000µF kevés a táp puffereléséhez, 10000µF táján már jól szokott szólni
A 48VDC szerinted sok, vagy kevés?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2013
(#) simi21 válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
A 48V-DC picivel sok mert úgytudom hogy 44-45V a felsőhatár amiről még biztonságosan üzemeltethető de a gyártó max 50V-ot ad meg.Megmondom őszintén nemtudom hogy misülne ki belőle.
(#) reloop válasza simi21 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Az adatlap vezérlés nélküli maximális tápnak adja meg a +/-50V-ot.
Vezérelve így fest a dolog.
Következő: »»   435 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem