Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   436 / 607
(#) lukacsp válasza simi21 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
A "mi sülne ki belőle" konkrétan válasz is a felvetésre.
(#) simi21 válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Így már mindjárt más.Kicsit kisebb trafót nézek hozzá.Akkor végülis nem mondtam rosszul,tényleg megsülne
(#) Davidd hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Sziasztok! Megépitettem a szimmetrizálót, szépen működik.(terhelés nélkül mértem) Eljutottam a clip áramkör bekötéséhez. 40V os tápfeszültségre van kiszámítva. Kérdésem az lenne hogyan kell rákötni hogy jó is legyen.(Sima tda7294 nel szimetrikus tápnál könnyü volt), itt valahogy másabb.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Szia! A teljes tápra kösd, hogy ne billentse a szimmetriát. Méretezd 70-80V-ra értelem szerűen!
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Kicseréltem az ellenállásokat, olyan értéküre mint ahogyan alkotó rajzolatában van. Most be van úgy kötve. Szerencsére első pöccintésre indult az erősítő rész. Lehet, hogy véletlen rövidre záródnak a ledek, megnézem nemsoká mert az előlap aluminiumbol van, mert ugy is poti csere lesz. Egyszóval csak a clippel kell még bibelődnöm.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Bemutatom a művemet, amit elkészítettem. Még a betegsége az, hogy későn mutatja a clipet. Sajnos nincs ekkora nagy műterhelésem, amit kinozhatnek így hangyszoró nélkül sikerült csak clipbe vezérelni, mármint ugy hogy a clip led felvillanjon. Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy sajnos nem tudtam megoldani a leszorító pántot, mert egy kondi ottvan a 2 ic között, de így is ahogy nézegettem nagyon szépen átadta a hőt, amikor éreztem hogy az ic langyosodik, mar a borda is vele együtt langyosodott.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
A clip érzékenységét az R3 növelésével érheted el. Bővebben: Link
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Még annyit felejtettem leírni, hogy ha a potmétert középállásba tekerem, akkor hangosan búg. Ez mitől lehet? Az eredeti japan 250k ohmon potit használom. Ha letekerem vagy teljesen fel akkor nincs semmi búgás.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
A viszonylag nagy ellenállású potenciométer középállásában magas az erősítőhöz menő jelkábel meghajtó impedanciája, ezért könnyebben szed össze zavart. A poti házának árnyékolásával, és jobb végfokhoz menő árnyékolt vezetékkel lehetne rajta segíteni.
A poti melletti relés áramkör remélem nem kap AC feszültséget, mert az is zavarhatná.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Dc feszültséget kap, igaz nem stabilizált de egyenáramot kap. Akkor poti csere lesz, csak nem tudom honnan tudok beszerezni másik potmétert, ami olyan nagy hogy pászoljon bele ennek a helyére. Esetleg párhuzamosan kötött ellenállással meg lehetne oldani?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
A poti csúszka és a test közé tégy be-e változtatható ellenállást - praktikusan egy 100k trimmert. Állítsd a hangerőszabályzót abba az állásba ahol a legtöbb zavar észlelhető. Csökkentsd az ellenállás mértékét addig míg kellően elnyomja a búgást és még elfogadható marad a hangerő szabályzás egyenletessége.
Az árnyékolás azért elegánsabb lenne. A poti csere meg drága.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Oké köszönöm a tippet, megfogom próbálni hátha sikerrel járok. Ahogy elnézem máskülönben elég jó minőségü az a poti ami benne van. Meghajtottam vele a topjaimat full-rangeben, hát elég nagyot néztem mi jön ki a kis ickből.
(#) gajdossmd hozzászólása Okt 2, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!

Új vagyok még ebben a témában és szeretném a segítségeteket kérni! Vasalható nyáktervre és kapcsolási rajzra lenne szükségem a szimetrikus tápos 100W-os verzióhoz és a szimetrikus tápos hidalt 200W-os verzióhoz is.

Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) reloop válasza gajdossmd hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
(#) gajdossmd válasza reloop hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Sziasztok! Ehhez a nyákhoz tudna nekem valaki beültetésit küldeni?nagyon köszönöm előre is.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 5, 2013 / 1
 
Szia! Ezt szerintem bepakolhatod az adatlapi híd rajza szerint. Onnan ki tudod nézni mely lábra mi csatlakozik. Így legalább biztosan jó lesz
Itt fórumon küzdöttünk már ilyen távol-keleti csodával, nagy reményt ne fűzz hozzá. Inkább lemarnék egy bevált paneltervet.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Helló.Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy TDA7294 -el megépített sztereo erősítőm (kép alatta),és hogy erre hogyan tudnám illeszteni a 2 tranzisztoros tuning áramkört?Mert új nyáklapot nem szeretnék készíteni ezért is gondoltam ár hogy valahogy össze lehet-e vele illeszteni.A válaszokat előre is köszönöm.

00536.jpg
    
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Szia! Lerajzoltam.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
És milyen tanzisztor-párt ajánlasz hozzá?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Megmondom őszintén, ezt az egészet nem támogatom különösebben. Korábban írtam már róla.
Legelterjedtebb a 2SC5200 2SA1943 páros.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Szerinted miért nem tanácsos tranzisztor-párral megtoldani az erősítőt?Csak hogy egy igazi szakmában lévő embert is megkérdezhessek erről,16vagyok és imádom az elektronikát.De mégiscsak jobb egy már jártas embertől tanulni.Én azért gondoltam erre a megoldásra mivel nincs se több erősítő IC-m,jelenleg pedig nyákgyártásra nem maradt anyagom.Még annyi lenne a kérdésem hogy így a maximális kivehető teljesítmény mennyire nő?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Rendben,köszönöm válaszod.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Gyakorlati oldalról közelítve: a kivehető jel nagysága nem változik, úgy jutsz többletteljesítményhez, hogy alacsonyabbra választod a terhelőimpedanciát (P=U2/R). Például felhúzhatod a tápot +/-40V-ra és köthetsz rá 4 ohm-os hangsugárzót. Így már 100W feletti teljesítményt is el lehet vele érni. Ehhez táp és/vagy hangsugárzó csere szükségeltetik.
Mivel az IC nem látja közvetlenül a kimenetet, elvész az áramkorlátozó.
Elméleti oldalról azaz aggályom, hogy a visszacsatolás még egy áttételen halad keresztül. Az IC kimenetén nem a bemenettel arányos jelet kell előállítani, különösen a nullátmenet közelében, ahol a kisegítő tranzisztorok még zárva vannak. Ez általában nagy sávszélességű (gyors) jelerősítőt igényel. A TDA7294 szerintem nem az. Az adatlapon megfigyelhető, hogy 20kHz-en már önmagában tetemes torzítással rendelkezik.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Akkor valószínü hogy nemsokára (mihelyst esély adódik rá) elkészítem a hídkapcsolásos verziót.) Köszönöm a kitartó válaszokat.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Áruld el mekkora a tápfeszültséged, és hány ohm-osak a hangsugárzóid?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
A tápfeszültség pufferelt +-36V,a hangsugárzók pedig 4ohm/250W RMS.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
A híd kapcsolást sajnos nem lehet gazdaságosan 4 ohm-mal terhelni, mert az előbb erényként említett áramkorlátozó beavatkozik. Annak kizárólag a 8 ohm terhelés ideális.
Jó nyomon jártál eddig
Ha van a fiókodban min. 80V 10A-es tranzisztorpár akkor csak meg kéne azzal próbálni!
Külön ezért nem ruháznék be.
Ugyan erről a tápfeszültségről saját készítésű SAL hangszórós faék egyszerűségű 4 ohm-os dobozokat hajtok, de akkora hangnyomást állít elő a szobában, hogy eszembe nem jutna tuningolni rajta.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Akkor hogy rákötöm a tranzisztor-párt nem nő a kivehető maximális teljesítmény?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Csak külön kérésre mennék mélyebb fejtegetésbe. A lényeg, valamicske teljesítménynövekedés azért megjelenhet, 20%-ra becsülöm. Ettől 1,6dB-lel nő a legnagyobb hangnyomás. Ez épp a semmi és a valami határán van.
Ha a korábban 8 ohm-mal terhelt alapkapcsolást hídra cseréled az 6dB.
Következő: »»   436 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem