Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   57 / 123
(#) csubííí válasza pauer98 hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Ja,és ezek a régi potik nem igazán "futnak" együtt,ezért van,hogy különböző állásokban más-más eltérés van (csatornánkén) oldalanként,erre van a Balance poti.
(#) pauer98 válasza csubííí hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
A vezeték eredetileg fekete volt én cseréltem ki mert elég egy ócska dolog volt és van vezetékem egy csomó nem ártott neki (lehet hogy kiveszek egy szálat elég neki egy is) Akkor ma megcserélem a végfokokat akkor megnézem mi a helyzet ha a jobb lesz erősebb akkor végfok a bajos, illetve a szabályzó panelt ha kell átkondizom de a bass treble kiválóan működik.
Ha 30wattos akkor nem tudom miért tartozott hozzá az eredeti toronyban 110wattos hangfal a kijelző meg miért 100wattig van számozva, ha max 50wattot présel ki magából oldalanként? de jól néz ki este főleg! (a 6363ban is kékre festettem az izzókat nagyon az is jól néz ki főleg hogy szinte gyári állapotú ) Ezt senki sem tudja a tervezők talán igen . Amúgy köszi a részletes leírást!
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2013
(#) Benx032 hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Helló mindenkinek!
Lenne egy RA 6363S rádiós erősítőm ami azt a hiba jelenséget produkálja hogy a bekapcsolást követően felvillan az fm tuning led-jeinek egyike de ezenkívül semmi életjel. Kikapcsoláskor megint felvillan. Azt szeretném kérdezni hogy hol kezdjem el a hiba okának kiderítését?? (Mind három biztosíték ép)
(#) quick hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Nemrég hozzájutottam egy RA 6363S rádióerősítőhöz.
Két problémát viszont nem tudok orvosolni.
Az egyik az időnként elhangolódó tuner bár ez bemelegedés után viszonylag stabil.
A másik ami sokkal jobban zavar és szeretnék orvosolni,hogy nem működik benne az a bizonyos némító funkció.
Találtam két narancssárga vezetéket amik csuk ugy vannak és nem csatlakoznak sehová.
Az egyik a Mute gomb mellől jön ott van egy csonkra forrasztva a bekapcsolóról jövő kék vezetékkel együtt.
A másik a programkapcsoló sarkán lévő forrasztási pontról .
Ezeket a vezetékeket szeretném először eredeti helyükre forrasztani - nyilván ez nem fogja megoldani a némító funkció javulását -majd az esetlegesen hibás alkatrészeket kicserélni.
Mellékelem a kérdéses vezetékekről készített fotókat.
Jocy66
(#) pauer98 válasza quick hozzászólására (») Okt 18, 2013 / 1
 
A programkapcsoló vezeték az FM nyomógombra megy (a képen a gombtól messzebb levő ponthoz.) A mute gomb mellől ami jön az pedig a.gombhoz közelebb levő ponra megy egy a szabályzó panelről jövő szürke vezetékkel együtt. Az fm panelen van pár kondi azt cseréld ki és a hangoló potikat wd 40nel fújd be, okosabbat nem tudok mondani. A némítást passzolom.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) pauer98 válasza csubííí hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Azt azért irtam hogy egy állásban hangosabb mert amikor megkaptam a 6363 volt a hangosabb, bár lehet hogy a bemenet nem volt egy szinten, mindenesetre most megy az erősitő ahogy kell. A tranzisztorokat majd cserélem mert igen csak melegedik ha 6-7 ig tekerem de füstölni nem fog attól még messze van. Rászánok még pár száz forintot legyen benne kakaó ha kész lesz a DC2550 pár szerintem nem árt neki a BD911-12.
(#) quick válasza pauer98 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Köszönöm segítségedet megcsináltam a forrasztásokat és minden tökéletesen működik!
Köszönöm!

Quick
(#) pauer98 válasza quick hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Nincsmit
(#) Atka15 válasza pauer98 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Hello. Úgy látom egyezik az ízlésünk. Pont ugyan ilyen az erősítőm, a CD lejátszóm és még a Deck-em is ilyen A kék színt az erősítődön csak simán víztiszta LED-ekkel oldottad meg? Ha igen, mekkora előtét ellenállást raktál nekik? Köszi.
(#) pauer98 válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
A deck Aiwa AD-R450 A CD SonyCDP 311 és a vidi.... Orion HS282 falakat hajt, apám kapta 1985 ben, a CD és a lemezjátszót később vette. Az nem látszik de van felül egy Dual CS410 lemezjátszó is. (felújítás alatt egy DC2550 pár és EA6383) Nem fogod elhinni de semmiféle LED nincs benne. Bementem egy festék boltba és 715 forintért vettem egy nagy üveg kék üvegfestéket meg két darab 6V 0,3 amperes égőt ami bele való, ez a hosszúkás fajta. Az üvegfesékbe bele kell mártani 2x és kész is utána úgy megszárítani hogy ne legyen összefogdosva alá egy újság mert csöpög. Van zöld égőm is hozzá azt a szomszéd szerelő adta jól néz ki az is Az üvegfesték típusa: Deka Acryl 10-49 Blau (sötétkék).
(#) martin96 válasza pauer98 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Szép. Az enyém közel sincs ilyen szép állapotban. Nekem a háttérvilágítás led-el van, de ez az égős sokkal szebb.
(#) Atka15 válasza pauer98 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Hihetetlen. A CD a Deck a Videoton. Mindháromból pont ugyan ez van nekem is. Annyi, hogy a Sony CD-be megadta magát a trafó, konkrétan kb. 30 perces üzem után kikapcsol, úgyhogy átmeneti megoldásnak raktam a trafójára egy jó nagy hűtőbordád, így most megy rendesen. Nekem is van lemezlejátszóm hozzá ami szintén AIWA gyártmány, és mágneses elven működik. Korban a hifi-hez illő. Hát a festéket tényleg nem gondoltam volna, de nagyon jó ötlet. Izzót viszont hol tudtál beszerezni? Én egy kis városban lakom, ott sehol nem kaptam ilyen izzót, pedig az egyik ki is van égve. Nagyon szépen mutat az a kék szín.
(#) pauer98 válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Izzót Vácon vettem a Hornos Kft-nél ha jól emlékszem 200Forint/darab. Ahogy elnézem a neten sem népszerű típus. E10 foglalat, 6V, 0,3A. Az Árwillnál lehet kapni még ezt a fajtát:

http://www.arwill.hu/portal/static/upload_apro/2012-05-02/489528_orig0.jpg

A lényeg hogy a gömb fejű (bicikli-zseblámpa) égő nem jó bele, próbáltam már és nem világítja be a skálát rendesen.

Ha már itt beszélünk róla kinek mi van akkor íme egy kép:

http://img822.imageshack.us/img822/5455/mtjs.jpg

(van Orion 222 törpeszuper, videoton RA 3011 és Szatmár is meg sok minden ami "összegyűlt", utóbbi kettő működik is )
(#) Atka15 válasza pauer98 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Hihetetlen jó. Az Árwill konkrétan 30 percnyire van jelenleg tőlem. holnap be is szerzek ilyen izzókat. Nagyon szép gyűjteményed van. Ilyen videoton hangfalat próbáltam már én is beszerezni, de sajnos problémás. Szinte mindegyik hibás, vagy cserélt hangszórós. Pedig volt szerencsém egyszer meghallgatni egy ilyennek a hangját pár éve, amiben minden eredeti, és hihetetlenül tisztán szól.
(#) pauer98 válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Azt elfelejtettem de a honlapon azt írják nincs raktáron, de biztos lesz.
(#) pauer98 válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Tape mód megy? Semmi? Nézz körül benne nincs e benne valami furcsaság.
(#) tuccer hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok. Kis segítségre lenne szükségem. Öszinte örömömre sikerült szert tennem egy 6363S-re és hozzá két Videoton DC2550-es re ingyen . Annyi baja van hogy a skálavilágítás nem megy mert kiégtek az izzók, illetve a skálahúrozás le van esve mert egy zsinórgörgő hiányzik és sajnos nem találtam meg benne. Az érdekelne hogy honnan tudnék bele görgőt szerezni meg hogy kell e benne valamit cserélni pl kiszáradt elkók meg ilyesmik. Előre is köszi.
(#) pauer98 válasza tuccer hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia! Képet tudnál küldeni az erősítő belsejéről? Így nem ugrik be mi hiányzik a skálából.

Megtennél nekem egy szívességet?

Kérlek szépen szedd ki az egyik hangfal mélysugárzóját és fotózd le a hangváltót mert nekem is van egy pár és nem tudom eredeti -e a váltó.
Köszi!
(#) tuccer válasza pauer98 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Sajna nincs itt velem jelenleg a hangszóró itt az albiban de kb 1 - másfél hét múlva megyek haza és akkor kiszerelem mert amúgy is meg kell peremeztetni mindkét mélyet és közepet mert az eredetik vennek még benne és már teljesen elöregedett a perem.

Ja és itt van a kért kép (ez nem az enyémről készült de a lényeg ugyan az) , bekarikáztam a hiányzó alkatrészt.
(#) pauer98 válasza tuccer hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Hát olyat jó nehéz lesz találni esetleg van ez a construction nevű fémépítős játék abba van ilyesmi ott a kép (menetre szorítható), a lezárót meg lehet barkácsolni valahogy. Inkább akkor vegyél hozzá egy RT6303 tunert vagy rosszat abba is ilyen van ha jól tudom.
(#) pauer98 hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Na, végül úgy döntöttem hogy lecserélem az EA6383 végtranyóit Thomson (ST) BD243C-244C ről 911-912 re. Ebből is létezik C-s verzió? Vagy ugyanaz? A meghajtók BD139-140ek, ezek tudtommal jók, érdemes kicserélni (most nem egy drága dolog)? Vagy nem fog sokat változni ha újat veszek? Illetve a HC24-HC34 kondik hány voltosak? Azt megtaláltam hogy
2,2uf-s. Köszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) marcus hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Üdv!
Szereztem egy RA 6363 S erősítőt. A hangerőpotmétere fél állásban néma, ki van kopva. Az lenne a kérdésem, hogy hogy álljak neki a poti cseréjéhez? Sosem szereltem még ilyen vidit. Le kell venni az előlapját?
(#) pauer98 válasza marcus hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Szerintem előbb forraszd át a lábait és a környékét és fújj bele wd40 sprét vagy kontaktot utána ha nem jó csak akkor szedd szét. Igen sajnos le kell szedni és a skálahúrozást is tokkal vonóval, utána az alsó nagy takarólemezt és mehet a csere, ha jól tudom 100k-s logaritmus potméter kell bele.
Üdv!
(#) marcus válasza pauer98 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Köszönöm, akkor egyenlőre marad a régi bent. De van még egy hibája, hogy a rádiója egyáltalán nem szólt csak sistergett, kicsit megtakarítgattam a csatlakozókat a modulon. Végül is szól, de nagyon gyengén, viszont a tape 1 gomb az a helyi vétel, azt nyomkodom, semmit nem reagál rá. Lehet, hogy ezzel van a baj, és azért szól gyengén az adás?
(#) marcus válasza marcus hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Sikerült behangolni egy adást, 2 LED világít az 5-ből, de egyáltalán nem reagál a tape 1 gomb nyomogatására.
(#) pauer98 válasza marcus hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
A tape 1-nek, nincs nagyon hatása a rádióra a kézikönyv ezt írja:

Ha állomáskeresés közben két vagy három műsor egyidejű ún. hamis vételi helyével találkozunk, és a venni kívánt adót más helyen zavarmentesen nem találjuk meg, nyomjuk be a HELYI VÉTEL (FM LOCAL 8-9-es gombot) Ilyenkor a készülék érzékenysége leromlik, de a hamis vételi helyek nagy mértékben csökkennek.

Az FM2 gomb be van nyomva? Az FM, FM2, Wide Band és MW (utolsó kettő nem szükséges, de középhullámhoz kell) és a memória OFF kapcsolója legyen benyomva, a többi kinyomva. Ha így sem jó, nézd meg a kapcsolókon a forrasztásokat néhol elég primitívek.
(#) marcus válasza pauer98 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Szól a rádió, csak nagyon gyenge. Régen volt saját erősítőm ugyan ilyen, amikor benyomtam a tape 1 gombot, akkor csak az erős adásokat fogta, ha nem volt benyomva, akkor a gyengéket is. Nem lehet, hogy valahol a kapcsoló környékén van a hiba? Vagy esetleg az FM modulban? Nemsokára szerzek egy donor erősítőt, abból átteszem a modult, akkor kiderül, hogy ott van-e a baj.
(#) pauer98 válasza marcus hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Nézd át az fm modult ha kondi van akkor cseréld illetve hogy megvan e az antennajel, bejön e rendesen. Nem tudom hogy 75ohmos vagy a 300ohmos csatlakozót használod nekem azzal 2led térerőn jön a class fm, a mária maxon, a petőfi 3mal. Próbáld meg az AM nél a kossuth mennyivel jön. Az fm modulon is forraszgass nyugodtan, illetve nézd meg nincs e leszakadva az fm kapcsolórol vagy a memória panelen egy vezeték AFC legyen kikapcsolva de ha nem jó próbáld meg bekapcsolt állásban is. A többi gomb az előzőleg leirtak szerint legyen.
(#) marcus válasza pauer98 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Megjött a donor, átraktam az FM modult de úgy meg meg sem szólalt, viszont az alaplapon találtam trimmereket, és mostmár valamennyi adót befog. A modulon van 3 elko, azokat még kicserélem holnap.

Ha valakinek kell bármi az erősítőhöz, akkor forduljon hozzám, csak tekerők nincsenek, ja meg csak 1 db végfok van, de azon kívül minden van benne.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) pauer98 válasza marcus hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Pedig egy tekerő jól jönne....
Következő: »»   57 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem