Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 23
(#) zsoltee0001 válasza granpa hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Hello
Mármint a tekercs?
Hány ohmosnak kell lennie kb?
Üdv
(#) granpa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szia!
Séróból meg nem mondom, de köss egy 100-as izzót sorba vele; ha rendesen világít, kuka (bár más célra az anyaga használható, főleg, ha régi típus). Amúgy elég komoly ellenállás mérhető, ha jó.
(#) kérdező hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Ha egy 40(36)W-os fénycsövet 58W-os fojtóval kötök be, akkor lecsökken az élettartam? Ránézésre nem ad több fényt mint a rendes 40W-os fojtóval bekötött társa. (Armatúrát építek, és nincs itthon még egy 40-es.)
Egyébként gyártják még Szobon a fojtókat?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
(#) granpa válasza kérdező hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Bizony le.
(#) kérdező válasza granpa hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Két db 20W-os párhuzamosan kötve biztosítaná a megfelelő áramot?
Gyártanak Magyarországon fojtót?
(#) granpa válasza kérdező hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Yes, yes.
(#) Tomi111 válasza kérdező hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Üdv!

Épp most próbálok egy ilyen bekötést a munkahelyen.(58W-os fojtó 36W-os cső) Csak úgy kiváncsiságból. Május közepe óta működik napi 8 órában, nincs kapcsolgatva közben. De nem lesz már hosszú életű. Már kezdenek feketedni a végei. Úgyhogy ne használd így. Ilyen használatban alapból 4-5 évet (vagy többet) is kibír a cső, de ennek már lassan vége.
(#) kérdező válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Akkor inkább szerzek egy rendes 40W-os fojtót. Addig meg elmegy egy csővel az armatúra, látni így is fogok a műhelyben.
(#) granpa válasza kérdező hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Miért kérdezted a 2*20W-ost?
(#) Vackor válasza kendre hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Keetőt még nem próbáltam, de a kifeküdt kompakt fénycső agyával -- némi átkötés árán -- nagyon jól meg lehet hajtani egy fénycsövet. A fürdőszobában ilyen van beépítve az armatúrába.

Gond csak akkor van, ha a fénycső egyik izzószála elhalálozik. Erre pedig jó esély van, mivel nem korrekten az adott csőhöz való elektronika miatt a cső egyenirányít is.

Kiégett izzószállal hamar kifekszik a sufni-tuning elektronika. Ajánlatos könnyen cserélhetőre beépíteni.
(#) Vackor válasza Multis hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Nekem el sem indult a nagyobb teljesítményű fénycsővel, pedig csak 3 Watt hiányzott.
Az is gond, hogy a fénycsöveknek van egy égési feszültsége (Az a feszültség, amit a begyújtott, egyenletesen világító fénycsövön mérhetünk.).

Ha az elektronika nem azt a feszültséget adja le, mint amit a fénycső vár, akkor előbb-utóbb feketedni fog a fénycső egyik vége.

Bővebben: Link
(#) Sanya007 hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Az alábbi problémám lenne. Adott egy 2x24W elektromos előtét, melyre 2 db 24W T5 HO fénycsövet kötöttem. Ezeket kb 1,5 hete vettem.
Bekapcsoláskor a következő probléma történt:

Az 1. pozícióban lévő "A" fénycső pislákol ha a "B" fénycsövet mozgatom. A 2. pozícióban lévő "B" fénycső nem ad életjelet.
Fénycsövek felcserélése.
Az 2. pozícióban lévő "A" fénycső pislákol, ha "B" fénycsövet mozgatom. Az 1. pozícióban lévő "B" fénycső ismét nem ad életjelet.

Összefoglalva:
Az "A" fénycső az 1. és a 2. pozícióban is próbál világítani. A "B" fénycsövet még soha nem láttam világítani, viszont a vége kissé meleg.
Elsőre a "B" fénycső hibájára gondolok. A képen odaírtam, hogy van bekötve és mi a rajz az előtéten. (Az F a másik fénycsövet jelenti)
Bekötés
Előtét

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.:Sanyi
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Sziasztok!

40W-os fénycsőhöz használhatok 36W-os fojtót?

Előre is köszi a választ.
(#) Tomi111 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Üdv!
Használhatsz. Tökéletes hozzá.
Üdv! Tomi
(#) Tomi111 válasza Sanya007 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Üdv!
Pedig a bekötés jó. Mérjél rá a csövekre ellenállásmérővel. Ne szakadt-e valamelyik izzószál.
Üdv! Tomi
(#) (Felhasználó 51715) válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Köszi. Azt meg tudnád még mondani, hogy a képen bekarikázott kondi értéke mi legyen szimpla 40W-os fénycsőnél? Addig világos, hogy ~ és fóliakondi, csak a kapacitás értékét nem tudom. Ezt is párhuzamosan kell kötni, mint a fázisjavítót?
Előre is köszi!

S5001150.JPG
    
(#) Rumcájsz válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Azok a feketék nem fázisjavító kondenzátorok!
A fázis javító kondik azok a nagy, hengeres jószágok. Feladatuk hogy a fojtó által "termelt" induktív meddőt kompenzálják kapacitív meddővel. A kettő ha kioltja egymást a fázisszög (cos fi) lesz tökéletes.
Azok a kis fekete kondenzátorok zavarszűrő feladatot látnak el. Amikor a cső gyújt, a mechanikus gyújtópatron a hideg csövön fellépő nagyfeszültséget "szaggatja" ezáltal a feszültség vezetéken tüskék, káros impulzusok alakul(hat)nak ki és feladata ezeknek a szűrése.
Értéke nem kritikus, 100-470nF lehet de minimum 630V-os váltóáramú legyen!
Bekötése párhuzamosan a fázisjavító kondenzátorokkal!

Sanya007 - Nem biztos hogy a cső ment tönkre. Előfordul hogy a gyújtóparton ment örök zárlatba ami okán a cső nem fog begyújtani. Én kicsavarom mindig a gyújtópatront, belenyúlok egy szigetelt nyelű (min1000V) csőrös fogóval és rövidre zárom. Arra gyújtani kell! Ez a tuti!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) granpa válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ha jól látom: 250V~, 330nF; F tűréssel, Y osztályú. (ha egy pont van a 3 előtt)
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) Gafly válasza Rumcájsz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Idézet:
„Én kicsavarom mindig a gyújtópatront, belenyúlok egy szigetelt nyelű (min1000V) csőrös fogóval és rövidre zárom. Arra gyújtani kell! Ez a tuti!”

Ez még nem jutott eszembe, ámbár amennyit láttam már bénázni embereket fénycsővel

Egyébként hogy mennyi különböző helyen lehet kontakt (és egyéb) hiba egy néhány csöves lámpatestben...
(#) Sanya007 válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Köszönöm, azóta már megoldódott a probléma.
Az észrevétel nagyszerű, valóban az egyik fénycsővel volt probléma. A kérdéses fénycsövet kicserélve, a rendszer tökéletesen működött.
(#) szombathely hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Sziasztok! L11D HELVAR fojtótekercs bekötése felől érdeklődnék, hogy hova kell a 220v. hálózatot kötni, és hova kell a fénycsövet kötni? Kell- e gyújtót is bekötni? Köszi
(#) Tomi111 válasza szombathely hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Helló!
Itt a rajz: Bekötés
(#) janika002 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok!
A Fázisjavító kondi az én 6db magyar armaturámba amit most újitottam fel UNITRA vagy RFT 220volt 4,2 mikrós tipus!És már mindenhol 231volt van!Szerintetek ezért robbannak ezek fel
és folyik ki belőle az olaj és tönkreteszi a búrát is vagy ez még tűrésbe belefér?
Köszönöm a választ!
(#) kérdező válasza janika002 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Szia!
Én is pont most építettem újjá egy régi magyar armatúrát, eredeti fojtókkal, UNITRA kondikkal. Nyugodtan bekötheted, 240V-ot is kibír, nem robbannak.
Ezek szerint nem csak én rajongok a régi armatúrákért.
(#) Balazs227 hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Szeretnék építeni egy otthon használható UVB lámpát egészen pontosan a "Philips Broadband UVB MEDICAL TL 20W/12 RS UVB, T38" lámpa köré építeni amit otthon is tudok használni. Sajnos nem sokat értek a lámpa szereléshez, de ha viszonylag egyszerű akkor meg tudnám csinálni házilag. Ha mégsem akkor remélem tudtok ajánlani szakembert aki el tudna készíteni nekem egy ilyen lámpát. Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) kérdező válasza Balazs227 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Mire kell a lámpa? NYÁK levilágításra? Szerzel egy akár bontott 20W-os fojtót, meg egy fénycsőgyújtót. Bekötöd így.
Magát a lámpatestet megcsinálhatod furnérból is, belül alufóliát ragasztasz rá, és kész. Vigyázz, az UV szem, és bőrkárosító, még visszaverve is leéghetsz, szemgyulladást kaphatsz!
(#) Balazs227 hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Kösz a gyors választ! Igazából orvosi célra kell pontosabban az ekcémám kezelésére. Ha jól értem akkor az UV fénycső is ugyanúgy működik mint bármelyik másik. Nem tudsz valami net-es leírást, hogy pontosan hogyan is kéne csinálni?
(#) kaqkk válasza Balazs227 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Vegyél egy arc szoláriumot és cseréld ki a csöveket , a vaterán fillérekért megveszed és benne van minden ami kell + még egy időzítő ami nem hátrány...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) Gyu válasza Balazs227 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szia!A legegyszerűbb, ha veszel egy 20W-os fénycső armatúrát és abba beleteszed.Azt remélem tudod, hogy csak UV védőszemüvegen keresztül szabad belenézni!
(#) kérdező válasza Balazs227 hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Építhetsz is, vagy szerzel egyet, működni fog. A cső fényporozott, vagy anélküli? Szerintem vigyázz vele, mert az UV nem játék! Komoly égéseket, akár vakságot is okozhat, ha sokáig ér a hatás! Persze ha orvos írta fel, vagy javasolta, netán te is orvos vagy, akkor nem szóltam.
Következő: »»   14 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem